Stranica 3 od 12 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 360

Tema: Kuciste za ~6k kn

  1. #61
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Ja cu samo reci, odkad sam na nvidiji. AMD ne postoji vise za mene. Sto se podrske drivera tice, ne smiju se spominjati u istoj recenici, staviti tocku izmedju makar bilo gramaticki bedasto. Za svaku novu igru imas day1 driver, samo kliknes update i boli te kurac kolko je bezbolno i jednostavno. Sa amdom sam se bojao updateati drivere, radje fresh install windowsa sa novim driverima nego update

    I dosta igara ima geforce experience podrsku, na temelju konfe ti preporuci optimalne postavke koje su mi uglavnom masu bolje nego sto u igri mozes uopce odabrati (2-3x veca reza od nativne, nvidia AA i sl), samo kliknes optimize i sve se samo podesi.

  2. #62

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Ja sam na nvidiji ali ako uvrebam dobru priliku prelazim na 390 isti trenutak. Problem je što mi ne treba ništa brže od trenutne gtx 770 i što nema nekih prilika. Sa driverima nisam imao nikada problema a prikaz boja mi je uvijek bio bolji na ati karticama. Ove gòdine dolaze dx 12 naslovi a po svemu amd cu tu biti bolji.


  3. #63
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Lol, neće.

  4. #64
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Prikaz boja. Ko da čitam forum jebene 1998-e rofl

  5. #65
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Al danas fakat ne treba dramiti oko tih kompova.
    Ima korektnih i stručnih dućana i fakat ne treba sad slagati i jebati se s odabirom komponenti.

    Daj fakat pošalji mail ADM-u, napiši da imaš šest keki, da hoćeš gejmati, da hoćeš Skylake, Nvidia grafičku i SSD za Windowse i nek ti pošalju ponudu. Onda nam kopiraj kaj su ti složili.

  6. #66
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Ili se još manje jebeš. Evo kaj veli Assemblio.

    Gigabyte GA-B85M-D3H (LGA 1150) (605kn)
    Intel Core i3-4150 (936kn)
    MSI GTX 760 Gaming1 GDDR5 2GB (1716kn)
    G.Skill RipjawsX series 8GB (420kn)
    Western Digital Green 500GB (449kn)
    Samsung 250GB 850 EVO (802kn)
    Corsair CX500 (569kn)

    Ukupno: 5497kn

    Eto. Ak nije skripta složila bolje od ovih marijanovicevih bljuzgi, možeš me jebat.

  7. #67

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Super ti skripta, drži se ti uncharteda.


  8. #68
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Ne kužim svrhu tog assemblia da me jebeš.

    @dugi
    Bilo bi jako dobro da AMD-u upadne sjekira u med sa dx12, ali mislim da neće biti bitnije razlike.

  9. #69

    Re: Kuciste za ~6k kn

    http://www.extremetech.com/wp-conten.../AMD-Perf1.png

    po nekim prvim testovima R9 390 fino bježi GTX 970 sa kojom je konkurent po cijeni, tj. još je i jeftiniji. Ali vidjet će mo, zna nvidija podmazati tamo gdje treba, barem do prvog patcha nakon par tjedana kada sve "čudom" proradi na AMD-u. Problem je kaj izađu testovi prije tog prvog patcha i forumsko divljanje.

    http://www.extremetech.com/gaming/21...x-12-benchmark


  10. #70

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Koga zanima nek gugla Asynchronous compute



  11. #71
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Ja... nabavio sam Ashes of the singularity. Čisto zbog DX12 benchmarka. Imam i 3DMark s API overhead benchmarkom. Snimit ću vam to sve u 4K i stavit na YT.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #72
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn



    Eto jedan AMD sistem. Sasvim pristojno. Ali ne znam di im je pamet bila, ta ne može FX 8370 tjerati dvije takve grafe kad je jedva dostatan za jednu R9 380/380X ili GTX 960.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  13. #73

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Tera bez problema dvije GTX 980 TI u velikoj većini slučaja. Testovi su ovdje napravljeni sa SLI 980 TI i sve se fino vidi. Ne davi on dvije vrhunske grafe i to na 1080p. Na višim rezolucijama za koje su takvi sustavi namijenjeni razlika je i manja.

    http://gamegpu.ru/%D1%82%D0%B5%D1%81...n-/-fps-/-tps/


  14. #74
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Kuciste za ~6k kn

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Ili se još manje jebeš. Evo kaj veli Assemblio.

    Gigabyte GA-B85M-D3H (LGA 1150) (605kn)
    Intel Core i3-4150 (936kn)
    MSI GTX 760 Gaming1 GDDR5 2GB (1716kn)
    G.Skill RipjawsX series 8GB (420kn)
    Western Digital Green 500GB (449kn)
    Samsung 250GB 850 EVO (802kn)
    Corsair CX500 (569kn)

    Ukupno: 5497kn

    Eto. Ak nije skripta složila bolje od ovih marijanovicevih bljuzgi, možeš me jebat.
    I onda mu savjetuje jebeni dvojezgreni procesor u 2016. godini. A u kurac...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  15. #75
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Tera bez problema dvije GTX 980 TI u velikoj većini slučaja. Testovi su ovdje napravljeni sa SLI 980 TI i sve se fino vidi. Ne davi on dvije vrhunske grafe i to na 1080p. Na višim rezolucijama za koje su takvi sustavi namijenjeni razlika je i manja.

    http://gamegpu.ru/%D1%82%D0%B5%D1%81...n-/-fps-/-tps/
    Alo ba, imam FX-a i imam 380X, ta ne bih pisao da postoji bottleneck da ga nema. A 980Ti je jača, i to ne malo.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #76

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Sa 380X moguće jer su DX 11 driveri daleko ovisniji o CPU snazi sa Radeonom nego na Nvidiom...moguće da imaš neke FPS dropove. Uz FX-a ti je bilo bolje kombinirati Nvidiju. DX12 će stvari vjerojatno okrenuti, ali otom potom. Sa FX-om na 4.4 i i jednom gtc 980 TI imaš siguni 60 fps lock na svim igrama pri 1080p ili 1440 p rezoluciji osim valjda Arme III.


  17. #77
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Da, AMD i DX11, taman je za iskoristiti R9 380 potreban isti procesor kao za nVidiu 970 (otprilike takav je omjer). No 980 Ti je puno jača kartica, dakle FX bi skoro sigurno bio usko grlo, barem u nekim naslovima ili benchmarcima.
    Znam da je FX 8300 na 4GHz slabašan za R9 390 jer sam osobno testirao. U večini igara je super, ali u par postoji usko grlo i to osjetno - čak ga i 3Dčmark pokazuje.

    No nije stvar u DX11 driverima, već u samoj GCN arhitekturi. Baš sam nedavno gledao neki video o tome, "procurilo" je kao AMD-ovo objašnjenje zašto muku muče s DX11. Ima veze s power stanjima, prikazom zauzeća grafičke i gašenjem trenutno neaktivnih jedinica na samoj kartici - ako se dobro sjećam čak je moguće da neki poptuno opterećeni shaderi rade na punom taktu dok neki drugi na nižima jer KAO za taj neki zadatak ne treba više...
    I "asynchronous compute" na DX11 ima poteškoća. Zato AMD kartice na DX12 štemaju zidove.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  18. #78
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Hvala, mijenjam za i5 ili i7.

  19. #79
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Još ti to nema smisla, premalo dobiješ za preskupu nadogradnju. Eventualno neki FX 83x0 da uzmeš pa ond ajendog dana mijenjaš cijelu platformu s svime.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  20. #80

    Re: Kuciste za ~6k kn

    čitao sam o skylake bugu, sjebe se na jednom eksponentu u primeu. ne bih ga bas nazvao "gadnim". al da je bug, bug je.. i da je tako nešto nedopustivo, je. intel je izbacio fix koji ne utječe na performanse, barem tako tvrde. poslali su ga proizvodacima maticnih da izbace bios update. ljudi ce testirat pa cu vidjet.
    zanimljivo kak je bug iskočio oko vremena kad su skuzili da se skylake nonK moze OCat i kad se cekao da update biosa dode na ostale ploče osim asrockovih pa da se ljudi igraju.

  21. #81
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Daj koga boli kurac za prime95 rofl

  22. #82
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Nevjerujem da će intel to ić onesposobljavat. Te OC mogućnosti su tu namjerno da se kolju sa novom AMD generacijom koja dolazi krajem godine

    Živi bili pa umrli

  23. #83

    Re: Kuciste za ~6k kn

    guglajuci o DX12 i async computingu, zakljucio sam da je trenutno radeon way2go. day1 podrška za igrice mi nije bitna, tak i tak kad cu nesto halat 80% vremena cu igrat dotu. ali mi se sviđa taj one-click optimization. nikad nisam volio štelat postavke igrica. al ono, number of reasons me vodi radeonu. em 380 vodi konkurenta gtx960 u sadasnjim naslovima, em bi trenutna radeonova arhitektura trebala bit više future-proof za nadolazeće naslove.

    @bezimeni: pucaj ako imaš volje.. moram naglasiti da je to proc s kraja 2012. i da mi je nevjerojovatno da je izjednačen s novim i5 6640/4400. guglanje je pokazalo da je razlika mala, ali uz fx8300 moram odma kupit pripadajuci kuler, maticnu i ram za OC.

  24. #84

    Re: Kuciste za ~6k kn

    i još jedno pitanje. da li je 1151 socket nešto što će "biti tu" ili nešto prijelazno?

  25. #85

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Ne treba ti ram za OC jer proc ima otključani množitelj. Znači mjenjaš samo jednu stavku, dižeš množitelj koji povećava klok dirktno na procu a neko preko sabirnice...jedino što još možeš mjenajti je napon, tj. pvečati isti ako želiš neki ozbiljnjiji klok koji je u principu nepotreban. Uz solidan primjerak ideš na 4.3-4.4 uz defoltan napon za npr. 8320 od 1.32. Znači kupiš FX 8300 i klokneš ga sa minimalnim naponom od 1.32 na 4.4 osim ako nisi neki pehista. Za to ti treba relativno skupa ploča, pogotovo skupa jer za i5 4460 kupiš ploću za kikiriki i ne moraš niš klokat, pa ti sad vidi. Kad sam ja kupovao takva odlična ploća je koštala 700 kn ali rast dolara je sve shebo. Znači ideš na

    giga 990 XA-UD3 koja sad ima užasnu cijenu ili jefiniji Asus M5A97 R2.0 za 686 kn koja je isto odlična. Treba ti i neki solidni hladnjak i to je to. Računaj na veću potrošnju struje u odnosu na Intela pa ti treba kvaliteno 550W napajanje. Uglavnom AMD sad ispada skup ali i sam si rekao da bi naknadno svejedno kupio CPU hladnjak pa dolaziš praktički na isto. Također ne bih išao ispod R9 380X ili još bolje R9 390. Ako nemaš love gledaj polovno i prođi jeftinije ili skupi još love. Najskuplja su polovična rješenja.

    Vidi što ti više paše i što ti se više isplati. Ja kad sam kupovao prije dvije godine em je bilo sve jeftinije em nisam želio faking četverojezgreni procesor a za i7 nedam iz principa.

    znači, cijene su trenutno baš koma i nisam zbrajao ali mislim da je ovo cijena na rate i da bi za gotovinu trebala biti dosta niža.



  26. #86
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Ako nekoga zanima, moj komp (FX 8300 @ 4GHz, R9 380X 4GB, 3 diska i 2 SSD-a, Fractal Edison M 550W, 4 120mm ventilatora) u kombinaciji s monitorom i samom potrošnjom UPS-a pod opterečenjem (Prime95 + FurMark) IZ UTIČNICE vuče peak 590W. U idle je to 140-150W. Dakle tu Intel dobrano prednjači, lik s Bug foruma s Haswellom i istom grafom peaka na oko 450W (tako kaže).

    Karlo, Intelovi socketi su tu za jednu ili eventualno dvije generacije procesora.
    LGA775 je imao nekoliko generacija, LGA 1156 samo jednu, LGA 1366 samo jednu, LGA 1155 dvije (Sandy Bridge i Ivy Bridge), LGA 1150 dvije (Haswell i Broadwell) pa će vjerojatno 1151 imati negdje tako.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  27. #87

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Koliko ti vuče dok igraš neku zahtjevniju igru?


  28. #88
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Koliko ti vuče dok igraš neku zahtjevniju igru?
    Nisam još mjerio. Iako sam igrao.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #89

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Ne kužim zakaj mjeriš sa čmarkovima kad to nisu realne situacije. Također imaš stari monitor koji troši skoro ko procesor. Brijem da ti u igrama bez tog upsa i sa led monitorom ne bi prelazilo normalnih 400 w.


  30. #90
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Prime95+Furmark = tom broju nema šanse da išta drugo priđe ni blizu. To je maksimalni peak takoreći. Nije to 3DMark, ali ako te zanima mogu i to izmjeriti.

    Monitor jeste stariji, ali sam troši samo 35W u radu. Nije to CRT. Na max brightness mi nikad nije prešao 38W. Da je LED a ne CCFL to bi bilo onak oko 30W. Uh ti razlike.

    Ukljućen UPS pak sam troši oko 20W dok su na njega prikopćani uređaji.

    Izmjeriti ću ti u igrama pa ćeš i to znati. Ali da, sigurno ide preko 400W, računam oko 500W.
    Kako znam? Pa UPS mi, kada je dulje vrijeme opterećen preko 480W (dakle da potrošaći iz njega vuku toliko ili više), počne pištati.
    To mi se dogodilo dvaput do sada, u Dishonoredu i u Battlefieldu 4. No tada nisam mjerio potrošnju iz zida.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •