Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 43

Tema: Ssd

  1. #1

    Ssd

    Koji SSD izabrati? Gledam na ovoj stranici.
    http://www.elara.ie/products/harddis...=161GB+-+320GB


    kapacitet je 240 gb, cijene su od eto 72 do 83 eura, gara je 3 godine za bilo koji od ta 4


    ADATA Premier SP550 (240GB) 2.5 inch SATA 6Gb/s Solid State Drive

    Crucial BX200 - Solid state drive - 240 GB - internal - 2.5"


    Kingston SSDNow V300 (240GB) SATA 3 2.5 inch Solid State Drive with Adaptor

    Kingston (240GB) HyperX FURY Solid State Drive 2.5 inch SATA Rev 3.0 (6Gb/s)

    Hvala.

  2. #2
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Ssd

    Svejedno ti je. Ak imaš para ideš na Intela (osobno bih uzeo ovog Intela za 90 eura) ili Samsunga, a ovo drugo ti je sve tu negdje. Ljudi često preporučuju ovaj V300 pa možda taj, ali velim, ne možeš fulati.

  3. #3

    Re: Ssd

    jel ima kaj više best buy od 120GB od kingston furya za 350kn? 3 godine gare
    evo 850 s 5 godina je 550, sto je onak, skoro duplo. xd
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  4. #4
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Ssd

    Teško da ćeš naći nešto osjetno jeftinije. Ali s druge strane, 5 godina je 5 godina. Ali ionako će ti laptop crknuti u roku 3.

  5. #5

    Re: Ssd

    uzimamo sys i ja za komp. treba nam samo za windowse i osnovne programe (40 gigi).
    na jesen cu tak i tak kupit jos jedan 120GB jer ce mi trebat dual boot, a 2 SSDa su pouzdanija od jednog.
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  6. #6

    Re: Ssd

    za 3 godine na tih 200kn razlike se doda jos 150 pa se kupi bolje tak i tak.
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  7. #7

    Re: Ssd

    stvar je u tome sto kad dodes na tih 550, postavlja se pitanje zasto ne bi kupio 250GB evo 850 za 730. xd
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  8. #8
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Ssd

    Meni se od jeftinjara sviđa Adata SP550. Davno sam čitao o njemu, ali mislim da ima noviji i bolji kontroler od Furyja. Frendu sam ga preporučio prije par mjeseci i neki dan je uzeo još jedan.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  9. #9

    Re: Ssd

    idu sad 240 gb adate po 500 kn.


  10. #10
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Ssd

    vidio sam jučer V300 od 120 gigi za 280kn negdje, škicni nabavu. Mada mislim da je hyperX the shit za te pare ako ti je dovoljno 120 điđi.

    Živi bili pa umrli

  11. #11

    Re: Ssd

    Meh Eto me nazad na mehanickom disku
    Neznam sta da radim s ovim SSD freeza da je za popizdit. Trazio sam po netu probao sve i svasta, a na kraju jedino sto je pomoglo je stavit boot nazad na hdd.

  12. #12
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Ssd

    Koji si na kraju uzeo? Jesi stavio gore najnoviji firmware? Kako misliš freeza? Što kažu Hard Disk Sentinel i SSDLife Free?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  13. #13
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Ssd

    Tko stavlja firmware na jebeni hard hahaha? Tko stavlja firmware bilo gdje?

  14. #14
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Ssd

    Postoje li nekakvi svećenici, popovi, muftije, rabini, shamani ili neki slični KOJI su specijalizirali istjerivanje W3DR4Na iz tema?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  15. #15

    Re: Ssd

    kingstone hyperx fury 240 ma sad bas mislim sto mi je rekao hexfire u prvom replyu trebao sam dat 90 eura za intela i mir.

    OPREZ Puno teksta dolje

    To je bila prva stvar koju sam probao skinio sam njihov alat s kingstone stranice, ali nazalost kaze da imam najnoviji firmware nije izasao noviji.

    E sad taj freeze traje negdje oko 10, 15 sta ja znam 20 sekundi max nisam mjerio, ali nije 3 sekunde duze je. Poslje sve radi normalno sve sto si kliknuo stisnuo se pojavi pokaze itd.


    Pocelo je ovako i naravno nisam ni slutio da je ssd u pitanju. Igrao bi igru online tf2 nije bitno, i odjednom samo stanem i nemogu se pomaknuti, ali mogu misem gledati okolo. ajd prvi put sam mislio lag izgubljena konekcija ovo ovo, nakon tih 10, 15 sekundi sve radi najnormalnije osim sto si naravno killed in game.

    E sad desava se to mozda 2 puta u danu ili 3 max ako igras bas dugo. Drugi put ja se sjetio ctrl alt del, ali ono nista ne reagira ni na to. Sad znaci nije lag ni nista, a posto sam kupio novu tipkovnicu i misa i to wireless mislio sam sigurno nesto tu zeza. Treci put je tipkovnica letila u zid jebiga izgleda ni kriva ni duzna, taj dan sam otisao kupit nove baterije, ali nista.

    Cak sam isao raditi stress test grafe, memorije sve uzalud sve je bilo ok.

    Naravno i dalje ni ne sumljam da je ssd dok mi se freeze nije desio dok sam browsao firefox, pa opera i to nista sto bi opteretilo komp. Jednostavno tipkovnica ne ragira, a misa mozes micati, ali nijedan klik nista ne radi tek kad taj freeze prodje onda se zatvore svi prozori na koje sam kliknuo x pa od ctrl alt del se pojavio onaj ekran itd

    upisem ja u gugl tada SSD browsing freeze i nadjem identicnu situaciju lik isto opise kako mu se freeza u brovsanju znaci nikakav reset samo zamrzne i nakon nekog vremena proradi pa su rijesenja bila firmware, pa prebaci na ide sa achi, kod nekih je bilo prebaci sa achi na ide, pa registry tweak da se neki power saving mod iskljuci, pa da se instaliraju najnoviji amd sata driveri, pa obratno da najbolje radi sa ms driverima. Sve sam probao i sve treba pun q vremena jer mislis sad sam rijesio kad ono nakon 3 sati browsanja freeze.

    Uglavnom 100 cuda sam probao i samo muke otkad sam ga uzeoeto vec mjesec i pol dana.
    Formatiran je i svjeze su stavljeni windowsi jednostavno odustajem. OS mi je ostao na starom hardu samo sam prebacio boot sa kingston SSD na WD HDD i udjem u winse i mir.

    Ako bas imas neki prijedlog rado cu probati. Eto hvala

    E da u event vieweru je bilo nesto spominjalo sata bas nekako u vrijeme freeza i tamo sam se sjetio gledat. Sad se ne sjecam tocno sta je pisalo, ali pogledat cu ako sta znaci

  16. #16

    Re: Ssd

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Tko stavlja firmware na jebeni hard hahaha? Tko stavlja firmware bilo gdje?
    wedran kao i uvijek upucen
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  17. #17

  18. #18
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Ssd

    S SSD-om je sve u najboljem redu. Ono što ti nevalja je SATA driver koji koristiš.
    Koja je matična i koji su WIndowsi?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  19. #19

    Re: Ssd

    Stavi windowse 10 bez drivera za matičnu. Stavi drivere za grafu i drugo ništa, sve prepusti windowsima preko automatske nadogradnje pa vidi da li je problem nestao.


  20. #20

    Re: Ssd

    To je dell komp DELL Studio XPS 7100
    maticna je DELL 0FF3FN xD

    chipset AMD RS880 + SB750/SB710

    win 10 mogu staviti za probu, ali ako mislis da koristim win 10 i budem sretan onda nece ici sretniji sam s mehanickim HDD i win 7 nego najbolji SSD i win 10, ali ako treba za probu mogu instalirat.

  21. #21

    Re: Ssd

    Kako želiš, tvoj izbor.


  22. #22

    Re: Ssd

    Win 8 mi se nije nimalo svidjao, a ni sa 10 nisam odusevljen. A stvarno mislim da nije uvijet imati win 10 da bi ti SSD radio. Mozda budem nadogradjivao komp kad dodju polaris 10 i ZEN pa sa novom maticnom i SSD bude radio kako treba. Uglavnom bio sam siguran da ce SSD raditi najnormalnije kao i HDD, ali ipak imaju svojih musica.

  23. #23
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Ssd

    Eventualno da probaš SSD kod nekog drugog pa ako i tamo ne radi probaš reklamirati.

  24. #24

    Re: Ssd

    Da i o tome sam razmisljao. Sto ako je neispravan. Nemozes ih testirati kao ram ili cpu ili grafu. Mozda jednostavno SSD nevalja. Ma toliko muke u tih mjesec i pol koliko ga imam, a na sve sam vec posumljo. SSD je doslovce bio zadnji. I evo mali update opet je freezao u 20:41(po irskom vremenu) na nekih 10 sec otvarao sam stranicu od vipa gledam ne otvara net je 100mbita probam zatvorit nista opet instiktivno ctrl alt del da vidim sta je kad ono nista i sve proradi nakon tih 10tak sec.

  25. #25

    Re: Ssd

    Edit ne radi...

    Eto windowse sam pokrenuo u 18 54 i u 20 41 vec prvi freeze.
    Usao sam u win7 na SSD-u da bih uslikao u event vieweru onaj warning jer ga nema u event vieweru na win 7 koji su snimljeni na HDD-u
    Nakon sto sam uslikao i postao malo sam surfao pcplay, fb i eto vipova stranica znaci ni da sam neki video pogledao ili nesto doslovce sami text u browseru i freeze nakon manje od 2 sata.
    Evo gledam ima onaj sata warning vrijeme 20:40:21

  26. #26

    Re: Ssd

    evo sad sam guglao event id 129 i prva stvar koju gugl izbaci je ovo
    https://www.eventid.net/display.asp?...id=129&phase=1
    i treci komentar kaze
    " I had system halt everytime warning occured."
    Doduse on kaze da je imao hard drive failure

  27. #27
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Ssd

    Kao što vidim, forsirao si relativno nov AMD SATA driver na 770 prastari čipset.
    Imao sam ploču s 770 čipsetom u svom primarnom kompu, svaki AMD SATA driver nakon onoga 12.nešto u kojem su ukinuli podršku za serijom čipseta HD 600 i HD 700 pravio je sranja.
    Ne samo što se performansi SSD-a tiče nego i performansi PROCESORA.
    Pisao sam o tome prije godinu-dvije i ovdje i na Bug forumu, a mislim čak i na LinusTech forumu.

    Rješenje ti je isključiti u Windowsima opciju da ti update sam instalira driver (za čipset) te forsirati instalaciju nekog starog drivera (ne znam napamet od kojeg se promijenilo, ali mislim da je bio 12.4 ili tako neki).
    Ili koristiti Microsoftov AHCI driver, dakle uopće ne koristiti AMD-ov.

    Sjećam se da je meni recimo četvrta jezgra na procesoru drastično kasnila u Prime95 i u Cinebenchu sve dok nisam stavio "valjan" driver.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  28. #28
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Ssd

    Evo, pronašao sam na LTT forumu svoj post:
    https://linustechtips.com/main/topic...lder-chipsets/

    U pitanju je 14.4 driver i svi noviji.

    Eto, probaj staviti npr 14.2 SouthBridge (AHCI) driver pa vidi.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #29

    Re: Ssd

    Zahebi amd sata drivere, defoltni u windowsima rade uredno. Uopće nemoj stavljati chipset drivere nego drži čistu instalaciju. Meni je ssd uz amd drivere radio žalosno. Bez drivera sve savršeno.


  30. #30

    Re: Ssd

    skidam 13.12 pa cu vidjeti. Znam da si tu stavio 14.2, ali u onom postu pricas o 13.12 pa eto. Obavezno javim ako uspije popraviti, zapravo prije cu javiti ako ne uspije. Kad freeza bit ce opet evo ga na opet zeza, a ako sve bude radilo glatko valjda cu se sjetit zahvalit.
    Hvala unaprijed za svaki slucaj

    Btw koliko se sjecam uninstalirat amd sata driver ne mozes. Nema tu opciju. Kad ides ono sto hoces uninstal da ti display driver, contol panel onih par stvari, ali sam amd sata driver ne da da uninstaliras, a ni instalacija starog preko novog nije moguca jer kad imas istu verziju ili ako hoces instalirati stariji driver imas samo kvacicu kao da je ok i da je up to date.



    Ja se ne sjecam da sam instalirao amd drivere tek kad su problemi poceli iz ocaja probao sam i to...

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •