Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Vrijeme za novi monitor

  1. #1

    Vrijeme za novi monitor

    Pozdrav... Došlo vrijeme da se uzme novi monitor pa mi zapeo za oko HP 27es...

    https://www.ebay.de/itm/HP-27es-27-Z...-/273571465092


    Može mišljena o njemu i ako ga tko ima kako je zadovoljan?

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Ta ponuda je istekla, a i taj HP 27" baš i nije neka sreća.

    Koliko novca daješ za monitor i koja je namjena?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Ma u Saturnu je ta cijena vec neko vrijeme,jucer sam bas gledao ga tamo...

    Link s Ebaya je tek da se vidi...

    A do nekih 150-160€,ne bih vise...

    Služio bih najvise klincima za Youtube,možda koji film pogledati...eventualno koju igricu kad sam u HR...i za internet općenito... Znaci nista posebno... Dosad je bio neki žnj 17", star oko 6-7 godina,tako da bi svaki monitor bio veliki pomak na bolje...


    Inace tebe sam poslušao za konfiguraciju,nakon zamjene RAM-a radi još uvijek besprijekorno...jedino tek jucer sam uzeo SSD,pa da i to unaprijedimo...

  4. #4

    Re: Vrijeme za novi monitor

    I da,pretpostavljam da bi bilo bolje spojiti ga na HDMI,a ne na VGA kao stari...Točno??

  5. #5

    Re: Vrijeme za novi monitor

    I da bitno mi je da je 27" ili veći... Jer troje klinaca kad gledaju skupa nesto na Youtubu s ovim malim se guraju nonstop dok netko ne oplače...

  6. #6
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Za yutub je 27" dusu dao i nemoj ici iznad (ultra wide) posto youtube klipovi nisu u 21:9 formatu, tak da ti je 29" isto sto i 24"... Isto je i sa serijama, jedino su filmovi u sirem formatu. I obavezno hdmi, dvi ili idealno display port. Decki nek predloze model, samo odgovaram na 27"

  7. #7

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Onda znaci 27" u tom cijenovnom rangu... Ili savjet/mišljenje jel bi ovaj bio dobar za tu lovu i za tu namjenu...

  8. #8
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Vrijeme za novi monitor

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Za yutub je 27" dusu dao i nemoj ici iznad (ultra wide) posto youtube klipovi nisu u 21:9 formatu, tak da ti je 29" isto sto i 24"... Isto je i sa serijama, jedino su filmovi u sirem formatu. I obavezno hdmi, dvi ili idealno display port. Decki nek predloze model, samo odgovaram na 27"
    da a koja rezolucija...mnogima ne paše 27" i 1920*1080p jer im je predebelo....i premali budžet...to bi trebal bit obavezno IPS,MVA,VA ili PLS panel,nikako ne TN radi kuteva gledanja...

  9. #9
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Iznad FHD vjerujem da je izvan budjeta, najbolje zamoliti da ga spoje pa vidjeti jel odgovara reza, slazem se da je dot pitch malo pre velik za tu dijagonalu.

  10. #10

    Re: Vrijeme za novi monitor

    A gle,znam da budžet nije neki,ali zasto bih pljunuo 250-300€ ili vise za monitor koji 80% vremena služi djeci za Youtube?? Ono,koliko djeca od 8,4 i 2 godine mogu biti zahtjevna po tom pitanju,bitno da klipovi piče,j..e se njima za kvazi,ultra oštru sliku...najsitnije detalje...i sta ja znam sta vise...

    Dosad je bio neki jeftilen 17" i radio je bez problema 6-7 godina,tj radi i dalje,oni zadovoljni,ali ja bih ipak im uzeo nesto veće...znaci bilo koji monitor u tom cijenovnom rangu je premija za ovaj stari,ako ćemo iskreno...


    Bitno mi je da nije baš neki šrot koji ce mi triput krepati pod garancijom i četvrti put dva dana nakon isteka iste...a sad o kvaliteti slike,možemo danima raspravljati...a djeca će se i dalje mlatiti pred ovim malim monitorom tko ce bolje vidjeti...hehe...

  11. #11

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Što se tiče spajanja...naručim ga i ako ne paše u roku 14 dana ga mogu vratiti bez objašnjenja...ako bude sad slika bas živo sranje,lako ga vratim...

    Mene prvenstveno zanima kvaliteta izrade,ne sad ja njega kupim,slika ok, a on krepa ubrzo...tako sam već prosao sa tv-om...

  12. #12
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Vrijeme za novi monitor

    A da im uzmeš televizor?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  13. #13

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Imaju dva...ali eto gužva je uvijek oko kompa i vražjeg jubita... A i ja želim promjeniti monitor,jer ovo malo sranje me lagano živcira kad sam u HR...


    Bolje mi objasni zasto taj hp nije neka sreća...i sto da gledam kod monitora...pa sa znam sto da tražim...
    Budžet se može i rastegnuti,nije problem...iako ja ne vidim neki smisao dati gro love za monitor na kojem se vrti 80% vremena samo youtube...al ajd možda sam samo glup

  14. #14
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Vrijeme za novi monitor

    = Citat = Izvorno postao stanky069 Pregledaj post
    A gle,znam da budžet nije neki,ali zasto bih pljunuo 250-300€ ili vise za monitor koji 80% vremena služi djeci za Youtube?? Ono,koliko djeca od 8,4 i 2 godine mogu biti zahtjevna po tom pitanju,bitno da klipovi piče,j..e se njima za kvazi,ultra oštru sliku...najsitnije detalje...i sta ja znam sta vise...

    Dosad je bio neki jeftilen 17" i radio je bez problema 6-7 godina,tj radi i dalje,oni zadovoljni,ali ja bih ipak im uzeo nesto veće...znaci bilo koji monitor u tom cijenovnom rangu je premija za ovaj stari,ako ćemo iskreno...


    Bitno mi je da nije baš neki šrot koji ce mi triput krepati pod garancijom i četvrti put dva dana nakon isteka iste...a sad o kvaliteti slike,možemo danima raspravljati...a djeca će se i dalje mlatiti pred ovim malim monitorom tko ce bolje vidjeti...hehe...
    a gle ako su sva 3 pred monitorom i ako imaš TN to će bit loše za ovu dvojicu sa strane a ovaj kaj gleda direktno njemu bude dobro...TN monitori imaju loš kut gledanja...
    ...šta ja znam,gledaj neki LG IPS monitor...ili nešto tipa ovakvog...
    https://www.nabava.net/monitori/iiya...7-169-47455931

  15. #15
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Vrijeme za novi monitor

    ili se spusti na 24",tu već ima više opcija za tu cijenu...

  16. #16
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Vrijeme za novi monitor

    To je marijanović slagao komp? Sigurno je dobar tlak u kućištu ako radi još uvijek pesprijekorno.

  17. #17
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Kada sam rekao TV nisam mislio da ga koristiš kao TV nego kao monitor. Djeci svejedno, a TV je veći.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  18. #18
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Vrijeme za novi monitor

    I to što kaže, TV na HDMI i savršeno.

  19. #19
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Nije da se petljam u odgoj, ali da imam tak male klince sigurno im ne bi uvalio jutub i otišao van, nego bi ih poveo sa sobom...

  20. #20

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Pa za ovaj HP pise da je IPS...muljaju ili...?

    Jep,marijanović preporučio konfu,jedino me ram zajebavao...nakon promjene rama nije nijad vise zastekao ili zezao...

    A vidi,supruga sama s troje klinaca,ajd im skuhaj rucak ako si vani s njima ili pospremaj kuću...nemoguća misija...ne svida se ni meni,ali jedino tako uspije nesto napraviti...

    Vidis,o tv kao monitoru nisam ni razmišljao...

    Ali radije bih bas monitor...ajde neki prijedlog,iskeširat cu još love...dovoljno 300€ ??

  21. #21
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Jasno...

  22. #22

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Djeca riješena...uzeo im chromecast,i nek streamaju jubito s tableta na tv...

    Može sad preporuka nekog monitora za igrice,pošto komp se vraća izvornim korijenima... Do nekih 350€,ne vise jer bih i konfu nadogradio isto

  23. #23
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Koliki bi ti bio budget za konfu? Pitam za slučaj da ti preporučimo 1440p 144Hz monitor - tu bi onda trebao bijesan komp s paprenom grafičkom, a za 1080p 144Hz bi trebao nešto slabiji komp ali jak procesor.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  24. #24

    Re: Vrijeme za novi monitor

    Imas odgovor u drugoj temi... Znaci monitor bi poslije isao na novi komp tako sa bi i to trebalo uzeti u obzir

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •