Stranica 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 194

Tema: WW2

  1. #31
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rovinj,kroejša
    Postova
    2.674
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    = Citat = Izvorno postao Sterpo
    da čoeče 50 miljuna je prevelika brojka
    i to sve zbog debila poput hitlera, churchhilla, roosevelta, staljina............
    ja vidim ovdje kao debile hitlera jer je on sve to zakuhao a da mu nisu ova trjica objavila rat ko zna kao bi danas svijet izgledao

  2. #32
    Senior Member Small step for mankind NiX4tHeG@M3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Serbus , Zagreb
    Postova
    2.282
    = Citat = Izvorno postao Jerry
    btw,što se tiče rata (domovinskog) ja sam se rodio pri završetku rata,no mama mi je pričala da je u sobi u kojoj se ona skrivala sa mnom,pala granata i navodno ozljedila me,tako što mi je nešto od stakalca razrezalo uho (imam još ožiljak,navodno je od tog) i žao mi je ljudi koji su proživljavali logore,poput moga tate koji se borio u Vukovaru za hrvatsku,na svu sreću preživio je no ima nekih problema s jetrama,
    žao mi je


  3. #33
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    i to sve zbog debila poput hitlera, churchhilla, roosevelta, staljina............
    Za Hitlera i Staljina se slazem ali z CHurchilla i Roosevelta danas bi bio u qrcu od ovce.
    tarmi rićmi

  4. #34
    Senior Member Respawned sorcerer g@mer4life's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    u lijevom pikselu desnog oka
    Postova
    1.332
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    = Citat = Izvorno postao Sterpo
    da čoeče 50 miljuna je prevelika brojka
    i to sve zbog debila poput hitlera, churchhilla, roosevelta, staljina............


    hitler je debil....al ostali nisu.....da nema njih mi bismo sada bili robovi(to je hitler namjenio nama).....tako da s tim izjavama prestaneš jer neznaš što govooriš
    Mbo-GigabyteGA-K8NF-9
    Cpu-AMD Athlon 64 3000+
    Gpu-Gf 7600GT 256 Mb GDDR3
    Ram-kingmax 1GB
    HDD-segate barracuda 120GB
    Plextor 712A
    Logitech MX 518
    Logitech zvučnici
    _______________________________
    Thoroughbred B-najveća legenda koja nažalost više nije na forumu

    profile.php?mode=viewprofile&u=527

  5. #35
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao Sterpo
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    = Citat = Izvorno postao Sterpo
    da čoeče 50 miljuna je prevelika brojka
    i to sve zbog debila poput hitlera, churchhilla, roosevelta, staljina............
    ja vidim ovdje kao debile hitlera jer je on sve to zakuhao a da mu nisu ova trjica objavila rat ko zna kao bi danas svijet izgledao
    svi su oni krivi, sjeti se tko je hitleru popuštao i dao sudete, tko je izazivao japance, sjeti se versaja, sjeti se koga je churchhill podržavao prvih nekoliko godina rata na našim prostorima, sjeti se tko je imao kolonije a tko nije, nemoj mislit da su ovi drugi neki veliki pozitivci

  6. #36
    Senior Member It lives by night Pilip's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Varazdin
    Postova
    595
    = Citat = Izvorno postao Herr Schnitzel
    = Citat = Izvorno postao Pilip
    Koliko je imala americka vojska divizija pri iskrcavanju u Francusku?
    I nemoj gledat u knjige.

    Uf pitanja, samo za Amere ne znam, ali sveukupno je Saveznika bilo oko 300-320 000...
    38 divizija.
    Onak pital sam samo da vidim.
    ^^

  7. #37
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    [quote=g@mer4life]
    = Citat = Izvorno postao "Prince-Artas":tk1s20qk
    = Citat = Izvorno postao Sterpo
    da čoeče 50 miljuna je prevelika brojka
    i to sve zbog debila poput hitlera, churchhilla, roosevelta, staljina............


    hitler je debil....al ostali nisu.....da nema njih mi bismo sada bili robovi(to je hitler namjenio nama).....tako da s tim izjavama prestaneš jer neznaš što govooriš[/quote:tk1s20qk]

    sorry ali nemaš pojma o čem govoriš

  8. #38
    Senior Member Small step for mankind NiX4tHeG@M3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Serbus , Zagreb
    Postova
    2.282
    I ja tako mislim!Sada ćemo učiti WWII!!!

  9. #39
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    neki ovdje stvarno misle da su ameri došli osloboditi da bi donjeli slobodu i demokraciju

  10. #40
    Senior Member Respawned sorcerer g@mer4life's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    u lijevom pikselu desnog oka
    Postova
    1.332
    [quote=Prince-Artas]
    = Citat = Izvorno postao Sterpo
    = Citat = Izvorno postao "Prince-Artas":297e5um1
    = Citat = Izvorno postao Sterpo
    da čoeče 50 miljuna je prevelika brojka
    i to sve zbog debila poput hitlera, churchhilla, roosevelta, staljina............
    ja vidim ovdje kao debile hitlera jer je on sve to zakuhao a da mu nisu ova trjica objavila rat ko zna kao bi danas svijet izgledao
    svi su oni krivi, sjeti se tko je hitleru popuštao i dao sudete, tko je izazivao japance, sjeti se versaja, sjeti se koga je churchhill podržavao prvih nekoliko godina rata na našim prostorima, sjeti se tko je imao kolonije a tko nije, nemoj mislit da su ovi drugi neki veliki pozitivci[/quote:297e5um1]


    imaš pravo...al...raspizdili su njmce u versaju(nakon 1 svj. rata)...japance su izazvali ameri..ali su japanci prvi napali
    a hitleru s upopuštali jer su mislili da će stati.....a ne izazvati najveći rat ikada
    tru,tru curchil je podržava srbe...al tad je bilo drugačije...to se mora uzet u obzir
    erm...ovo zadnje ne stoji....1 svj. rat je izazvan zbog želje italije i njemačke da se preraspodjele kolonije...britanci su se amo obranili..nakon drugog svjetskog rata su se britanci i ostali većinom mirno povukli iz svojih kolonija dok je francuzima bila poljuljana čast toga što su popušili od njemaca na veliko pa su vodili ratove protiv kolonija
    Mbo-GigabyteGA-K8NF-9
    Cpu-AMD Athlon 64 3000+
    Gpu-Gf 7600GT 256 Mb GDDR3
    Ram-kingmax 1GB
    HDD-segate barracuda 120GB
    Plextor 712A
    Logitech MX 518
    Logitech zvučnici
    _______________________________
    Thoroughbred B-najveća legenda koja nažalost više nije na forumu

    profile.php?mode=viewprofile&u=527

  11. #41
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    @gamer4life
    ne srbe nego dražu i njegove četnike.
    po tebi je ok da britanci imaju kolonije a njemci ne, s pravom su se bunili
    po tebi je ok davat nekome drugome djelove tuđe države
    japanci su napravili odličan strategijski potez što su napali pearl harbor
    britanci su se povukli iz kolonija nakon što su ih stoljećima pljačkali i tlačili i zbog toga su jedna od najrazvijenijih država na svijetu

  12. #42
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    Imas pravo za kolonije, ali znas ono od dva zla izabveri manje.Oni su u ovome slucaju mnoogo manje zlo.
    tarmi rićmi

  13. #43
    Senior Member Respawned sorcerer g@mer4life's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    u lijevom pikselu desnog oka
    Postova
    1.332
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    @gamer4life
    ne srbe nego dražu i njegove četnike.
    po tebi je ok da britanci imaju kolonije a njemci ne, s pravom su se bunili
    po tebi je ok davat nekome drugome djelove tuđe države
    japanci su napravili odličan strategijski potez što su napali pearl harbor
    britanci su se povukli iz kolonija nakon što su ih stoljećima pljačkali i tlačili i zbog toga su jedna od najrazvijenijih država na svijetu



    erm...njemci su se ujedinili jako kasno kad su kolonije bile raspoređene pa su zato pokrenuli 1 svj. rat.....
    2 ti ne stoji jer to tada nisu bile države već samo područja jako slabo razvijen....istina zbog kolonijalnih sila koje su samo sirovinu uzimali a nisu razvijali te države.....ali pogledajmo sad Afriku....sad nemaju kolonijalce pa su opet jako jako slabo razvijene(države..bivše kolonije)

    3 odličan potez je bio napasti državu s nuklearkom koja neće prezat da je uporabi......

    4 britanci nisu razvijeni zbog kolonija......španjolska je bila nekoć valadar skoro cijele amerike prepune zlata..to nisu dobro iskoristili pa su ubrzo potrošili svo zlato i opet izgubili pridjev velesile
    Mbo-GigabyteGA-K8NF-9
    Cpu-AMD Athlon 64 3000+
    Gpu-Gf 7600GT 256 Mb GDDR3
    Ram-kingmax 1GB
    HDD-segate barracuda 120GB
    Plextor 712A
    Logitech MX 518
    Logitech zvučnici
    _______________________________
    Thoroughbred B-najveća legenda koja nažalost više nije na forumu

    profile.php?mode=viewprofile&u=527

  14. #44
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    Netacno, imas 1000 drugih faktora kao recimo klimu, izolovanost, vodu itd.

    Yamamoto je rekao da ce poslije napada na Pearl Harbor japanci kratko vladati podrucjem ali da ce ih kasnije ameri potisnuti zbog neogranicenih zaliha i pobijediti.Nazalost nisu ga slusali.
    tarmi rićmi

  15. #45
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    Da to je dio ali definitivno ima jos pun kufer toga.



    Inace gamer ima pravo, posto je Njemacka bila razjedninjena i kasno se ujedinila dobila je malo kolonija.
    tarmi rićmi

  16. #46
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    afrika je nerazvijena baš zato jer je bila kolonizirana
    to je točno i slažem se

    @gamer4life

    2 ti ne stoji jer to tada nisu bile države već samo područja jako slabo razvijen....istina zbog kolonijalnih sila koje su samo sirovinu uzimali a nisu razvijali te države.....ali pogledajmo sad Afriku....sad nemaju kolonijalce pa su opet jako jako slabo razvijene(države..bivše kolonije)
    ovo šta govoriš nema smisla, afrika je bila bogata zlatom i dijamantima

    3 odličan potez je bio napasti državu s nuklearkom koja neće prezat da je uporabi..
    kada su japanci napali pearl harbour ameri nisu ima atomsku bombu

    4 britanci nisu razvijeni zbog kolonija......španjolska je bila nekoć valadar skoro cijele amerike prepune zlata..to nisu dobro iskoristili pa su ubrzo potrošili svo zlato i opet izgubili pridjev velesile
    nego zbog čega a šta se tiče španjolske ko da je to neka slabo razvijena zemlja

  17. #47
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    @King tiger-u krivu si, pogledaj samo granice po africi oni su neke narode jednostavno odvojili, te granice nisu prirodne, i VB i Francuska su najviše krive zbog toga

  18. #48
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050
    za svaki jebeni rat je odgovorna amerika...da se svi dogovrimo i srusimo tu zemlju koja želi slobodan svijet i mir u svijetu onda bimo imali itekakav mir u svijetu

  19. #49
    Senior Member Respawned sorcerer Fencing_LORD's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Negdje između planeta zemlje, Tamriela i Međuzemlja
    Postova
    1.488
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    @gamer4life
    ne srbe nego dražu i njegove četnike.
    po tebi je ok da britanci imaju kolonije a njemci ne, s pravom su se bunili
    po tebi je ok davat nekome drugome djelove tuđe države
    japanci su napravili odličan strategijski potez što su napali pearl harbor
    britanci su se povukli iz kolonija nakon što su ih stoljećima pljačkali i tlačili i zbog toga su jedna od najrazvijenijih država na svijetu
    Napokon netko tko iznosi realne povijesne činjenice.

    Ameri sigurno nisu došli u pomoć kako bi uveli demokraciju već kako ne bi izgubili pare uložene u Antantu,a i morali su se Švabama osvetit za one potopljene brodove.

    Ups! Ja zaluto' u prvi svjetski rat, hihi (sad to učimo pa sam se ufuro)

    Uglavnom, slažem se s Prince Artasom
    Metal Up Your Ass \m/

  20. #50
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao Morgoth
    za svaki jebeni rat je odgovorna amerika...da se svi dogovrimo i srusimo tu zemlju koja želi slobodan svijet i mir u svijetu onda bimo imali itekakav mir u svijetu
    nije za svaki ali ona se uvjek mora mješat u ime slobode i demokracije (da baš)
    ps tnx Fencing_LORD

  21. #51
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    @King tiger-u krivu si, pogledaj samo granice po africi oni su neke narode jednostavno odvojili, te granice nisu prirodne, i VB i Francuska su najviše krive zbog toga
    Istina nakon sto su se povukli ostavili su granice u qrzu pa se sad biju tamo oko toga, ali gledaj nemos uletit i rec da su Englezeri odgovorni zato sto je Afrika siromasna.Imaju oni uticaja al jebiga nije to to.
    tarmi rićmi

  22. #52
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    zadar
    Postova
    266
    Tajni planovi i prototipovi zrakoplova koji bi poletjeli da je rat ušao u 1946.
    http://www.luft46.com/

    Njemci su bili u sljedećem mileniju već tada


  23. #53
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao King tiger
    @King tiger-u krivu si, pogledaj samo granice po africi oni su neke narode jednostavno odvojili, te granice nisu prirodne, i VB i Francuska su najviše krive zbog toga
    Istina nakon sto su se povukli ostavili su granice u qrzu pa se sad biju tamo oko toga, ali gledaj nemos uletit i rec da su Englezeri odgovorni zato sto je Afrika siromasna.Imaju oni uticaja al jebiga nije to to.
    a nego tko je, oni i francuzi su imali tamo najviše kolonija, da mi je samo znato tko je prvi počeo dovodit robove iz afrike, a šta su tek učinili englezi (sa španjolcima i francuzima) indijancima u americi, a kasnije su to činili i ameri

  24. #54
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    Kao i recimo Gotha, Foo Fighter(zaboravio kako mu je pravo ime) itd.
    tarmi rićmi

  25. #55
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552
    = Citat = Izvorno postao Jerry
    staljin je i cijela sovjetska vlada kad je bila
    btw,što se tiče rata (domovinskog) ja sam se rodio pri završetku rata,no mama mi je pričala da je u sobi u kojoj se ona skrivala sa mnom,pala granata i navodno ozljedila me,tako što mi je nešto od stakalca razrezalo uho (imam još ožiljak,navodno je od tog) i žao mi je ljudi koji su proživljavali logore,poput moga tate koji se borio u Vukovaru za hrvatsku,na svu sreću preživio je no ima nekih problema s jetrama,što se tiče WW2-a volim odigrati "koji " CoD 2 ,i jako volim sovjete odnosno njihove planove,vojsku ma većinom sve to,oduvijek (otkad znam za sebe) me zanimao WW2
    Hmm, ne bih se slozio s tobom. OK, Staljin je doista vladao cvrstom rukom, i ja mislim da je to jedini nacin da se vlada drzavom velikom poput Rusije+jos 10-ak zemalja, jer inace bi doslo do totalnog kolapsa zbog jednostavne cinjenice da je SSSR prevelika drzava, i ne moze se svakog drzati zadovoljnim. Ali ne bih rekao da je njihova vlada
    jer nisu osigurali razvoj i napredak...

    Eh sad, totalitarizam = stabilnost, ali uz cijenu nekih prava (npr. sloboda govora itd.)

    demokracija = korupcija (samo pogledajte nas)

    Onda se tu jos govorilo i o WW1. 'Vako, mislim da su ovdje vise krive kolonijalne sile (Engleska, Francuska) jer nisu bili spremni za razgovor i diplomaciju, nego su rekli: "Gospodo, odjebite ili cemo vas satrat"
    Hmm, bas vidim 'ko je tu koga satro (Antanta bi propala da nije bilo amera).

    Onda je tu bilo i govora o Japancima.
    Osobno smatram da su Japanci izvojevali savrsenu pobjedu. Strateski (koliko je meni poznato) bez vecih greski. Mini-podmornice, kamikaze i bombarderi su cinili savrsenu kombinaciju.

    Netko je rekao da su Japanci isprovocirali Amere. Totalno suprotno. Roosevelt je iz nekog razloga mrzio Japance, te je, kad je postao predsjednik, zamrznuo sva njihova sredstva u Americi, a Japan onda bas i nije imao drugog izbora. A da nisu objavili rat na vrijeme je istina. Naime, oni su planirali objavit rat Amerima sat vremena prije napada na Pearl Harbor, ali objava je stigla tek nekoliko minuta poslije napada. To je Roosevelt debelo iskoristio da bi dobio dodatnu podrsku...

  26. #56
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050
    Hitler je bio genije,inteligentan i sve to bio je tip koji je mogo od nemčke napravit jednu od najboljih hzemalja koja bi cak premašila ameriku ali je ošo malo u kurac,ali pošto su onim vragom "osramotili" i ponizili nemčku te joj udezeili pun k toga ,tip je poludio i odlučio pogazit čitav svijet i pokazat da s nemcima nema šale te da oni nisu za zajebanciju,a to mu je i zamalo uspjelo....a ste gledali onaj dokumentarac Hitler : Okultno porijeklo,gdje se govori da je hitler se bavio i crnom magijom ?

  27. #57
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197

    a nego tko je, oni i francuzi su imali tamo najviše kolonija, da mi je samo znato tko je prvi počeo dovodit robove iz afrike, a šta su tek učinili englezi (sa španjolcima i francuzima) indijancima u americi, a kasnije su to činili i ameri
    Pa znam jeboga to ali sumnjam da bi bez stranih uticaja crnci i indijanci sad isli na mjesec u svojim space craftima.

    Jerry je bubnuo otezu glupost.

    DIjete procitaj knjigu "7000 dana u Sibiru" pa se onda javi.Staljin je ako nisi znao podijelio poljsku sa Hitlerom al ga je ovaj iznevjerio.
    tarmi rićmi

  28. #58
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    @croWduh-njemci su i u ww1 i u ww2 imali najnaprednije naoružanje
    @Herr Schnitzel-nekim dijelom se slažem ali ovo šta uspoređuješ totalitarizam i kapitalizam ne stoji, na bezbroj primjera je doakazno da je komunizam promašena ideologija
    ps i ja sam rekao da je napad na pear izazvan am. provokacijama, osim šta im je zamrznuo imovinu nije im izvozio naftu

  29. #59
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552
    = Citat = Izvorno postao Morgoth
    Hitler je bio genije,inteligentan i sve to bio je tip koji je mogo od nemčke napravit jednu od najboljih hzemalja koja bi cak premašila ameriku ali je ošo malo u *****,ali pošto su onim vragom "osramotili" i ponizili nemčku te joj udezeili pun k toga ,tip je poludio i odlučio pogazit čitav svijet i pokazat da s nemcima nema šale te da oni nisu za zajebanciju,a to mu je i zamalo uspjelo....a ste gledali onaj dokumentarac Hitler : Okultno porijeklo,gdje se govori da je hitler se bavio i crnom magijom ?

    Imam taj dokumentarac... Previse su napuhali tu pricu o Hitleru i crnoj magiji... Himmler je bio glavni za to ...

    I doista, da je on kojim slucajem umro '38. on bi bio danas heroj, a ne zlocinac, jer je potpuno obnovio jednu unistenu drzavu...

  30. #60
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    I doista, da je on kojim slucajem umro '38. on bi bio danas heroj
    istina, izvukao ih je iz teške gosp krize razvijajući vojnu industriju, i koju je hitler grešku napravio kad je napao rusiju i još veću kad je prestao napadat britanski RAF koji je bio gotovo uništen (napdao je london i raf se obnovio)

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •