Stranica 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 208

Tema: Intel 9th generation

Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...

Re: Intel 9th generation

A jebiga. Ne bi ni ja uzeo 17 cola da sam znao lol.

Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007

dugi ti imaš ovaj i5 9400f jel tako? kak si zadovoljan sa procesorom? ...vidjel sam na pce da imaš valjda ovaj hladnjak...i da ti je temperatura max 55 stupnjeva...to mi se čini nemoguće i ko obična laž...koliko znam i5 9400f nije lemljen nego i dalje ima žvaku...
    ...vidim da imaš reviziju U0,navodno postoji još jedna ali nisam još saznal koja je razlika u revizijama...

...daj nešto podijeli korisno na forumu a nemoj samo srat kako je sve super ko na pce...ako igraš bf1 ili bf5 koji ti je min/max/avg fps kad spustiš sve na low,grafički prikaz odnosno grafičke postakve u igri...jel može taj i5 9400f iskoristit jače gpu? i nemoj mjerit glupi SP gdje se grafička i cpu niti ne oznoje...pravi test za bilo koji cpu i gpu je samo MP sa 64 igrača...

https://www.protis.hr/products/details/hladnjak-za-cpu-lc-power-lccc95-socket-77511551156am2am3/61390?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.ne t&utm_medium=click

to malo govno imaš?

Datum registracije
    Aug 2007

...onaj seronja sa pce se tako jako preserava sa tim amd procesorima a ono u gamingu je jedan i5 9400f jači od njegovom grijača 2600 tj. jači je i od amd-a 2600x...koga briga sad jel u cinebečanju nešto bolji kad ionako to idiot ne koristi...a ima valjda nekog venomusa xa,to je jeben zračni hladnjak,velik i masivan i svejedno jedva hladi njegov amd...idiot...

Imaš testova po netu koliko želiš pa si pogledaj...ak se ne varam objavio sam i sliku sa svim jezgrama na 100% i tim temperaturama. Sada je nekih 5 stupnjeva topliji kako su počele sparine. Kaj će to tebi...ti i onak imaš super i7 iz prošlog stoljeća koji sve super tjera.

Datum registracije
    Aug 2007

= Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Imaš testova po netu koliko želiš pa si pogledaj...ak se ne varam objavio sam i sliku sa svim jezgrama na 100% i tim temperaturama. Sada je nekih 5 stupnjeva topliji kako su počele sparine. Kaj će to tebi...ti i onak imaš super i7 iz prošlog stoljeća koji sve super tjera.
    Pa imam da pa šta onda.... Nema baš testova bf1 i bf5 mp na Low postavkama i ono kaj mene zanima... Ti si već imal nedavno neki intel pa si se opet prebacil.... Jel ti i taj i5 9400f isto samo privremeno jednu godinu, ko onom seronji amd rajzeni...
    Ako ću si mijenjat pc onda mi je bolji 9400f nego rajzeni 1600x ili 2600x,em pazi na ploču, em pazi na memoriju(treba DC i visok mhz) i na kraju te amd ispadne još skuplje a u gamingu sporiji i još dobiš grijalicu...
    Od vas nikakve koristi ovdje za hardver, ništa neznate...
    ... Ovdje je mislim jedan prešao na rajzen pa kaže da nije ništa posebno... Jel onaj feget Kostolomac... S tim da ima isto najskuplju ploču ko i feget seronja sa pcea...

Datum registracije
    Aug 2007

Neznam hoće cijene stalno padat ili neće do izlaska rajzena 3000 koji će bit sigurno skupi u početku a i kasnije(navodno bi trebali napokon parirat intelu 9600k u gamingu) ,9400f za ispod 1000kn bi onda bil dobra kupnja...

Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008

Koliko znam dugi nikad nije niti igrao bf5 multi osim ak je bilo free za vikend ili tako nešto da isproba samo, a ovak da će ti kupit igru za test samo ne vjerujem. Mogo si skužit da čovjek igra jedino sp igre, a od mp tenkove, brodove možda ili tak nešto...

Datum registracije
    Aug 2007

pa nisam ga ni tražil da kupi igre...igra gluposti a bf i cod koji su najbolji u žanru,to valjda ne igra...
    evo ti dugi,bf1 mp 64p na low grafičkim detaljima....

Vidim, GPU load ti varira očajno, jer je u BN-u.ž

Datum registracije
    Aug 2007

Vidim, GPU load ti varira očajno, jer je u BN-u.ž

ne,ništa ne razumiješ...ne igram baš non stop u komadu po par sati na jednom serveru....igram igram,pa izađem iz igre u meni od igre pa tražim drugi server,uđem u drugi server pa igram pa onda opet izađem sa servera....očito zato varira gpu load...

Datum registracije
    Aug 2007

...jedna ti runda CQ 64p traje valjda nekih 20-30minuta i onda ti se mijenja mapa i ide glasovanje....i zato varira gpu i cpu...nije stalno isto opterećenje...

I kad igraš GPU ti nije čak ni solidno iskorišten, dosađuje se i čeka na CPU...

Datum registracije
    Aug 2007

I kad igraš GPU ti nije čak ni solidno iskorišten, dosađuje se i čeka na CPU...
    pa ono,onda je solidno iskorišten kad se igra,dođe i do skroz gore na grafu,vidiš da je avg 65% šta nije tako loše kad se uzme u obzir da se dosta vremena provede u meniu...
    ...a kak bi izgledalo da imam i5 9400f sa tim gpu(gtx 1060 3gb)? ...znači i dalje bi forsiral sve low da imam čim više fps....rezolucija je 1920*1080p 27"....

...koliko je kompliciran kofi lejk,kaj sve treba podesit u biosu da bi radil najbolje kaj može? znam da se nemože overklokirat....jel možeš barem po memoriji prčkat?
    ...ja sam na ovom lynfildu istražil svaku moguću stavku koja postoji u biosu i odredil parametre...kad ti sistem stavi sve po automatici to nikad nije dobro...isto ko i windows 10...

Za prčkanje po memoriji z370 chipset, po meni neisplativo, u odnosu na 2660 hz memoriju ali dobije se u nekim igrama desetak posto overklokom memorije. Bitno da je dual channel, na B360 bitno da je zadnji bios, uštekaš i to je to- nula podešavanja.

Koliko bi točno dobi sa minimalnim detaljima neznam, po onom video GTX1660 ti je super iskorištena. Kaj se tvoje grafe tiče prosjek je bzveze podatak, vidiš po grafu dok se igraš da je na nekih cc 70-80%...puno je one bijele neiskorištene praznine.

Instaliraj MSI afterburner pa prati real time.

Datum registracije
    Aug 2007

ja sam gledal samo 1x16gb ali ovo je velika razlika...kaj nisu to već popravili da je nebitno SC vs DC....rajzeni isto tako reagiraju?
    ovdje je praktički isto:
    https://www.youtube.com/watch?v=PsabLhyb1RI

ovdje je opet različito:
    https://www.youtube.com/watch?v=o5nDQ_ufpMY

Datum registracije
    Aug 2007

kod rajzena valjda isto slično s tim da negdje ponekad SC ima veći minimalni fps u odnosu na DC ali općenito bolje je valjda DC....
    https://www.youtube.com/watch?v=H-fuTrbwIEw

A logično je da ako igra treba jak cpu da će taj cpu davati više ako mu memorija nije BN.

Datum registracije
    Aug 2007

Za prčkanje po memoriji z370 chipset, po meni neisplativo, u odnosu na 2660 hz memoriju ali dobije se u nekim igrama desetak posto overklokom memorije. Bitno da je dual channel, na B360 bitno da je zadnji bios, uštekaš i to je to- nula podešavanja.

Koliko bi točno dobi sa minimalnim detaljima neznam, po onom video GTX1660 ti je super iskorištena. Kaj se tvoje grafe tiče prosjek je bzveze podatak, vidiš po grafu dok se igraš da je na nekih cc 70-80%...puno je one bijele neiskorištene praznine.

Instaliraj MSI afterburner pa prati real time.
    da dignem grafičke postavke iskorištenost gpu-a bi bila full...
    ...neznam stvarno šta nabavit a da nije preskupo...ovaj i5 9400f mi je odavno već favorit odkad su ga najavili...bitno mi je da imam procesor koji će dat najviše fps na low na 1080p 27" a da je iskorištenost gpu-a 1060 3gb 100%,a to možda i nije moguće sa tim gpu jer baš i nije predviđen za low detalje...to je više medium grafička još uvijek...

Datum registracije
    Aug 2007

znači ako idem na intel i5 9400f onda mi treba još 2x8 gb 2666MHz memorije i matičnu sam pikiral b365...to bi onda bilo ok....i eventualno ako ne uspijem nabavit adapter za venomusa x morat ću kupit još neki novi hladnjak...ostale komponente imam...

Datum registracije
    Aug 2007

jel b360 ili b365 prepoznaju i podržavaju memoriju bržu od 2666MHz? jel ti možeš mjenjat kakve parametre,latencije i slično?
    glupo je kaj su 3000mhz i 3200mhz memorije jeftinije od 2666mhz memorija...

Datum registracije
    Aug 2007

daj onda složite u bilo kojem dućanu intel i amd varijantu pa da vidim šta bi vi odabrali: cpu+memorija 16gb+matična.....nešto kaj radi od prve bez da moram nadograđivat bios sa starijim procesorom....

Datum registracije
    Feb 2008

Kakvo psovanje i vrijeđanje kada se nekome treba složit nešto, a kada treba sam platit i napravit... e onda je klečanje na koljenima

Datum registracije
    Feb 2008

A kad grune tenk u betlefildu, pa kad se razleti u tisuće komadića uf

Datum registracije
    Aug 2007

pa dugi se pravi pametan pa nek onda složi,ili marijanovic,zanima me kako bi oni iskombinirali i šta bi stavili...nije nikakvo klečanje,ako hoće može ako neće nemora,opet dobro....
    ...gledam nešto kaj bi mi sa gtx 1060 3gb,recimo davalo min. 100fps+ na low u betlfildu...da ne pada ispod...rajzen novi 3600 nebude sigurno koštal ko 1600,barem ne u početku,a nemam pojma koliko će dugo držat i proizvodit rajzene prve generacije...navodno se hvale da će sa njim napokon dostić intela u gamingu(rajzeni 3000)...
    ...super je sjest u veliki tenk u betlfildu 1 pa razvaljivat njubare i avione...malog nisam ni vozil sve od bete,jako malo u početku,njega su nešto nerfali pa mi se nije svidil...

Odi drugu Brki da ti složi.

Datum registracije
    Aug 2007

on slini samo na rajzene...

Datum registracije
    Aug 2007