Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 96

Tema: my game

  1. #31
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao master of bullshit
    thanks
    No problem. Uvijek podržavam game development i volio bih da se više ljudi s ovih prostora bavi time, pa ako ti pritreba pomoć, samo zovi. I, kad već radiš s tim FPS creatorom, uputi me, da ne kopam po webu, ima li taj Creator kakav programski jezik u kome se da nešto skriptat ili je sve neki WYSIWYG?

    = Citat = Izvorno postao hanzaplast
    da,to je istina,ali neki ljudi (ko ja npr.) nemaju pojma o programiranju a zele napraviti igru pa onda posezu za takvim programima.ali svaka cast,ako mozes sve kompletno sam napraviti
    Hvala. Iako nije ni to sve tolika mudrost, ako čovjek ima volje za učenjem i razmišljanjem... da, pogotovo razmišljanjem. I kužim ja i čemu služi FPS creator i kome je namijenjen i to je sve ok... za početak i za one koji nemaju previše interesa da se time dalje bave. Ali vjerujem da će se vam se osladit, pa da ćete onda prijeći na programiranje Ali kažem vam, ni jedan editor ne pruža osjećaj potpune kontrole nad igrom koju imate kad je sami od 0 napravite - pa makar to bila text mode igra pogađanja broja od 1 do 10 Da, s time sam ja počeo...

  2. #32
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    244
    96%

  3. #33
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    244
    [quote=Burek_fr0m_SPACE]
    = Citat = Izvorno postao "master of bullshit":29gahtys
    thanks
    No problem. Uvijek podržavam game development i volio bih da se više ljudi s ovih prostora bavi time, pa ako ti pritreba pomoć, samo zovi. I, kad već radiš s tim FPS creatorom, uputi me, da ne kopam po webu, ima li taj Creator kakav programski jezik u kome se da nešto skriptat ili je sve neki WYSIWYG?

    [/quote:29gahtys]
    yoš uvijek nešto tražim u njemu

  4. #34
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    Hoće več jednom taj demo ili šta je već da vidimo najviše se sere o tome ali kada ćemo sami isprobati??
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  5. #35
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Odlučio sam postat i pokoji svoj skrinšot... i nakon što sam ih uhvatio, zaključio sam da izgledaju očajno, ali ću ipak postat, pa šta bude bude I, imajte na umu da igra izgleda bolje kada je u pokretu... A i tome ćete posvjedočit uskoro, nadam se. Trebao bih uskoro imati prvi demo level kampanje (priča je u fazi finalizacije), pa ću onda postat demo s tim. A i izgled igre će se vjerovatno drastično promijenit do tada, jer se očekuju novi tajlovi i novi likovi. Do tada uživajte u odvratnosti ova 4 skrinšota

  6. #36
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    244
    http://www.sharebigfile.com/file/169...alpha.rar.html
    šit je ali nema veze
    ima puno bugova

  7. #37
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Odlučio sam postat i pokoji svoj skrinšot... i nakon što sam ih uhvatio, zaključio sam da izgledaju očajno, ali ću ipak postat, pa šta bude bude I, imajte na umu da igra izgleda bolje kada je u pokretu... A i tome ćete posvjedočit uskoro, nadam se. Trebao bih uskoro imati prvi demo level kampanje (priča je u fazi finalizacije), pa ću onda postat demo s tim. A i izgled igre će se vjerovatno drastično promijenit do tada, jer se očekuju novi tajlovi i novi likovi. Do tada uživajte u odvratnosti ova 4 skrinšota
    izgleda dobro ima li priču

  8. #38
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Odlučio sam postat i pokoji svoj skrinšot... i nakon što sam ih uhvatio, zaključio sam da izgledaju očajno, ali ću ipak postat, pa šta bude bude I, imajte na umu da igra izgleda bolje kada je u pokretu... A i tome ćete posvjedočit uskoro, nadam se. Trebao bih uskoro imati prvi demo level kampanje (priča je u fazi finalizacije), pa ću onda postat demo s tim. A i izgled igre će se vjerovatno drastično promijenit do tada, jer se očekuju novi tajlovi i novi likovi. Do tada uživajte u odvratnosti ova 4 skrinšota
    Impresivne sjene.

  9. #39
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Impresivne sjene.
    Fala, s njima sam se nadmudrivao cca 2 dana i opet ne rade kako treba U editoru su ok, a u igri ne valjaju... na tome ću još poradit.
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    izgleda dobro ima li priču
    Fala. A što se priče, ona je ugrubo definisana... ono, trenutno s jednom (i jedinom ) saradnicom razrađujem detalje, pa se onda bacamo na izradu levela koji bi trebali sačinjavati single player kampanju igre. Multiplaya nema za sada, nažalost.

    I, da, malo "on topic", upravo skidam demo...

  10. #40
    postoji li kakav creator za RTS igre?

  11. #41
    Je li ovise o izvoru svijetla, ne mogu se sjetiti stručnog termina?

  12. #42
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Je li ovise o izvoru svijetla, ne mogu se sjetiti stručnog termina?
    Da, sjene su real-time i zavise od ugla izvora svjetla i njegove udaljenosti. Zato je fireball definitivno nešto najimpresivnije u igri Takođe, svi likovi imaju i jednu sjenu koja se okreće tokom dana i predstavlja sjenu od sunca, jer igra takođe ima i real-time smjenu dana i noći.

    = Citat = Izvorno postao pr1mus
    postoji li kakav creator za RTS igre?
    Smio bih se kladit da su i takvo nešto napravili, iako nisam čuo ni za jedan konkretan primjer... Ako kome treba RPG creator, neka mi se javi da dogovorimo licenciranje enginea

  13. #43
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    Kako da downoladam to otvorim link i nemogu ništ kliknit??
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  14. #44
    [quote=Burek_fr0m_SPACE]
    = Citat = Izvorno postao "Arbiter of Change":1ag94lgi
    Je li ovise o izvoru svijetla, ne mogu se sjetiti stručnog termina?
    Da, sjene su real-time i zavise od ugla izvora svjetla i njegove udaljenosti. Zato je fireball definitivno nešto najimpresivnije u igri Takođe, svi likovi imaju i jednu sjenu koja se okreće tokom dana i predstavlja sjenu od sunca, jer igra takođe ima i real-time smjenu dana i noći.[/quote:1ag94lgi]

    <smacks on the head> real-time shadows, tako je.

    Misliš da konačno efekt bude kao nešto u Noxu?

  15. #45
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    Jer jer je to srušeno drveće ili? nekako su više nakošena u odnosu na charactera.
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  16. #46
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    [quote=Arbiter of Change]
    = Citat = Izvorno postao "Burek_fr0m_SPACE":x0ngex6x
    Odlučio sam postat i pokoji svoj skrinšot... i nakon što sam ih uhvatio, zaključio sam da izgledaju očajno, ali ću ipak postat, pa šta bude bude I, imajte na umu da igra izgleda bolje kada je u pokretu... A i tome ćete posvjedočit uskoro, nadam se. Trebao bih uskoro imati prvi demo level kampanje (priča je u fazi finalizacije), pa ću onda postat demo s tim. A i izgled igre će se vjerovatno drastično promijenit do tada, jer se očekuju novi tajlovi i novi likovi. Do tada uživajte u odvratnosti ova 4 skrinšota
    Impresivne sjene. [/quote:x0ngex6x]

    Hehe izgleda dobro. A koji je to žanr? RPG?
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  17. #47
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    = Citat = Izvorno postao zoki
    Kako da downoladam to otvorim link i nemogu ništ kliknit??
    Dole ti piše šifra, upišeš šifru u polje pokraj pričekaš malo i skineš.

    U, sorry za double post. Možete izbrisat.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  18. #48
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    244
    [quote=Sonic_Moronic][quote="Arbiter of Change":rfi1dyya]
    = Citat = Izvorno postao "Burek_fr0m_SPACE":rfi1dyya
    Odlučio sam postat i pokoji svoj skrinšot... i nakon što sam ih uhvatio, zaključio sam da izgledaju očajno, ali ću ipak postat, pa šta bude bude I, imajte na umu da igra izgleda bolje kada je u pokretu... A i tome ćete posvjedočit uskoro, nadam se. Trebao bih uskoro imati prvi demo level kampanje (priča je u fazi finalizacije), pa ću onda postat demo s tim. A i izgled igre će se vjerovatno drastično promijenit do tada, jer se očekuju novi tajlovi i novi likovi. Do tada uživajte u odvratnosti ova 4 skrinšota
    Impresivne sjene. [/quote:rfi1dyya]

    Hehe izgleda dobro. A koji je to žanr? RPG?[/quote:rfi1dyya]
    probably

  19. #49
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862
    = Citat = Izvorno postao zoki
    Jer jer je to srušeno drveće ili? nekako su više nakošena u odnosu na charactera.
    da bi li mogao ikako prebaciti da drveće se gleda odozgo okomito iz ptičje perspektive....

    pa samo da vidimo jel izgleda bolje

  20. #50
    Je li itko isproba....err... bullshitov demo?

  21. #51
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    244
    shta se brinete šit je

  22. #52
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Kao što rekoh, tileset će da se mijenja. To što gledate su samo placeholderi, ono tek toliko da imam s čime igru pokrenut, kužite? Znam da je perspektiva totalno nedoslijedna, ali ti tileovi su dosta stariji od trenutne inkarnacije igre A što se sijena tiče, Nox nisam igrao, ali sjene će ostati uglavnom takve kakve jesu... oblik elipse, zavisnost od veličine objekta koji baca sjenu, ugla u odnosu na izvor svjetla, prozirnost u zavisnosti od udaljenosti izvora svjetla, do 5 dinamičnih sijena po objektu + jedna rezervisana za sjenu od sunca/mjeseca i to je to. I, da, ovo je RPG koji se u mnogočemu ugleda na Diablo iako će ciljna igra imati veći naglasak na priču, kompleksije questove i cinematičnost.

  23. #53
    Možda humanoidne sjene za humanoide?

  24. #54
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Skinuo sam ovo od bullshita. Idem probat.

    Neprijatelji propadaju kroz pod, drže ruke ravno, a pištolji im lete.Također glave su im prozirne.
    Sobe su sve iste.
    Trebat će tu puno dorade.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  25. #55
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    244
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Skinuo sam ovo od bullshita. Idem probat.
    nisam stavio nikakvog svjetla na početku



    i da
    igra je VEOMA kratka
    ipak sam ju napravio u 30min

  26. #56
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    I, skoro da zaboravim... probao sam bullshitov demo

    Dakle, pošto ne znam kako ide to pravljenje igara u FPS creatoru, ponašaću se prema ovome kao i prema bilo kojoj drugoj igri. Dakle... Prvo što sam primijetio je predug loading time. Dalje, iz nekog razloga, kod mene nema nikakvog osvijetljenja, tj. sve je iste svjetline i to igru čini prilično monotonom. Mislim da bi pokoji izvor svjetla čuda učinio čak i da ne diraš ostatak levela. Dalje, modeli puške i municije su predetaljni, bar onai modeli koje pick-upuješ - mislim da bespotrebno nabijaju polycount u ionako sporoj igri. Texture su uglavnom ok. Leveli su pomalo neinspirisani, a primijetio sam i pokoje preklapanje objekata tu i tamo, tako da bi bilo dobro da to još malo pogledaš i postaviš stvari na svoje mjesto. AI protivnici nisu baš za Mensu, ali uglavnom mogu proći (iako mi se jedan zaglavio na kratko vrijeme). Ali ono što me najviše smetalo kod njih je što nemaju nikakvu posebnu animaciju kada su pogođeni, a čini mi se da to nije preteško dodati, pa zato - dodaj. I ono što me ubjedljivo najviše smetalo u ovoj igri je njena tromost... čini mi se da taj tvoj Creator ne radi nikakve optimizacije levela, te da iscrtava mnogo nepotrebnih stvari. Ali tome se može uvijek doskočiti pametnim level dizajnom, pa malo eksperimentiši i s tim. A i ono što ti definitivno treba je neka "priča" (ono, tek toliko da je ima), jer time odmah dobijaš neku temu na kojoj ćeš zasnovat levele i radnju igre. Ali ono što je za svaku pohvalu je da si ti uspio završit jednu cjelinu i da sada imaš bazu na koju ćeš dograditi sva potrebna poboljšanja. Uglavnom, solidan uradak za prvu alphu i samo nastavi

  27. #57
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    244
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    I, skoro da zaboravim... probao sam bullshitov demo

    Dakle, pošto ne znam kako ide to pravljenje igara u FPS creatoru, ponašaću se prema ovome kao i prema bilo kojoj drugoj igri. Dakle... Prvo što sam primijetio je predug loading time. Dalje, iz nekog razloga, kod mene nema nikakvog osvijetljenja, tj. sve je iste svjetline i to igru čini prilično monotonom. Mislim da bi pokoji izvor svjetla čuda učinio čak i da ne diraš ostatak levela. Dalje, modeli puške i municije su predetaljni, bar onai modeli koje pick-upuješ - mislim da bespotrebno nabijaju polycount u ionako sporoj igri. Texture su uglavnom ok. Leveli su pomalo neinspirisani, a primijetio sam i pokoje preklapanje objekata tu i tamo, tako da bi bilo dobro da to još malo pogledaš i postaviš stvari na svoje mjesto. AI protivnici nisu baš za Mensu, ali uglavnom mogu proći (iako mi se jedan zaglavio na kratko vrijeme). Ali ono što me najviše smetalo kod njih je što nemaju nikakvu posebnu animaciju kada su pogođeni, a čini mi se da to nije preteško dodati, pa zato - dodaj. I ono što me ubjedljivo najviše smetalo u ovoj igri je njena tromost... čini mi se da taj tvoj Creator ne radi nikakve optimizacije levela, te da iscrtava mnogo nepotrebnih stvari. Ali tome se može uvijek doskočiti pametnim level dizajnom, pa malo eksperimentiši i s tim. A i ono što ti definitivno treba je neka "priča" (ono, tek toliko da je ima), jer time odmah dobijaš neku temu na kojoj ćeš zasnovat levele i radnju igre. Ali ono što je za svaku pohvalu je da si ti uspio završit jednu cjelinu i da sada imaš bazu na koju ćeš dograditi sva potrebna poboljšanja. Uglavnom, solidan uradak za prvu alphu i samo nastavi
    hej version 0.1S

  28. #58
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Možda humanoidne sjene za humanoide?
    Ne ide to baš tako u 2D igri, jer nemaš mogućnost generisanja real-time sijena zavisno od modela. Sijene ili moraju uvijek biti istog oblika, ili ne zavisiti od izvora svjetla... ili zahtijevati suludu količinu truda & rada da bi se to dvoje spojilo.

  29. #59
    [quote=Burek_fr0m_SPACE]
    = Citat = Izvorno postao "Arbiter of Change":13c8mtqc
    Možda humanoidne sjene za humanoide?
    Ne ide to baš tako u 2D igri, jer nemaš mogućnost generisanja real-time sijena zavisno od modela. Sijene ili moraju uvijek biti istog oblika, ili ne zavisiti od izvora svjetla... ili zahtijevati suludu količinu truda & rada da bi se to dvoje spojilo.[/quote:13c8mtqc]

    e hebiga. Ali onda opet, ja još nikad nisam vidio prave real-time sjene u 2D igrama, uz nekoliko komercijalnih iznimaka.

  30. #60
    Senior Member Lord of The Fleas FearLess's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Prijedor, BiH
    Postova
    442
    mozel koji screen shot iz bulshitovog demo-a
    jasta!

Slične teme

  1. GTA 4 save game
    By Viper33 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 26-09-2009, 21:50
  2. The game that got away...
    By Outmind in forum Gaming općenito
    Odgovora: 45
    Posljednji post: 29-05-2007, 19:29
  3. name the game
    By emperror in forum Alt-F4
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 05-11-2006, 12:20

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •