Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 49

Tema: Nadogradnja kompa

  1. #1

    Nadogradnja kompa

    Pošto sam bio napustio PC gaming svijet i prešao na tamnu stranu konzola...komp sam totalno zapustio i preuzela ga djeca...
    Plejku sam nedavno prodao pa bih se vratio na komp...

    Mene sad zanima sto trebam mjenjati da mogu igrati aktualne naslove...

    Konfiguracija je sljedeća

    procesor - AMD FX-Series X6 6300 3.5GHz,14MB,95W,AM3+, FD6300WMHK

    matična - Asrock 970 Pro3 R2.0 AMD 970, AMD SB950, ATX, FSB2400,4xDDR3

    grafička - Sapphire R7 260X 2GB GDDR5 OC, 2GB GDDR5 128bit, 28nm

    napajanje - Fortron Raider S PSU 650W,80+ SILVER

    ram - Adata ddr3 4gb 1333mhz 2kom(8gb)

    hdd - WD Caviar 160 gb
    WD Caviar blue 500gb

    kućište Zalman Z9-U3


    Uzeo sam si još dva harda,Hitachi 500gb i 1tb

    Memoriju cu ovu izbaciti,pošto jedna pločica je defektna i staviti ću Kingston KVR16N11S8/4 1600 Mhz,dvije pločice od 4gb već imam,jos dvije ću uzeti,znači 16gb sveukupno

    SSD sam bio uzeo polovan,jucer dosao i neispravan...vraćen nazad, dobio svoju lovu...pa ganjam po ebayu drugi...


    Može preporuka,savjet što mjenjati ili unaprijediti?? I koji SSD da gledam??

  2. #2

    Re: Nadogradnja kompa

    Kupiš si samsungov evo ssd kapaciteta ovisno koliko želiš izdvojiti. Grafu si uzmi polvnu sa njuške sa garancijom, max gtx 1060 3gb jer za neku jaču procesor ti je usko grlo. ako mora biti nova onda htx 1050ti 4gb


  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja kompa

    A koliki ti je budget?

    Naime, trebao bi promijeniti ploču, procesor, memoriju, grafičku, eventualno i napajanje ako ti je starije od 5 godina. To bi bilo ono s čim bi bio spreman za moderne naslove.

    Ako su ti pak prioritet single player igre i samo da rade, onda definitivno još RAM (nema ti puno smisla preko 8GB) i neka low end grafička kartica (GTX 1050Ti, Radeon RX 560 4GB ili polovne GTX 950, 960, Radeon R9 380) uz obavezan overclock procesora na barem 4.0GHz jer na 3.5 ti taj FX ne može pošteno ni običnu GTX 1050 izgurati (u naslovima poput Battlefield V).
    Stavi te dvije pločice od po 4GB i ne kupuj dodatnu memoriju, nema smisla - svejedno nemaš konfu za detalje koji bi trebali više od 8GB.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4

    Re: Nadogradnja kompa

    GTX 1060 3gb sa garancijom polovnih ima po 1000 kn i kao polovna je najisplativija opcija, + nvidija bi mu bolje radila na tom procesoru zbog DX11 cpu overheada.

    Zamjena kompletnog stroja bi sigurno bila jedina ispravna stvar, ali koliko vidim po njegovom postu nije na to računao.


  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja kompa

    A gle, ako planira dati 350€ za monitor, možda mu je bolje da od toga 200€ preusmjeri na komp (za te novce uzme solidan proc npr).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #6

    Re: Nadogradnja kompa

    Ne bih mjenjao cijelu konfiguraciju...jer niti igram toliko niti patim od high end kongi,niti od high detalja u igrama...meni ti je bitno vise ono da se igra,malo da se opustim...

    Konfa je stavljena u pogon 2014(6 mj)... Budžeta za nadogradnju i nema,nisam odredio neku sumu... Ja bih to onako,sto jeftinije,nek drži vodu makar godinu dana,jer bih sljedece godine uzimao novi komp u koji bih investirao nekih 1200-1500€,pa ne bih sad ulagao previse...supruga bi me ubila...jer već zvoca cemu sad to kad planiras uzimati novi...strpi se...

    Zanimaju me samo single player igre,nista online... Većinom se radi o pucačinama i strategijama,pokoji RPG...ostalo ne igram...

    Ne moraju u igrama biti ultra ili high postavke...to me ne pati...

    Znaci neka jeftina opcija da se komp stavi u pogon za poneki aktualni naslov...

  7. #7

    Re: Nadogradnja kompa

    Ovo bi trebalo biti privremeno rjesenje,dok ne skupim ciljanu lovu za novu konfu(svaki mjesec ide 100€ u stednju)...ne volim kupovati stvari na rate i kartice,samo kešom...

    Lovu za monitor imam...tako da za njega ostaje 350€...

    Znaci idemo na sto jeftiniju opciju da igre šljakaju idućih recimo 10 mjeseci...i to je to...

  8. #8
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja kompa

    Pa jel igraš išta na tom kompu?

    edit: taj komp ti može sve vrtit

  9. #9
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja kompa

    bitno da imaš terabajt i po harda ak hoćeš 20 igara odjenom instalirat...

  10. #10
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja kompa


  11. #11
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja kompa

    Moja preporuka je Doom.


  12. #12

    Re: Nadogradnja kompa

    Na kompu se nije igralo nesto cca 1,5 g...bio sam kupio PS4 koji sam nedavno prodao jer mi je dopizdio... Otad se djeca njime služe za youtube i kokekakve dječje igrice...

    Bit će 2,16 terabajta...imam jako puno videa svojih klinaca,slika,pjesama,filmova,crtića,hrpu kojekakvih knjiga...koji su po kojekakvim usb stickovima,memorijskim karticama,dvd-ovima zato ce biti toliko HDD-ova unutra... Da to sve napokon uredno sortiram...a ne za instaliranje 20 igrica...

    Znaci,nepotrebno ulagati?? Osim ovaj ram promjeniti,jer ga već imam...?

  13. #13
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja kompa

    Da, samo upališ taj komp i igraš.

    Javi dojmove.

  14. #14
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja kompa

    = Citat = Izvorno postao stanky069 Pregledaj post

    Znaci,nepotrebno ulagati??
    Nepotrebno je ulagati. Jesi li pogledao youtube video koji sam stavio? Vidiš li u videu išta korisno u vezi ove teme?

  15. #15

    Re: Nadogradnja kompa

    Na ova dva videa igre rade jako loše, to je brat bratu 30 fpsa i vuku se ko prebijene mačke. Ak mu je to OK nek ne ulaže ništa, meni bi letio kroz prozor.


  16. #16
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja kompa

    Kako bi letio kroz prozor ak bi ti unutra ugradio gtx 1060?

  17. #17

    Re: Nadogradnja kompa

    Video koji si postao nema GTX 1060, nego njegovu postojeću grafu i takav komp vreti igre za za današnje PC standarde jadno. Takav komp bi letio kroz prozor da je kod mene.


  18. #18

    Re: Nadogradnja kompa

    Pogledao... Gle,iskreno mogao bih preživjeti nekoliko mjeseci s tim bez problema... Nisam nesto zahtjevan...

    Overclokat cu procesor,zamjeniti ram... I ubosti grafičku koju je Dugi preporučio...samo da naletim na nju na ebayu po ok cijeni...

  19. #19
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja kompa

    Daj pliz samo si uzmi taj Doom stavi sve postavke na low i uključi Vulkan također u opcijama pa javi kako ide. Brijem da bi trebao imat 60fps minimum 50.

  20. #20

    Re: Nadogradnja kompa

    Budem probao,ali tek za 20-ak dana... Komp je u HR,a ja u DE...

  21. #21
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja kompa

    Probaj svakako, zanima me

    edit: mislim ne kužim kak ne znaš kak ti komp vrti igre, ak si se već igrao, al ajd...

  22. #22
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja kompa

    edit2: to si valjda igrao kad si tek kupio, al eto možeš prije probat kad dođeš doma prije nego išta novo kupiš, to ti je najpametnije. Jer mislim da taj komp nije baš dno dna.

  23. #23
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja kompa

    Vedro, mid-range procesor iz 2012 danas baš i nije neka sreća, a još kad je uparen s low end karticom iz 2014 - nije to baš za moderan gaming. Daleko je to od ugodnog igranja ičega novijeg.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  24. #24

    Re: Nadogradnja kompa

    Prije 2,5 godine vrtio je on ok igrice,poslije toga je rijetko kad sta odvrtio...a posljednih 1,5g nije mu nikakva igrica prismrdila...samo youtube i kojekakve dječje gluposti na internetu...

    Uzeo sam bio plejku,tako da niti znam kakvi su zahtjevi današnjih igara,niti koliko je ta kanta zastarila...

    Sad sam se plejke rijesio pa bih se vratio kompu... Budem probao sta i kako,pa cu biti pametniji,uzet cu par aktualnijih naslova pa ih isprobati i vidjeti kakva je situacija...

  25. #25
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja kompa

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Vedro, mid-range procesor iz 2012 danas baš i nije neka sreća, a još kad je uparen s low end karticom iz 2014 - nije to baš za moderan gaming. Daleko je to od ugodnog igranja ičega novijeg.
    Tako je, nepotrebno je ulagati.

  26. #26
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja kompa

    Koliko košta nova konfiguracija za igranje? 144 hz monitor će biti ak se ne varam?

  27. #27

    Re: Nadogradnja kompa

    Ako pitas mene,na novu konfu planiram dati nekih 1200-1500€,znaci na procesor,grafičku,matičnu i ram... Eventualno još i novo napajanje ako bude potrebe...

    Kućište,HDD-ovi,pržilica,ventilatori i fan controler bi ostali iz ovog kompa...i možda napajanje...

    Ali to tek za nekoliko mjeseci planiram...

    Monitor će biti kakav mi se preporuči...ne kužim se u to...

  28. #28
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja kompa

    Pa ako ćeš u novi komp utući 1500€ onda t ni nema smisla sada ulagati u postojeću kramu.

    Za monitor ti je lako, gledaj neki 27" IPS s 1440p rezolucijom i više od 100 Hz, po mogućnosti FreeSync. U krajnju ruku, ako ti multiplayer gaming nije bitan, onda može i 75Hz. Koji nađeš, uzmi.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #29

    Re: Nadogradnja kompa

    Kakvi su Kingston SSD-ovi??? Media markt ih ima za 34€, 240gb... Valja to cemu ili zaobići u širokom luku??

  30. #30
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Nadogradnja kompa

    = Citat = Izvorno postao stanky069 Pregledaj post
    Kakvi su Kingston SSD-ovi??? Media markt ih ima za 34€, 240gb... Valja to cemu ili zaobići u širokom luku??
    koji model? inače su dobri...

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •