Stranica 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 176

Tema: Transgender

  1. #31
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Transgender

    Dobro, taj dio jest istina, I guess. Mislim, nisu svi takvi, i da aktivisti briju na te spike da ne postoje muške i ženske stvari, ali na čisto praktičnoj razini, većina trans osoba perpetuira rodne stereotipe do besvijesti, jer se tako pokušavaju što više uklopit- jer, ne većina trans osoba se ne želi isticat, žele samo preć u željeni spol i živjet svoj život normalno, bez da se ističu u gomili.

    I da, mogu to poreći, rofl, znaš, zato imamo cijeli sustav psihološke i psihijatrijske procjene u trajanju od minimalno godinu dana, upravo kak bi se utvrdilo da nije u pitanju fetiš/atenšn horing/hir.
    Mada, na zapadu jest u zadnje vrijeme to jako pojednostavljeno i olabavljeno, i onda se dešavaju sranja, ljudi na brzinu promjene spol, pa za koju godinu hoće natrag, što je puno kompliicranije.

    I da Cracked je smeće već neko vrijeme.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  2. #32
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Transgender

    = Citat = Izvorno postao Slender Man Pregledaj post
    Vidi, muškarca koji je stvarno promjenio spol i ugradio pičku već nekako mogu zvat ženom, ako ništa, bar iz convenienca.
    Likove koji imaju kurac i muški su po svemu ne želim zvati ženama. Dobro je rekao kameleon, to je kao da udovoljavaš djetetu i zoveš ga Batmanom jer on to želi biti.

    Uostalom, ako učiš čovjeka da se uvrijedi žestoko čisto jer ga je netko nazvao nečim što on misli da nije, neće ni preživjeti u životu.
    To je kao da te netko nazove debilom ili pičkom. Jel te to vrijeđa? Možda, vjerojatno ne, ali je li se provodi zakon da te ne smije tako zvati? Ne, jer te ne bi trebalo biti briga za to.
    Pa zapravo se i provodi zakon, ako te netko vrijeđa možeš ga tužit zbog povrede časti, ugleda, nanošenja emotivne boli i pičke materine.
    Pizdarije ali eto. I taj zakon postoji već dugo, nije nova izmišljotina. Jebiga.

  3. #33
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Transgender

    Biološki i psihički spol te osobe jednostavno nisu isti.
    Opet nema smisla, da ga jebeš nema smisla. Kakav psihički spol? Šta ima psihički biti spolno vezano a da nije seksualno? Što nije seksualno, to je domena nekog normalnog života gdje valjda nikoga nije briga šta ima u gaćama jer nije bitno. Ja sam za života upoznao žene koje vole aute i motore, odlično voze, prate nogomet i ostale sportove, imaju čitave programske jezike u malom prstu. Prema rodnoj ideologiji, vjerojatno bi ispalo da su zapravo muškog roda, pa bi onda valjda trebale htjeti promijeniti spol? Čemu to?

    Koje su to neseksualni aspekti života gdje je tebi presudna stvar šta imaš u gaćama? Tko to ide biciklirati na Sljeme ili se bori u masovnoj bitki u EVE online, pa se onda spontano sjeti - "hej, ja imam kurac"? Mislim, ako je stvar u seksualnim preferencijama, onda mi je jasnije zašto bi netko išao sam sebi raditi takve stvari, jer to je nagon koji čovjeka stvarno može natjerati na sve i svašta, ali ako neki rade kao svojevrsni fashion statement, e to je još daleko žalosnije.

  4. #34
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Transgender

    Pa, ne znam kako da ti to objasnim, to je jednostavno jedan onak feeling protiv kojeg se nemoš borit. Nez, ko što znaš da si strejt/gej, ili ko što neki ljudi osjećaju irazitu pripadnost svojoj nacionalnosti/narodnosti, tako je i ovo, samo na puno intimnijoj razini. Onak, ti jednsotavno znaš da si žensko/muško i nemoš se protiv toga borit. Također, postoje neke razilike između muškog i ženskog mozga, te svojedobno je neka ekipa secirala mozgove trans žena, i skužili su da su po tim razlikama negdje između, naginju ženskom, so there.
    I ne, opet, nije stvar u tome čim se baviš i kaj te interesira, nema nikakve veze s tim. Ima trans cura koje imaju "muške" interese i trans dečkiju koji imaju "ženske", ne osjećaju se zato manje žensko/muško- druga je stvar što se puno trans osoba zna jako forsat da se uklope u rodne stereotipe, jer si zabriju da će ih društvo tak vidjet više ko žensko/muško.

    Nije fashion statement, samo, well, trans osobe znaju bit sort of opsjednute time što imaju u gaćama, i još više time koliko "prolaze" kao željeni rod. Mada, uzmi u obzir: kada ono što imaš u gaćama percipiraš kao stvar koja te cijeli život spriječava da budeš ono što želiš, nije nezamislivo da je se poželiš riješiti, onak, samo jer je ne želiš gledat više. Mislim, ima i seksualnost tu ulogu, čisto u smislu jer ak si žena s kitom ili tip s pičkom šanse za pronalazak partnera ti uglavnom postaju bizarno male, pa zbog toga nije neobično da netko želi na operaciju, ali to je tek sekundarno.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  5. #35
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Transgender

    = Citat = Izvorno postao Maloki Pregledaj post
    Pa zapravo se i provodi zakon, ako te netko vrijeđa možeš ga tužit zbog povrede časti, ugleda, nanošenja emotivne boli i pičke materine..
    Samo da se i na ovo osvrnem da dam svoja 2 centa, iako sam svjestan da radim derail teme. Zakoni su nešto vrlo proizvoljno što ljudi odrede, a njihovu provedbu teško možeš garantirati, u ovom slučaju uopće. Pogotovo kod zakona za ograničenje slobode govora. Dok taj zakon uredno stoji u nekom broju Narodnih Novina, dnevno se na stotine ljudi samo u ovoj državi međusobno nazovu debilima i pičkama. Prema zakonu, prilično sam siguran, ne smije se provaljivati u tuđe domove i krasti tuđe stvari, ali ja i moja familija smo svejedno tako ostali bez nekih stvari, među ostalim mobitela i skutera. Nitko te neće zaštititi od bilo čega kao ti sam sebe.

    Svatko može proglasiti nešto ilegalnim, ali stati iza toga i to provesti je druga priča. Osobno mislim da se svaki zakon koji ograničava slobodu govora na bilo koji način ne može provesti, pa se stoga ne bi trebao ni pokušavati provesti. Osobno ne bih nikoga tužio zato jer me nazvao imenima jer mi je to jadno.

  6. #36
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Transgender

    ^Što se tiče zakona i tuženja, da, milijun ljudi se dnevno stjera u kurac, ali top kek fora je, što jednom kad promjeniš spol u dokumentima, imaš službenu potvrdu da te Hrvatska država priznaje kao ženu/muškarca. I onda je s takvim nečim puno lakše pokrenut tužbu. S time rečenim doduše, ovak ja osobno, ne znam, da mi neko fula rod tu i tam, zaboli me, na Internetu me naročito zaboli, ali da netko koga moram viđat svaki dan, na primjer profesor, namjerno svaki dan forsira krivi rod iako sam ga zamolila da to ne radi, pa, moram reći, promislila bi o sudskom postupku.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  7. #37
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Transgender

    = Citat = Izvorno postao Electromaster Pregledaj post
    Dakle ta osoba je obavila operaciju zbog društva, ne zato što je njoj samoj bilo napeto.
    Ovo nema smisla jer u ovom slučaju ta osoba ide linijom manjeg otpora i to radi isključivo zbog sebe. Da ima muda reći kak voli neke stvari i da ju boli pica/kujac za hejtere može uštedjeti puno vremena i novca s kojim može napraviti pravu razliku. Ovo o čemu pričaš nikako nije zbog društva nego zbog sebičnosti pojedinca koji vidi sebe kao centar svijeta i nema muda biti prirodan. Kvragu, ako postoje brkate i skroz muškobanjaste žene, mislim da je puno lakše biti jako feminiziran muškarac. Znam nekoliko takvih i najnormalnije žive, a brkatih žena znam mali miljon. Sve je to u glavi pa bolje promijeni mindset ako si kompleks, nego da ideš mijenjati svoje tijelo i bacati pare u vjetar. Možda se netko osjeća kao jebač, ali ima mali kujac i sada bi po tvojoj logici morao da ga nadoštuka da bi hardver odgovarao softveru. Jebemu miša, koji je kujac današnjoj đeci?! Niđe pameti neimaju i samo sikaju etenšn.

  8. #38

    Re: Transgender

    Uostalom, osim što nisam ikad čuo nekoga da je provodio taj zakon, kako se on dokaže?
    Pokreneš sudski postupak, rečeš da ti je susjed rekao ''Jeb boga pederu'', on reče ''nisam''. Šta onda? Case closed?

    A šta se teme tiče, i sam si napisao da istraživanja pokazuju da u onim krajnim slučajevima, mozak trans osoba je IZMEĐU, što tebe npr. ne čini nimalo više ženom nego muškarcem. Ima masu ljudi s viškom hormona suprotnog spola. Pingvin ima viška nečega od čega mu rastu sise lol. Ali sad ćeš reći da tjelesni hormoni nemaju veze s mozgom.

    To s mozgom samo znači da te osobe malo više naginju aktivnostima koje su uobičajenije za suprotni spol. Tako neke žene vole auta i nogomet (znam ih takvih) i općenito se ponašaju više muškobanjasto ili muški koji vole fashion il štaveć. Sam si rekao da ne postoje aktivnosti isključivo za jedan spol te su socijalno generirane; po toj logici nijedan od tih slučajeva ionako ne naginje više drugom spolu.

    Na kraju krajeva, koliko god neka osoba naginjala suprotnom spolu (iako, again, to ništa ne znači ako je sve to socijalni konstrukt), rodit će se kao onaj spol koji je zastupljeniji u njoj, horrmonima i genetikom. Tako znanost funkcionira.

  9. #39
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Transgender

    Ali rodni identitet nema veze s time čime se voliš bavit i koje interese imaš, Isuse. :'DDDD
    Ima trans žena koje se bave svim i svačim, svejedno se smatraju ženama- to je jednostavno jedan feel u glavi kojeg ne možeš promijenit. Doduše, kažem opet, puno njih će se namjerno forsirat u "ženske" interese kak bi se uklopile, ali to nije dio njihovog identiteta.
    Također, according to science, kod trans žena se navodno desi tijekom trudnoće da dobiju manje testosterona nego što bi kao trebalo, pa kao to izazove da se mozak ne razvije kak spada.

    @Niko
    Sve je to lijepo, al nije stvar u tome da netko vidi sebe ko centar svijeta, neg da se ljudi jednostavno ne žele isticat, žele se što više uklopit, a društvo je jako rigidno, i prilično se teško uklopit u njega ko žena s kitom. I puno ljudi se jednostavno nema snage borit rpotiv toga, pa da, idu linijom manjeg otpora.
    No opet, to je samo jedan manji dio trans osoba.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  10. #40
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Transgender

    = Citat = Izvorno postao Slender Man Pregledaj post
    Uostalom, osim što nisam ikad čuo nekoga da je provodio taj zakon, kako se on dokaže?
    Pokreneš sudski postupak, rečeš da ti je susjed rekao ''Jeb boga pederu'', on reče ''nisam''. Šta onda? Case closed?
    Slučaj Dežulovića i Slobodne Dalmacije se ne slaže s tobom.

  11. #41

    Re: Transgender

    Ne pratim; ne bih znao.
    Ako nije snimljeno nekim uređajem, onda mora biti neka debilana.

  12. #42
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Transgender

    Dobio je kaznu 150 soma kuna jer nije dobro zarolao vutru sa Jaruna. Našli mu u torbi sendvič s Rio Mare tuna pa se lik zacrvenio k'o guzica od babuna.
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...oj/825329.aspx

    P.S. Kada ti PR3D4T0R na kraju postaješ Luna i je li ti već sada krastavaca kuća puna?


  13. #43
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Transgender

    = Citat = Izvorno postao Electromaster Pregledaj post
    S time rečenim doduše, ovak ja osobno, ne znam, da mi neko fula rod tu i tam, zaboli me, na Internetu me naročito zaboli, ali da netko koga moram viđat svaki dan, na primjer profesor, namjerno svaki dan forsira krivi rod iako sam ga zamolila da to ne radi, pa, moram reći, promislila bi o sudskom postupku.
    Na stranu rasprava o tranzićima, ali ovo ti je fakat jadno. Taj hipotetski profesor možda nije nigdje potpisao ni pristao na to da mora studenta oslovljavati onako kako on želi. A na kraju krajeva, on nije netko koga moraš viđati svaki dan. Ko te tjera da ga slušaš?

  14. #44
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Transgender

    @Niko
    ... Wat?
    Ja *živim* kao Luna već neko vrijeme, mada ne još službeno u dokumentima jer nemam para za promjenu imena. Što se operacije pak tiče, to jednom kad nađem pravi posao I guess, budem digla kredit.

    @kameleonče
    Ne seri. Rekla sam izričito tak nakon što dobijem potvrdu od države o administrativnoj promjenu spola. Tada to već po svim regulativama definitivno ulazi u područje rodne diskriminacije- nez jel se studij računa pod radno mjesto ili ima posebnu grupu, ali radi se o itekako validnom zahtjevu. Profesorova dužnost je da svoje studente tretira s poštovanjem. Isto kao što potencijalnom studentu Romu ne smije govorit da je cigić, tako ni trans ženi, naročito onoj kojoj piše u dokumentima da je žena, ne smije govorit da je muško.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  15. #45
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Transgender

    Cigo nema para za tužbu. Tko ga jebe.

  16. #46
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Transgender

    Nemam ni ja, ali postoji institucija besplatne pravne pomoći.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  17. #47
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Transgender

    Profesorova dužnost je dakle da se nateže sa budalama u beskonačnost. Predivno, predivni zakoni i predivna zemlja znanja. Doduše, bez toga to vjerojatno ne bi bio FFZG.

  18. #48
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054

    Re: Transgender

    Ili ju jednostavno zove u ženskom rodu i problem riješen. Mislim da bi profesoru to bilo puno manji problem nego tebi.

  19. #49
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Transgender

    To da je normalna institucija, došo bi profesor ili rektor i reko goni se u kurac. Ako ćeš slušati predmete i radit što već treba, izvoli, ako ćeš se natezati sa profesorima i tužbe slat zato jer ne koriste tvoje preferirane zamjenice, odi odakle si došo pa mater zajebavaj.

  20. #50
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Transgender

    Nez kameleon, meni je fakat zabrinjavajuće koliko tebe to smeta, kaj te toliko strah da ti neka kolegica možda ima kurac u gaćama?
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  21. #51
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Transgender

    Pa zabrinjava me jer je odvratno i ne želim imati posla sa takvim spodobama. I nije u redu da postoje zakoni zbog kojih meni, bez da sam se prethodno obvezao na to nekim ugovorom iz nekog razloga, neka budala može uvaliti sudsku tužbu na temelju toga što se neću igrati le gender igre s njima. To je ravno lustraciji o kojoj Karamarko sada kenja i zabranjivanja kritiziranja Tuđmana ili čega već.

  22. #52
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Transgender

    = Citat = Izvorno postao Electromaster Pregledaj post
    Nez kameleon, meni je fakat zabrinjavajuće koliko tebe to smeta, kaj te toliko strah da ti neka kolegica možda ima kurac u gaćama?
    Kolegica? A šta ako ga je ustvari strah da mu neki od kolega u gaćama nema ono što bi možda želio imati?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  23. #53

    Re: Transgender

    Ne, nego je čovjek u pravu. Škola/fakultet je obrazovna ustanova i tijerat ga da te oslovljava kao ženu je pogrešno. Ovo da mora poštovati studente ne drži nikakvu vodu. Treba ih tretirati kao normalne osobe, a ne klanjati im se. Iskreno, malo mi se cringea kad pokušavam zamisliti tu scenu kad si zamolio profesora da te oslovljava ženskim zamjenicama. Possibly ispred svih...

    Uglavnom, nabavi para za pravu promjenu spola i imena, onda će te valjda morati oslovljavati kao Luna jer legalno jesi to, dotad je to veliko preseravanje.

    I bar ne živiš u Splitu. Ovdje bi već bio mrtav

  24. #54
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054

    Re: Transgender

    *tjerat

  25. #55

    Re: Transgender

    Typo. Ne želim da ljudi misle da mislim da je ''tijerat''

  26. #56
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054

    Re: Transgender

    Dobro je izvuko sise

  27. #57
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Transgender

    = Citat = Izvorno postao hacker Pregledaj post
    Dobro je izvuko sise
    Kakve sise je izvuko? Misliš možda "si se"?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  28. #58

    Re: Transgender

    http://supersport.rs/fudbal/internac...-je-musko.html

    Ovo me totalno podsjeća na ovu temu.

    "pokušaj utvrđivanja nečijeg pola ozbiljno je kršenje ljudskih prava."

    Po meni je ovo definitivno muško.

  29. #59
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Transgender

    Jebemu zar se nismo dogovorili da nas ne zanima ova tema.

  30. #60
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Transgender

    Zabrijao si previše, ti i kameleon. Kužim da doživljavaš internet frustracije sa tumblr ideologijama ali mislim da je ipak važnije kako pomoći osobama koje doživljavaju disforiju ili kako god želiš to zvati. Po onome što dosad znamo to je određeni psihički fenomen/poremećaj/nešto, i nema veze sa nekim osobnim hirovima ili mišljenjima. Te osobe doživljavaju žestoku anksioznost oko svojeg identiteta i teško funkcioniraju, reći nekom da prestane biti takav je slično reći depresivnoj osobi da se razveseli, nije stvar raspoloženja nego mozga. E sad to što mnogi miješaju to svoje postmoderne dekonstrukcije svega živoga, pa tako i spola je glupavo ali ništa neobično, radfem pokreti i razni lgbt ideali imaju takve "zastupnike". Ali rekao sam već svoje u prošlom postu pa neću ponavljat, ali osobno ne pušim tu spol/rod distinkciju.

    Nezz, pričao sam nedavno sa likom koji je totalno zabrijao što se toga tiče i rekao mi je doslovno da neće biti gender disforije kad srušimo patrijarhiju jer socijalne strukture uvjetuju potpuno kako se percipiramo. Taj pogled nije nipošto rijedak danas, možda ne u tako ekstremnom smislu ali mnogi ga zastupaju. To samo šteti transgender osobama, čini mi se.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •