Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Par bedastih pitanja

  1. #1
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Par bedastih pitanja

    Uskoro ću tražiti laptop, čim jeftiniji tim bolji (samo net i office), pa par pitanjca...

    1) Kad dođe predinstaliran windows, ključ je vezan na HW i možeš 100x formatirati isti OS bez ključa?
    2) Da li svaki laptop ima mjesto za SSD ili moraš vaditi HDD da bi metnuo SSD?
    3) Jel mogu sam ugraditi SSD bez gubitka garancije ili moram prilikom kupnje njima dati da ugrade?

    Jebga, nikad se nisam interesirao oko laptopa :/


    PS: Ne treba mi preporuka laptopa, odabrati ću par najjeftinijih i odabrati sa najduljom garancijom, mat kućištem i non glosy ekranom

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Par bedastih pitanja

    Odi u Elipsa i uzmi ovo. Ja baš sutra idem po njega.

    http://www.elipso.hr/informatika/lap...VO-80MQ003CSC/

    Nemože jeftninije da ga jebeš i 5 godina garancije ako ti puca kurac. DOS je na njemu, pa instaliraš Windowse s USB-a koje hoćeš i dobro je.

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Par bedastih pitanja

    Frende faca si! Mislio sam uzet HP Stream za iste pare, al' ovo je full bolje i zato hvala ti care. Neka ti je život pun veselja i sreće, a žena nek ti sadi gandžu umijesto cvijetje.

  4. #4
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Par bedastih pitanja

    1. key je zašvasan u BIOSu, dok god instaliraš isti rang OSa (nemoš mixat obične i pro verzije) samo će ga pocuclat tokom instalacije i np.
    2. uglavnom nema, neki 17" modeli će možda imat predviđeno mjesto za još jedan 2.5" drive, al to treba provjerit u kakvom je stanju jer uredno nema kavez za hard ili sata kablić za spojit drive
    3. ak se jednostvano swapa, tipa 2 šerafa i skini poklopac i zamijeni, nebi trebalo bit problema sa garancijom.

    Ak ti optika netreba, kupiš caddy u koji strpaš HDD i umjesto optike rokneš.

    Živi bili pa umrli

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Par bedastih pitanja

    = Citat = Izvorno postao Čux Pregledaj post
    Ak ti optika netreba, kupiš caddy u koji strpaš HDD i umjesto optike rokneš.
    2016. je godina. Optika je so lame.

  6. #6
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Par bedastih pitanja

    Kad sam ja pitao u shopu, lik mi je savjetovao da je najbolje ne otvarati na svoju ruku dok je pod garancijom.

    A ovo što vele je klasično, vadiš pržilicu i stavljaš na to mjesto SSD.

  7. #7

    Re: Par bedastih pitanja

    @bartuc: nemoj šarafat po svom laptopu ako nisi nikada po tuđem, moj savjet.
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  8. #8
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Par bedastih pitanja

    Super, hvala na odgovorima. Najbitnije mi je zapravo ovo za OS, mora doći sa original Windowsima, a za SSD bum onda pitao prilikom kupnje, baš za model koji odaberem. Nebi se čudio da gratis ugrade ako uzmeš i SSD i lap kod njih.

    Laptop sam otvarao samo da počistim od prašine, promjenim pastu ispod pipeova i promjenim HDD, nisam baš ulazio dublje u anatomiju.

  9. #9
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Par bedastih pitanja

    Disi Bartuc, jesi spreman za Dark Soulse u utorak?

  10. #10

    Re: Par bedastih pitanja

    samo ih upitaj "ssd besplatno ugrađujete?", nemoj čekat da ti dreknu cijenu.
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  11. #11
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Par bedastih pitanja

    Bartucu na čelu piše da je cigan, pa će podrazumjevati da misli proći mukte.

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Par bedastih pitanja

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Super, hvala na odgovorima. Najbitnije mi je zapravo ovo za OS, mora doći sa original Windowsima, a za SSD bum onda pitao prilikom kupnje, baš za model koji odaberem. Nebi se čudio da gratis ugrade ako uzmeš i SSD i lap kod njih.

    Laptop sam otvarao samo da počistim od prašine, promjenim pastu ispod pipeova i promjenim HDD, nisam baš ulazio dublje u anatomiju.
    Ugradnja ti je pola sata ili puni sat servisa. Ne budi cigan i daj im taj keš.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •