Stranica 3 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 91

Tema: Nadogradnja PC-a

  1. #61
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Nadogradnja PC-a

    @vedro Imam sve kaj mi treba od periferije.

    @Karlo ovo kaj si prvo slozio mi je sada lista.

    @dugi Kolke su sanse da rx 480 bude jeftina ovdje koliko i vani? Kolko su razlike u cijenama kod nas vs vani? Neda mi se nes pretjerano cekat da spuste cijenu na nesto prihvatljivije.

  2. #62

    Re: Nadogradnja PC-a

    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar2 Pregledaj post
    steta je uzet 380X kad je 970 30+% jača
    Pa razlika u cijeni je isto takva. Koliko para toliko muzike. Koliko je GTX 970 boljatoliko je i skuplja s time da joj u DX 12 380X opasno puše za vratom iako je dosta jeftinija.


  3. #63

    Re: Nadogradnja PC-a

    100$ =1000 kn bilo i ostalu u najgorem slučaju, tj. odmah kod izlaska. Znači RX 480 4GB 2000 kn. Kasnije pada na 1800. 8Gb verzija će biti dosta skuplja, neisplativo za 1080p rezoluciju.


  4. #64

    Re: Nadogradnja PC-a

    sacekaj tu RXicu ak je fakat tak dobra kak je dugi haila. ne bu trebalo dugo da dode brijem. GTX1080 je trebalo 2-3 tjedna od izlaska.

    nvidia i radeon odmah stepping it up cim treba pogurat VR industriju. x)))
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  5. #65
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Nadogradnja PC-a

    Aj u pm kupit cu konzolu.

    Sacekat cu onda.

  6. #66
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja PC-a

    = Citat = Izvorno postao Paran0a Pregledaj post
    Aj u pm kupit cu konzolu.

    Sacekat cu onda.
    Dobro jutro

  7. #67

    Re: Nadogradnja PC-a

    29.6. izlazi RX480
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  8. #68
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Nadogradnja PC-a

    No, kakvi su dojmovi nakon benchmarkova?

  9. #69

    Re: Nadogradnja PC-a

    Referentna koja je trenutno u prodaju ne. Pričekaj još koji tjedan da izađu nereferentne i onda ogromno da.


  10. #70
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Nadogradnja PC-a

    Tresla se brda rodio se miš, ko i obično.

  11. #71
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

  12. #72

    Re: Nadogradnja PC-a

    taj problem je riješen kroz zadnje drivere, nisu ni trebali testirati na nepodržanim driverima.

    Naprotiv...tresla se brda i izbacila najbolju grafu po uloženom dolaru. RX 480 4 GB je jednostavno bez ikakve konkurencije.


  13. #73
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Nadogradnja PC-a

    Pa s obzirom na hype i očekivanja većine, ovo je stvarno ništa posebno. Neki su očekivali rang 980 za 1500 kuna, a ispalo da se dobije 970 za 2500kn.

    Isto ko što i 10XX serija na kraju nije ispala bitna kao dolazak Krista koliko su neki očekivali.

  14. #74
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Nadogradnja PC-a

    to što su neki očekivali je jedna stvar. ono što je AMD tvrdio je nešto sasvim drugo... ko vam je kriv kad se nahajpate bezveze... imaš na pcekspertu citat s nekog foruma. usporedba jedno 10ak review sajtova... u prosjeku je grafa malo bolja od GTX 970 i R9 390... u dx 12 naslovima dostiže je brža od gtx 980... za te pare - no brainer... na stranu pohlepa naših pljačkaša, ali uvijek postoji ebay, amazon i slični web shopovi...

    edit:

    2500 kn je sad... za par tjedana će biti dosta manje...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  15. #75

    Re: Nadogradnja PC-a

    dobili smo rang GTX 970/ R9 390 za 2000 kn-2400 kn u DX11 naslovima ovisno o količini rama. U DX 12 to je rang GTX 980. Kad uskoro dođu nereferntne sa 2X6 pinskim priključcima i sa puno boljim hladnacima imati će mo RX 480 na cc 1500 mhz za 2000 kn pogotovo kada se malo ustabile cijene. A to su onda performanse GTX 980 u DX 11 i dosta više od toga u DX 12. Znači nema bolje kupnje za taj novac. Ovakav bum i damping cijena nismo imali desetak godina.

    Što se cijena tiče iz EU se mogu naručiti po 210 eura...znači cc 1650 kn 4 GB model već sada.




  16. #76
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Nadogradnja PC-a

    Pa i dalje je solidan value za te pare. Pričekat još 3rd party da naprave neš sa boljim hlađenjem i potencijalno to nabriju sve skupa, moglo bi bit interesantno. Ak niš drugo potaknut će peglanje cijena i 1060 da se pojavi

    Živi bili pa umrli

  17. #77
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Nadogradnja PC-a

    A lol DX12, nemoj biti marijanović molim te.

    Bilo kako bilo, ostaje mi dojam da je većina ljudi dijelom razočarana s ovim. Meni osobno je više manje svejedno, ali da je hlađenje kvalitetnije ne bih se bunio. Downclockana verzija bi trebala ići u moju buduću konzolu, pa se nadam da će poraditi na tome.

    Bit će zanimljivo vidjeti da li će se ATI napokon financijski oporaviti sa ovom serijom. Cijene su odletjele u nebo bez nekog pravog razloga i ako dobijemo i od nVidije nešto sličnog performace per dollar ratia kamo bolje. Još da imamo i normalne cijene kod nas...

  18. #78

    Re: Nadogradnja PC-a

    Ne kužim ovo oko DX 12, stvar funkcionira odlično, barem kada je AMD hardver u pitanju. DX 12 igri ima i novi DX 12 hitovi dolaze. Također nemam dojam da je večina razočarana nego suprotno. Razočarani su oni koji stvari prate površno pa su negdje pročitali da će RX 480 biti ista kao i 1070 i duplo jeftinija...LOL, AMD to nikada nije ni naslutio. Od prvog dana je išla najava sa performansama u rangu R9 390 i puno manja potrošnja za 200$. Sve to smo i dobili.


  19. #79
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Nadogradnja PC-a

    DX12 je još uvijek nebitan faktor. Možda će 2017 to postati standard, ali ne bih baš žurio. Do onda ne vidim smisla opterećivati se sa tim dal je nešto dobro ili loše u DX12.

    Velim, moj osjećaj je drugačiji. Očekivanja od 4xx i 10xx serija su bila over the top i sad kad se slegla prašina, ispada da je skok više manje isti ko i svake godine. Ništa spektakularno. Svi koji su žurili s prodajom 390 i 970 po smiješnim cijenama sad lupaju glavom o zid.

    Više me interesiraju 460 i 470. Ako će biti oko soma kuna i moći gurat Full HD medium na 60FPS možda si upiknem jednu za drugi komp.

  20. #80
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja PC-a

    RX 480 je ispala karttica nasljednik R9 380/380X modela. Performanse linije R9 290-390-290X-390X (variraju od nižih od 290 pa do dostizanja 390X u nekim naslovima) za nižu cijenu i uz znatno nižu potrošnju.
    Nije loše, ali nije niti revolucionarno. OK za nadogradnju s starijih mid-range kartica, ali nikako kao zamjena za high-end star generaciju-dvije-tri.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #81

    Re: Nadogradnja PC-a

    ne kuzim zasto bi dx12 bio nebitan faktor.
    also, RX480 ruši PCIE standard. srce 50akW iz matične više nego dozvoljeno (75).
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  22. #82

    Re: Nadogradnja PC-a

    Tim tempom bumo za tjedan dana došli na 100w. Znači vuče 10W preko limita i to kada se pomakne power limt u driverima....ako je sve stock vuče normalno. Referntne nebu kupio nitko pametan iz 101 razloga. Već dolaze sapphir modeli sa odličnim hladnjakom i 1X8 pin priključkom tvornički kloknuta. Baš me zanimaju testovi.


  23. #83

    Re: Nadogradnja PC-a

    edit

    sad sam malo bolje proučio i ispada kada se zbroji 12V+ 3.3 V ispada i 50 w preko . I to ne spajkovi nego baš kontinuirano. Netko sa jeftinijom MBO ovu grafu ne bi trba ni približiti kompu a i oni sa boljim pločama mogu strahovati. Fail za AMD i ova referentna govna. Trebali bi to sve povuč iz trgovina a ljudima zamijeniti za nereferentne ili vratiti lovu.


  24. #84
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Nadogradnja PC-a

    Vele neki da jednostavno dodavanje 1x8 pina možda neće automatski riješiti problem. Uskoro će nereferentne pa će se vidjeti, ali velik je ovo fail od strane AMD-a, ako to sve stvarno pogađa svaku karticu. Jer brat bratu, onaj koji je čekao karticu za 200$ teško da ima matičnu visoke klase koja bi možda i podnijela takvu torturu.

  25. #85

    Re: Nadogradnja PC-a

    Ipak treba spomenuti da isto radi i nvidia ali se sa time ne ide na sva zvona. Zašto novinari nisu i od toga napravili priču?



  26. #86
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Nadogradnja PC-a

    Opet je AMD napravio smeće?

  27. #87

    Re: Nadogradnja PC-a

    DA, izdaje PS4 NEO.


  28. #88
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Nadogradnja PC-a

    Ej, to mi je buduća konzola.

    Pokrenuo sam ovaj gore video, ali odustao čim sam čuo naglasak kojim lik priča. Uglavnom, netko na bug forumu je već pojasnio zašto nije ista stvar to kod nekih modela nVidie i ovo što se dešava sa rx480. Pretpostavljam da je o tome video. A i naravno nVidia ima gro više para koje može baciti da zataška takve stvari.

    Ali na kraju dana AMD je propisno sjebao s ovim. Po meni je argument "nije bitno jer nitko ne kupuje referentne" tolika debilana da ne mogu opisati.

  29. #89

    Re: Nadogradnja PC-a

    Znači lijen si pogledati video ali želiš sudjelovati u raspravi.Problem se manifestira u najgorem mogućem scenariju, 4K igranje koje uspije opteretiti svih 8GB rama i potrošnja iz PCI ex slota je onda nekih 80W prosječno, znači 5W preko limita. GTX 660 npr ima konstantne spajkove i do 250W ali kako ima nižu potrošnju prosječna je nekih 60W.

    Znači ako se koristi stock grafa, ne overklokira se i kako sama po sebi igru na 4K koja može popuniti 8GB rama vrti na 10 fpsa pa to inako n ema smisla, nema nikavih prekoračenja. Grafa onda radi kako i treba, tj. vuče oko 70W iz PCI ex slota uz minimalne spajkove od 77W.
    http://wccftech.com/amd-rx-480-pcie-...-investigated/


    Znači grafa zadovoljava i ispravna je. I dalje tvrdim da je ovaj referntni model loš iz 101 razloga i da ga nitko ne bi trebao kupiti. I tako kroz mjesec dana nitko ga se više neće ni sjećati osim ovih što trče pred rudo i kupuju šrot referntne.


  30. #90
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja PC-a

    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Tags for this Thread

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •