Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 48 od 48

Tema: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

  1. #31
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    Tenk, informiraj se i popij lijekove (ne nužno tim redom), pa ćemo nastaviti. Dok god budeš vidio zmajeve i brkate fegete ništa konkretnoga se neće postići.

    RX 580 8GB je trenutno jača kartica (u prosjeku) i jeftinija je, samo više struje troši.

    Ne treba mu 2 m.2 SSD-s, jedan je dovoljno. Drugi SSD kojeg kasnije planira ugraditi je SATA.

    Eksterni optički čitač ne ide u komp. To je dva kabela manje (SATA data i SATA power), nešto prostora u kućištu više i ne mora se ograničavati na kućišta koja imaju 5.25" bay za ODD već može uzeti kućište koje mu se sviđa (i u koje ne može interni DVD rom!).

    Za hladnjak za Ryzena 2600, pogotovo ako neće clockati, je svejedno. Doslovno svejedno. Nema potrebe da daje za hladnjak 300-500 Kn kada će posao zadovoljavajuće odraditi bilo koji od 150-250 Kn a koji mu se sviđa i uklapa uz ostatak kompa.

    Što se memorije tiče, Ryzenova unutarnja sabirnica (Infinity fabric) je ograničena frekvencijom memorije. Dakle, veće frekvencije drastično utjeću, a latencije doslovno nemaju velikog utjecaja na to. Zbog toga je na Ryzenu bolje clockati ddr4 2400 cl15 na 3400 uz CL20 nego uzeti ram na 3000 i držati na 3000 uz cl16 iako je cl16 3000 puno brže nego 3400 cl20. No Dual Channel isto osjetno utječe na performanse Ryzena.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  2. #32
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Tenk, informiraj se i popij lijekove (ne nužno tim redom), pa ćemo nastaviti. Dok god budeš vidio zmajeve i brkate fegete ništa konkretnoga se neće postići.

    RX 580 8GB je trenutno jača kartica (u prosjeku) i jeftinija je, samo više struje troši.

    Ne treba mu 2 m.2 SSD-s, jedan je dovoljno. Drugi SSD kojeg kasnije planira ugraditi je SATA.

    Eksterni optički čitač ne ide u komp. To je dva kabela manje (SATA data i SATA power), nešto prostora u kućištu više i ne mora se ograničavati na kućišta koja imaju 5.25" bay za ODD već može uzeti kućište koje mu se sviđa (i u koje ne može interni DVD rom!).

    Za hladnjak za Ryzena 2600, pogotovo ako neće clockati, je svejedno. Doslovno svejedno. Nema potrebe da daje za hladnjak 300-500 Kn kada će posao zadovoljavajuće odraditi bilo koji od 150-250 Kn a koji mu se sviđa i uklapa uz ostatak kompa.

    Što se memorije tiče, Ryzenova unutarnja sabirnica (Infinity fabric) je ograničena frekvencijom memorije. Dakle, veće frekvencije drastično utjeću, a latencije doslovno nemaju velikog utjecaja na to. Zbog toga je na Ryzenu bolje clockati ddr4 2400 cl15 na 3400 uz CL20 nego uzeti ram na 3000 i držati na 3000 uz cl16 iako je cl16 3000 puno brže nego 3400 cl20. No Dual Channel isto osjetno utječe na performanse Ryzena.
    ...to si mu ti predložil da ugradi drugi ssd a ne on...
    ajde ne seri,reko si da ga je šteta ne klokat...frajer slaže konfu ali već priča o tome kako će mjenjat procesor i grafičku,kaj kad izađe ddr5 kaj će onda mjenjat...
    znam da veće frekvencije utječu na fps ali 3000 je svit spot za amd...
    ...ali frajer neće sigurno ništa ni kupit tako da badave krečiš...
    ...moja cijena konfe je malo skuplja od tvoje a unutra je puno brži m2 ssd,bolja grafička i bolji hladnjak...
    ...evo ga,sad valja,točno 8500kn svih 10 komponenti šta mu treba...
    1 x Procesor AMD Ryzen 5 2600 (6C/12T, 3.9GHz,19MB,65W,AM4)
    1 x TP-Link 2,4GHz Wireless N PCI Express Adapter
    1 x LG DVD RW -RW RAM DualLay SATA
    1 x MSI B450M Gaming Plus, AM4, DDR4, U3, m.2,
    1 x Fractal Focus G Gunmetal Grey,sivo, bez napajanja
    1 x GIGABYTE B700H Power Supply 700W, Modular,
    1 x Inno3D GeForce GTX 1060 iChill X3 6GB GDDR5
    1 x SSD 500.0 GB SAMSUNG 970 Evo NVMe M.2, MZ-V7E500BW
    1 x Enermax ETS-T40Fit hladnjak za procesor LGA
    1 x Kingston DDR4 HX Fury, 16GB (2x 8GB), 3200MHz
    Ukupno: 8.500,00 Kn

  3. #33

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    Oke, uzet cu ovaj build koji sam i mislio

    1 * NZXT H500 crno/plavo, bez napajanja, ATX
    Sifra: nzx-h500-black-blu - 769,00 Kn

    1 * Procesor AMD Ryzen 5 2600 (6C/12T, 3.9GHz,19MB,65W,AM4) box, Wraith Stealth
    Sifra: YD2600BBAFBOX - 1.429,00 Kn

    1 * XFX AMD Radeon RX 580 GTS Black Edition 8GB 256bit GDDR5, bulk + 2 Igre (The Division 2, Devil May Cry 5 ili Resident Evil 2)
    Sifra: RX-580P8DFDB- - 1.899,00 Kn

    1 * Kingston DDR4 HX Fury, 16GB (2x 8GB), 3200MHz
    Sifra: king-x432c18fbk-16 - 1.199,00 Kn

    1 * Corsair PSU, 550W, TX-M Series
    Sifra: COR-CP-9020133-EU - 739,00 Kn

    1 * MSI Main Board Desktop B450 (SAM4, 4xDDR4, 2xPCI-Ex16, 3xPCI-Ex1, USB3.1, USB2.0, 6xSATA III, 1xM.2, Raid, 7.1Audio, DVI-D, HDMI, GLAN) ATX Retail
    Sifra: B450_TOMAHAWK - 850,00 Kn

    1 * Kingston A1000 NVMe 480GB,R1500/W900, M.2 2280
    Sifra: king-a1000-480g - 814,00 Kn

    1 * TP-Link 2,4GHz Wireless N PCI Express Adapter 300Mbps
    Sifra: TPL-TL-WN881ND-Es - 168,00 Kn

    Daj samo molim te mi izaberi neki drugi cooler bez svijetla ako moze, to mi se uopce ne svidja (ili moze ovaj https://www.futura-it.hr/hladnjak-lc...20rgb/product/ bez svijetla?)

  4. #34

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    ...to si mu ti predložil da ugradi drugi ssd a ne on...
    ajde ne seri,reko si da ga je šteta ne klokat...frajer slaže konfu ali već priča o tome kako će mjenjat procesor i grafičku,kaj kad izađe ddr5 kaj će onda mjenjat...
    znam da veće frekvencije utječu na fps ali 3000 je svit spot za amd...
    ...ali frajer neće sigurno ništa ni kupit tako da badave krečiš...
    ...moja cijena konfe je malo skuplja od tvoje a unutra je puno brži m2 ssd,bolja grafička i bolji hladnjak...
    ...evo ga,sad valja,točno 8500kn svih 10 komponenti šta mu treba...
    1 x Procesor AMD Ryzen 5 2600 (6C/12T, 3.9GHz,19MB,65W,AM4)
    1 x TP-Link 2,4GHz Wireless N PCI Express Adapter
    1 x LG DVD RW -RW RAM DualLay SATA
    1 x MSI B450M Gaming Plus, AM4, DDR4, U3, m.2,
    1 x Fractal Focus G Gunmetal Grey,sivo, bez napajanja
    1 x GIGABYTE B700H Power Supply 700W, Modular,
    1 x Inno3D GeForce GTX 1060 iChill X3 6GB GDDR5
    1 x SSD 500.0 GB SAMSUNG 970 Evo NVMe M.2, MZ-V7E500BW
    1 x Enermax ETS-T40Fit hladnjak za procesor LGA
    1 x Kingston DDR4 HX Fury, 16GB (2x 8GB), 3200MHz
    Ukupno: 8.500,00 Kn
    Kupujem od sredine 12og mjeseca, jebiga, nisu mi to mali novci pa gledam svugdje po benchmark stranicama, po redditu di isto slazu ljudima kompove ko i vi ovdje, uglavnom informiram se, ovdje pitam zato jel ste mi isto slozili prije jedno cca 5-6 godina komp i nisam imo problema, ovaj build koji sam prvi stavio mi se najvise svidja i uzet cu ga, hvala i tebi na savjetima.

    Za ovo nadogradjivanje, samo sam za ssd siguran da cu nabavit jos jedan, a za par godina ako cu ic nadogradjivat pa necu cijeli novi komp uzimat, nego drugu grafu samo.

  5. #35
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    Ne kužim čemu kućište s prozirnom stranom ako nećeš ići na nekakvo osvjetljenje (RGB), ali dobro. Uglavnom, na tom LC-u ako ne priključiš ventilator na 4-pin LED header onda on ne svjetli (a ako priključiš onda možeš upravljati bojom), ni to nije loše jer je stvarno lijep hladnjak.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #36
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    tvoj je izbor na kraju...imal sam xfx karticu i to nije neka tišina pogotovo na amd-u(xfx hd 7950 sam imal,glasno smeće koje je imalo napucan napon,kasnije ga smanjil/editiral u biosu),neznam koliko briješ na tišinu komponenti pogotovo ako kućište nakeljiš na stol gore a ne ispod ili uza stol...i vidim da piše u opisu da je to gola kartica bez kutije i ambalaže tako da nemam pojma kakva je to grafa,ne sviđa mi se izgledom...
    ...i nesviđa mi se kingston a1000,tj. neznam kakav je...ostalo valjda može proć...

  7. #37
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    XFX se malo popravio u pogledu hlađenja (temperatura i glasnoće). To što je kartica "gola" mu nema puno veze - ionako će mu oni složiti komp.
    Kingston je dobar, vjeruj mi. Jedan od starijih proizvođača SSD-a, znaju što rade.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #38

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    Nemam pojma iskreno zasto sam uzeo to kuciste, daj preporuci neko bez prozirne strane ako ima za slicne pare, vise mi se i svidjaju kucista bez prozirne strane.

    Kutija ce bit ispod stola, a ovo za tisinu komponenti, a sta ja znam jebote imam trenutni komp 5-6 godina, cuje se al nista pre strasno.

  9. #39
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    = Citat = Izvorno postao trotok Pregledaj post
    Nemam pojma iskreno zasto sam uzeo to kuciste, daj preporuci neko bez prozirne strane ako ima za slicne pare, vise mi se i svidjaju kucista bez prozirne strane.

    Kutija ce bit ispod stola, a ovo za tisinu komponenti, a sta ja znam jebote imam trenutni komp 5-6 godina, cuje se al nista pre strasno.
    ne ne,sa velikim prozorom je bolje,imaš fino pregled svega unutra...
    ...xfx ti nije vjerojatno tiha,najviše ti buke generiraju grafička,ventilator od hladnjaka proca i od napajanja(zato ti i kažem da si uzmeš kvalitetni cpu hladnjak i gpu)...kupi gtx 1060 3gb i čekaj nove nvidie ili amd ali to ćeš sigurno dobro i platit...
    ...ekipa sa pce koja ima novca na bacanje neće mijenjat svoje gtx 1080ti za rtx 2080 i tu vidiš koliko je envidia usrala sa novom generacijom,sad čekaju novu generaciju...
    ...a ovo corsair napajanje ti bude sa xfx 580 stalno dosta dobro opterećeno,pogotovo ako još overklokaš proc...

  10. #40

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    jebote neznam ni sam, nije mi bed dat 300kn vise za 1060 ako je bolja, a vidim da je nakon malo googlanja, jel pase sa ovim ostalim komponentima koje sam stavio?

    500kn mi je ipak previse za hladnjak, uzet cu ovaj sta je marijanovic reko Hladnjak LC-Power Cool LC-CC-120 RGB,Intel/AMD + AM4

  11. #41
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    = Citat = Izvorno postao trotok Pregledaj post
    jebote neznam ni sam, nije mi bed dat 300kn vise za 1060 ako je bolja, a vidim da je nakon malo googlanja, jel pase sa ovim ostalim komponentima koje sam stavio?

    500kn mi je ipak previse za hladnjak, uzet cu ovaj sta je marijanovic reko Hladnjak LC-Power Cool LC-CC-120 RGB,Intel/AMD + AM4
    a onaj enermax,šta sa njim ne valja?

    paše ti da,nebitno je koja je grafička...za tu ajčil su pozitivni komentari i testiranja...

    prema opisu tj. prema šifri artikla ti je to ova kartica,verzija 2,ima više verzija te kartice:

    http://www.inno3d.com/products_detail.php?refid=291

    uglavnom tu karticu hvale da je jako tiha,praktički nečujna i da malo troši...nedostatak je da zauzima 2 i pol slota i prilično je masivna i dugačka(302mm

  12. #42
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    u nzxt h500 ti također stane: GPU Clearance: Up to 381mm

  13. #43

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    bolje enermax uzet nego lc power cool?

    i uzo bi ovu kad bi uzimo 1060 https://www.futura-it.hr/gigabyte-gt...C-6GD/product/

    ako zbog icega zbog gigabyte branda?

  14. #44
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    = Citat = Izvorno postao trotok Pregledaj post
    bolje enermax uzet nego lc power cool?

    i uzo bi ovu kad bi uzimo 1060 https://www.futura-it.hr/gigabyte-gt...C-6GD/product/

    ako zbog icega zbog gigabyte branda?
    po meni da, jači hladnjak i tiši 140mm ventilator...

    nije gigabyte bolja....

    po meni su vjerojatno sa v2 negdje uštedili,prva verzija je dolazila sa samsung memorijom i imala je malo više taktove i za gpu i memu...ovdje u v2 su vjerojatno stavili hynix memu i malo snizili taktove(nemora značit ali to je moja prognoza),ali i dalje bi to trebala bit dobra,tiha i hladna kartica koja malo troši...i unutra je nekakva gaming podloga...evo ti unboxing...kartica ima i backplate šta je isto super...

    https://www.youtube.com/watch?v=iuKeku_Kf1g

  15. #45
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    Ako gledaš GTX 1060, onda gledaj i RX 590. Šije ju u svemu a ponajviše u potrošnji.

    Što se kućišta tiče, za pod stol najbolji je Fractal Design, razmotri i njih, npr ono njihovo C, G ili kako se već zove. Preporučio bih Define S, R5 ili R6 ali to ti je vjerojatno preskupo.

    Što se AMD grafičkih tiče, preporučam Sapphire, MSI i Asus. Od nVidia MSI, Gigabyte i Asus.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #46

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    Kakve veze im jel pod stolom ili na stolu?

    Pogledat cu fractalove caseove.

  17. #47
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    Pod stolom = dalje od glave = dalje od ušiju = tiši komp. Isto tako, onda ti nije bitno imati prozore na stranicama, rgb osvjetljenje, ne služi ti komp za pokazivanje...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  18. #48
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Jel ovaj build ok, pogotovo napajanje? Moze preporuka za 1tb ssd?

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Pod stolom = dalje od glave = dalje od ušiju = tiši komp. Isto tako, onda ti nije bitno imati prozore na stranicama, rgb osvjetljenje, ne služi ti komp za pokazivanje...
    ma fractal focus g,prekrasno,pogledaj si video,fino gledaš sve komponente kako se veselo vrte i rade...izbaciš iz njega ovaj kavez za diskove i imaš sve slobodno...

    ...sad su stigle sve boje u futuru...

    https://www.youtube.com/watch?v=faqTcFPVb78

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •