Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 54

Tema: Monitor, 27", do cca 1700 kn

  1. #1
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Pozdrav, trebao bi preporuku 27" monitora do cca 1700 kuna.

    Trenutno imam DELL U2311HB 23" IPS - http://www.dell.com/us/business/p/dell-u2311h/pd

    Volio bi ponovno IPS ako ima u toj cijeni i obavezno mora imati DVI (imam samo jedan HDMI i taj je za TV rezerviran).

    Zna li netko iz iskustva kako izgleda FullHD reza na 27", jel slika čista ili je to pre niska rezolucija za tu dijagonalu?
    Ako nema IPS, bojim se da će mi biti zajeban prijelaz nazad na TN pošto je ovo što imam jebeno iako je "ulazni model" IPS matrice.
    Kakav je MVA panel u odnosu na IPS i da li valja za igre (komp koristim za igre, youtube i surfanje)?

  2. #2

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Meni je to skroz super dijagonala i rezolucija ali da sad kupujem bio bi neki freesync 21:9 1080 monitor. Inače za tu lovu amva, ima bolju crnu boju.

    http://www.adm.hr/product.asp?produc...&code=23959ADM


  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    27" 1080p je taman, samo što ćeš se kajati ako danas uzmeš FHD monitor u slučaj uda si možeš priuštiti bolje.
    >27" Freesync/G-Sync s barem 1440p, ako si možeš izdvojiti 2500 Kn nemoj na monitoru šparati.

    Što ti je s starim?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Nije mu ništa, želim veći

    Ma pružila se prilika da "recikliram" svoj monitor i doplatim 500kn za 27" ako je u cjenovnom rangu do 1700 kuna max. Ali malo gledam ponudu i zbilja nisam impresioniran u tom rangu. Proučio sam ovaj od Bezimenoga, u tom slučaju bi uzeo verziju od 1500 kn zbog DVI (ovaj ga nema), ali čitam da MVA uopće nije sretno rješenje za igre, gube se detalji na tamnim scenama i zna imati izraženi ghosting na prijelazu iz tamnog u svijetlo.

    Za sad mi se čini da je pametnije rješenje uzeti baš tak kak si rekao, nešto između 2500 i 3500 kuna pa da sam opet miran godinama. Ali onda dajem puni iznos i moram se jebati sa prodajom ovoga :/

    What to do

  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Gle, sve ovisi o tome kakvi su ti zahtjevi/potreba. Recimo, meni dobro dođe mali monitor uz ovaj 1080p, pa imam tako složeno.
    Ali da kupujem monitor, išao bih na što veći, s adaptivnim syncom i definitivno više od 1080p kao i od 60 Hz.
    Zaobljeno ne bih, ultrawide ne bih manji od 30", 4K je još preskupo i prezahtjevno za komp (ako gledamo za igre) a 1080p je premalo.

    Ja bih ti preporučio 1440p s FreeSyncom i što većim refreshom.

    A što misliš, neki 1080p 120+ Hz pa uz njega staviš i taj što već imaš za slučaj da trebaš bolji prikaz boja za nešto?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #6

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Pa kupiš dvi/hdmi adapter ili kabel i nemaš frke...i tak dvi izlazi iz upotrebe. Ne bi ja samo zbog toga uzimao stariji model. Ovo što čitaš za amva isto tak može pročitati da na ipsu imaš pozadinsko probijanje, lošiju crnu i sl. Sve ima svoje a čisto sumnjam da bu te amva razočarao. Imam ips i super je to ali sumnajm da bi me brinula kupovina amva. 1440 ne bi uzimao, i dalje je teška za hardver i opet neka prijelazna rezolucija. Za nekoliko godina na 4 k i to bu to.


  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    1440p 144Hz je po mom misljenju bolji izbor nego 4K 60fps.
    Da bi 4K imao smisla monitor treba biti veci od 30" a to je vec mrcina.

    Bartuc, sto se tice straha da je 27" previse za 1080p mogu ti reci da sam na poslu koristio 32" TV kao monitor i 1080p mi nije bilo prekrupno.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    ekipa haila 144hz i 1440p nenormalno. 1440p kazu da je AA prakticki nepotreban, a 144hz nesto najboljim sta se dogodilo. da povracaju kad vrate nakon par mjeseci 60hz monitor da vide razliku.
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  9. #9

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Nisam probao niti zelim, za takvu glupost od monitora treba komp od nekoliko tisuća eura i to da bi igrao igrice. To već lagano prelazi u tezu bolest. Normalno da će nakon takve investicije pričati bajke....


  10. #10
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Čisto iz iskustva, 1440 je potpuno isti kurac kao 1080.

  11. #11

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    U kom smislu isti kurac jer udarac ne performanse je osjetan.


  12. #12
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Što više čitam o ovom Bezimenovom monitoru iz drugog posta, to mi se više sviđa. Uglavnom su ljudi full zadovoljni, kažu da ima fenomenalan prikaz boja, jebenu crnu i odlične kutove, a i sviđa mi se što gotovo da nema okvira (gore i bočno). Uzeti ću si DVI to HDMI za TV, a monitor direktno sa HDMI kabelom. Jedina mana koju navode su pokreti u tamnim scenama, gdje se detalji znaju izgubiti, no mislim da to i nije neki problem kad tak i onak svi forsiraju motion blurr!? Kontao sam prvo onaj za 1500 kn kao da je bolja opcija, ali ovaj em bolje izgleda, em je AMVA+ panel koji je nešto bolji od klasičnog MVA.

    Idem prvo na more slijedeći tjedan, taman da mi se slegne sve. Javim dojmove ako kupim!


    PS: LOL, čitam Dugi i uvijek pišem Bezimeni, navika valjda makar me nema baš na forumu

    PPS: A i veliki plus je što bi monitor dobio za cca 400 kuna.

  13. #13

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Svakako odi ako je za samo toliko kn. Puno veči ekran što je savršeno za igre, čitan je po netu te opčenito slova su na toj rezoluciji daleko ugodniji, nema naprezanja kod čitanja. Crna boja ti je daleko bolja nego na IPS-u što mzoe cijeniti netko tko nije zaboravio kako bi trebala izgledati crna ili ima plazma ekran pa to vidi svaki dan . Jedino šteta što imaš nvidiju jer su trenutno freesync ips ekrani skroz jeftini. Npr za nešto više novaca ubosti ovakvu zvijer pa zbilja guštati u igrama, nema bolje i ne košta ko svetog petra kajgana a 45-75 hz tj. taj FPS moe svaka malo bolja kartica na toj rezoluciji, ma milina.

    http://www.adm.hr/product.asp?produc...&code=23931ADM


  14. #14
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    U kom smislu isti kurac jer udarac ne performanse je osjetan.
    Po pitanju prikaza slike.

  15. #15
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    To sam si uzeo prije nekoliko mjeseci da vidim kakvo je. Skroz je ok taj ultrawide.

  16. #16
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Kako čovjeku u jednoj rečenici zgaditi ultrawide? Pogledaj gore.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #17

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    dok ga je dobio je srao kak je sranje
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  18. #18
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Evo me nazad s mora, odlučio sam zaobići 27" i uzeti si 29" ultrawide monitor.

    Razmišljao sam i o 34", ali ponuda kod nas je grozna. Zapravo je i ponuda 29" grozna, osim ovog LG-a što je dugi linkao, baš i ne vidim drugu alternativu na našem tržištu!? Uglavnom je za sad u igri LG 29UM68-P, jedino što mi se zbilja na njemu ne sviđa je glossy pozadina i stalak, mrzim glossy, a čini mi se da nema alternative sa razumnom cijenom (ne daje mi se 1000 kuna više za istu dijagonalu, samo da ne bude glossy).

    34" mi se čini da otpada pošto su modeli sa OK cijenom svi 1080p, a to mi se čini kao pre niska reza za takav monitor.


    Imate vi kakav savjet ili prijedlog? Pošto ona zamjena za 400kn otpada, onda bi mi buđet bio do cca 2500 za 29", odnosno do 3500 za 34"... iznad toga mislim da se jednostavno ne isplati!?

  19. #19
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    34" 1080p ultrawide ti ima sličnu sliku (gustoću piksela) kao običan fullHD 27".
    Display size: 31.33" × 13.22" = 414in² (79.57cm × 33.57cm = 2670.99cm²) at 81.72 PPI, 0.3108mm dot pitch, 6678 PPI²
    Display size: 23.53" × 13.24" = 311.5in² (59.77cm × 33.62cm = 2009.68cm²) at 81.59 PPI, 0.3113mm dot pitch, 6657 PPI²
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  20. #20
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Ne znam dal pratite LinusTechTips, al mislim da je Linus nešt trabunjao da preporuča više od 30" za 2560x1080 ako se dobro sjećam (mislim da je to bilo u jednom od njegovih prvih ultrawide reviewova).

    Dobro Kostolomac kaže, 34" 2560x1080 taman se podijeli na 27" 1920x1080 + po 320 piksela s svake strane (lijeve i desne) odnosno kao da dodaš na 27" monitor jedan 1080x640 u portretu sa strane.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #21
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    @Kostolomac, fakat isto

    Gledam sad na 23,6" imam oko 92 PPI, a 29" 2560x1080 ima skoro 96 PPI, što mi se čini dosta više od 82. Jebat ga, morao bi vidjeti u živo razliku, samo kaj do sad nisam vidio da imaju izložene i 29" i 34" u dućanima :/

    Jel netko prati novosti u vezi monitora, ima najave za neke nove modele kod nas?

  22. #22
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Moglo bi ti biti korisno:
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  23. #23
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Monitor je doslovno do jaja.

    Više dojmova javim kad se malo podružim sa njime, za sad, omg... kakav 16:9, a tek ga imam 6 sati


  24. #24

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    još da imaš amd grafu...


  25. #25
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Uzeo sam monitor za slijedećih n godina, tak da ima vremena za AMD. Za sada sam jako zadovoljan, odigrao sam samo nešto malo DeusEx HR i Hearthstone. Deus je orgazam, a HS napokon mogu igrati na jednoj polovici dok na drugoj surfam ili youtube gledam.
    Kak često radim sa podijeljenim ekranom, onda mi ovaj ultrawide format nevjerojatno paše, 2 aktivna programa bez potrebe za slideom lijevo/desno ili jedan sa hrpom alata. I napokon mi je gušt tražiti i gledati wallpapere, nevjerojatno izgledaju "nature" panorame na tom ekranu. Prvi put koristim slideshow za wallpapere.

    Sad mi fali na poslu jedan takav


    Za sad su mi jedine zamjerke backlight bleed, dosta je izražen... i to što je postolje za kurac, pogotovo nakon onog Della što mi je imao rotaciju oko svih osi i podešavanje po visini


    Uglavnom, više nikad nazad na 16:9... Nekak mi je plan ovoga imati cca 4-6 godina, a nakon toga valjda 34" curved 3440x1440 ili nešto bolje ako tehnologija ode naprijed Čak sam razmišljao skočiti odmah na takvoga, baš se bio zapalio za 34" i bio sam spreman dići budžet koliko god treba, ali opet mislim da je ta reza trenutno pre skupa za gaming, to me ohladilo pošto sam nedavno kupovao komp za FullHD i novi upgrade nije u planu.


    I da, Bara je šupak, javno to izjavljujem. Lik se nešto nadurio prije par godina na mene, zato što je šupak, i sad mi preko PP-a piše da sam zbog njega kupio ovaj monitor... hahaha, jebote, pre žalosno, pogotovo nakon tolko godina Bolje da mi se Vedran ne zamjeri, kupiti ću PS4 samo da mu pokažem... ljudi moji.

  26. #26

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    im lost
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  27. #27

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Prodaj tu gtx 970 i uzmi RX 480 za 1980 kn i uizvaj freesyncu koji ti skroz miče kidanje slike, lag i pegla padove fps-a. Ta grafa bu ti drzala 75 fpsa bez problema a tu su DX 12 igre koje dalekeo bolje rade na RX 480. Brijem da to napraviš bez problema za 100-200 kn nadoplate. Stari HR bu ti mozda radio lošije ali guraj nove igre i nemaš frke.


  28. #28
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Odakle ti kopaš te cijene? Al baš ono direktan izvor.

  29. #29

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn



  30. #30
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Monitor, 27", do cca 1700 kn

    Onda su jebački brzo pale cijene lol.

    Drugo pitanje: RX480 + FX8350 (stock) = Užasan bottleneck?

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •