Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 114

Tema: Televizor do 3000 kuna

  1. #31

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Zaboravio sam napisati da se televizor ne isplati kupovati ako ne podržava HFR. To je danas neki minimum minumuma. Čuo sam da će i predsjednički izbori biti prenošeni u HFR-u, nije to za šaliti se.

    Ima li netko listu televizora koji podržavaju HFR i koji se mogu isključiti na prekidač tj. sklopku? Mislim da su to HFR/ sklopkaši ali nisam siguran pa bih molio informaciju.


  2. #32
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Da, ima nešto i u tome. A i 8k telkači bi uskoro mogli postati must have. Možda bolje da ušparam još 10-20k kuna pa onda kupim nešto što stvarno valja.

  3. #33
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Televizor do 3000 kuna

    = Citat = Izvorno postao crnisokol Pregledaj post
    pa samo Hobbit je sniman u HFR-u, bar kolko ja znam...
    Snimana 2 Hobbita i još jedno unkown sranje. U sljedećih 5+ godina se planiraju 4 filma snimati u HFR-u. Tri Avatra i još nešto od Jamesa Camerona. Baš jebeno bitna stavka za TV. Više ćeš televizija promjenit nego će se tih filmova snimit.

  4. #34
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Moram se ispraviti, gura HFR ali kada se pušta preko kompa spojenog na njega. Ono što sam htio reći je da njegov ugrađeni playe/software ne podržava HFR.
    Teoretski, to se da riješiti nadogradnjom softvera ako bi LG to htio/napravio.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #35
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Da ne radim novu temu...

    Evo dopizdilo mi je što na svojem TV-u u zadnje vrijeme moram svakih 3-4 dana ponovno pretraživati programe jer jednostavno nestanu, a i povremeno mu se skroz sjebe slika (kao da contrast/brightness/colour i ostale postavke polude, u biti bude slika skoro kao da sam si stavio termalne naočale) iako se uglavnom normalizira kroz nekih pola minute, ali ponekad treba i do 5 minuta.

    Odlučio uzet novu telku, max 40''. Gledao sam malo po netu recenzije i komentare i najviše mi se dopada ovaj Sonyjev (http://ronis.hr/led-tv-40-incha-102-...cm/KDL-40W605B). Sve što sam dosad pročitao o njemu skoro sve super, slika kao najbolja za te pare, FullHD je, zvuk osrednji (no na trenutnom LG-u mi je zvuk loš tak da će i ovo biti pozitivan pomak, a ionako dosta koristim slušalice tak da i nije tolko bitno), nema 3D što mi niti ne treba, dobar upscaling radi, input lag isto dobar.

    Čak bi možda uzeo neki LG, oni su uglavnom najbolji odnos plaćenog i dobivenog, no puna mi je kuća LG televizora tak da se sproba neka druga marka.

    Ima netko kakvo iskustvo sa Sonyjevim telkama? Možda preporuka nekog drugog TV-a za iste pare (ili manje)?

  6. #36
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Imaš na HD Televiziji super članak LG vs Sony u srednjoj klasi. To pročitaj.

  7. #37

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Odličan je taj Sony, bolji ali i malo skuplji od LG sa prošle stranice koji sam preporučio.


  8. #38
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Televizor do 3000 kuna

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Imaš na HD Televiziji super članak LG vs Sony u srednjoj klasi. To pročitaj.
    http://hdtelevizija.com/2014/10/29/s...sporedni-test/

    ako si mislio na ovo, ispada da su dosta slični, u nečemu malo bolji LG, u nečemu Sony...no mislim da ipak treba gledati po modelu, sigurno da svaka marka ima i odličnih i loših modela...


    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Odličan je taj Sony, bolji ali i malo skuplji od LG sa prošle stranice koji sam preporučio.
    je, gledao sam do 3000kn no ajd nekako ću navuć još tih 200kn...a i kao što sam već napisao, dosta mi je više LG-ja

  9. #39
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Uzeo sam 80cm verziju onog LG-a što je marijanović preporučio. 2 soma kuna, ja zadovoljan. Valjda će sve biti ok, hvala još jednom.


    Neću sad otvarat novu temu. Slijedeće što se nabavlja je napajanje za komp. Trenutno je odradilo skoro 4 godine, pa s obzirom da uzimam novu grafičku negdje oko Uskrsa vjerojatno ću uzeti i novo napajanje. Razuvjerite me ako mislite da je investicija nepotrebna.

    Uglavnom, treba biti barem polumodularno, što tiše u idle radu i 5 godina garancije bi bilo poželjno. i5 3570, hard i 2 SSD-a + neka novija grafička srednjeg/srednje visokog segmenta. 550w uvrh glave. U teoriji cijena nije problem jer to nije nešto što se kupuje često, ali trebao bi biti stvarno dobar razlog da se ide preko 700-800kn.

    Ajd navedite mi par modela na koje da obraćam pažnju pa možda ubodem nešto na akciji. Ne vjerujem da će u tih par mjeseci biti neka ogromna promjena na tržištu napajanja.

  10. #40
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #41
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Znaš bolje nego ja. Ne pratim uopće taj segment, ali koliko sam skužio većina tih tvrtki uzima bitne dijelove od nekog drugog (tipa Seasonic) pa samo nalijepe svoje ime i možda stave drugi vent unutra.

    Ako imaš još što na umu napiši pa ću malo proletiti po recenzijama i pratit cijene. Coolermaster V550S mi isto izgleda da bi mogao u uži izbor barem po pročitanom iako mi se baš ne sviđa što su samo SATA kablovi modularni.

  12. #42
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Televizor do 3000 kuna

    A što imaš sad? Ako je dovoljno jako ostavi ga. Pusti te priče, joj 4 godine je staro, bez problema to povuče još 2-3.

  13. #43
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Pa da, 4 godine nije staro. Ono, 7 je staro, al 4 je ništa ako je u pitanju kvalitetno napajanje.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #44
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Televizor do 3000 kuna

    500W OCZ ModXStream Pro. 3 godine ustvari, malo sam se preračunao. Nije to neki top of the line, ali mislim i ja da bi trebalo biti ok još godinu dvije. S druge strane, nervira me jer je dosta bučno kad nije pod opterećenjem i neki kabeli su prokleto kratki pa je sve nekako na knap.

    Mislim da ću ipak iskoristiti šansu pa uzet nešto novo i s dugom garancijom iako mi nije sila, a ovo ili probati prodati ili sačuvati kao backup. Preporučite još nešto ako valja. Možda je 550W čak i overkill jer ipak grafičke troše sve manje i manje.

  15. #45
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Televizor do 3000 kuna

    To što imaš je polumodularno, zar ne? Dakle možeš nabaviti dulje kabele, ne bi smjelo biti problem. A što se tiče glasnoće, tu može pomoći podmazivanje ventilatora ili čak i zamjena istog.

    Što se napajanja tiče, nije 5 godina jamstva ali bi i ono moglo:
    http://www.futura-it.hr/katalog/komp...-psu-int-450w/

    Ili ovo Corsair znatno skuplje s također 36 mjeseci:
    http://www.futura-it.hr/katalog/komp...cp-9020075-eu/

    Ili ova Sisa što je trenutno na akciji (također 36 mjeseci):
    http://www.futura-it.hr/katalog/komp...janja/0151088/
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #46
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

  17. #47
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Zahvaljujem. Čisto da otprilike znam što se isplati pobliže pogledati.

  18. #48
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Pa to napajanje koje imaš je čisto ok. Ja ga uopće nebi mijenjao, glavno da nije neko smeće ko npr Linkworld gdje 500W zapravo ništa ne znači. Tih 3 godine nije uopće staro i bude to poguralo tu konfu. Nepratim kako ti i5 troše al prepostavljam da nisu puno, a i grafe ne cucaju više puno. Rađe tih 500-700kn dodaj na grafu ili za preprodaj taj i5 i zamjeni za novi i7 ako ti ploča podržava gdje će ti zbilja značit nego na nešto što ti uopće ne treba.

    Nemogu baš zamislit da je buka toliko nepodnošljiva da ćeš zbog toga ić ulagat u novo napajanje.

  19. #49

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Kvalitetno 450 Watno napajanje bi ti bilo i više nego optimalno. 600 W se kupuje ako radiš SLI ili cros. Ako ideš na kvalitetu i dugotrajnost onda kupuješ ovo

    http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=14355

    Ili ako ti baš treba ultra jao napajanje jer imaš neku R9 290X onda ovo

    http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=14327

    Također ne vidim neku prešu kupovati novo napajanje osim ako te zbilja strah da nešto ne rikne zbog vremena...onda samo naprijed, ništa nije vrjednije od mirnog sna


  20. #50
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Prema coolermasterovom calculatoru, bez grafičke troši oko 220w. Nisam baš u toku koliko troše moderne grafe, ali i 450W bi trebalo biti sasvim ok. Fora je i taj Seasonic ovako od oka. Flat kablovi and shit.

    Ma da, više je to miran san problem . Ovo ostalo su samo "dodatne izlike".

    Ne vjerujem da ću ići u neke druge kombinacije. Plan je bio napajanje + grafa ove godine, pa slijedeće (valjda) prelazak na DDR4 i novi procesor. Nisam baš siguran da bi mi i7 sad donio veliku korist. i5 ionako mogu clocknuti ako baš zatreba, a trebao bi biti dovoljan za neku grafu do 2500kn. Ili se varam?

  21. #51

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Taj kalkulator je onda pokvaren . Tvoj komp bez grafičke troši manje od toga. Sa jednom modernom GTX 970 potrošnja ti ne bi prelazila 300 Wata u gamingu, više od toga jedino u nekim besmislenim čmarcima. Slobodno upikni GTX 970 na taj procesor i miran si iduće tri godine za najzahtjevniji gaming.


  22. #52
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Uvjeren sam da mu komp u Idle troši oko 100W, možda čak i manje, a pod nekim peak opterečenjem možda između 250 i 300W.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  23. #53
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Kad dodam svoju GTX550ti u "formulu" onda piše da je preporuka napajanje preko 320W. Uglavnom, slažemo se da je oko 500W dosta.

    Što se grafičke tiče, tu će tek biti dvojbi . AMD bi trebao uskoro? predstaviti novu generaciju, a negdje sam pročitao da nVidia najavljuje da će njihova slijedeća generacija biti drastično brža od trenutne (50% čak). Slijedom toga se pitam isplati li se uopće iskeširati dosta za novu grafičku. Dal uopće brinuti o tome što bi moglo biti?

    Ajd me onda odmah savjetujte oko toga kad ste već tu svi na kupu

  24. #54
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Televizor do 3000 kuna

    AMD uskoro predstavlja novi High-end (R9 380X / 390X ili tako neko ime) kao i grafičku koja će zamijeniti HD 7870 / R9 270X i koja bi se mogla zvati možda R9 370 ili tako nekako.
    Nvidija je nedavno pustila GTX 980, 970 a danas eto GTX 960 te će uskoro nekakvi nasljednik Titana. Ništa drugo neće tako skoro te se uopće ne trebaš zamarati time tko će što i kada novo predstaviti.

    Za 1080p ti je neki optimum R9 285 te starije varijante R9 280 i 280X kao od nVidie GTX 760, 960 i 770. Moj izbor od tih bio bi Radeon R9 285 iako je GTX 960 tek neznatno slabija a puno štedljivija.
    Izabrao bih njega jer kanim nabaviti monitor s FreeSync tehnologijom i jer ipak malo više volim AMD grafičke (bio Ati fanboy).
    Ispod R9 270 ili 270X ne bih išao, a i one su dobre za 1080p. Također, mislim da je danas za 1080p ili manje bezveze ići na jače of R9 290 ili GTX 780 / 970.

    E sad, najviše ovisi o tome koliko novca ćeš izdvojiti, a to trebaš li mijenjati 550 Ti nekom jačom - to mislim da trebaš.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #55
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Promjena je u planu, jedino me zanimalo da li se isplati čekati. Negdje oko izlaska GTA V bi se išlo u nabavu. Imao sam dosad 3 nVidie i 1 ATI-icu i više manje sam sa svakom bio zadovoljan. Što se toga tiče mi je baš svejedno. Monitor ne planiram mijenjati pa me ni te nove tehnologije ne diraju. (pretpostavljam da je to ono što rješava vsync problem)

    Bilo bi poželjno da ima što kvalitetnije i tiše hlađenje te 3g garancije. Na Full HD se igram, tj. sitno iznad 1920x1200

    U teoriji mi nije problem ići do 3000kn kad bih znao da sam onda opet par godina na miru. Nisam netko kome je sve ispod ultra neprihvatljivo, ali mi se isto tako neda gnjaviti sa nadogradnjama svako malo pa radije sad platim više nešto što će dulje trajati. Ne znam samo koliko je realno očekivati da grafički zahtjevi baš jako porastu zbog novih konzola. Pročitao sam negdje da je pametno uzeti grafu sa 4GB VRAM-a čisto radi baš loših portova igara (znači skoro svaka)

  26. #56

    Re: Televizor do 3000 kuna

    GTX 970 za 2700 kn, ona od gige windforce i ne beri brigu


  27. #57
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Evo proletio sam kroz 2 reviewa i ovo zvuči baš kao ono što tražim. Tiha, dobro ohlađena, 3g garancije i cijena s kojom mogu živjeti. Još možda i padne koju kunu do travnja ili uleti neka ponuda.

    Ako netko misli da ima nešto pametnije, slobodno se izjasnite.

  28. #58

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Prije da će poskupiti nego pasti .Euro pada, dolar raste...hardver koji sam kupio u 2. mjesecu prošle godine sada je skuplji, da taj isti Procesor, matična, grafička...sve je poskupilo LOL


  29. #59
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Televizor do 3000 kuna

    O jebote . A valjda onda neće previše.

    I dva pitanja za kraj, pa možete natrag svojim životima. Ima li neki jednostavan način da saznam promjene u cijeni? Nešto tipa nabava.net pa da mi pošalje obavijest kad cijena grafičke padne na 2500kn recimo. Ak slučajno dođe na neku akciju uskoro. Baš da ću se sjetiti sam svaki dan pregledati nabavu, teško.

    Drugo, dal je potrebno raditi reinstall windowsa (u slučaju da ostanem na nVidiji) ili samo zamijenim grafičke i sve će bit u redu?

  30. #60
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Televizor do 3000 kuna

    Meni se ova nova GTX 960 čini kao best buy.
    Minimalno lošija od 970, ali 1000 kuna jeftinija.

    http://www.gamersnexus.net/hwreviews...-review/Page-2
    http://www.instar-informatika.hr/gra...a-2801/A844806

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •