Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 78

Tema: piratstvo filmova i igrica

  1. #1
    Member Plants Vs Zombies Marko's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    80

    piratstvo filmova i igrica

    primijetio sam da članovi ovog foruma imaju negativan stav prema piratiziranju igrica, navodeći da su iste "smiješno dostupne", "jeftine" i "sigurne"

    međutim, kad je riječ o filmovima ( koji se mogu gledati kroz iste naočale kao i igrice ), situacija nije nimalo ista i svi masovno piče po torrentima

    zašto

  2. #2
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: piratstvo filmova i igrica

    jer su skuplji (ako izuzmemo AAA igre odmah pri izlasku koje ja ionako ne kupujem) i traju u prosjeku par sati te su većinom za jedno gledanje i zbogom...ja recimo ne dam za veliku većinu filmova pare koje traže za DVD/Bluray, a niti za Cinestar...neki se skinu, neki pogledaju na telki...

    ima naravno izuzetaka koji se isplate kupiti na Blurayu ili otići pogledati u kino...

  3. #3
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: piratstvo filmova i igrica

    Kad bi bio dobar streaming servis u HR sa up-to-date filmovima/serijama koje zelim gledat, platio bi im, ak bi imali ok cijene.

  4. #4
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: piratstvo filmova i igrica

    = Citat = Izvorno postao Marko Pregledaj post
    zašto
    Jer su ljudi dvolični šupci.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  5. #5
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: piratstvo filmova i igrica

    zasto? jer mogu skinut, jer niti jedna sp igra danasnjice ne vrijedi svojih 30-40 dolara, jer sam zidov pa cak i ako vrijedi nedam novce, jer je f2p model za mp igre postao neki standard i isplativost.
    al ponajvise jer skrti zidov koji neda nikom nista i rade te pare na travu/drogu/cevape potrosim

  6. #6

    Re: piratstvo filmova i igrica

    Jedini čovjek na ovom forumu koji je protiv piratstva je xarabas, i to samo zato što je prljavo bogat.

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: piratstvo filmova i igrica

    = Citat = Izvorno postao Marko Pregledaj post
    primijetio sam da članovi ovog foruma imaju negativan stav prema piratiziranju igrica, navodeći da su iste "smiješno dostupne", "jeftine" i "sigurne"

    međutim, kad je riječ o filmovima ( koji se mogu gledati kroz iste naočale kao i igrice ), situacija nije nimalo ista i svi masovno piče po torrentima

    zašto
    Zato jer ljudi su pokvarena rasa, prljava i zla, i tko ljude sluša, taj, uvijek nastrada.

  8. #8
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: piratstvo filmova i igrica

    btw di je xarabas uopće?
    #paperplatoongoonz

  9. #9
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: piratstvo filmova i igrica

    Negativan stav foruma prema pirateriji vecinom proizilazi iz korelacije sa Steamom, ne mogu pricati za ostale al ja bih se osjecao kao zadnje smece da torrentam nesto sto kosta jedan ili dva eura na saleu. S tim recenim, dosta developera i publishera izbjegavaju demoe ovih dana iz straha da ces im probati igru i vidjeti mozda da nije bas sve ono iz promo materijala. U takvim situacijama piraterija je opravdana i ima smisla; skines FarCry 4 ili stavec, vidis da li ti se svidja i radi i onda fino kupis na Steamu. Al tu je i problem mindseta na ovim prostorima "sto kupit nesto sto mogu skinut dzaba"


    Prije nego sto se Steam prosirio na Rusiju svi su savjetovali Valve protiv jer je drzava svojevremeno imala najveci rate piraterije (a i ni sad nisu nesto bolji) al ovih dana Rusija je nakon USA drugi region iz koje Valve navlaci najvise prihoda. Fora je u tome sto, prema rijecima Gabea, nikad nisu vidjeli pirateriju kao problem - nego konkurenciju. Jednostavno ponudis bolju uslugu od druge partije i samim tim si u prednosti.


    A ima i taj problem sto je Ragnarok malo naceo; gaming je danas u gorem stanju nego ikad. Uzmimo ovaj Evolve sa primjer, 50 eura za mp only igru + 20 eura za season pass. Sta dobijes u season passu? Dva monstera i par skinova. 70 eura za "full experience" Onda tu imas Gearbox koji izbace igru, season pass, onda GOTY verziju i jos nakon toga imaju dlcova koji nisu ni u base igri, season passu ili GOTY verziji igre.
    Takvi smradovi ne zasluzuju ni kunu da im das.


    Uostalom da sam se vodio prema njima, tesko bih sad navukao 2,5k igara na Steamu Na stranu necija financijska spremnost, dati vise od 10 eura za bilo kakvu igru je idiotizam IMO a da ne pricam jos o preorderanju - digitalnih kopija!
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  10. #10
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: piratstvo filmova i igrica

    Ja iz istog razloga radije kupim takve jeftine igre, ali štogod stvarno želim kupit ne idem pogusariti, pa čak ni da "samo isprobam" jer znam da ako skinem piratsku verziju da ću odigrat cijelu igru i nema više boga da ću dat ni lipe za nju.

    Šta se filmova tiče, za onih 2 ili 3 filma i 2 do 3 sezone serija što pogledam godišnje ne znam ako bi mi se uopće dalo davat pretplatu na netflix ili nešto. Ne znam ako uopće postoji neka slična usluga u HR na kojoj baš mogu gledat što god mi padne na pamet. Nemam uopće pojma kako i gdje bi se moglo tako neku pretplatu kod nas uzet i koliko bi koštalo mjesečno da mogu gledat šta me volja ili koliko bi koštalo pojedinačno film ili sezona serije. U svakom slučaju bih radije to uzeo nego smeća poput MaxTV.

  11. #11
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: piratstvo filmova i igrica

    pay epr view bi to bio sistem (ppv) o kojem pricas. kod ans mislim da nista takvo ne postoji, al znam da u americi i tim ostalim selima ima gro takvih usluga. platis da pogledas X film 2 dolara il tak nest. pogledas jednom i to je to. oces opet plati opet. dobar sistem za ljude poput tebe, al po meni za vecinu privatnih korisnika je totalno beskoristan.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: piratstvo filmova i igrica

    Imas kod nas PPV na svim IPTV platformama

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: piratstvo filmova i igrica

    Ja sam prestao piratizirat jer mi se sviđaju trofeji i achievementi.

  14. #14
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: piratstvo filmova i igrica

    Mene je Sony pridobio s PS+ pretplatom, a na kompu Steam sa ogromni sniženjima i igrama za siću.

  15. #15
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: piratstvo filmova i igrica

    = Citat = Izvorno postao Kid A Pregledaj post
    Negativan stav foruma prema pirateriji vecinom proizilazi iz korelacije sa Steamom, ne mogu pricati za ostale al ja bih se osjecao kao zadnje smece da torrentam nesto sto kosta jedan ili dva eura na saleu. S tim recenim, dosta developera i publishera izbjegavaju demoe ovih dana iz straha da ces im probati igru i vidjeti mozda da nije bas sve ono iz promo materijala. U takvim situacijama piraterija je opravdana i ima smisla; skines FarCry 4 ili stavec, vidis da li ti se svidja i radi i onda fino kupis na Steamu. Al tu je i problem mindseta na ovim prostorima "sto kupit nesto sto mogu skinut dzaba"


    Prije nego sto se Steam prosirio na Rusiju svi su savjetovali Valve protiv jer je drzava svojevremeno imala najveci rate piraterije (a i ni sad nisu nesto bolji) al ovih dana Rusija je nakon USA drugi region iz koje Valve navlaci najvise prihoda. Fora je u tome sto, prema rijecima Gabea, nikad nisu vidjeli pirateriju kao problem - nego konkurenciju. Jednostavno ponudis bolju uslugu od druge partije i samim tim si u prednosti.


    A ima i taj problem sto je Ragnarok malo naceo; gaming je danas u gorem stanju nego ikad. Uzmimo ovaj Evolve sa primjer, 50 eura za mp only igru + 20 eura za season pass. Sta dobijes u season passu? Dva monstera i par skinova. 70 eura za "full experience" Onda tu imas Gearbox koji izbace igru, season pass, onda GOTY verziju i jos nakon toga imaju dlcova koji nisu ni u base igri, season passu ili GOTY verziji igre.
    Takvi smradovi ne zasluzuju ni kunu da im das.


    Uostalom da sam se vodio prema njima, tesko bih sad navukao 2,5k igara na Steamu Na stranu necija financijska spremnost, dati vise od 10 eura za bilo kakvu igru je idiotizam IMO a da ne pricam jos o preorderanju - digitalnih kopija!
    Idiot sam

    Filmove piratiziram jer nisam dovoljno zagrijan za njih pa me briga. Za igre sam ludo zagrijan pa mi je grezo piratizirat.

  16. #16
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: piratstvo filmova i igrica

    = Citat = Izvorno postao Falus Pregledaj post
    Idiot sam
    Zašto to govoriš? Prije ga pitaj što misli učiniti sa svojim akauntom.

  17. #17
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: piratstvo filmova i igrica

    Koliko ste najviše platili igru?

    Ja 160 kn za Kerbal Space Program.

  18. #18
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: piratstvo filmova i igrica

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    Zašto to govoriš? Prije ga pitaj što misli učiniti sa svojim akauntom.
    Zajebajem se, ali smatram da netko sa preko 2 tisuće igara nije mjerodavan za takve izjave.

    Najskuplje sam platio Skyrim Legendary Edition, oko 150 kn.

  19. #19
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: piratstvo filmova i igrica

    Ja sam shvatio da mi je bolje dati 400kn za jednu igru koju ću odigrati nego za 20 koje neću ni instalirati.

    Najviše sam dao soma za GW2 kolektorsko izdanje.
    Totalno se nije isplatilo. Ali imalo se, moglo se.

    Po piratluku se sralo jer službeni forum časopisa, sponzori ovo ono ne smijemo se s time zajebavati. Sada fakat nikog ne boli briga ko kak igra. Ak hoćeš i možeš onda daj pare, ak ne šuti i igraj. Ne volim "lol ti plaćaš igre" ekipu.

  20. #20
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: piratstvo filmova i igrica

    Kak veli Maloki, kupnja skupljih igara je filter za igranje. Znaš da budeš odigrao jer ti je glupo da si dao pare za drek. S obzirom da smo lijena gamad, onda nas vlastiti ego da ne budemo idioti tjera na igranje. A i kad daješ 300-400 kuna za igru, dva-tri put razmisliš što ti se u tom trenutku stvarno igra, a ne što kupuješ jer ima ogromni popust pa ti je bed propustiti, iako ćeš igru igrati nikad.

    Humble Bundle uvijek kupiš radi jedne igre koja ti se čini ok, a ostalih 5-10 igara koje dođu dobro dođu usput jer popunjavaju Steam ak niš drugo. Ili ako ti se i niš ne svidi, kupiš reda radi jer za par dolara dobiješ hrpu igri.

    Ja sam trenutno u situaciji da si mogu priuštiti i onda se neću ni zajebavati sa skidanjem. Pogotovo danas kad igre imaju redovito po 50 giga. Kad sam bio u srednjoj i ranije, nisam imao para svaki mjesec za jednu-dvije nove igra i onda sam ih nabavljao na razne načine. Ne budem zbog toga nikome popovao.

    Filmove i serije bi isto najradije na nekom streaming servisu da ni s tim nemam gnjavaže. Da i hoćeš, ne možeš kupiti nove serije i filmove jer ih nitko ne distribuira.
    BTW Kakav je onaj Pickbox ili kako se već zove onaj novi HR-Netflix?

  21. #21
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: piratstvo filmova i igrica

    Lol vi kupujete igre.

  22. #22
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: piratstvo filmova i igrica

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    Koliko ste najviše platili igru?

    Ja 160 kn za Kerbal Space Program.
    diablo 3+ekspanzija
    450+200 preko g2a
    ros se isplatio, original ne.

  23. #23
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: piratstvo filmova i igrica

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    BTW Kakav je onaj Pickbox ili kako se već zove onaj novi HR-Netflix?
    smećast, slaba ponuda

  24. #24
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: piratstvo filmova i igrica

    Više je pitanje koliko si dao i koliko si dobio, nego samo koliko si dao. Za SW:TOR sam dao 35 funti plus tri mjeseca pretplate, ali u životu se nisam toliko zabavio. Ekipa, Teamspeak, Flashpointi, ja puštam ziku preko Teamspeaka (Jewbox ftw) i svi zajedno pokušavamo pobijediti bugove u igri.

    Druga pak igra po količini zabave je bila Wolfenstein: Enemy Territory koja je džabe. Ok, oni telefonski računi nisu bili ni pribilžno džabe, ali na stranu to.

    Bilo je i nekih kupnji koje se maltene uopće nisu isplatile. Enemy Territory: Quake Wars smo tu na forumu igrali preko public bete nekoliko mjeseci, kupili smo igru i... igrali je još mjesec dana. Baš me zanima jel ima koji živi server uopće.

    Onda opet, toliko sati smo proveli peglajući F.E.A.R.: Combat da to nije humano, a opet besplatna igra.

    Sve ovisi što tražiš. Ja ne volim igrati multiplayere bez neke ekipe, to mi nije to.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  25. #25
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: piratstvo filmova i igrica

    Ima još čak nekoliko QW servera. Postoji par pacijenata koji to na životu drže i dalje.

    Živi bili pa umrli

  26. #26
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: piratstvo filmova i igrica

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0 Pregledaj post
    Više je pitanje koliko si dao i koliko si dobio, nego samo koliko si dao.
    Jeste. Za tih 160 kn sam odigrao preko 230 sati u KSP-u. Civ V sa obje ekspanzije me je došao oko 80, imam za sada 114 sati u njemu. Arma 2 OA 26 sati, ali sam je i puno jeftinije platio, neki bundle je bio ja mislim. RACE 07 48 sati, a dobio ga besplatno.

  27. #27
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: piratstvo filmova i igrica

    S te strane, 1000h dote2 uz 400tinjak kn profita

  28. #28
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: piratstvo filmova i igrica

    hiljade i hiljade wc3, dote, custom mapa, jeftino
    hon, lol takodjer par hiljada, za malu sumu
    cod 4

    cevape koje sam mogo pojest umjesto 10 min Life is strangea

  29. #29
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: piratstvo filmova i igrica

    = Citat = Izvorno postao hansi Pregledaj post
    S te strane, 1000h dote2 uz 400tinjak kn profita
    Profita?

  30. #30
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: piratstvo filmova i igrica

    yep, item trejding. startao od nule

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •