Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 51

Tema: Monitor 144Hz i oko 27"

  1. #1

    Monitor 144Hz i oko 27"

    Ej ekipa. Super sam zadovoljan s kompom koji ste mi sastavili (marijanovic), sve radi savršeno, točno kako treba


    1 x Intel CPU Desktop Core i5-6500 (3.2GHz, 6MB,LGA1151) box
    1 x DDR4 Kingston HyperX Fury 16GB 2400MHz (2x8GB )
    1 x MSI Z170A-PC Mate (S1151, 4xDDR4, DVI/HDMI/VGA, USB3.0, M.2) ATX
    1 x CPU Hladnjak LC POWER LC-CC-120, Intel/AMD, 120mm, PWM
    1 x Kingston 240GB HyperX FURY SSD SATA 3 2.5 (7mm height) w/Adapter, EAN: 740617232479
    1 x Kućište Fractal Design, Define R4 Black Pearl
    1 x Fortron Hyper M 700W, 80+, modular - 60mj.
    1 x SAPPHIRE Radeon RX 480 NITRO+ OC GDDR5 8GB/256bit




    Koji monitor da uzmem uz taj komp za HC gejmanje?
    Trenutno imam neki Dell 23" 60Hz, ali budući da ću njega vratiti na stari komp uzeo bih neki novi monitor za ovaj novi komp.

    Moje želje bi bile negdje oko 27" i želio bih probati 144Hz. Od ostalih specifikacija ne znam što bih želio jer se ne razumijem baš previše u to.
    Mislim da mi 4K ne treba i vjerojatno ne bi najbolje radilo uz ovu moju konfiguraciju. A i vjerojatno izlazi iz buđeta koji je negdje do 3 tisuće kn (?nemojte se smijat ak je previše/premalo ).

    Slika da je što brutalnija i cijena da je što manja. Nije mi cilj potrošiti svih 3 soma kuna na monitor ako postoji neki zadovoljavajući za manje para. Radije za ostatak kupim zvučnike

  2. #2

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Uglavnom što bolja slika i što više Hz, ne znam jel danas 144 Hz najbolje ili postoji nešto bolje, ne razumijem se u to, ali definitivno ne bih želio 60 Hz, a i možda je 1080p premala rezolucija za 27" pa bi bilo špica da je veća rezolucija od te.

    Al vjerujem da netko od vas bolje od mene zna šta je najbolje za gejmanje

    <3

  3. #3

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Pre slaba ti je grafa za 144 fpsa minimalno koliko ti treba na 144 hz monitoru da ti igre ne trokaju. Za takav monitor ti treba daleko jači proc i grafa. Gledaj 29" LG UHD , znači onaj široki na 75 hza sa feesyncom.


  4. #4
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Preporučio bih AOC G2770PF monitor.
    http://aoc-europe.com/en/products/g2770pf
    http://www.futura-it.hr/katalog/peri...c-g2770pf-(1)/
    http://www.nabava.net/search.php?q=AOC+G2770PF

    27" 1920x1080@144Hz + AMD FreeSync.
    Za gaming uz navedeni komp jako dobro, a još te i izađe manje od 3000 pa ti ostane sasvim dovoljno i za solidne Genius 2.0 drvene zvučnike.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #5

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Igre mi trenutno rade na 150-300 fpsa pa će trenutno 144 Hz biti zadovoljavajuće, no zanima me ako u budućnosti jednom neću moći igrati nove igre na tolkom FPSu nego npr na 80, znači li to da s tim monitorom koji je marijanovic stavio neće dobro raditi ili? Jer ne znam što znači freesync

    Inače super mi je taj monitor, vjerojatno ću uzeti ako mi objasnite ovo iznad

  6. #6
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Pogledaj ovaj video da vidiš što je tearing:


    Pogledaj ovaj video da vidiš što je frame stuttering:


    Prvo, tearing, nastaje kada (ne potpuno točno objašnjenje, ali laicima najlakše razumljivo) framerate (broj sličica koje grafička izdaje) ne odgovara osvježenju monitora (npr 60 Hz) odnosno kada nisu sinkronizirani izlaz iz grafičke i osvježenje monitora.
    Tada se dogodi da na ekranu budu prikazani dijelovi više frejmova. Freesync to eliminira, s njime toga nema jer izlaz grafičke i monitor budu sinkronizirani. Dakle, nema tih "lomova".

    Drugo, frame stutterring, to ti nastaje kada ti framerate jako varira, kada imaš recimo 80-90 fps i onda ti odjednom netko baci dimnu bombu koja optereti više pa ti FPS padne na 40 onda to osjetiš kao takvo štekanje. Freesync to eliminira; i dalje je framerate takav kakav je samo što se ne vidi navedeno trzanje.

    Da ti odogovrim na konkretno pitanje - s Freesyncom će ti bolje raditi nego bez njega.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #7

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Znači što se tog aspekta tiče sve će biti u redu. Onda ću vjerojatno uzeti taj monitor koji si preporučio. Možda čak sutra odma uzmem ako mi bude usput

  8. #8
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Heh da, za FreeSync moraš koristiti odgovarajući kabel, u ovom slučaju dobiješ ga u kutiji s monitorom (DisplayPort), ali također trebaš uključiti FreeSync u postavkama monitora (na samom monitoru).

    Svakako mi javi dojmove o FreeSyncu, pogotovo kada isprobaš sa-i-bez.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  9. #9
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    144 Hz je najnoviji porez na budale, jer fakat moraš biti posebna vrsta debila da kupiš TN monitor za dva i po soma.

    Radije UWHD.

  10. #10
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Ja ću vjerovat vekiju i kupit ću vjerujem ovaj, https://www.scan.co.uk/products/315-...i-dvi-vga-2x-5, a baš sam dobio suprotno mišljenje neki dan o tim hercima. Veli frend da je jedino što je napredovalo zadnjih godina su herci i još nešto, ne znam kaj je reko isto u vezi elektronike i kompova.

  11. #11

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Ako nez7naš kaj je freesync onda ti vjerovatno i ne treba jer isti treba znati podesiti, upaliti na monitoru, koristiti pravilan kabel, upaliti u driverima i ograničiti max fps u drivirima za jedan manje od maksimalnog osvježenja monitora.

    Ako ti je to sve komplicirano i igraš AAA naslove, u što sumnjam sobzirom da imaš 150-300 fpsa sa tim kompom, znači igraš neku starudiju od igre i nedaj bože dotu i sl. sranja onda si kupi
    https://edigital.hr/monitor/lg-34um5...onitor-p416339

    nema freesync ali je ljepi široki, veliki i na 75 hza što je idealno za svakog pametnog gamera.



  12. #12

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    A koja je točno korist od tog 21:9 omjera? Meni samo glupo izgleda. Vidiš više u širinu u igrama? Imam filing da bi s tim na 90% videa/svega imo crno sa strane

  13. #13

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Pa da vidiš u širinu, ako ti to nije bolje onda zaobiđi. Ljudi po prirodi više gledaju u širinu a ne kockasto. Igre tako dobiju sasvim novu dimenziju. Filmovi također, nema crne crte gore i dolje. Jedini problem su serije ako ih gledaš na kompu i neke stare nepodržane igre, pa dobiješ crne crte sa strane ali i onda je to klasični 27" 16:9 monitor pa nije frka. Evo pogle usporedbu a ako ti oči automatski bježe na širi ekran sve ti je jasno, ako ne opet je sve jasno.

    Prebaci video na 1080p i pogledaj, meni oči bježe stalno gore.



  14. #14

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Jao.

  15. #15

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Kaj?


  16. #16

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Fora je.
    A mislim budući da mi komp nije primaran za gledat filmove, taj dio me neće previše zamarati.
    Treba mi monitor za sve od dote/lola pa do BF1/gta5/WoW/SC2/D3. Jel te sve igre podržavaju taj omjer?

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Pre slaba ti je grafa za 144 fpsa minimalno koliko ti treba na 144 hz monitoru da ti igre ne trokaju. Za takav monitor ti treba daleko jači proc i grafa. Gledaj 29" LG UHD , znači onaj široki na 75 hza sa feesyncom.
    Jel možeš dat neki link na taj, neki dućan u ZG?

  17. #17

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    https://edigital.hr/monitor/lg-29um5...onitor-p412912

    ovaj ti je bez freesynca i fenomenalan je za tu lovu, da kupujem bio bi taj.

    ovo ti je ista stvar ali sa freesyncom, kojeg ak dobro podesiš imaš glatko igranje na skalabilnom fpsu bez traganja ekrana, ali samo sa AMD grafama, ako se ikad prebaciš na nvidiju nebu ti radilo. Super stvar ali meni ne vrijedi tu razliku u cijeni u odnosu na prvi.

    http://www.adm.hr/product.asp?produc...&code=23931ADM

    A za višak love ubodi što veći SSD ili neku drugu periferiju...zvučnike, miš, tipkovnicu i sl.


  18. #18

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Ak ti se ne svidim mijenjaš se samnom za moj LG 27" 16:9 IPS i još ti dam neku lovu ako si iz Zagreba


  19. #19

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Budem razmislio još neko vrijeme onda jer ovo mi je novost stvarno.

  20. #20
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Samo napomena u vezi Dota i Blizz igara, Blizz vjerojatno nikad neće uvesti podršku za 21:9, to smatraju kao "cheat" pošto daje ogromnu prednost nad 16:9 ekranom. Tako je zapravo sa većinom e-sport naslova. WoW se može podesiti da radi na 21:9, ali ljudi se boje i tu da ban ne poberu pošto ima elemente e-sporta.
    Ovo što Dugi kaže, u slučaju da ti igra/serija ne podržava 21:9, raditi će u 16:9 formatu sa crnim rubovima sa strane. U tom slučaju je 29" monitor isti kao 24" kockica, ondnosno 34" monitor kao 27" kockica. Znači da ako igraš mješovito, sa 34", u pravim igrama bi se preporodio, a u Blizz igrama bi imao 27" monitor u monitoru, što je po meni odlično riješenje.

    Ja sam se preporodio sa 21:9, više nikad ne bi išao na kockicu, ali ja ne igram više takve igre pa mi je super. Za sada sve što sam igrao sam uspio upogoniti na 21:9, uvijek postoji neki fix, čak i za starije igre. Nemreš uopće usporediti koliko je genijalno imati toliki FOV u igrama, baš se nekako bolje uživiš u svijet. Da ne pričam koliko je super kad možeš staviti 2 prozora jedan do drugoga, u realnoj veličini - bez scrollanja lijevo desno. Npr. igram Hearthstone na lijevoj polovici ekrana, a surfam na desnoj, bez da je išta odrezano... kao da imaš 2 monitora.



    PS: Znaš di si kad zoveš 16:9 ekran kockicom

  21. #21
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Meni 21:9 ekran ne može zamjeniti kombinaciju dva monitora, nema toliku produktivnost. Uz to, na desno oko sam slabovidan (vidljivost kažu oftalmolozi oko 30%) pa bi mi širi monitor samo predstavljao problem.
    Sekundarni (manji) monitor stavim lijevo od primarnog i po potrebi samo zakrenem malo glavu. Ionako 90% vremena koristim samo jedan monitor te mi je 16:10 bio bolji od 16:9.
    1440p 16:9 mi je bolje nego 2560x1080 (21:9). O zakrivljenom 1440p 21:9 bih razmislio, ali ti koštaju i puno više te su zahtjevni skoro kao 4K. Nedam toliko para.
    Valja napomenuti da 21:9 monitori pristojne veličine zauzimaju puno mjesta na stolu, te također da 29" 21:9 izgleda preširoko za svoju visinu, kao da rastegneš 24" monitor više u širinu.

    Meni za ~3000 Kn postoje dvije realne (mudre) opcije, a to je ili 1440p 60-75 Hz ili 144 Hz 1080p. Prvi ako se traži kvalitata slike (IPS ili slično) te više radnog prostora (veća rezolucija), drugi ako je primarna najmena gaming i to kompetitivni šuteri.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  22. #22

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    21:9 je jedino još uvijek uzbudljivo u svijetu monitora...


  23. #23
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Meni je malo žao što se nisam rastegnuo do 34" curved :/ Ako za koju godinu ne izbace nešto još divlje, onda mi je to budući upgrade Mada na trenutnom stolu mislim da mi nebi niti stao, bi, ali ne znam di bi onda sa zvučnicima

    Za curved sam čitao da je genijalan za sve osim crtanja gdje su bitne ravne linije, ako se netko bavi time, kažu da treba izbjegavati pošto te jebu linije. Ne bavim se više niti web/photoshop dizajnom, tak da mi je to nebitno, za gaming i sl. dušu dao.

  24. #24

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Pa barem se danas može napraviti dobar i veliki stol za malo para. I meni je 34 daleko napetiji, ovaj 29 mi je malo prenizak.


  25. #25
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Iskreno, danas su s monitorima otišli u previše smjerova a još novih tehnologija stiže (npr HDR). Previše je to, ne možeš više lagano izabrati. Veličina, omjer, rezolucije, tipovi matrica, refresh rate, ovi-oni ulazi/izlazi, zakrivljenost, freesync/gsync, ... Pretjerali su.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  26. #26
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Frend je u manje od godinu dana potpuno izgubio savršen vid od kad je kupio 34 inčni 21:9 curved Dell.

    Što je jebeno jer je i monitor jeben, al brijem da oči nisu navikle da imaju toliku količinu ekrana na pola metra. Ja se ipak ne bih zajebavao s vidom, iako mi se diže kurac kad vidim takav monitor.

  27. #27
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Slike u privitku Slike u privitku
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  28. #28

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Frend je u manje od godinu dana potpuno izgubio savršen vid od kad je kupio 34 inčni 21:9 curved Dell.

    Što je jebeno jer je i monitor jeben, al brijem da oči nisu navikle da imaju toliku količinu ekrana na pola metra. Ja se ipak ne bih zajebavao s vidom, iako mi se diže kurac kad vidim takav monitor.
    xDDDDDD

    bilo kako bilo, stvar je preference imho.
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  29. #29
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Snovi... droll...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  30. #30

    Re: Monitor 144Hz i oko 27"

    Ja stvarno nikad nisam razumio ta izdrkavanja na velike monitore. Koja je poanta? Samo je zamorno za oči i glavu i ništa ne pridonosi. Ja imam 22'' monitor i to mi je taman. Do 24'' mi može, a više od toga mi je potpuno nepotrebno.

    Je li stvarno ljudima ide to ide tako linearno, što veći to bolji, bez gornje granice?

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •