Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Tipkovnica do 350

  1. #1
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    23

    Tipkovnica do 350

    Gledao sam malo i moji favoriti su:

    MS Infinity
    Genius K20
    Speedlink Parthica
    Genius K9

    Koju uzeti ili mislite da je neka tipkovnica 100 put bolja od svih gore navedenih. Hvala unaprijed!

  2. #2

    Re: Tipkovnica do 350

    Imam ovu Genius K20 i jako dobra uz jednu ogromnu manu. Znači tipkanje je skroz ugodno, ima osvijetljena hrvatska slova, tj. nije kao na ostalim tipkovinicama gdje ti preljepe tipke sa hrvatskim znakovima pa imaš kupus..znači kompletno HR raspored svih tipki i sve su super osvjetljenje onom RGB bojom, kreče od plave, pa prelazi na crvenu i završava sa zelenom. Imaš isključeno svjetlo, pulsiranje, blago i jako. Znači nema izmjena boja ali i da ih ima ja bi ju držao na ovom difoltnom jer tak izgleda odlično. Inače skroz je kvalitetne izrade.

    E sad ogromna mana. Sprijeda imaš užasno jako lcd svjetlo koje ako sjediš pravilno za stolom tuče naprijed prema tijelu i u biti onda ne smeta, ali ako se zavališ u stolici tuče ti prema očima i takvo je nesnošljivo pa sam ja to polijepio crnom izolir trakom i ne kuži se, kad prvi put nabavim neku crnu boju budem to prefarbao.


  3. #3
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    23

    Re: Tipkovnica do 350

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Imam ovu Genius K20 i jako dobra uz jednu ogromnu manu. Znači tipkanje je skroz ugodno, ima osvijetljena hrvatska slova, tj. nije kao na ostalim tipkovinicama gdje ti preljepe tipke sa hrvatskim znakovima pa imaš kupus..znači kompletno HR raspored svih tipki i sve su super osvjetljenje onom RGB bojom, kreče od plave, pa prelazi na crvenu i završava sa zelenom. Imaš isključeno svjetlo, pulsiranje, blago i jako. Znači nema izmjena boja ali i da ih ima ja bi ju držao na ovom difoltnom jer tak izgleda odlično. Inače skroz je kvalitetne izrade.

    E sad ogromna mana. Sprijeda imaš užasno jako lcd svjetlo koje ako sjediš pravilno za stolom tuče naprijed prema tijelu i u biti onda ne smeta, ali ako se zavališ u stolici tuče ti prema očima i takvo je nesnošljivo pa sam ja to polijepio crnom izolir trakom i ne kuži se, kad prvi put nabavim neku crnu boju budem to prefarbao.
    Koliko imas dugo tipkovnicu? Da li imas nekih problema? Nisam nikad mislio da ce to svijetlo naprijed biti problem, a isto ne vidim razlog za dodavanjem dodalnih svijetala na tikpovnicu, osim osvjetljenja tipki. Da li su multimedijalne tipke isto osvjetljenje ili?

  4. #4

    Re: Tipkovnica do 350

    Mulitimedialne nisu osvjetljene i nemam nikakvih problema.


  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Tipkovnica do 350

    Preporučio bih Sharkoon K20 ili K30.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #6

    Re: Tipkovnica do 350

    Dvije sarkoon k30 su mi riknule pa sam mijenjao za ovu Genius. Jednostavno bi tipke počele otkazivati, također razmak tipka zeznuta po defoltu. U principu koma prizvod.


  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Tipkovnica do 350

    Nisam to znao. Hvala na informaciji.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8

    Re: Tipkovnica do 350

    Ljudi, svaka tipkovnica je isti kurac. Bar svaka u sličnom price rangeu.
    Jednostavno uzmi neku koja ti se sviđa.

    Jedino što ti može činit razliku je ergonomija, ali jako jednostavno je pronaći slike neke specifične, zumirati i procijeniti koliko ti paše takva ergonomija, raspored tipki, itd.

    Ja imam neku random Logitechovu jer nisam debil da trošim pare na nešto puno skuplje koje u nikojem pogledu nije bolje od toga. Skupe tipkovnice bi bile ekvivalent Razerovim miševima.

  9. #9
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Tipkovnica do 350

    U jednom trenutku sam pomislio da sam vidio da netko kupuje ili je kupio MS ili Genius tipkovnicu loooooooooool hahahaha.

    Pa kaj si ti lud buraz.
    https://www.links.hr/hr/tipkovnica-a...-usb-101200244

  10. #10
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    23

    Re: Tipkovnica do 350

    Ta je tipkovnica malo preskupa za mene, a sto se tice da su to sve iste tipkovnice, pa neznam ja bas. Meni je bitno da tipkovnica ima: palm rest, multimedijalne tipke (play/pause, volume up/down, next, previous) i da je osvjetljena (sto vise boja to bolje), naravno jos neke dodatne tipke odnosno macro tipke su samo plus, ali sigurno nisu potrebne kao prethodne tri nabrojane stvari.

    Jedino sto sam lose vidio za Genius K20 sto se nekima vec nakon pola godine tipke pocnu duplo registrirati ili ih moras malo jace stisniti.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Tipkovnica do 350

    Ušparaš 400 kuna i kupiš si Logitech Illuminated. Miran si 10 godina.

    Ovako ćeš se samo razočarati kad još malo odrasteš i skužiš da si kupio neko smeće sa RGB osvjetljenjem.

  12. #12

    Re: Tipkovnica do 350

    Je daš 400 kuna za preljepljena slova pa ispadne kod ju rade u garaži.


  13. #13
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Tipkovnica do 350

    Kupi ovakvu kakvu imam i sam http://www.nabava.net/tipkovnice__29...crna__17465151
    I onda šparaj za npr. http://gaming.logitech.com/en-us/pro...-keyboard-g410 kakvu već imam.

  14. #14
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    23

    Re: Tipkovnica do 350

    Ja u zivotu nikad nisam dao za gaming periferiju vise od 300kn, jer mislim da sve vise od toga ili recimo od 500kn je cisto preser***** Netko ce reci da se koriste skuplji materijali ovo ono, sto je i vjerovatno istina, ali gledajte sada ovo: Prvi gameriski mis mi je bio G400, sljakao super 4 godine, kada je otisao samo kotacic. Dobio besplatnu zamjenu G400s, koji evo radi super vec dvije godine.

    Prve gamerske slusalice su mi bile Gamescom 380, radile odlicne jedno 3-4 godine, kada su se pocele ljustiti (materijal oko sluski) i pocele su ispadati, na kraju mi je jedna sluska prestala raditi, pa sam si prije par mjeseci uzeo Sharkoon H10, koje su mi mozda cak i bolje od Gamescom 380.

    Sto se tice tipkovnica, posto dosta vremena provodim na racunalu u mraku, treba mi osvjetljene tipke, puno igram igre, tako da mi je palm rest vazan i na kraju, jako puno slusam pjesme, pa su mi multimedijalne tipke isto vazne.

    Gaming perfierija oko 300kn sam uvijek smatrao nekom zlatnom sredinom i uvijek se najvise vodim omjerom ulozenog/dobivenog.

    Naravno ovo su moje preferencije, netko ce reci da je to sve srot i da sve sto je skuplje je i bolje.

    Naravno jedan mali savjet svima: uvijek dobro prosurfajte internet, pregledajte slike videe i procitajte koju recenziju nekih portala, a ponajvise procitajte recenzije ljudi koji su kupili taj proizvod.

  15. #15
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Tipkovnica do 350

    Ak hoćeš osvjetljenje i da je jeftinije ne gledaj dalje, nego kupuj Asus Cerberus što je Weki linkao. Prije možeš jedino prosurfat malo, ak sumnjaš u kvalitetu Asusa i njihovih tipki.

  16. #16
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Tipkovnica do 350

    Imaš i ovaj jeftiniji kombo, ak ti treba i miš https://www.links.hr/hr/tipkovnica-m...crna-101600119
    Tu ti je i naša reca http://www.pcekspert.com/clanak/cool...tator-ii-test/
    Ma brdo toga ima, ali Cerberus djeluje sweet spot za tebe.

  17. #17
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    23

    Re: Tipkovnica do 350

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    Imaš i ovaj jeftiniji kombo, ak ti treba i miš https://www.links.hr/hr/tipkovnica-m...crna-101600119
    Tu ti je i naša reca http://www.pcekspert.com/clanak/cool...tator-ii-test/
    Ma brdo toga ima, ali Cerberus djeluje sweet spot za tebe.
    Imam na umu i te kombo, mis ne trebam, ali njega bih stavio na njuskalo i nadao se da ga netko kupi

    Zahvljujem se svima na svemu, jos cu malo prosurfati i to, pa cu donjeti konacnu odluku, naravno vi i dalje mozete davati prijedloge ili nastaviti raspravu

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •