Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Monitor - 27'', 1440p, IPS

  1. #1
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Monitor - 27'', 1440p, IPS

    Ajmo maheri, nisam dugo pisao, ali lurkam, nadzirem vas i tako to...

    dakle, igrom slučaja mi je uletio preko firme projekt, i imam 10k kuna s PDV-om koje moram potrošiti na komp... prodat ću vjerojatno ovo što imam za nekih 4k i sve ide u novi komp...

    jedino oko čega nemam blage je monitor... skoro sam nasjeo na ove gsync/freesync pizdarije ali kad vidim kakvih sranja od monitora prodaju po 6+ tisuća kuna, QC nikakav, pao mi je mrak na oči i odustajem od toga.

    Dakle, treba mi najbolji mogući 27'', 1440p, IPS monitor do nekih 4k kuna... budući da se zadnjih godinu, dvije iz hobija bavim fotografijom, to mi je isto dosta važno. uz gaming naravno...

    tak da ako imate ideje, dajte, ponuda je faking ogromna, a škarta ima koliko hoćeš.

    i nemojte me nagovarati na ultra-wide jer ga imam na poslu i ne odgovara mi... dakle samo 27'', 1440p dolazi u obzir...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  2. #2
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    feget,šta ti je QC? pa i nema baš tako puno škartnih monitora,svi su tu negdje...i šta fali gejsinku a pogotovo freesyncu...nije loše za sp igranje i to još ako je monitor 144Hz i IPS još puno bolje....
    gledaj neki dell ako hoćeš ime...s njim valjda nećeš pogriješit...
    https://www.adm.hr/monitor-dell-ultr...m_medium=click
    https://www.mall.hr/lcd-monitori/hp-...m_medium=click

  3. #3
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS



    QC = Quality control... čitam pun kufer po internetovima da npr. Asus MG279Q ljudi masovno vraćaju jer ih veliki udio out-of-the-box dolazi s problemima... ako dajem 4, 5 tisuća za monitor želim savršenstvo, ko ih jebe... a taj asus mi je bio prvi izbor...

    iako sam godinama većinski na AMD-ovim procevima i grafičkama, freesync neću jer je trenutačno RX 580 najjača njihova grafa, a s obzirom na cifru, mislim ići vrlo vjerojatno na gtx 1080... tak da onda trebam i gsync - ili pa ništa...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  4. #4

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    Za 2400 kuna si kupiš 4K IPS monitor a ne tog polutana prijelazne rezolucije. Staviš ga malo bliže glavi i imaš fakat zadnji krik tehnike.Ima i freesync kaj je fakat super pa možda ubuduće uzmeš i AMD grafu. GTX 1080 će gurati igre na 4K ako malo smanjiš detalje. 1440p monitori su debelo precijenjeni, totalna debilana od cijena.


  5. #5

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS



  6. #6

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS



  7. #7
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    a kaj ja znam... nije 27'' malo premalo za 4k? onda bi radije uzeo 32'' pa se udaljio malo od monitora, s obzirom na sobu i stol, mogao bi ga staviti na kojih metar i pol od sebe max...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  8. #8

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    Ak se udaljavaš onda ti nema smisla ispod 55"...to je po meni minimum za 4k tv. Je malo je 4k na 27 ali staviš ga bliže glavi, bit će ti tada jebeno oštra i detaljna slika. Pogledaj video na jubito ili negdje u živo prije kupovine. Ja 4 soma za 1440p nebi dao nikada.


  9. #9
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    a nemam pojma za tog asusa da je tak loš
    ali imaš ovog asusa recimo,izgleda dobro ali je iznad 4k
    ma kaki blizu,taj lg ima presitan pp,taj nevalja ništa...144hz i ips je sigurno prava stvar + freesync kao dodatna opcija ali kupiš 1080 grafičku i moći ćeć ganjat preko 100fps a to je bitno a ne freesync
    https://www.protis.hr/products/detai...m_medium=click

  10. #10

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    decki olaksali odluku, vidim.
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar2 Pregledaj post
    decki olaksali odluku, vidim.
    Treba olakšat novčanik, to je uvijek problem hehe.

  12. #12
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    Na poslu koristim manju verziju ovoga https://www.adm.hr/product.asp?produ...&code=23954ADM i mogu reći da je sasvim solidan monitor.
    Meni bi ograničenje od 60 Hz i nedostatak freesynca danas bio problem da kojim slučajem kupujem monitor.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  13. #13
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    Ti si ograničen u glavi.

  14. #14
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    fegeti,nemojte se vrijeđat bezveze...na kraju će valjda kupit kaj njemu paše a ne kaj neki feget kaže,po meni je ips i 144Hz najbolje,i za profi rad i za gaming pogotovo jer će imat gtx 1080 i moći će smanjit detalje u igrama i ganjat preko 100fps,ali dobar je i ovaj od 60Hz isto...dell onaj...više ni nema puno izbora ako se gleda 27" i 1440p

  15. #15
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Ti si ograničen u glavi.
    Ad hominem argument nije valjan argument.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #16

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    ma kaki blizu,taj lg ima presitan pp,taj nevalja ništa.

    Moj galaxy S6 ima 1440 x 2560 na 5.1" ekranu pa ppi nije pre mali. Isto tak imal sam 1920x1080p na 27" pa mi ppi nije bio pre veliki. Sve ovisi na koliko imaš ekran od glave. Oči su jako prilagodljivi organ.


  17. #17

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    E da, ak si kupiš onaj 4K monitor za razliku u novcima uzmeš 1080 Ti koja je daleko jača od 1080 vulgaris...barem 30% jača.


  18. #18
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    PPI ne može biti presitan lol. Samo skaliranje UI-ja može biti loše izvedeno.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  19. #19
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    Windowsi imaju loše skaliranje. Androidovo je dobro, iOS-ovo je također OK.

    Kupovati GTX 1080 kada za koji dan stižu RX Vega 64 (pa nešto kasnije) i RX Vega 56 je po mom mišljenju upitno.
    Vega bi mogla utjecati na cijene, a po performansama je 56 jača od 1070 i zericu ispod 1080 dok je 64 nešto jača od obične 1080.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  20. #20

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    Vega je papirnato lansiranje, uopće ih još nebu u trgovinama. A kad ih i uspiju nešto naštancati pokupovati će sve do zadnje rudari. Također Vega je bolesni potrošač struje i može bez problema grijati manju sobu. Performanse će biti MEH u odnosu na konkurenciju.Vega je gamerski gledano fail ali prodavati će se fenomenalno zbog kriptovaluta.


  21. #21
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    Baš zbog toga (kriptovaluta i prodaje) dostupnost raznoraznih GTX 1070, 1080 i 1080Ti će sigurno biti veća, a možda i cijene malo opadnu (sada su napuhane zbog kriptovaluta!).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  22. #22
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Monitor - 27'', 1440p, IPS

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Baš zbog toga (kriptovaluta i prodaje) dostupnost raznoraznih GTX 1070, 1080 i 1080Ti će sigurno biti veća, a možda i cijene malo opadnu (sada su napuhane zbog kriptovaluta!).
    neki fegeti rudare i na njima valjda,i one mogu valjda poslužit...neće opast ništa izgleda...barem za sada...nije nvidia nikad smanjivala cijene kartica,ako i je to je već bilo kad ih više ni nisi mogao kupit kod nas...

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •