Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Ugradnja CD/DVD drive-a

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer THE NO's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Tu i tamo i na još par mjesta između
    Postova
    1.428

    Ugradnja CD/DVD drive-a

    Želio bih ugraditi svoj stari Samsung CD-RW/DVD drive SM-352 u komp,a ne znam kako.Nikad prije nisam samostalno nešto ugrađivao u komp, a ne da mi se ponovno nosit kučište na servis. molim pomoć
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Kad me netko pita jel su gameri opsjednuti sexom, ja uvijek kažem, ma kakvi, to je prljava laž.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Možda prestanem gejmat ako ću dobivati dovoljnu količinu sexa da nemam snage za gejmanje...

  2. #2
    Guest
    ugasi komp,ištekaj ga iz struje za svaki slučaj.
    skini bočne stranice
    skini prednju maskicu za 5.25" uređaje(vjerojatno ćeš morati gurnut ruku iznutra)
    podesi rom na cable select(trebalo bi ti na njemu pisati kako i što)
    umetni unutra
    zašarafi
    uštekaj molex i ata kabl
    zatvori stranice
    uštekaj kabl od napajanja
    PALI PILU

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer THE NO's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Tu i tamo i na još par mjesta između
    Postova
    1.428
    Pošto mi je ovi sadašnji CD/DVD drive ugradia neki tip iz servisa ,a ja tad nisam bio prisutan, ne znam šta je taj molex i ata kabel, pa bi te molio za detaljnije objašnjenje.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Kad me netko pita jel su gameri opsjednuti sexom, ja uvijek kažem, ma kakvi, to je prljava laž.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Možda prestanem gejmat ako ću dobivati dovoljnu količinu sexa da nemam snage za gejmanje...

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Unknown
    Postova
    2.705
    = Citat = Izvorno postao THE NO
    Pošto mi je ovi sadašnji CD/DVD drive ugradia neki tip iz servisa ,a ja tad nisam bio prisutan, ne znam šta je taj molex i ata kabel, pa bi te molio za detaljnije objašnjenje.
    kabal koji ide u napajanje i koji ide u matičnu

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer THE NO's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Tu i tamo i na još par mjesta između
    Postova
    1.428
    aha, ali kad mi je spomenuti tip vratia kučište nije mi donio nikakve kabele,samo mi ga je vratia onakvog
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Kad me netko pita jel su gameri opsjednuti sexom, ja uvijek kažem, ma kakvi, to je prljava laž.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Možda prestanem gejmat ako ću dobivati dovoljnu količinu sexa da nemam snage za gejmanje...

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Na rubu egzistencije
    Postova
    2.263
    kad ces vadit stari cd-rom vidis kako su spojeni kablovi samo njih istekas i ustekas novi drive tako sam ja slozio cjeli kom od maticne do harda
    AMD Phenom x4 B35 @3.2 Ghz/Gigabyte HD6850@920/1150Mhz/DDR667 3gb/Dell U2311H

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer THE NO's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Tu i tamo i na još par mjesta između
    Postova
    1.428
    ja bih htio da mi ostanu obadva .prepostavljam da bi zato tribal kupit nove kabele.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Kad me netko pita jel su gameri opsjednuti sexom, ja uvijek kažem, ma kakvi, to je prljava laž.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Možda prestanem gejmat ako ću dobivati dovoljnu količinu sexa da nemam snage za gejmanje...

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Na rubu egzistencije
    Postova
    2.263
    nemoras na kablu imas barem 3 ulaza 1 spojis na hdd i ova 2 ti ostanu za
    dvd i cd rom ili kaj vec oces a izlaza na napajanju imas dosta uglavnom izlazi od napajanja i ulazi za cd rom su dosta razliciti tako da nemas kaj zajebat uostalom rastavi komp pa pogle
    AMD Phenom x4 B35 @3.2 Ghz/Gigabyte HD6850@920/1150Mhz/DDR667 3gb/Dell U2311H

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao kikl0p
    nemoras na kablu imas barem 3 ulaza 1 spojis na hdd i ova 2 ti ostanu za
    dvd i cd rom ili kaj vec oces
    LOL

    ne, IDE kabel ima 2 ULAZA i 1 IZLAZ. ova 2 ulaza su bliže jedan drugome, izlaz (koji se spaja na matičnu) je udaljeniji od ova 2.

    treba pripazit još i na Master/slave/cable select opcije kod drivea. imaš iza pored priključnih mjesta na DVD uređaju nekakve pinove (iglice) i na njima jedan kratkospojnik (obično plave ili crne boje). na samom uređaju ti je naljepnica na kojoj su nacrtani položaji kratkospojnika. najjednostavnije ga je prebacit na Cable Select položaj. mislim da tvornički dolazi tako postavljen...pogledaj za svaki slućaj. u CS položaju ti matična sama prepoznaje da li je uređaj Master ili Slave pa nemaš brige s tim...
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  10. #10
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    evo ovako..

    isključis komp iz struje ...
    otvoris bočnu stranu kompa....
    izvadiš ide i molex kabal iz cd-roma

    evo slike
    Molex
    IDE Cabal

    kad si to izvadio moraš odšarafit cd-rom sa kučišta...ima 4 šafara (vjerojatno) tako da moras obje bocne strane otvorit...

    izvadis ga kad si ga odsarafio..
    stavis novi dvd-rom...
    zasarafis ga...
    ukopcas kablove (ona 2 )
    i zatvoris bocne stranice...
    ukopcas u struju komp...
    upalis i to je to

    sretno
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer THE NO's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Tu i tamo i na još par mjesta između
    Postova
    1.428
    Ovako sve san spojia osin onog sivog kabela šta pretpostavljan se spaja na matičnu ali samo mi je jedan spojen na sadašnji dvd drive.DVD drive mi više ne očitava CD-ove pa pretpostavljan da je u tom kabelu problem.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Kad me netko pita jel su gameri opsjednuti sexom, ja uvijek kažem, ma kakvi, to je prljava laž.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Možda prestanem gejmat ako ću dobivati dovoljnu količinu sexa da nemam snage za gejmanje...

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer THE NO's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Tu i tamo i na još par mjesta između
    Postova
    1.428
    Kad san vidia da mi ne radi DVD drive koji san htio staviti izvadia san ga i ostavia oni koji san otprije ima.Sve san spojia kako triba;ali DVD drive mi više ne očitava nijedan CD .Pomoć HITNO!!!
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Kad me netko pita jel su gameri opsjednuti sexom, ja uvijek kažem, ma kakvi, to je prljava laž.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Možda prestanem gejmat ako ću dobivati dovoljnu količinu sexa da nemam snage za gejmanje...

  13. #13
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146
    = Citat = Izvorno postao THE NO
    Kad san vidia da mi ne radi DVD drive koji san htio staviti izvadia san ga i ostavia oni koji san otprije ima.Sve san spojia kako triba;ali DVD drive mi više ne očitava nijedan CD .Pomoć HITNO!!!
    Očito nisi sve spojio kako je bilo, jer bi inače radilo. Da li ti prepoznaje drive prilikom restartanja računala? Koliko mi se čini, vrlo bi ti pametno bilo da se obratiš nekome tko bi ti mogao pomoći na licu mjesta.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

Slične teme

  1. Ugradnja graficke
    By haso in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 10-01-2008, 15:08
  2. DVD drive(zvuk)
    By Dropper in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 24-10-2007, 20:46
  3. drive nvidia
    By brothers in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 19-10-2007, 16:13
  4. Ugradnja nove grafičke
    By zorand in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 19
    Posljednji post: 30-04-2007, 23:05

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •