Stranica 2 od 12 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 349

Tema: Imigranti

  1. #31
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Nije tvoje da bježiš nego da braniš ako te trebaju i ako nisi invalid.
    Pa da, ali govorim iz pozicije imigranta koji isto to ne čini.
    Doduše kod njih je malo drukčija situacija jer terorizam.
    Svi smo mi Mirko.

  2. #32
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Nije tvoje da bježiš nego da braniš ako te trebaju i ako nisi invalid.
    Aj se ubij. Svatko ima pravo na izbor, da se mene pita bi li branio ovu usranu drzavu od hrvatske, bogami ne znam...

  3. #33

    Re: Imigranti

    Naravno da ima pravo na izbor,... pa imali smo i mi Minhen bojnu.


  4. #34
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao SharpDressedChevap Pregledaj post
    Iz Sirije ih čak ni nema toliko, mislim da ih je čak negdje tek 50%, možda više ili manje nisam sad siguran. No ima hrpetina ljudi iz Bangladeša i sličnih pripizdina.

    I nije izbjeglica ako nije pobjegao u prvu susjednu mirnu državu, koji je to kurac nego ekonomski imigrant? Ne možeš sad ti birat gdje ćeš. Tu je Turska ali ne, momci nisu zadovoljni pa bi radili magične poslove s magičnom socijalom i plaćama u Đrmani.
    Da sad opet izbije rat sa Srbijom i moraš pobjeći na neko vrijeme, pa ne bi išao u Njemačku, zar ne? Nego u Sloveniju, Mađarsku, štaveć nije ratna zona. A ne se prešetavat po tuđim granicama. Čisti ekonomski migranti, izbjeglice su negdje drugdje.

    Nema veze ionako, sad će se oni zaposliti gore pa će shvatiti da nije baš da se "u Njemačkoj radi 5 ili 6 sati" (izjava nekog random imigranta) za masnu lovu ili će se "integrirati" ko i u Švedskoj i sl.
    Daj izvor za tih famoznih 50% tr00 sirijaca. Doduše 50% je još dobro, ima ekipe koja tvrdi da su 90% fejk lol.
    Kad je izbio ONAJ rat sa Srbijom jako puno ljudi je bježalo posvuda, uglavnom se išlo di je bilo rodbine i/ili di je moguć bolji život. Ne bježiš očekujući da će rat završit svaki tren, u tom slučaju se možeš opskrbit i pobjeć u šumu. Ali eto, da ti srce bude na mjestu, čak 4 milijuna izbjeglica je u Turskoj, Jordanu, Iraku i Egiptu. U Europu je stiglo možda 200 tisuća.

    Kaj se tiče "neka se ostanu boriti za svoju domovinu" retardacija:
    1. U Siriji ratuju 4 strane
    2. Nemaju svi želju ubijati
    3. Ne žele svi riskirati svoj život za ideale nekog govna

    Ako ikad izbije rat, prvi sam na granici zajedno sa svojom obitelji. Ne isplati se riskirati jedan jedini život za SVOJE ideale, a kamo li za ideale guzica gladnih moći. Jedina situacija u kojoj bih riskirao život je za pomoć svojim bližnjima. Ako ste vi spremni gubit glave "za domovinu" samo izvolite, znajte da vam se divim.

  5. #35

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao Maloki Pregledaj post
    Daj izvor za tih famoznih 50% tr00 sirijaca. Doduše 50% je još dobro, ima ekipe koja tvrdi da su 90% fejk lol.
    Kad je izbio ONAJ rat sa Srbijom jako puno ljudi je bježalo posvuda, uglavnom se išlo di je bilo rodbine i/ili di je moguć bolji život. Ne bježiš očekujući da će rat završit svaki tren, u tom slučaju se možeš opskrbit i pobjeć u šumu. Ali eto, da ti srce bude na mjestu, čak 4 milijuna izbjeglica je u Turskoj, Jordanu, Iraku i Egiptu. U Europu je stiglo možda 200 tisuća.

    Kaj se tiče "neka se ostanu boriti za svoju domovinu" retardacija:
    1. U Siriji ratuju 4 strane
    2. Nemaju svi želju ubijati
    3. Ne žele svi riskirati svoj život za ideale nekog govna

    Ako ikad izbije rat, prvi sam na granici zajedno sa svojom obitelji. Ne isplati se riskirati jedan jedini život za SVOJE ideale, a kamo li za ideale guzica gladnih moći. Jedina situacija u kojoj bih riskirao život je za pomoć svojim bližnjima. Ako ste vi spremni gubit glave "za domovinu" samo izvolite, znajte da vam se divim.
    Evo izvor za famoznih 50% Sirijaca:

    http://data.unhcr.org/mediterranean/regional.php

    Također, prema ovome je dosad uslo cca 450 tisuca imigranata u Europu.

    U rat ne ideš zato da se ''boriš za ideale guzica gladnih moći'' nego se boriš za obranu svojeg doma na ovoj usranoj Zemlji. Ako te nije briga gdje ćeš živit, ok, tvoj problem i tvoj izbor, ali u hipotetskoj situaciji da baš svi razmišljaju na način kao ti, drzave sa ekspanzionom politikom (kao što je sada trenutno ISIL) bi vladale svijetom, jer čim bi kročili na novi teritorij, lokalno stanovništvo ne bi pruzalo nikakav otpor nego bi se samo iselilo u iduću mirnu državu dok takve još postoje.

  6. #36

    Re: Imigranti

    I ti koji gube glave za domovinu u konačnici i tebi omoguće da se vratiš natrag, pa bi im se itekako trebao divit.

  7. #37
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Imigranti

    Da, dok izvori gdje se navodi više, tipa ovo u Makedoniji: http://www.iom.int/news/iom-latest-d...rant-emergency

    su samo registrirani migranti, a ne registriraju se svi i većinom te dokumente i bacaju.

    Ovo nije niti početak migracije, pa idu ljudi i danas iz Turske i inih zemalja. A eto Saudijska npr. ih ne bi prihvatila, muslimanska solidarnost ftw.

    Koliko god jedna strana sere da je ovo muslimanski prodor i da smo gotovi već danas, toliko druga strana sere da nema nikakvih problema kao da ovo nije ekonomski teret za mnogo država. A i ne samo ekonomski dugoročno.
    Svi smo mi Mirko.

  8. #38
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Imigranti

    Ne mogu reć da pratim previše temu, samo pizdarije koje mi usput iskoče na Fejsu, no fakat ne znam tko je gori, katolibani sa svojim spikama o tome kak su sve izbjeglice antikristi, ili ultraliberalna ekipa koja bi primila pecto tisuća izbjeglica u ovu ionak razjebanu državu. Jer ono, fali nam gladnih i nezaposlenih, bilo bi baš kul da imamo slumove ko Meksiko.

    http://kamenjar.com/raspudic-migrant...test-gluposti/
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  9. #39
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Imigranti

    Ja sam za da ih se prihvati ali me strah da bude gradova kao Luton u Engleskoj

  10. #40
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao Rad R4C3R Pregledaj post
    Evo izvor za famoznih 50% Sirijaca:

    http://data.unhcr.org/mediterranean/regional.php

    Također, prema ovome je dosad uslo cca 450 tisuca imigranata u Europu.

    U rat ne ideš zato da se ''boriš za ideale guzica gladnih moći'' nego se boriš za obranu svojeg doma na ovoj usranoj Zemlji. Ako te nije briga gdje ćeš živit, ok, tvoj problem i tvoj izbor, ali u hipotetskoj situaciji da baš svi razmišljaju na način kao ti, drzave sa ekspanzionom politikom (kao što je sada trenutno ISIL) bi vladale svijetom, jer čim bi kročili na novi teritorij, lokalno stanovništvo ne bi pruzalo nikakav otpor nego bi se samo iselilo u iduću mirnu državu dok takve još postoje.
    To su statistike za kompletne migracije tijekom cijele godine, ne samo za ovo trenutno sranje.
    Naravno da postoje ljudi kojibće se ostati boriti, ali predbacivati nekome jer je "mlad, zdrav i može se boriti " stvarno nema nikakvog smisla.




    = Citat = Izvorno postao Rad R4C3R Pregledaj post
    I ti koji gube glave za domovinu u konačnici i tebi omoguće da se vratiš natrag, pa bi im se itekako trebao divit.
    I velim, svaka njima čast ali osobno se ne bih išao boriti.



    = Citat = Izvorno postao SharpDressedChevap Pregledaj post
    Da, dok izvori gdje se navodi više, tipa ovo u Makedoniji: http://www.iom.int/news/iom-latest-d...rant-emergency

    su samo registrirani migranti, a ne registriraju se svi i većinom te dokumente i bacaju.

    Ovo nije niti početak migracije, pa idu ljudi i danas iz Turske i inih zemalja. A eto Saudijska npr. ih ne bi prihvatila, muslimanska solidarnost ftw.

    Koliko god jedna strana sere da je ovo muslimanski prodor i da smo gotovi već danas, toliko druga strana sere da nema nikakvih problema kao da ovo nije ekonomski teret za mnogo država. A i ne samo ekonomski dugoročno.
    Saudijska Arabija je primila dosta izbjeglica, samo se ne evidentiraju kao izbjeglice jer su mnogi ušli korištenjem vize.
    Naravno da je teret za ekonomiju, ali dugoročno su ti ljudi isto porezni obveznici koji će raditi, zarađivati i trošiti.
    Pogotovo kada se nađu mladi i školovani ljudi (a takvih je dosta) koji još više mogu pridonjeti društvu.

  11. #41
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Imigranti

    Da Maloki, ali onda će biti:



    Rofl.

  12. #42
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    529

    Re: Imigranti

    Sve je to mazanje očiju mažii

    p.s. šta se dogodilo sa all caps

  13. #43
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao Maloki Pregledaj post
    Saudijska Arabija je primila dosta izbjeglica, samo se ne evidentiraju kao izbjeglice jer su mnogi ušli korištenjem vize.
    Naravno da je teret za ekonomiju, ali dugoročno su ti ljudi isto porezni obveznici koji će raditi, zarađivati i trošiti.
    Pogotovo kada se nađu mladi i školovani ljudi (a takvih je dosta) koji još više mogu pridonjeti društvu.
    Ma strašno ih je primila. Oni za razliku od nas imaju drukčija pravila pa ne ulazi na tisuće šuša iz stranih zemalja, sve objašnjeno ovdje: http://www.bbc.com/news/world-middle-east-34132308
    Dugotrajan i skup proces izrade turističkih viza ili radnih dozvola kako bi se pobjeglo iz ratne zone? Strašno humano. Tu je i objašnjeno da Saudijci, Emirati i sl. ne žele strane radnike i visoko plaćeni poslovi su rezervirani samo za domaće.
    Svi smo mi Mirko.

  14. #44
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Imigranti

    Ne kužim poantu? Rekao si da nisu primili ništa, ja ti kažem da nije istina.
    Ne isplati se pričati o humanosti zemlje u kojoj je ženama zabranjeno voziti auto.

  15. #45
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    529

    Re: Imigranti

    ali se isplati pričati o humanosti u zemlji gdje je kulturni egocentrizam hvalevrijedna pojava.

  16. #46

    Re: Imigranti

    Kuda "sirija" prođe tu trava više ne raste.
    http://www.jutarnji.hr/pocelo-ciscen...anata/1422588/


  17. #47
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: Imigranti

    Ljudi bacaju smeće na ulice :O

  18. #48
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Imigranti

    Eto, otvorilo se 30 novih radnih mjesta. I onda vele izbjeglice ne valjaju.

  19. #49
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Imigranti

    Čitam postove od čevapa i dugog i divim se misaonim egzibicijama.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  20. #50

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao Falus Pregledaj post
    Ljudi bacaju smeće na ulice :O
    Pa kaj ne odeš počistiti za njima?


  21. #51
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0 Pregledaj post
    Čitam postove od čevapa i dugog i divim se misaonim egzibicijama.
    Sori, prekul liberalna ekipo.
    Svi smo mi Mirko.

  22. #52

    Re: Imigranti

    Pa i ja sam liberalan ali kad me netko traži dokumente na granici pokazujem ih bez oklijevanja. I baš me zanima koliko je njih spremno raditi deset sati dnevno a koliko se nada cuclati sustav kroz socijalu.


  23. #53
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Imigranti

    Kako ćeš par tisuća azilanata bez državljanstva i prava glasa mobilizirati da glasaju za tebe?

    Kojih se to običaja muslimani teško odriču, kako se odupiru asimiliranju?
    1. Pa zato baš podijeliš zahtjeve za azilom šakom i kapom, nakon čega kreće i dobivanje državljanstva.

    2. Hidžabi i burke se nose bilo da je to Iran, Turska, Francuska ili Švedska. Po potrebi ako je to u sukobu sa zakonom, onda neće popuštati nego tražiti da se zakon mijenja. Njihove zajednice se ponajviše drže zajedno, ponekad pokušavaju stvoriti vlastitu šerijatsku policiju u svojim kvartovima i što sve ne. Da ne spominjem kako svi moraju biti na prstima da njima ni jedna čestica svinjetine ne uleti u organizam, pa makar živjeli u državama gdje se prasci tradicionalno žderu nemilice. When in Rome, do as the Romans do vrijedi za većinu zapadnoeuropskih civilizacija, pa i šire, ali za bliskoistočne muslimane očito ne.

  24. #54
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Imigranti

    Malo si zabrijo.

  25. #55
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Imigranti

    U Nizozemskoj je zabranjeno nositi burku, dopusteni su samo hijabi. Tako i treba biti.

  26. #56
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: Imigranti

    a nikab?
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  27. #57
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    1. Pa zato baš podijeliš zahtjeve za azilom šakom i kapom, nakon čega kreće i dobivanje državljanstva.

    2. Hidžabi i burke se nose bilo da je to Iran, Turska, Francuska ili Švedska. Po potrebi ako je to u sukobu sa zakonom, onda neće popuštati nego tražiti da se zakon mijenja. Njihove zajednice se ponajviše drže zajedno, ponekad pokušavaju stvoriti vlastitu šerijatsku policiju u svojim kvartovima i što sve ne. Da ne spominjem kako svi moraju biti na prstima da njima ni jedna čestica svinjetine ne uleti u organizam, pa makar živjeli u državama gdje se prasci tradicionalno žderu nemilice. When in Rome, do as the Romans do vrijedi za većinu zapadnoeuropskih civilizacija, pa i šire, ali za bliskoistočne muslimane očito ne.
    1. Ujak mi je 1997., tik pred eskalaciju rata na Kosovu, pobjegao u Njemačku gdje je dobio azil.
    Pred 9 godina je tek uspio dobiti putovnicu, a o državljanstvu može samo sanjati još barem 5 godina, ako ne i više.

    Ta halabuka o burkama je smiješna. U Francuskoj od 3 milijuma muslimanki manje od 400 nosi burku. To nije ni statistička anomalija.
    Na bliskom istoku jedino Saudijska Arabija i Iran imaju zakonom propisano nošenje burke.
    Ako HC musliman pojede komadić svinjetine tuđom greškom onda nije napravio herezu i oprašta mu se. Također, hrpa proizvoda nema svinjetinu u sebi i ako za nešto nije siguran (a drži do toga) onda će pogledati deklaraciju i eventualmo pitati. Začudo, muslimani (uglavnom) nisu neuke budale koje idu u frenzy mode prvom prilikom i bombardiraju sve oko sebe.

  28. #58
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao SharpDressedChevap Pregledaj post
    Sori, prekul liberalna ekipo.
    Nema to veze sa mojom liberalnošću, nego tvojim fiks idejama.

    Kad je počelo grmiti '91. i Vedran i ja smo krenuli na front sa ostatkom ZNG-a, gdje je ekipa iz Hrvatske počela bježati? U Sloveniju, Mađarsku? Iselilo se preko 400.000 ljudi do kraja '98. godine, a što misliš gdje su otišli?

    Mogli su svi otići u Sveti Martin na Muri i bili bi više manje jednako sigurni kao i u Minkenu ili Frankfurtu, a vidi vraga - ošli u Njemačka.

    Osim toga, ekipa koja ide u polušuplje brodove preko Mediterana putuje s glavom u torbi - misliš da bi riskirali svoj život na taj način jer nisu zadovoljni svojim poslom u Sirji/Afganistanu/Iraku/Kravatistanu?
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  29. #59

    Re: Imigranti

    Problem cijele ove situacije je šta ljudi gledaju na to crno-bijelo. Ili govore da ih sve treba pobiti (u Splitu oko 100% ljudi govori da bi ih pretukli na smrt samo da ih vide na ulici), ili su pre liberalni i puštaju im što god žele pod okriljem nekakve humanosti.

    Među tim izbjeglicama ima ljudi koje je ISIL namjerno poslao da rade kaos u Europi. Ne izmišljam ovo, niti je teorija zavjere. Ima masu slika ljudi dok su se borili pod ISIL-ovom zastavom sa kalašom i slika istih na granici. U Francuskoj je netko ponio bombu u vlak, eksplodirala bi da policija nije na vrijeme intervenirala i postoje tako izolirani slučajevi elaborate javnih napada. Još ih više ima koji nisu službeni ISIL-ovi teroristi a rade nered. Svi znaju da je Švedska propalitet po tome. Tamo u muslimanskim kvartovima ni ne smiješ reći da si domaći ili veličati kršćanstvo, ima bezbroj slučajeva nasilnih napada na domaće stanovnike.

    U Njemačkoj postoji kvart gdje muslimani idu uokolo i uspostavljaju svoj zakon i uništavaju. U Splitu se jučer par njih slikalo sa ISIL-ovom zastavom. Neka naselja su izvan kontrole, a evo šta se dešava čak i u jednom Parizu, koji bi trebao biti jedan od najkulturnijih gradova:

    https://www.youtube.com/watch?v=1y28zkxUtUs

    Postoje neke statistike navodno kako u određenim kvartovima u državama koje su primile velik broj izbjeglica se znatno povećala stopa silovanja, a čitao sam na vijestima i neka nekažnjena ubojstva od strane muslimana u Švedskoj.
    Onda imaš njihove pobune što im u imigrantskim kampovima ne daju njihovu hranu, nego domaću što je mi jedemo, zamisli. Prosvjedovali su protiv Oktoberfesta, jer pivo itd.

    S druge strane, normalni ljudi koji bježe sa svojim obiteljima ispaštaju zbog toga svega. Imaš ih koji rade i pomažu gradskom redu i dobru i to je pohvalno i takvi zaslužuju biti ovdje koliko i prosječan Hrvat (i više, vjerojatno). I oni su ljudi, to shvaćam, ali im divljaci uništavaju reputaciju i jednostavno ne znaš tko je kakav kada ih puštaš preko granice. To je puno gore nego da su samo divljaci navalili u Europu. Ovako radiš grešku i kada ih puštaš i kada ih ne puštaš.

  30. #60
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao Maloki Pregledaj post
    Ta halabuka o burkama je smiješna. U Francuskoj od 3 milijuma muslimanki manje od 400 nosi burku. To nije ni statistička anomalija.
    Na bliskom istoku jedino Saudijska Arabija i Iran imaju zakonom propisano nošenje burke.
    Ako HC musliman pojede komadić svinjetine tuđom greškom onda nije napravio herezu i oprašta mu se. Također, hrpa proizvoda nema svinjetinu u sebi i ako za nešto nije siguran (a drži do toga) onda će pogledati deklaraciju i eventualmo pitati. Začudo, muslimani (uglavnom) nisu neuke budale koje idu u frenzy mode prvom prilikom i bombardiraju sve oko sebe.
    To ti misliš. Ima i bosanskih hardcore muslimana u RH koji u vrtićima provjeravaju da li se slučajno hrana za njihovu djecu reže istim nožem kojim je rezana svinjetina. Ne, ne šalim se.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •