Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: SSD,pitanja i odgovori

  1. #1
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    SSD,pitanja i odgovori

    Pitanja i odgovori,iskustva i koji ssd disk kupiti...

    Preporuka je da se SSD ali isto tako i HDD prikopča na prvi SATA konektor od napajanja,bit će vam brži odziv i ssd će radit brže,kad je prikopčan na neki dalji SATA konektor od napajanja dolazi do gubitka struje i napona tj. SSD ima veći,dulji odziv,više napon putuje,to se može dokazat u raznim alatima za testiranje diskova ali i u igrama

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    Od napajanja? Ovo nema ama baš nikakve elektrotehničke/fizikalne osnove.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    Ako hoćeš brži SSD, treba kupovat PCI sranja.

  4. #4

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    Ili M2.


  5. #5
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Od napajanja? Ovo nema ama baš nikakve elektrotehničke/fizikalne osnove.
    da,kako nema kad sam sve to testiral,znaš da se na jednoj žici nalazi i po 3-4 ili koliko već sata konektora,i to očito nije dobro spojeno i postoje razlike u odzivu kad se spoji na prvi ili na zadnji,dobiješ manji(najbolji) odziv ako spojiš na prvi

  6. #6

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    Sa čime si to testirao i gdje to praktično osjetiš?


  7. #7
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    Spajo sa jednog na drugi i štopao butanje windowsa

    Svašta jebite

  8. #8
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Spajo sa jednog na drugi i štopao butanje windowsa

    Svašta jebite
    oni programi za testiranje ssd-a,hd tune,asssd itd.,tamo ima onaj acces time i slično,da se istestirat,problem mi je sa ovim kućištem inwin 303 da sam moral sve ssd diskove spojit na zadnji sata utor na grani od napajanja jer ovaj prvi se dalje račva i nemogu ga ugurat,samo zadnje mogu ugurat,trebo sam kupit fractal r5,je da je izgled,materijal itd. stvarno dobro ali je kućište premalo,tko ima malo komponenata onda je ok ali ako ima više ssd diskova,kartica i slično onda nevalja

  9. #9
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    A što ako imam više S-ATA kabela na napajanju? Ja recimo imam modularno napajanje pa si prispojim kabela koliko god treba, ZAMISLI mogu mi svi diskovi biti na prvom konektoru na kabelu. Da promijenim napajanje?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #10

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    oni programi za testiranje ssd-a,hd tune,asssd itd.,tamo ima onaj acces time i slično,da se istestirat,problem mi je sa ovim kućištem inwin 303 da sam moral sve ssd diskove spojit na zadnji sata utor na grani od napajanja jer ovaj prvi se dalje račva i nemogu ga ugurat,samo zadnje mogu ugurat,trebo sam kupit fractal r5,je da je izgled,materijal itd. stvarno dobro ali je kućište premalo,tko ima malo komponenata onda je ok ali ako ima više ssd diskova,kartica i slično onda nevalja
    Ako kupiš napajanje od 1000 W moguće da ćeš imati bolji odziv.


  11. #11
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    Napajanje imam novo,superflower golden green 550w,i kako idem na nvidiu netreba mi vise 1000w za amd potrosace i grijalice

  12. #12
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    A što ako imam više S-ATA kabela na napajanju? Ja recimo imam modularno napajanje pa si prispojim kabela koliko god treba, ZAMISLI mogu mi svi diskovi biti na prvom konektoru na kabelu. Da promijenim napajanje?
    Ne razumijem te,nemam modularna napajanja,imam na dve zice(grane) sata konektore za napajanje,dakle mogu stavit npr. dva ssda na prve sata konektore ali vise nemogu teorecki,ali kako ovo šit kuciste in win 303 nema klasicne police jedino mogu zagurat sata konektor koji je zadnji na zici od napajanja,jedino da mi ssd stoji slobodno

  13. #13
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    Pa, kažem ti, ja imam modularno napajanje s hrpom S-ATA power kabela. I ne pada mi napamet koristiti po 1 kabel za svaki od diskova (5 komada), dva kabela su mi sasvim dovoljna.
    A napajanje je dovoljno kvalitetno da nema "pada" na konektorima. Što ako, samo, imaš nekvalitetno napajanje pa ti zato ne paše ni RX 480 /štoveć/?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #14
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    Rx 480 8gb,prodao jer ima sami jedan 6 pin a ako hoces da bude stalno na 1288mhz moras ukljucit power limite itd.,stalno si na granici nekoj i stalno nesto podesavaj i mijenjaj,normalnom korisniku je ona super i nesmeta mu to nista ali meni da,amd drajveri su katastrofa,amd watman isto katastrofa,nista ne radi kako bi trebali ili treba cekat da oni nabodu pravi drajver
    A nvidia sa pascalom nema problema sa potrosnjom,nema problema sa drajverima,nema problema sa zagrijavanjem itd.,sve ima lufta i nije na granicama,amd graficke su bolje(najskuplje) i daju ljepsu sliku ali ti treba sve duplo jace,od napajanja,procesora,hladenja itd.

  15. #15

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    Napajanje imam novo,superflower golden green 550w,i kako idem na nvidiu netreba mi vise 1000w za amd potrosace i grijalice
    Nisam ni rako da ti treba za nvidiu nego za SSD radi bržeg ulaska u B1..brže uđeš pa si bolji igrač.


  16. #16
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    Kakva loša rasprava strašno. Trokava malo.

  17. #17
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    A ssd je bitan radi brzog ulaska u tenk ali to sam ogranicen na sata2,mogao bi nabavit pcie m2 ali onda opet trpi graficka i propusnost itd....kakve ti veze ima napajanje od 550w ili 1000w ako su oba kvalitetni,jace napajanje nema brzi acces time ili ima?

  18. #18
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: SSD,pitanja i odgovori

    Ček, s SSD-ima na SATA II tvrdiš da ti power kabeli imaju utjecaj na performanse?! lol

    Brzi ulazak u tenk? Pa to su onemogućili i uBF4 i u BF1, imaju ona čekanja na početak runde. Ali da, iz istog razloga i ja, već godinama, držim najnoviji dostupan Battlefield na SSD-u.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •