= Citat = Izvorno postao Slender Man Pregledaj post
Ne, nego je čovjek u pravu. Škola/fakultet je obrazovna ustanova i tijerat ga da te oslovljava kao ženu je pogrešno. Ovo da mora poštovati studente ne drži nikakvu vodu. Treba ih tretirati kao normalne osobe, a ne klanjati im se. Iskreno, malo mi se cringea kad pokušavam zamisliti tu scenu kad si zamolio profesora da te oslovljava ženskim zamjenicama. Possibly ispred svih...

Uglavnom, nabavi para za pravu promjenu spola i imena, onda će te valjda morati oslovljavati kao Luna jer legalno jesi to, dotad je to veliko preseravanje.

I bar ne živiš u Splitu. Ovdje bi već bio mrtav
Pa dobro majketi, kaj nisam upravo rekla da mislim da je cijela spika sa (pravnim) zahtijevanjem ičega moguća tek jednom kad legalno promijeniš spol (i po potrebi ime) u dokumentima. Pritom, napomenut ću da je za državu, a znači i bilo kakav pravni aspekt, bitniji upravo taj administrativni dio, jer u praksi ti doslovno možeš obavit genitalnu operaciju, al ako ne zatražiš promjenu dokumenata, službeno si i dalje onaj spol u kojem si rođen/rođena, i stoga zapravo imaš manje prava tražit da ti se netko obraća u željenom rodu. Birokracija, fak jeah.
Što se tiče mojih osobnih iskustava, na jednom kolegiju sam se autala javno jer su mi transrodne osobe bile tema seminara (sociologija roda), na jednom koglegiju sam otišla profi i objasnila situaciju, dok su me na ostalim kolegijima, kak sam prešla iz ženskog u muški rod među semestrima, profesori jednostavno upoznali ko žensko. Srećom, "Luka" je vani često unisex ime, pa se trenutno većinu vremena samo pravim luda.
Al da, kužiš, ja prolazim pa mi je super jer me ljudi automatski prihvate ko žensko, al neka druga trans cura ne prolazi, i kaj sad, njoj će se obraćat u muškom rodu? Al ona se ne osjeća niš manje žensko neg ja, i to je seronjski.

Kameleon naporan si više. "Hurr durr moje pravo da tjeram ljude u kategorije koje odgovaraju meni i mom zatucanom svjetonazoru je bitnije od prava drugih ljudi da žive život koji nije usran i ispunjen napadajima disforije!".
Trans osoba je jednostavno to što jest. Nije to izabrala, i generalno nije to ni htjela. To da joj se obraćaš u željenom rodu tebi neće značiti apsolutno ništa, niti će ti naškoditi, a njoj će pomoći da se ne osjeća ko govno svaki dan.

Sonik, iznenađena sam smislenošću odgovora, kupićuti sladoled.