Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 31

Tema: Komp bez grafičke?

  1. #1

    Komp bez grafičke?

    Kupujem novu kantu i trebam vašu pomoć. Nemam pojma kak se vrte cijene ali ne treba mi puno.

    Trenutno mi ne treba zasebna grafička kartica, nego vrlo jednostavno brza pila koja neće zaglavit kad otvaram više programa odjednom.

    Ako je moguće složit nešto i za 1000-1500kn neću se žalit.

    I, po mogućnosti da bude neki temelj za kasniju nadogradnju u gaming PC. (Jedino što mi je bitno da mogu pokrenut je FIFA 17)

    Hvala!!

  2. #2

    Re: Komp bez grafičke?

    Ako je nemoguće složit nešto kao uvertiru za FIFU 17 onda zaboravite na taj dio.

    Trenutno mi je jedino bitno da komp leti dok igram poker na 10+ stolova odjednom.

  3. #3

    Re: Komp bez grafičke?

    neki x6 amd, 8gb rama i ssd bih ja rekao.
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  4. #4
    Junior Member Plants Vs Zombies Bara 2.0's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2014
    Postova
    28

    Re: Komp bez grafičke?

    1000-1500kn za cijelo računalo?

  5. #5

    Re: Komp bez grafičke?

    = Citat = Izvorno postao Bara 2.0 Pregledaj post
    1000-1500kn za cijelo računalo?
    Velim ne znam kakve su cijene, a s obzirom da ne trebam gaming PC, pretpostavio sam da nebi trebalo koštat previše

  6. #6
    Junior Member Plants Vs Zombies Bara 2.0's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2014
    Postova
    28

    Re: Komp bez grafičke?

    Ja ne znam složiti bolje od ovoga za manju paru. Ovo je budget koliko može bit, a ako staviš dobru grafičku, rx 470 recimo koja je 2000kn a isto je malo overkill za ovaj procesor, i ako ga malo overclockaš s ovim hladnjakom, moći ćeš igrati sve. Ako ne želiš igrati sve, uvijek možeš naći na internetu neku polovnu r9 280x ili r9 380 (otprilike max koji ovaj procesor može pogurati). Šestojezgreni procesor koji bi bio dobar za svakodnevni rad, rama taman koliko treba, disk ok, matična je malo skuplja zato što ne želim da ti FIFA 17 zbog lošeg faznog dizajna bloka i ima frame dropove, ovo je matična sa 8+1 faznim dizajnom a jeftinije su sa 4+1 ili 4+2 šta ne valja u kombinaciji sa novim igrama. Napajanje i više nego dostatno. Kućište si odaberi sam. Ovo ti je bilo sa ADM.hr, s tim da platić u gotovini ili preko kartice odjedanput cijena bi bila još niža mislim.


    Slike u privitku Slike u privitku

  7. #7
    Junior Member Plants Vs Zombies Bara 2.0's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2014
    Postova
    28

    Re: Komp bez grafičke?

    I da ofc, ovaj procesor nema integriranu grafiku tako da bi trebao neku grafičku od negdje iskopat, bilo kakvu, i stavit unutra.

  8. #8

    Re: Komp bez grafičke?

    rofl, brijao sam da su X6 jeftiniji. ne treba mu proc od soma kuna za poker.
    bolje neki slabiji/jeftiniji i ssd stavit.
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  9. #9
    Junior Member Plants Vs Zombies Bara 2.0's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2014
    Postova
    28

    Re: Komp bez grafičke?

    Stavio sam x6 samo zato što je rekao da bi htio u budućnosti biti u mogućnosti nadograditi ga u gaming pc, a ovo je savršen budget temelj. Ali ovo je vjerojatno onakav lik koji je ošao sad na pc ekspert forum, bug.hr, hcl.hr, forum.hr, i pitao je sve žive i onda će eci peci pec.

  10. #10

    Re: Komp bez grafičke?

    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar2 Pregledaj post
    rofl, brijao sam da su X6 jeftiniji. ne treba mu proc od soma kuna za poker.
    bolje neki slabiji/jeftiniji i ssd stavit.
    Jel ti bed složit konfu isto ovako kao Bara, da vidim koliko bi ispalo na kraju.

  11. #11

    Re: Komp bez grafičke?

    Ako si spreman potrošiti 5-6 tisuća kn možemo slagati, inače njuškalo i traži polovno.


  12. #12

    Re: Komp bez grafičke?

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Ako si spreman potrošiti 5-6 tisuća kn možemo slagati, inače njuškalo i traži polovno.
    Ako si spreman pomoć, pomogni, ako nisi, ima onih koji oće.

    Ne tražim gaming PC od 5-6 tisuća kn nego običnu kantu bez grafičke, a pošto nisam upoznat sa slaganjem hardwarea obratio sam se ovdje. Hvala na razumijevanju.:*

  13. #13
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Komp bez grafičke?

    Pa dobro ti je reko, IMO vise ti se isplati za te pare uzet neko polovno racunalo neg nove komponente.

  14. #14
    Junior Member Plants Vs Zombies Bara 2.0's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2014
    Postova
    28

    Re: Komp bez grafičke?

    Kada u moju konfiguraciju ubaciš još neko kućište od 300kn (ima super kućišta za 300kn) i odabereš gotovinsko plaćanje ili uplatom na račun, to ti je 3500 - 350kn (10%), to onda ispadne 3150kn za vrhunsko računalo u koje kasnije možeš staviti grafičku karticu i može biti zvijer. Ne želim zvučati arogantno ali možeš probati bilo gdje i nez gdje ćeš proći bolje osim ako nije polovno.

  15. #15

    Re: Komp bez grafičke?

    = Citat = Izvorno postao ZomZom Pregledaj post
    Ako si spreman pomoć, pomogni, ako nisi, ima onih koji oće.

    Ne tražim gaming PC od 5-6 tisuća kn nego običnu kantu bez grafičke, a pošto nisam upoznat sa slaganjem hardwarea obratio sam se ovdje. Hvala na razumijevanju.:*
    Pa upravo sam ti dao besplatni savjet do kojeg se dolazi godinama.


  16. #16

    Re: Komp bez grafičke?

    = Citat = Izvorno postao Bara 2.0 Pregledaj post
    Stavio sam x6 samo zato što je rekao da bi htio u budućnosti biti u mogućnosti nadograditi ga u gaming pc, a ovo je savršen budget temelj. Ali ovo je vjerojatno onakav lik koji je ošao sad na pc ekspert forum, bug.hr, hcl.hr, forum.hr, i pitao je sve žive i onda će eci peci pec.
    pa sad nije baš vrhunsko nego donja srednja klasa a uz grafu od 2 soma koja će vrtiti onu gore fifu kako treba dolazimo do cifre od 5000 kn. Također iz njegovog prvog posta nije jasno ima li on neku grafu ili sad želi računalo sa integriranom grafom jer ovo tvoje to nije, i bez grafe može mu služiti samo kao držač za stari papir. Također ne stavlja se komp FX 6XXX nego FX 8300 jer košta jednako a ima dvije jezgre više. Također upitno je više stavljati FX-a pored i5 6400 koji uz jeftiniju ploču i stock hladnjak dođe praktički isto.


  17. #17
    Junior Member Plants Vs Zombies Bara 2.0's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2014
    Postova
    28

    Re: Komp bez grafičke?

    Složi mu onda i gg.

  18. #18

    Re: Komp bez grafičke?

    Pa nije problem ako se dogovori sam sa sobom za koliko novaca, ispod 5-6 somova nema smisla sa grafom,bez grafe može i za manje ali onda niš od fife, za sitniju lovu polovno na njuškalo ali i za to treba imati iskustva. i to puno.


  19. #19

    Re: Komp bez grafičke?

    Grafičku imam, a što se tiče Fife, kažem nije prioritet. Ako mogu pokrenut na low/medium postavkama ja sam zadovoljan. Zato kažem, ne treba mi gaming PC nego pila za igranje pokera koju mogu poslije nadogradit ako ću htjet, a ne da moram ponovo uzimat novo kučište,matičnu itd.

    edit

    A što se love tiče, ja ne mogu procjenit koliko bi me došlo tako nešto, ali ako se može nešto iskombinirat do 2000kn bilo bi super.

  20. #20

    Re: Komp bez grafičke?

    Nema šanse za 2000 kn. Ispod ovoga se ne isplati i cijena za keš ti je dosta niža, izračunaj si po komponetama.
    http://www.adm.hr/


    Slike u privitku Slike u privitku


  21. #21

  22. #22
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Komp bez grafičke?

    Ako ti je samo FIFA bitna onda je bolje kupiti PS4.

  23. #23

    Re: Komp bez grafičke?

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    hebo ove slike, niš se ne vidi
    Vidiš da se može složit i za manje od 5-6k

    Hvala!

  24. #24

    Re: Komp bez grafičke?

    Ne vidim, ovo je cc 3000 soma + solidna grafa i na 5 si. Sad vidiš da nema smisla onih 1500-2000.


  25. #25
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komp bez grafičke?

    Koju grafičku imaš uopće?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  26. #26

  27. #27

    Re: Komp bez grafičke?

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Koju grafičku imaš uopće?
    1024MB ATI AMD Radeon HD 5500 Series

  28. #28
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komp bez grafičke?

    Eto, to gore ti je taman. Samo, ako imaš ipak za dati 2000 Kn - možeš dobiti znatno bolje -> dobiješ rpcesor s ugrađenom grafičkom znatno jačom od tog smeća koje imaš.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #29

    Re: Komp bez grafičke?

    Slobodno postavi, budem i to uzeo u obzir.

  30. #30
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komp bez grafičke?

    Pa, samo neki AMD A8 ili A10 APU umjesto Athlon X4 840 i to je to.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •