Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 50 od 50

Tema: Nadogradnja kompa

  1. #31
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja kompa

    Pozdrav, uživaj

  2. #32
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2017
    Postova
    20

    Re: Nadogradnja kompa

    Pozdrav,
    ipak na kraju bude PCI-E GAINWARD GeForce GTX 1060, 6GB, DDR5, DVI, HDMI, DP.
    Cheers.

  3. #33
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Nadogradnja kompa

    Zašto?

  4. #34
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2017
    Postova
    20

    Re: Nadogradnja kompa

    Čisto jer mi je vrijednost kompenzacije posla s klijentom narasla na cca. 2500kn.

  5. #35
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2017
    Postova
    20

    Re: Nadogradnja kompa

    Evo, posloženo u ove sitne sate... extra štos, extra tiho... hvala još jednom svima na komentarima.
    Cheers.

  6. #36
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja kompa

    A što bijaše sa SSD-om?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #37
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2017
    Postova
    20

    Re: Nadogradnja kompa

    Nisam ništa po tom pitanju još nparavio... Postojeći HDD je došao s MBO i CPU i sa win10. Mogu li kod zamjene diska zadržati licencu win10?

  8. #38
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja kompa

    Naravno. Možeš čak i klonirati postojeći disk, ne moraš ni reinstalirati.
    Stolno je računalo, ni ne trebaš raditi zamjenu, možeš imati više diskova (ovisno o broju S-ATA i m.2 portova na matičnoj).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  9. #39
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2017
    Postova
    20

    Re: Nadogradnja kompa

    Tnx!

  10. #40
    Junior Member Plants Vs Zombies zorand's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    23

    Re: Nadogradnja kompa

    Da ne otvaram novi topic

    Pozdrav,

    Komponente su prosle 5 godina (osim graficke i SSD) i razmisljam o nadogradnji.
    Sta mislite koje komponente bi najprije trebalo promjenit da se ubrza PC.
    PC je za igranje igrica, spojen je na TV i monitor za gledanje filmova i listanje lagana obrada slika.
    Dal ce mi CPU hladnjak odgovarat za nove procesore i maticne?

    Uvjeti: ASUS maticna ( moze zamjena samo ako je jako isplativa i bolja za ulozeno dobiveno) sa dosta USB konektora jer imam masu periferija
    INTEL procesor only
    Budjet bi bio oko 3000kn ako je moguce ali ako treba da se protegnut zavisi dal cemo mjenjat graficku ili ne na ovoj nadogradnji.



    KUCISTE Cooler Master CM 690, Fan, FRACTAL ventury HP-12 PWM 120mm
    NAPAJANJE Corsair TX 650W, CMPSU-650TX, ATX2, V2.2, 120 mm ventilator
    MATICNA PLOCA ASUS P8Z68-V PRO,chip- Z68, DD3, USB3, BT, SOCKET 1155, Sandy Bridge
    PROCESOR Intel Core i5 2500K BOX, 3.3 Ghz, 1155 LGA, 1333MHz, 7 MB chacke, quad CORE
    HLADNJAK Zalman Performance x10
    MEMORIJA 2X 4GB, G.SKILL RIPJAWS X SERIES, PC-10666, CL9D-8GBXL, DDR3, 1333MHz, KIT
    GRAFIKA Gigabyte Radeon R9 290, 4GB OC WF
    HDD, system SSD 256GB Samsung 850 Pro series, MZ-7KE256BW
    HDD WD Blue 2TB storage + 2 HDD in raid 0 for data each 1 TB
    MONITOR Dell U2312HM DVI, 23in, LED, 8ms, ISP,
    OS WINDOWS 10 PRO 64 bi
    KUCISTE Cooler Master CM 690,
    NAPAJANJE Corsair TX 650W, CMPSU-650TX, ATX2,
    MATICNA PLOCA ASUS P8Z68-V PRO,chip- Z68, DD3, USB3, BT, SOCKET 1155
    PROCESOR Intel Core i5 2500K BOX, 3.3 Ghz, 1155 LGA, 1333MHz,
    HLADNJAK Zalman Performance x10
    MEMORIJA 2X 4GB, G.SKILL RIPJAWS X SERIES, PC-10666, CL9D-8GBXL, DDR3, 1333MHz, KIT
    GRAFIKA Gigabyte Radeon R9 290, 4GB OC WF
    HDD, system SSD 256GB Samsung 850 Pro series, MZ-7KE256BW
    MONITOR Dell U2312HM DVI, 23in, ISP,
    OS WINDOWS 10 PRO 64 bi

  11. #41
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja kompa

    Ne trebaš mijenjati grafičku, a za promjenu platforme na nešto što bi bilo osjetno trebaš itekako više od 3000 Kn.
    Treba ti procesor koji košta skoro 4000 Kn (i7 8700K), ploča od otprilike 1000 Kn i 16GB memorije za 1500 Kn.
    Ok, možda bi mogao proči i s procesorom od 2000 Kn, s pločom od 800 i memorijom od 1400.

    Ja bih tu ubacio i7 2600K i još DDR3 memorije te čekao još koju generaciju procesora ili sakupljanje većeg budgeta.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #42
    Junior Member Plants Vs Zombies zorand's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    23

    Re: Nadogradnja kompa

    Hvala, dobar prijedlog za razmisljaje ali nevidim previse i7 2600 u oglasima
    KUCISTE Cooler Master CM 690,
    NAPAJANJE Corsair TX 650W, CMPSU-650TX, ATX2,
    MATICNA PLOCA ASUS P8Z68-V PRO,chip- Z68, DD3, USB3, BT, SOCKET 1155
    PROCESOR Intel Core i5 2500K BOX, 3.3 Ghz, 1155 LGA, 1333MHz,
    HLADNJAK Zalman Performance x10
    MEMORIJA 2X 4GB, G.SKILL RIPJAWS X SERIES, PC-10666, CL9D-8GBXL, DDR3, 1333MHz, KIT
    GRAFIKA Gigabyte Radeon R9 290, 4GB OC WF
    HDD, system SSD 256GB Samsung 850 Pro series, MZ-7KE256BW
    MONITOR Dell U2312HM DVI, 23in, ISP,
    OS WINDOWS 10 PRO 64 bi

  13. #43
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja kompa

    Ne mijenjaš grafičku, ali koliki ti je maksimum na koji se možeš razvuči? Ide barem 4000 Kn?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #44
    Junior Member Plants Vs Zombies zorand's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    23

    Re: Nadogradnja kompa

    Ma budjet se more rastegnut ako je potreba. PC i slaganje konfiguracije mi je hobi sve dosad sam sam slozio ali polako gubim korak se sve kompliciranijim komponentama.
    Posto nisam cesto doma, slazem siguran i pouzdan sistem da ostali ukucani nemaju problema te biram provjerene i dobre komponente i firme.
    Posto je platforma presla 5 god, a u medjuvremenu sam promjenio diskove i SSD ove te graficku sad sam mislio napravit jedan vecu upgrejd ali vidim da jos nije vrijeme jer treba dosta ulozit ya ne toliko veliko poboljsanje.
    Zato sad razmisljam o i7 i malo dodat memorije, samo ako nadjem polovne djelove jer novih nema
    KUCISTE Cooler Master CM 690,
    NAPAJANJE Corsair TX 650W, CMPSU-650TX, ATX2,
    MATICNA PLOCA ASUS P8Z68-V PRO,chip- Z68, DD3, USB3, BT, SOCKET 1155
    PROCESOR Intel Core i5 2500K BOX, 3.3 Ghz, 1155 LGA, 1333MHz,
    HLADNJAK Zalman Performance x10
    MEMORIJA 2X 4GB, G.SKILL RIPJAWS X SERIES, PC-10666, CL9D-8GBXL, DDR3, 1333MHz, KIT
    GRAFIKA Gigabyte Radeon R9 290, 4GB OC WF
    HDD, system SSD 256GB Samsung 850 Pro series, MZ-7KE256BW
    MONITOR Dell U2312HM DVI, 23in, ISP,
    OS WINDOWS 10 PRO 64 bi

  15. #45
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja kompa

    Pa, neki i5 8400 (6 jezgri) s Z370 pločom i 16GB DDR4 bi bio prihvatljiv upgrade. No to bi koštalo taman oko 4000 Kn. Ili pak Ryzen 5 1600 s boljom AB350 pločom i 16GB ddr4, za nekih 3500-4000.
    Recimo da je Ryzen jezgra naspram Sandy Bridge jezgre (kakvu tvoj procesor ima) na istom taktu neprimjetno jača. Dakle Ryzen 5 1600 bi bio kao da svom procesoru dodaš još 2 jezgre i hyperthreading. Mrvicu jače od i7 2600K.
    i5 8400 je u nekim zadatcima jači od toga (gaming u trenutnim igrama), ali ne baš pretjerano puno. 6 jezgri bez HyperThreadinga (ili SMT-a ako pričamo o AMD-u) ti dođe slično kao 4 jezgre + hyperthreading.
    Pogledaj si ove videe:
    https://www.youtube.com/results?sear...m+sandy+bridge
    https://www.youtube.com/results?sear...+from+i5+2500k
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #46
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Nadogradnja kompa

    = Citat = Izvorno postao zorand Pregledaj post
    Ma budjet se more rastegnut ako je potreba. PC i slaganje konfiguracije mi je hobi sve dosad sam sam slozio ali polako gubim korak se sve kompliciranijim komponentama.
    Posto nisam cesto doma, slazem siguran i pouzdan sistem da ostali ukucani nemaju problema te biram provjerene i dobre komponente i firme.
    Posto je platforma presla 5 god, a u medjuvremenu sam promjenio diskove i SSD ove te graficku sad sam mislio napravit jedan vecu upgrejd ali vidim da jos nije vrijeme jer treba dosta ulozit ya ne toliko veliko poboljsanje.
    Zato sad razmisljam o i7 i malo dodat memorije, samo ako nadjem polovne djelove jer novih nema
    To ti se uopce ne isplati mijenjat,jedino klokat proc i dodat jos 8gb rama,ram ce ti sigurno pomoc u gamingu,8gb je ipak premalo za danasnje igre...druga stvar ako novac nije problem...vjerni intel fanboji mijenjaju svake godine graficke i procesore itd.
    Novi inteli su i dalje skupi i dalje imaju losu pastu pa se jako zagrijavaju,treba delajdat a kod amda je problem kaj im se jako grije vrm i imaju problema sa plocama i jos uvijek su losi za igrice...jedan 2600k ih sisa samo tako tj. razlika izmedu 2600k i rajzena 1600 je nikakva,to samo neki vide da je kao stabilniji fps ili veci,obicno malu brzinu i razliku donese m2 ssd u odnosu na obicni ssd a ne procesor...
    Nemas kaj mijenjat,290 je jos uvijek jaka,osim dodat jos memorije...prije ce ti krepat recimo novi rajzen ili intel nego recimo taj 5god star 2500k ako ga dobro hladis...

  17. #47
    Junior Member Plants Vs Zombies zorand's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    23

    Re: Nadogradnja kompa

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    druga stvar ako novac nije problem...vjerni intel fanboji mijenjaju svake godine graficke i procesore itd.
    adis...
    Dali ste mi mislit, dosta sam dobrih informacija dobio ovih dana. Ovo gore bi se moglo odnosit na mene (osim svake godine), ja sam to radio do sada svake 3 do 5 ovo je prva platforma koja je izdrzala 5 godina i dobra je mada je bila pocela stekat tj gasit se.
    promjenom fana je to sad ok, mada mi daje ASUS sad gresku na 3.3V napajanju kaze da imam samo 2.96V i u crvenom je WTF
    Ja osobno sam prestal igrat igre ali ukucani su preuzeli primat, kazu sve igre jos dalaju ali na medium setinksu ne na high detaljima fluentno pa sam dosal do zakljucka da je vrijeme upgradea.

    Drugo kupio sam 2500k jer sam se mislio igrat OC ali nikad nisam nasal vremena osim podesit BIOS na turbo mode. tako da je proc , cooler i sve ostalo radilo na tim turbo taktovima ili ti neiskoristen potencijal hardwera.

    sad bi promjenio platformu na sta kvalitetnije i brze dijelove ali bez OC , turbo mod ja dovoljan. Razlog jednostavan nitko u mojoj kuci nema blage veze o hardveru a ja sam pol godine doma pol vani, pa sad zakljucite sami da mi
    PC mora bit brz i stabilan iliti nekvarljiv. Do dana danasnjeg sam uspjeval uz minorne intervencije tipa izmjene fanova.
    Drugo nisam tip koji baca lovu samo jer je ima, ako zakljucim da je nepotrebno tj da imam ekonomicniju varijantu zasto ne. Zato se mislim dal dat 5000kn za novu intel platformu, 4000kn za tako hvaljenu i predlaganu Ryzen platformu na kojoj nisam nikad delal
    ili jos sacekat, dodat memorije i i7 37xx ili 2600 jer nije vrijeme za promjene jer je koffee like neisplativ upgrade po osnovi ulozenog dobivenog.

    Ljepe muke nas hardverasa i zaljubljenike u prekopanju i slaganju PC-ja -meni je to gust od prvog dana upoznavanja sa racunalom.
    KUCISTE Cooler Master CM 690,
    NAPAJANJE Corsair TX 650W, CMPSU-650TX, ATX2,
    MATICNA PLOCA ASUS P8Z68-V PRO,chip- Z68, DD3, USB3, BT, SOCKET 1155
    PROCESOR Intel Core i5 2500K BOX, 3.3 Ghz, 1155 LGA, 1333MHz,
    HLADNJAK Zalman Performance x10
    MEMORIJA 2X 4GB, G.SKILL RIPJAWS X SERIES, PC-10666, CL9D-8GBXL, DDR3, 1333MHz, KIT
    GRAFIKA Gigabyte Radeon R9 290, 4GB OC WF
    HDD, system SSD 256GB Samsung 850 Pro series, MZ-7KE256BW
    MONITOR Dell U2312HM DVI, 23in, ISP,
    OS WINDOWS 10 PRO 64 bi

  18. #48
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Nadogradnja kompa

    Bajdevej, koja to igra vam ne radi s 8 GB RAM-a? Još nisam naišao na problem s nedostatkom RAM-a.

    Onako od oka, moja konfa je tu negdje ko tvoja (970 GTX i 3570K na 4.2). Na 1080p nemam ama baš nikakvih problema sa današnjim igrama. Teško da ću prelaziti uskoro na novu platformu. Tek kroz 2-3 godine vjerojatno. Tak da ono, ne vidim veliku poantu ogromnijih zahvata jer nećeš dobiti tak puno. A i cijene nekih komponenti su baš u ku*cu trenutno.

  19. #49
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Nadogradnja kompa

    Cijene za RAM i grafičke su besmislene.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  20. #50
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Nadogradnja kompa

    Da stavim i ovdje,kupil sam CPU,MBO i memoriju(cofee lake),ostavljam si stari SSD(sata 6),GPU i PSU. Na kaj treba pazit prilikom nadogradnje i ugradnje komponenata? Hoće li kakav softver stvarat probleme? Stara platforma je socket LGA1156(procesor i5 760).

    Na SSD-u su windowsi 10,jel moram radit format ili ne? Kakva je situacija sa aktivacijom? Imam legalne windowse 10 i ovaj sad najnoviji update iz 4. tj. 5. mjeseca

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •