Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 67

Tema: Nabavka novog kompa

  1. #31
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Nabavka novog kompa

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Sada mi je dosta zafrkavanja. Periferija 3200, komp 7800. https://pastebin.com/hHb3ZECt
    ahahaa,opet si ga usral...neznam kaj fali onom monitoru od dugog....pp uopće nije velik,freesync je,velik je,75Hz je....kud ćeš više...sto puta bolje gejmat na njemu nego na ovom tvom malom usranom od 24",makar je i 144hz ali nije tn nego ipak sporija matrica...+ kaj ovaj 32" ima 36mj. jamstva a tvoj samo 24mj.
    ...ajmo dalje...focus g kućište sa rx vegom 56 i rajzenom na slabašnom 550w napajanju...nonono....rajzen i amd vega gpu troše dosta više wata i prilično se jako griju za razliku od 9400f i envidije....a focus g nije baš za vegu 56...
    ...sve u svemu moja konfiguracija je najbolja i najjeftinija a nebude dugo,nestat će te komponente...

  2. #32
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Nabavka novog kompa

    samo kaj ovi kaj tu traže konfiguracije svake prijestupne godine nikad se ne jave šta su kupili ili nisu uopće kupili,ispada da samo seru...

  3. #33
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Nabavka novog kompa

    inače ako se gledaju čiste sirove performanse i ako se hoće 144Hz onda se kupuje ovo:
    https://www.instar-informatika.hr/mo...m_medium=click

    znači nije ips,nije va,nije mva itd.,nema frisinka,nema gej sinka nego samo čista sirova snaga tn+144hz,na takvom monitoru se ganja preko 100fps-a(znači da ti je avg prosjek preko 100) ako hoćeš iskoristit 144Hz kako treba...i na takav monitor se stavljaju najjače envidia grafičke i intel procesori jer daju najviše fps-a a ne amd cpu i gpu,i da bi dobio minimalni fps od 100+ trebaš opet smanjivat detalje u pojedinim igrama...

  4. #34
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nabavka novog kompa

    E da, nedavno sam složio komp u taj Focus G i fakat sam se začudio kak je loše i skučeno kućište, a platio ga brijem 70 eura. Za komp od soma ipo eura treba veće kućište.

  5. #35
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nabavka novog kompa


  6. #36
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nabavka novog kompa

    Iza uopće nema mjesta za viška kablove.

  7. #37

    Re: Nabavka novog kompa

    Forum uopće ne radi , nemereš odgovoriti uz citat...Dobro priča Tenk, za 144 hza treba intel i to kloknuti na 5.0, najbolje novi i7 i zvijerska grafika osim ako ne igraš CSGO, DOTA i sl. e sports naslove. Ako igraš zahtjevne pucačine poput BV onda ti treba zvijer. Ali čisto sumnjam da čovjeku koji mijenja kompš svakih deset godina uopće treba takva sranja i da bi uopće skužio razliku između 75 iu 144 hza i ako bi koliko mu je to bitno...Inače pital me marijanović da li sam uopće videl "moderni" TN monitor. Jesam. AOC sam kupio jer je bio jeftin i nudio je freesync pa me zanimalo, i isto su išli forumaški savjeti da su to moderni TN monitori i da je to puno bolje nego nekadšnji TNJe moš si misliti, dan kada sam ga prodao i ponovno kupio IPS je bio preporod, taj TN je toliko odvratan da sam praktički stalno koristio TV za igranje, čak i u surfanju, prikazane stranice su bile neprihvatljivih boja, kut gledanja teška katastrofa itd.Super su 144 hza, ako ih imaš na poštenom monitoru i nije ti žao toliko para na komp za gaming, i još k tome za platformu na kojoj fale GOTY igre zadnjih ohoho godina.


  8. #38

    Re: Nabavka novog kompa

    Od tih jeftinih kućišta MS Winston vrijedi svake kune, imam ga duže vremna, stoji na podu i uopće nema prašine unutra, nikad ga ne čistim. Košta šaku kuna, kupio i jeftine MS ventove na 1000 rpma i Bog te veseli.to kućite počne na 0:30https://www.youtube.com/watch?v=iqSGky6a2qk


  9. #39
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nabavka novog kompa

    Onaj Poljak kojemu sam složio komp od 1800 eura je nezadovoljan monitorom. Neki Benq 27 inč fullhd 144 hz. Veli da ne može ništa pokrenut na toliko fps, a uvalio sam mu unutra GTX1080 i i7 8700k. Istina, on je kupio monitor prvo pa je mene tražio da mu složim komp, ali jbg nije htio potrošit više od 1800 i veli da se zajebao za monitor. Nisam ga pitao zašto točno, ali pretpostavljam da je tih 144hz gluparija a igrao je Witcher i sl. singleplayer igre.

  10. #40

    Re: Nabavka novog kompa

    A sad kad dođu portovi sa PS5 za godinu dana biti će sretan i sa 60 fpsa na midium detaljima.


  11. #41
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nabavka novog kompa

    Pa da, bolje uzet jeftinije kućište. Taj Focus G ne vrijedi te pare, pa bolje uložit u veliki 75hz IPS ekran.

  12. #42
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Nabavka novog kompa

    citiranje već ne radi pun kurac dugo,jedino radi kad stisneš citat i onda se prijaviš....
    ...svaka čast vinstonu ili onoj crnoj udovici ali za 519kn onaj panteks je jebeno kućište i lijepo izgleda,vani je cijena još i manja jer je to budžet kućište i predstavljeno je sa cijenama od 60usd i 60eura....neto težina mu je 6kg i po tome znaš da je materijal vjerojatno bolji i kvalitetniji od winstona,nema vanjske plastike....nije dimenzijama veliko kućište ali ima sve za normalnu konfiguraciju...

  13. #43
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nabavka novog kompa

    Ja sam rekao u prvom postu šta je najbolje kupit, A ZNAO SAM da će završit na gazdinom jebanju svima majke sa AMD-om. Peace.

  14. #44
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Nabavka novog kompa

    https://www.techpowerup.com/reviews/.../Eclipse_P300/

    144hz ima smisla samo ako imaš preko 100fps stalno...i ako poljak neće smanjivat detalje u igrama normalno da neće imat visok fps i normalno da bude onda nezadovoljan jer ne dobiva koristi i prednosti u igrama...

  15. #45
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nabavka novog kompa

    Sad neka kupuje amd i 144 herca, ko ga jebe.

  16. #46
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nabavka novog kompa

    Reko sam mu ja da se igra sa smanjivanjem detalja u singleplayer igrama na što se čovjek samo kiselo nasmijao.

  17. #47

    Re: Nabavka novog kompa

    Na winstonu je mana jako tanki lim, moraš paziti kod montaže da nekaj ne savineš ali kad sastaviš to onda više nije ni bitno. Također prednju stranicu nisam uspio skinuti, bojim se zapeti da nekaj ne pukne, ali opet nema potrebe ni za time jer nema prašine...Ali sve drugo super, četiri USB-a napred, mjesto za tri SSD-a, hrpa ali hrpa mjesta za kablove otraga, filteri za prašinu, tunel za napajanje, bočna stranica, diskretan minamistički dizajn...


  18. #48
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nabavka novog kompa

    Također mi je bilo u glavi da izvuče barem 100 fpsa, al mi se nije dalo objašnjavat ekonomiju.

  19. #49

    Re: Nabavka novog kompa

    simeke u wotu, poljaci su ko muhe bez glave.


  20. #50
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Nabavka novog kompa

    mogu se ponovit,imam ovaj tn i meni je dobar ali to sam samo ja,kalibriral sam ga sa postavkama sa jedne stranice i zadovoljan sam...nisam zadovoljan kaj ga nemogu iskoristit kako treba za bf1 (treba novi i5 9400f a grafička bi mogla i ostat gtx 1060 3gb jer igram na low).....a nije da nisam imal dugo vremena(više od 3 godine) ips monitor i to ne baš bilo kakav nego hp zr24w...
    https://eu.aoc.com/en/gaming/products/g2770pf

  21. #51
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Nabavka novog kompa

    Hp zr24w ima nešto više mjesta,veća je rezolucija i oštrina je nešto bolja, slika je generalno nešto ljepša, dobar je i u gamingu ali da mi fali baš i ne... Sa ovim tn je lakše uočit enemija jer su fizički veći i lakše je gađat hedšotove... I matrica je brža...

  22. #52

    Re: Nabavka novog kompa

    Ok. Kako se ovo cini?

    1 * Intel CPU Desktop Core i5-9400F (2.9GHz, 9MB, LGA1151) box
    Sifra: BX80684I59400FSRF6M - 1.435,00 Kn

    1 * GIGABYTE Main Board Desktop B360M DS3H
    Sifra: B360M_DS3H - 629,00 Kn

    1 * Hladnjak Cooler ARCTIC COOLING Freezer 33, socket 1151/1150/1155/1156/2011-v3/2011/AM4
    Sifra: 050.903.341- - 189,00 Kn

    1 * Memorija GSkill Aegis 16GB (2x DDR4 3000MHz
    Sifra: F4-3000C16D-16GISB - 749,00 Kn

    1 * Napajanje 600W, BE QUIET System Power 9, 120mm vent., 80+ Bronze, PFC
    Sifra: 052.700.228- - 499,00 Kn

    1 * AOC LED IPS 31,5 Q3279VWF, QHD, HDMI, DP, AMD
    Sifra: aoc-q3279vwfd8 - 1.699,00 Kn

    1 * Kućište PHANTEKS Eclipse P300 MidiTower, Tempered Glass, Black
    Sifra: MQCY4TL - 519,00 Kn

    1 * Kingston 480G SSDNOW A1000 M.2 2280 NVMe PCIE x2 lanes, 300TBW, EAN: 740617277319
    Sifra: SA1000M8/480G - 715,00 Kn

    1 * Palit GF GTX1660Ti Dual, 6GB GDDR6
    Sifra: pal-1660ti-dual-6g - 2.399,00 Kn

    1 * Genius zvučnik SP-HF1250B, 40W drveni
    Sifra: gen-sp-hf-1250b - 390,00 Kn

    1 * Tipkovnica ROCCAT® Suora Frameless Mehanička gamerska, UK / HR Layout
    Sifra: 150.300.092 - 529,00 Kn

    1 * GIGABYTE GAMING AORUS M3 (Real 6400 DPI Optical Engine, 20-million-click Omron Switch, RGB Fusion-16.7M Customizable Lighting, On-the-fly DPI Adjustment, Anti-slip Rubber Grips, Teflon Mouse Feet) Ret
    Sifra: GM-AORUS_M3 - 299,00 Kn

  23. #53
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nabavka novog kompa

    Dosta je. Ovo uzme https://pastebin.com/Hd6aQrRJ i stavi u njega stare diskove. 32" 1440p 75Hz MVA s Freesync uparen s RTX 2060 je taman.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  24. #54
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Nabavka novog kompa

    Neki NUC uzme, da ga ne vidi nit ne cuje... I to ulazni za 3k kn da vrti filmove i serije, a ostalo u PS5 i igre.

  25. #55
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nabavka novog kompa

    Maneatingsparrow, dobro je to što si složio. Čak ti ni ne treba taj AC Freezer hladnjak, 9400F ne možeš clockati i sasvim ga OK hladi hladnjak koji dođe s njime.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  26. #56

    Re: Nabavka novog kompa

    Samo zahtijevaj da ti to slože ili da ti obavezno nadograde bios na toj matičnoj, imam tu istu matičnu i ako je dugo stajala na skladištu nebu ni prepoznala taj proc jer ima početnu verziju biosa za osmu generaciju procesora. Inače je sasvim OK za te novce.


  27. #57
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Nabavka novog kompa

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Neki NUC uzme, da ga ne vidi nit ne cuje... I to ulazni za 3k kn da vrti filmove i serije, a ostalo u PS5 i igre.
    Kaj će uskoro ps5? Taj bude sigurno duplo skuplji od ps4, 5k kn+, ako ne i blizu 10k kn...

  28. #58
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Nabavka novog kompa

    Pročital...to je najranije 2020.... Baza rajzen cpu i gpu navi koji još nije došo ni na pc...

  29. #59
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nabavka novog kompa

    Slože oni sve (jer je cijeli komp), samo možda treba podsjetiti da flashaju bios. Svakako provjeriti da se neštp nije u transportu odspojilo kada komp stigne (ako su ga sastavili).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  30. #60
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nabavka novog kompa

    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •