Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: DIRT Rally

  1. #1
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    DIRT Rally

    Bez ikakve najave izašao je DIRT Rally kao Early Access na Steamu. Sadržaja je za sada malo, ali ga budu dodavali. Izgleda da je poanta da se u međuvremenu zajednica izjasni što želi pa da daljnji razvoj ode u tom smjeru. U svakom slučaju, igra ima samo najobičniji rally mod za sada sa nekim finim dodacima oko popravaka i slično i uglavnom se cilja da bude nekakav nasljednik CMR-a. Ne izgleda baš kao da može konkurirati RBR-u, ali ne izgleda ni loše. Baziran je na nekom starijem engineu, možda od Dirt 2.


  2. #2
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: DIRT Rally

    Nakon GRID-a 2 nemam baš vjere u Codemasters.

  3. #3
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: DIRT Rally

    Ni ja, ali čujem jako pozitivne dojmove od ljudi koji imaju ukusa za vozačke igre. Više ne znam ni sam šta da mislim.

  4. #4
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: DIRT Rally

    Meni je nakon što sam prošao Gran Turismo 2, uzduž i poprijeko, sve postalo bezveze davnih dana osim možda nekog starijeg NFS-a tipa Underground. Tak da ne pratim to više, ali volio bih kupiti konzolu...

  5. #5
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: DIRT Rally

    Ovi pokazivači smjera su toliko kežualni da je igru nemoguće shvatiti ozbiljno.

  6. #6
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: DIRT Rally

    Dirt i simulacija u istoj rečenici ? Zvuči interesantno, bumo vidjeli.

    Živi bili pa umrli

  7. #7
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: DIRT Rally

    @W3dran: Strelice? Pa svaka rally igra ikad ih je imala. Ionako svatko tko zna igrati će ih isključiti.

  8. #8
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: DIRT Rally

    Kad bi bio na tragu CMR2, to bi bilo idealno.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  9. #9
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: DIRT Rally

    Nisam još igrao, ali kažu da rula, a i izgleda prilično dobro, svakako iznad svih očekivanja za Codemasters.

    Evo kako treba voziti za svjetski rekord:


  10. #10
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: DIRT Rally



    Radujem se ovome.

  11. #11

    Re: DIRT Rally

    Koliko ova sadašnje verzija ima staza?


  12. #12
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: DIRT Rally

    6 je lokacija, Finska, Wales, Monte Carlo, Grčka, Njemačka, Švedska. Svaka ima po 2 velika stagea od po 10 km, možda sa verzijama u oba smjera, plus još dosta malih stageova od po 5-6 km, ali koji su smješteni na dijelovima tih velikih.

  13. #13

    Re: DIRT Rally

    Vidim da je izašla finalna verzija pa pitam. Sviđa mi se viđeno.


  14. #14
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: DIRT Rally

    Nije za ljude koji su alergični na simulacije. Očekujem da ćeš poslije doći vajnati o tome kako auto ne želi skrenuti.

  15. #15

    Re: DIRT Rally

    Pa jel igra bliže Colinu ili Richardu?


  16. #16
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: DIRT Rally

    Po voznom modelu definitivno bliže Richardu, iako nije baš sve tako dobro pogođeno. Ipak, prijenos težine, zanašanje i fini detalji pojedinih površina su lijepo naglašeni kako i spada za jednu rally igru, pa makar ne bilo skroz realistično.

    Najgori dio igre su oštećenja i sudari. Postoje oštećenja koja se i osjete, ali stvarno možeš sa 200 na sat zabiti se frontalno u zid i nastaviti. Popravci imaju smisla čisto da ti nešto ne rikne nakon x stageova i da popraviš sitnice kao što je slomljena šoferšajba da lakše vidiš ili svjetla da možeš ko čovjek voziti noćni SS. Sudari su prilično smiješni i uzrokuju bedasta prevrtanja ako se samo zaletiš u naslage šljunka sa strane ceste npr. Auti se naprosto prejako odbijaju od svakog udarca, a i previše skaču na skokovima, ali možda će se i to promijeniti ubuduće.

    Grafika je zakon, dizajn stageova je najbolji u bilo kojoj rally igri ikad, a i preuzeti su iz stvarnosti. Od Finske koja izgleda kao pljunuta preslika svega što se može vidjeti na snimkama WRC SS-ova, do Walesa gdje se u šumi vidi izmaglica u krošnjama drveća ako voziš rano ujutro. Noću životinje znaju pretrčavati cestu. Plus, najbolji kokpiti u rally igri ikad, lijepo detaljno i vjerno napravljeni sa mogućnošću da makneš ruke vozača ili cijeli volan i štelaš poziciju kamere po potrebi.

    Zvuk je fenomenalan, zviždanje turbina, šuškanje pijeska na makadamu, podrhtavanje motora dok 4WD zvijer trga po šljunku ili ledu sa sva 4 kotača odjednom, suptilno škripanje i lupkanje u kabini, čak i suvozačev glas ima malo podrhtavanja kao da se auto stvarno trese i poskakuje.

    Karijera prilično jednostavna i bez prevelike zajebancije. Ono što je bitno je da nema previše okolnog mikro menadžmenta nego 99% vremena samo voziš. Svi auti koje bi ijedan rally fan htio voziti su tu, sve licencirano, samo fali pokoji legendarni livery, ali za to su se već modderi pobrinuli.

    Uglavnom, moj osobni GOTY za ovu godinu, posebni gušt mi je uzet auto sa zadnjim pogonom i ići na uspon Pra d' Alart u Monte Carlu. Prvo lijepi suhi asfalt, onda negdje na pola počnu krpe leda i mraz, pa onda pred kraj samo snijeg i led i borbe sa autom.

  17. #17

    Re: DIRT Rally

    Hvala za odgovor.

    Sad još jedno nob pitanje pa da znam nabaviti ili ne. Jel to radi na gamepadu po principu jače zakoči ispred zavoja, skreni pa daj gas na sredini zavoja i iščupaj se korekcijom na upravljaču ? Jasno mi je da treba voziti oprezno i strpljivo ali ako treba puno više od toga onda nemam živaca. Što se Colina tiče odigrao sam svaki i svaki se lako savladao nakon par sati upoznavanja. Mrzim ako je krivulja učenja posebno dugačka kao u Richardu.


  18. #18
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: DIRT Rally

    Sigurno ima bolji controller support, ali nije nimalo lagana igra. Nisam probao nikad sa assistovima, možda to šta pomogne, ali inače traži dosta sličan skillset kao i RBR, s time da ima bolje pace noteove od suvozača.

    S nekim autima se može tako kako kažeš, ući u zavoj i napraviti oversteer sa gasom, ali ima ih dosta s kojima se to ne može. Sve što ima više težine sprijeda ili pogon na prednje, ili čak 4WD sa jačim prednjim diferencijalom (npr. Quattro S1) ne ide na tu foru, kao i u RL. Naravno, uvijek možeš malo više zakočit prije zavoja i proći ga oprezno i završit ćeš SS, ali za kompetitivna vremena treba znati napraviti kakav-takav scandinavian flick i znati skretati gasom i kočnicom koliko i volanom. Kad je blatno i nema trakcije, ista pravila vrijede i za prednji i za zadnji kraj, tako da ako ne znaš što radiš, prije će ti se desiti da prednji kraj neće slušati koliko god ti motaš i ode u drvo.

    Karijera ide na tu šemu da ulaziš u prvenstvo sa bilo kojim autom i vozit ćeš ga u svojoj klasi, s time da počneš sa najnižim amaterskim prvenstvom, pa napreduješ u iduća ako ih završiš na podiju, u protivnom opet počneš istu razinu prvenstva. Tako da možeš ostat negdje na 6. mjestu svaki put kad završiš prvenstvo, ne napredovat, ali zaradit za novi auto u novoj kategoriji i opet vozit amatersko prvenstvo unedogled. Ionako neće biti ništa lakše ni teže savladati stage zavisno o prvenstvu, mijenjaju se samo vremena protivnika, samo što ako ne misliš kroz vožnju napredovat, onda baš ni nema smisla igrati uopće.

  19. #19

    Re: DIRT Rally

    Sad si me napalio na igru, djeluje izvrsno ali budem još odvagao. Nemam baš vremena za ovakav naslov makar koliko vidim živa je šteta to propustiti.


  20. #20
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: DIRT Rally

    Ja probavam, pa javim dojmove. Možda i video bacim.

  21. #21

    Re: DIRT Rally



  22. #22
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: DIRT Rally


  23. #23
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: DIRT Rally



    Čuli su da je Wedranu igra smeće i zaključili da je to zato što je ne može igrat kao PC ekskluzivu pa su odlučili izbacit verziju za konzolice.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •