Prikazujem rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Nece da se upali iz prve

  1. #1

    Nece da se upali iz prve

    Moj problem je da kad se jutros ustanem i kad upalim računar, da se taj ne pali iz prve. Nego se čuje kako se svaki dio pali ali na monitoru se ne stvara slika. Ja onda moram računar par puta restartati da be se upalio.

    Neznam do čega je, bojim se da je do grafičke jer sam imo u prošlosti problema s njom i s napajanem. Ja imam:

    P4 2,4
    512 MB RAM
    Gainward Bliss 6800 GS
    2 ATA HDD, 1 SATA HDD
    DVD-Rom, DVD-RW
    P4P800-VMIntel ; P4 2,4 GHz ; 2 x 512 MB DDR ;
    Gainward BLISS 6800 GS 256 MB DDR3 AGP ; Segate 160GB SATA ; WD 320 GB SATAII ; DVD-ROM ; DVD-RW ; SkyStar 2 ; Tagan TG430-U22

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    moguće da napajanje sere...koje imaš?

    ja sam imao slićnih problema nakon što sam raskapao i ponovo sastvaljao komp, nije bilo slike, a sve je radilo...da, čak je ušo i u Win.

    to sam riješio tako da sam upiknuo jednu PCI grafičku i onda je i Radeonka prodelala...

    jel imaš slike kod BIOS POST-screen-a?
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  3. #3
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    3.630
    ej imao sam potpuno isti problem koji je naravno u napajanju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



  4. #4
    jao imam neko sranje od MS-a neko 550 Watt napajanje .

    Konto sam kupiti jedno Tagan napajanje al nisam jos skupio novac.

    Al sam sretan da znam da nije do Grafićke
    P4P800-VMIntel ; P4 2,4 GHz ; 2 x 512 MB DDR ;
    Gainward BLISS 6800 GS 256 MB DDR3 AGP ; Segate 160GB SATA ; WD 320 GB SATAII ; DVD-ROM ; DVD-RW ; SkyStar 2 ; Tagan TG430-U22

  5. #5
    Senior Member It lives by night pHo3nyX's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    504
    Ja imam problem sa kantom!
    Upalim, resetira se sam od sebe negdje pet puta dok se win učitava (nisam oc).
    Napajanje mi je 450W.
    MBO:ASUS P5KC // CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E8200, 2666 MHz, 6MB Cache // RAM: Kingmax 4x1 GB 800 Mhz // HDD: Seagate 320 GB, 16MB Cache // VGA: ATI HD3870, 512 MB, 256 bit // Napajanje: Chieftec 550W //

  6. #6
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337
    = Citat = Izvorno postao pHo3nyX
    Ja imam problem sa kantom!
    Upalim, resetira se sam od sebe negdje pet puta dok se win učitava (nisam oc).
    Napajanje mi je 450W.
    al koji ti je model napajanja?

  7. #7
    Senior Member It lives by night pHo3nyX's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    504
    = Citat = Izvorno postao pimp
    = Citat = Izvorno postao pHo3nyX
    Ja imam problem sa kantom!
    Upalim, resetira se sam od sebe negdje pet puta dok se win učitava (nisam oc).
    Napajanje mi je 450W.
    al koji ti je model napajanja?
    MS PRO 450W
    MBO:ASUS P5KC // CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E8200, 2666 MHz, 6MB Cache // RAM: Kingmax 4x1 GB 800 Mhz // HDD: Seagate 320 GB, 16MB Cache // VGA: ATI HD3870, 512 MB, 256 bit // Napajanje: Chieftec 550W //

  8. #8
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337
    vjerovatno napajanje
    to ti je jako lose

  9. #9
    Member Plants Vs Zombies ZuziKlica's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    81
    Cuj, vjerojatno ti sere napajanje, al otvori kuciste i pogledaj kondice na ploci. Znaju se napuhat i onda ne radi dobro napajanje ploce.

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao ajoj11
    jao imam neko sranje od MS-a neko 550 Watt napajanje .

    Konto sam kupiti jedno Tagan napajanje al nisam jos skupio novac.

    Al sam sretan da znam da nije do Grafićke
    a uffff!!! katastrofa! mijenjaj to odmah! ta MS 550W serija je katastrofa, nekoliko komada mi je riknulo. 400W modeli su još koliko-toliko izdržljivi i tihi, ali ovo smeće...550W za 150 kn? ne hvala!

    Tagan je malo preskup, ali inače je odličan. imam ga u svom kompu...samo pohvale!! odličan je i Chieftec, a i nije preskup.

    btw, ima nešto dobro u tom MS-u...novi 400W modeli su im NEČUJNI!! hladni i nečujni...nisam mogao vjerovat kad sam ga stvaljao u jedan komp...i stari 400W su bili tihi, ali ovo je perfektno...e sad, šta se kvalitete i napona tiće...
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355
    ja komp inache palim do 15-20 minuta,imam neko NEON-ovo napajanje
    a konfa je
    Sempron 2500+ @ 1.90 GHz
    768 RAM
    RADEON 9250 pro 128 mb
    80 GB seagate baracuuda

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao Jerry
    ja komp inache palim do 15-20 minuta,imam neko NEON-ovo napajanje
    a konfa je
    Sempron 2500+ @ 1.90 GHz
    768 RAM
    RADEON 9250 pro 128 mb
    80 GB seagate baracuuda
    kako misliš plaiš 15-20 minuta?? pokušavaš ili se diže toliko dugo?
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  13. #13
    Senior Member Master Blaster Kron's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.657
    Ja jucer 45 minuta pokusavao.......... ima li ko živaca za prodat?

    Bux.to referrer

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer Scuderia's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb,Jarun
    Postova
    1.181
    ajme majko....pa vi palite kompove po 30min i to vam je normalno.... ....pa komp bi se trebao upaliti iz prve
    ||RoYaL||Kimi'

  15. #15
    = Citat = Izvorno postao g@mer4life_
    ajme majko....pa vi palite kompove po 30min i to vam je normalno.... ....pa komp bi se trebao upaliti iz prve
    točno to ..

    I nabavi si novo napajanje.

    Ja ne bih mogao podnijeti tako nešto

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355
    = Citat = Izvorno postao GrannyKiller
    = Citat = Izvorno postao Jerry
    ja komp inache palim do 15-20 minuta,imam neko NEON-ovo napajanje
    a konfa je
    Sempron 2500+ @ 1.90 GHz
    768 RAM
    RADEON 9250 pro 128 mb
    80 GB seagate baracuuda
    kako misliš plaiš 15-20 minuta?? pokušavaš ili se diže toliko dugo?
    pokushavam !
    sere mi neche se upalit monitor, i onda ga drmnem šakom i pochne pisthat i onda izgasim sve i palim ponovno i kad uspije sav sretan

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    a da ti nije možda grafa u pitanju?
    jadan monitor...

  18. #18
    evo danas sam zamjenio moje 550 MS Npajanje za jedno staro 400 W MS napajanje. Isti problem stvarno se bojim da nije do grafičke
    P4P800-VMIntel ; P4 2,4 GHz ; 2 x 512 MB DDR ;
    Gainward BLISS 6800 GS 256 MB DDR3 AGP ; Segate 160GB SATA ; WD 320 GB SATAII ; DVD-ROM ; DVD-RW ; SkyStar 2 ; Tagan TG430-U22

  19. #19
    ja imam isti problem, nekad se upali iz prve a nekad moram resetirat 3,4 puta. napajanje MS 400 W, a problem je bio i sa starom grafickom i sa ovom novom.

  20. #20
    meni jeproblem pojavi mi se nakav izbornik u biosu ono start normal windows kaze da je do nedavno updateovanog hardvera ili do napajanja...ne znam sta da uradim ovo mi se pojavljuje vec nekih mjesec dana i nista ne mogu da u vezi toga uradim cak sam i obarao sistem...

  21. #21
    Member Plants Vs Zombies ZuziKlica's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    81
    = Citat = Izvorno postao ZuziKlica
    otvori kuciste i pogledaj kondice na ploci. Znaju se napuhat i onda ne radi dobro napajanje ploce.

  22. #22
    Senior Member It lives by night pHo3nyX's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    504
    = Citat = Izvorno postao ZuziKlica
    = Citat = Izvorno postao ZuziKlica
    otvori kuciste i pogledaj kondice na ploci. Znaju se napuhat i onda ne radi dobro napajanje ploce.

    Kakve kondice????
    MBO:ASUS P5KC // CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E8200, 2666 MHz, 6MB Cache // RAM: Kingmax 4x1 GB 800 Mhz // HDD: Seagate 320 GB, 16MB Cache // VGA: ATI HD3870, 512 MB, 256 bit // Napajanje: Chieftec 550W //

  23. #23
    Member Plants Vs Zombies ZuziKlica's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    81
    = Citat = Izvorno postao pHo3nyX
    = Citat = Izvorno postao ZuziKlica
    = Citat = Izvorno postao ZuziKlica
    otvori kuciste i pogledaj kondice na ploci. Znaju se napuhat i onda ne radi dobro napajanje ploce.
    Kakve kondice????
    Na ploci uvjek imas hrpu elektrolita koji stabiliziraju napon za napajanje procesora i jos razno razne pizdarije. Imas ih po svuda na ploci. Meni cak nije htjela tipkovnica radit zbog toga jel su mi neki kondici kod memorije bili napuhanj.
    Nema bas pravila, ali prije nekih 4-5-6-7? godina je neki tip prodao HRPU!!!! kondica, u koje nije bilo uracunato zagrijavanje, velikim firmama. Ti kondici se napusu unutar 2-3 godine, te se moraju zamjenit. Naravno, kad je skuzio kaj je napravio, zatvorio ducan i byby .


  24. #24
    Senior Member It lives by night Rope's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Planeta Zemlja
    Postova
    542
    = Citat = Izvorno postao Sgt. Bull
    meni jeproblem pojavi mi se nakav izbornik u biosu ono start normal windows kaze da je do nedavno updateovanog hardvera ili do napajanja...ne znam sta da uradim ovo mi se pojavljuje vec nekih mjesec dana i nista ne mogu da u vezi toga uradim cak sam i obarao sistem...
    Jesi li stavljao neki novi deo u komp u skorije vreme ? I da li ti se pojavi neki plavi ekran pre toga ? Ja sam imao takav prob. nakon dodavanja nove grafe (7600GS), komp mi se uvek po jedamput restartovao... Jedino resenje ti je reinstalacija Windowsa ... meni sad sve radi kao podmazano .
    "Lako je nac druga kad se pije i slavi, a gde su ti pravi jarani kad nastupe teski dani ?
    Bili su sa tobom dok si bio prva liga,
    sad si na dnu dna i njih boli briga"

    Frenkie
    And14eva

  25. #25
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.022
    = Citat = Izvorno postao ZuziKlica
    = Citat = Izvorno postao pHo3nyX
    = Citat = Izvorno postao ZuziKlica
    = Citat = Izvorno postao ZuziKlica
    otvori kuciste i pogledaj kondice na ploci. Znaju se napuhat i onda ne radi dobro napajanje ploce.
    Kakve kondice????
    Na ploci uvjek imas hrpu elektrolita koji stabiliziraju napon za napajanje procesora i jos razno razne pizdarije. Imas ih po svuda na ploci. Meni cak nije htjela tipkovnica radit zbog toga jel su mi neki kondici kod memorije bili napuhanj.
    Nema bas pravila, ali prije nekih 4-5-6-7? godina je neki tip prodao HRPU!!!! kondica, u koje nije bilo uracunato zagrijavanje, velikim firmama. Ti kondici se napusu unutar 2-3 godine, te se moraju zamjenit. Naravno, kad je skuzio kaj je napravio, zatvorio ducan i byby .

    Onda bar napiši kondići, inače za sve kojima nije jasno a ovaj genije od čovjeka je to tako lijepo objasnio
    To su kondenzatori!

  26. #26
    Member Plants Vs Zombies ZuziKlica's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    81
    = Citat = Izvorno postao fenrir
    Onda bar napiši kondići, inače za sve kojima nije jasno a ovaj genije od čovjeka je to tako lijepo objasnio
    To su kondenzatori!
    Jebga, nije mi palo na pamet

  27. #27
    = Citat = Izvorno postao Rope
    = Citat = Izvorno postao Sgt. Bull
    meni jeproblem pojavi mi se nakav izbornik u biosu ono start normal windows kaze da je do nedavno updateovanog hardvera ili do napajanja...ne znam sta da uradim ovo mi se pojavljuje vec nekih mjesec dana i nista ne mogu da u vezi toga uradim cak sam i obarao sistem...
    Jesi li stavljao neki novi deo u komp u skorije vreme ? I da li ti se pojavi neki plavi ekran pre toga ? Ja sam imao takav prob. nakon dodavanja nove grafe (7600GS), komp mi se uvek po jedamput restartovao... Jedino resenje ti je reinstalacija Windowsa ... meni sad sve radi kao podmazano .
    ne nisam nista novo stavljao...a windowse sam reinstalirao u subotu i opet mi se isto to dogadja...

  28. #28
    Senior Member It lives by night Rope's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Planeta Zemlja
    Postova
    542
    E jbg. onda ne znam... A jesi li razmisljao o novom kompu ... mislim , nemoj se ljutiti, ali taj ko da je ispao iz kamenog doba ... Za soma KM slozis dobru konfu bez prob...
    "Lako je nac druga kad se pije i slavi, a gde su ti pravi jarani kad nastupe teski dani ?
    Bili su sa tobom dok si bio prva liga,
    sad si na dnu dna i njih boli briga"

    Frenkie
    And14eva

Slične teme

  1. BF: Bad Company 2 najprodavanija igra prve polovice ožujka
    By W1k1n6 in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 23-03-2010, 00:12
  2. Theorycrafting iz prve ruke
    By SkunK in forum Gaming općenito
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 14-09-2009, 14:32
  3. PC se upali, ali se ne boota
    By Grim in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 01-09-2009, 20:23

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •