Vidi rezultate ankete: Tko je odgovoran za ona silna ubojstva i samoubojstva?

Glasači
187. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Developeri

    3 1,60%
  • Izdavači

    3 1,60%
  • Industrija

    3 1,60%
  • Nesposobni roditelji

    178 95,19%
Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 171

Tema: Ameri zabranjuju "nasilne" igre

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668

    Ameri zabranjuju "nasilne" igre

    Jučer su senatori Hillary Clinton i Joseph Lieberman objavili takozvanu - "Family Entertainment Protection Act" (u slobodnom prijevodu, uredba zaštite obiteljskih zabavnih artikala) - ambiciozni zakonodavni prijedlog koji trgovinama videoigrama ne bi samo zabranio prodaju takvih artikala manjinama, već bi uspostavio i potencijalnu regulaciju nad ESRB-om...

    IEMA s druge strane nastavlja s naprednom edukacijom kupaca i trgovaca kako potencijalno nasilne videoigre ne bi došle u ruke manjina, odnosno... krive ruke...

    Naravno, organizacija je zabrinuta kako bi prijedlog za "Family Entertainment Protection Act" mogao uzrokovati nedobrodošlu kontrolu nad medijima i potencijalno ugrožavanje slobode govora. "Vlada ne bi smjela određivati kakvi će se filmovi gledati, kakva će se muzika slušati, ili u krajnjoj liniji, kakve će se igre igrati".

    Naše pitanje - hoće li američka paranoja i roditeljska nesposobnost pri odgoju djece uzrokovati nestanak FPS, TPS, RTS, RPG žanrova jer razmaženi klinci ne vide razliku između igre i stvarnosti? Khm...

  2. #2
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    zadar
    Postova
    266
    Pa mislim da je očito da roditelji ne mogu kontrolirati svoju djecu - tu se nema što raspravljati.Ameri puritanci sve same babe zastarjelog uma takve zakone donose

  3. #3
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Pa mislim da je očito da roditelji ne mogu kontrolirati svoju djecu - tu se nema što raspravljati.Ameri puritanci sve same babe zastarjelog uma takve zakone donose
    Potpisujem!
    I da jedan dio onih koji počine ubojstva su otprije puknuti, a igre su im možda izvor "inspiracije"

  4. #4
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Vodnjan
    Postova
    645
    Ubojice su od uvijek ubojice. Igre su samo predmet izvlačenja. Danas ljudi ubijaju "zbog igra",a nekoć su ubijali "zbog žena".

  5. #5
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    ma roditelji su krivi.......
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Unknown
    Postova
    1.549
    Pa normalno da su roditelji krivi - oni su zaduženi za odgoj. Ako razmaze dijete i ne prikažu mu stvari onakve kakve jesu, pa normalno je da će se ono uživit jer misli da je sve savršeno, kao u igri. Eto što se događa kad ljudi nisu upoznati s napretkom tehnologije itd. Osobno ću tjerati svoje dijete na gaming jer se ondje može naučiti puno više o životu i svijetu nego na tv-u i novinama gdje su sve sami lažovi koji te uvjeravaju suprotno istini.

  7. #7
    Junior Member Plants Vs Zombies excal1bur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    19

    Re: Ameri zabranjuju "nasilne" igre

    = Citat = Izvorno postao IgGy
    Naše pitanje - hoće li američka paranoja i roditeljska nesposobnost pri odgoju djece uzrokovati nestanak FPS, TPS, RTS, RPG žanrova jer razmaženi klinci ne vide razliku između igre i stvarnosti? Khm...
    Zasto RTS-a?

    Onda slobodno mogu u skolama iz povijesti izbaciti sav sadrzaj o ratovima, jer bi to nekoga moglo potaknuti na nekakvo nedjelo.

    Ovo se ne odnosi na igre poput Warcrafta i slicnih sra**, nego ne one prave poput Age of Empiresa.

    A da igre imaju utjecaja na djecu, nema sumnje. Sta jos danas nema utjecaja na djecu? No, nisu igre glavni krivac raznih ubojstava po americkim skolama, ima tu jos puno faktora koji utjecu na to, ali ponekad su i igre jedan od njih.

    Naravno, savjestan roditelj nece djetetu dozvoliti igrati nesto poput SoF-a, GTA-a...
    Dulce et decorum est pro partia mori.

  8. #8
    Junior Member ico's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postova
    9
    Ma čujte, pa oni odavno imaju cenzure i zabrane, pa od j. edgara hoovera imaju cenzure i oznake podobnosti za filmove. Pa ev, sad vam ide onaj film od polanskog prema klasiku dječje književnosti, Oliveru Twistu od Charlesa Dickensa, pa je moral bit rezan da dobi dozvolu da ga maloljetnici gledaju. A onda je s njihovog aspekta pomalo apsurdno da ta ista djeca mogu detaljno klat virtualne rivale u igricama.
    Naravno, dovoljno je vidjeti Michaela Moora i Bowling for Columbine, da se lako zaključi da filmmići, stripovi, muzika i igrice ne tjeraju amere na nasilje, nego nešto drugo i da te višegodišnje zabrane nemaju nikakve koristi.
    bljah.

  9. #9
    Junior Member Plants Vs Zombies excal1bur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    19
    = Citat = Izvorno postao ico
    Ma čujte, pa oni odavno imaju cenzure i zabrane, pa od j. edgara hoovera imaju cenzure i oznake podobnosti za filmove.
    A zar mi nemamo oznake podobnosti za filmove? Proleti malo po TV rasporeda HRT-a. Imamo i mi cenzuru, samo sto mi volimo za sve reci da je iz politickih razloga cenzurirano.
    Dulce et decorum est pro partia mori.

  10. #10
    netreba nasilne igre običnim klincima nek klincima kaj su psihički nestabilni.

    Jedan mali amer tam muči susjedovu mačku,u školi sve kulje,krade iz obližnjeg kioska.Pa naravno da bu mu jedan GTA dal nove ideje.

  11. #11
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    503
    ma ameri su glupi ko stoka(cast izuzetcima ili bolje citaj ljudima porijeklom iz europe),boje se svoje sjene pa na nekog moraju bacit krivnju..

  12. #12
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Stobreč (Split)
    Postova
    23
    ...nismo mi krivi ako nam roditelji daju za igrat Doom III sa 5 godina...
    ...a sigurno nisu ni developeri ni izdavači...
    ...You see, senorita - mystery is important. To know everything, to know the whole truth, is dull. There is no magic in that. Magic is not knowing; Magic is wondering about "what" and "how" and "where"...
    (The Longest Journey)

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    roditelji....pa kaj ne vide kak im se djeca počnu ponašat.... mrtva mačka bez glave u stanu je slučajno?!

  14. #14
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Last train to trancentral...
    Postova
    5.469
    evo svi kažu nesposobni roditelji.
    pa točno je,šta industriju boli briga,oni rade igre i ne zanima ih ko će klat po kućama kad pređe tu igru.ako na igri stoji naljepnica +17,a igra ju 12-godišnjak,onda su roditelji pogriješili jer su mu dopustili.a roditelji samo znaju krivit proizvođače. al danas je piratsko doba,nitko ništ ne gleda,važno da je igra...
    = Citat = Izvorno postao GTA4 spam mail
    I was poor and now I own two countries

  15. #15
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    zadar
    Postova
    266
    Kako ameri zamišljaju svit:
    http://www.furballunderground.com/fr.../world_map.gif

    (molim bez slika, samo link - edited by admin)

  16. #16
    = Citat = Izvorno postao mrs.croft
    evo svi kažu nesposobni roditelji.
    pa točno je,šta industriju boli briga,oni rade igre i ne zanima ih ko će klat po kućama kad pređe tu igru.ako na igri stoji naljepnica +17,a igra ju 12-godišnjak,onda su roditelji pogriješili jer su mu dopustili.a roditelji samo znaju krivit proizvođače. al danas je piratsko doba,nitko ništ ne gleda,važno da je igra...
    ja sam počel igrat sa 7 godina i nisam nikog nikad priklal tak ta su ta dobna ograničenja prilično relativna

  17. #17
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    ja sam igrao od 4 godine komp.....
    iako nisam imao pojma nego sam samo mlatio po tikovnici.....
    ali nikad nebi napravio neku glupost koju sam vidio u igrama....
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  18. #18
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    Očito je da je do gluposti američke djece.Zapitajte se kako se ovakvi zločini nisu desili ovdje na balkanu,jos je ovdje sto puta gore sto se tice regulacije prodaje igara,nego u Americi.Ovdje dijete od 7 godinam oze otici do obliznjeg "pirata" i kupiti npr.Manhunt
    tarmi rićmi

  19. #19
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    Da i preci ga 20 puta kao j, da bi swe niwoe presao sa 5 zwijezdica

  20. #20
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    oh grat svi smo glasali za nesposobne roditelje ! igre nisu nicem krive i one su ko "ispusni ventil" a one budaletine na RTL-u i HRT-u nikad nisu pokrenuli jednu igru, samo se voje nepoznatog.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  21. #21
    Senior Member Lord of The Fleas M@nkey's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek, grad na Dravi
    Postova
    478
    ja krivim roditelje jer oni dopuštaju klincima da igraju npr. GTA:SA sa Hot Coffe modom ili Quake 4 (i netko tko sigurno ima već 30 godina se na ovom forumu izjasni da mu je postalo zlo od silnih crijeva u igri).

    ESRB se ne poštuje! I oni koji ga ne poštuju dobivaju po dupetu!
    Ovo bi trebao biti sig:
    http://img505.imageshack.us/img505/2658/copguy7pv.gif
    Ali IgGy ga ne dopušta

    May the GForce be with you, young gamer!

  22. #22
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    28
    Mislim da u anketu treba dodati - "Debilni ameri" (moj glas)

    Nije kriva ni industrije, ni izdavaci, ni developeri, niti roditelji, vec oni klinci koji su tako glupi da uzmu gun u ruke i krenu na killing spree...

    Moram napomenut da je gaming industrija samo zadnja zrtva americke javnosti koja ne zeli priznati da postaju gluplji svakom sljedecom generacijom klinaca!

    2000 (ili 2001, nisam siguran) bio je onaj masakr u americkoj skoli Columbine, tada su 2-3 ucenika prosvercali gunove i bombe u skolu i poceli klati profesore i ucenike. Tada je americka javnost krivila "nasilnu glazbu koja tjera na samoubojstvo i masovno ubojstvo" i "nasilne filmove". Takve tvrdnje su naposlijetku odbacene i javnost se morala okrenuti novoj zrtvi- gaming industriji.

    Ja recimo igram od 8 godine. Od tad sam odigrao toliko nasilnih igrara da
    ih zbilja ne mogu sve nabrojiti, gledao sam nasilne filmove, jedino nisam slusao "nasilnu glazbu"...

    PA MI NIJE NI JEDANPUT U ZIVOTU PALO NA PAMET DA NAUDIM SEBI ILI SVOJIM BLIZNJIMA ! ! !

    I onda se amrei pitaju: "Kako to da u Njemackoj, Francuskoj, Rusiji i ostalim zemljama nema toliko ubojstava?"

    Odgovor je sljedeci: OSTATAK SVIJETA IMA BAREM MALO ZDRAVE PAMETI !"

    Eto ja se sad malo ispuhao, malo sam popiz**o zato sto prokleti ameri nemogu nauciti biti odgovorni za svoje postupke.

    I jos bi preporucio da, ako niste, svakako pogledate dokumentarac "Bowling for columbine" koji prica o masakru u skoli Columbine.
    Alkoholom protiv droge!

  23. #23
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    28
    Hehe, takoder bi htio napomenuti da sam pravila ponasanja procitao nakon sta sam objavio ovaj post...

    LoL


    (bez slika u sigovima, citajte pravila foruma - edited by admin)
    Alkoholom protiv droge!

  24. #24
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169
    Gledao sam dokumentarac i slažem se s tobom

  25. #25
    Senior Member Respawned sorcerer Ogg The Dogg's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Našice,Rupa
    Postova
    1.494
    ja ne vidim svrhu ovoga. nama gejmerima stavit anketu ko je kriv za ta silna ubojstva. pa normalno da nijedan gejmer neće pjluvat po roizvođačima,devolperima i slično. to ti je ko da pitaš dilera jel njegova roba šteti zdravlju.
    Nemojte krivo shvatit, ja ne mislim da su krivi tvorci igara,nego smatram da treba pitat i nekog drugog za mišljene. Mislim da bi bilo puno zanimjivije da da se nađu dvije sukobljene strane
    POZDRAV ZDENKU!!!!!!!!1

  26. #26
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    28
    ummmm

    Michael Moore nije gamer (producent dokumentarca Bowling for columbine)

    Ja znam da sam dosta neobjektivan u ovom postu, ali on je dosta objektivan u filmu, makar pljuje po amerima, a on je sam amer. Dakle odite taj film pogledat (zvucim ko neko spammer )
    Alkoholom protiv droge!

  27. #27
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    zadar
    Postova
    266
    Svi Mooreovi filmovi su mi super i doista pokazuje kakvo je društvo američko.Pogotovo kad govori da je u americi najglkedanija emisija COPS-Pa mislim ono-emisija u kojoj svaki dan love crnce.
    Mislim da amerika(tj. bushova adm.) pokušava izvući lovu od industrije igara.
    Zaključak cijelog topica- nisu krive igre nego VLAST,RODITELJI I SIROMAŠTVO.

  28. #28
    meni su amerikanci teski primitivci, za svaku krizu u drustvu nadju neki glup izgovor*

  29. #29
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    28
    recimo sad kad bi vidjeli ovaj topic, bacili bi atomku na nas zato sto smo prijetnja nacionalnoj sigurnosti

    amerika !
    Alkoholom protiv droge!

  30. #30
    Junior Member Plants Vs Zombies IceFreak's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Mother Croatia
    Postova
    16
    ma dajte ko drugi neg roditelji

    jednom sam gledo neku emisiju na tv u kojoj je neka majke zabranila svojim sinovima da gledaju tv i tako ih "zaštitila od svijeta"

    ma daj tu ženu treba streljat

    sad svi koji igraju nasilne igrice su masovni ubojce i luđaci

    dajte kaj vam jea igledam ko luđak

    (dakle, citajte pravila foruma - JEDAN smajlic je sasvim dovoljan za svaku vasu emociju - edited by admin)
    You cannot change your fate... NO MAN CAN!

Slične teme

  1. Kinect se ipak može koristiti za "prave" igre - Dead Space 2
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 24
    Posljednji post: 21-02-2011, 16:59
  2. Lokanje teme "lokanje teme "rp igre na forumu""
    By Wolfwrath in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 04-01-2011, 00:14
  3. I´m the Freeman - "trailer" za Half-Life "film"
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 20-09-2010, 20:30
  4. Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?
    By Arbiter of Change in forum Gaming općenito
    Odgovora: 95
    Posljednji post: 21-10-2009, 22:23
  5. Microsoft: "Windows 7 će biti super za igre"
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 21-03-2009, 17:16

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •