Vidi rezultate ankete: a

Glasači
28. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • josipović

    9 32,14%
  • kolinda

    2 7,14%
  • kujundžić

    3 10,71%
  • sinčić

    14 50,00%
Stranica 11 od 17 PrvaPrva ... 910111213 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 301 do 330 od 510

Tema: predsjednički izbori 2014

  1. #301
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: predsjednički izbori 2014

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Daj pogledaj još jednom što si napisao i kako si nazvao čovjeka u kolicima. Tvrdiš da je on lažni branitelj?
    Ne, tvrdim samo da je govno.

  2. #302

    Re: predsjednički izbori 2014

    Daj objasni zbog čega?


  3. #303
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: predsjednički izbori 2014

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Daj objasni zbog čega?
    Pa evo, recimo jer podržavaju ovakve ljude i razmišljanja. Pametnom dosta.

    http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...ko-Dunava.html

  4. #304
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: predsjednički izbori 2014

    Zapravo, evo slika koja pogađa direktno u srž:



    Ovi u šatoru pripadaju ovima desno.

  5. #305
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: predsjednički izbori 2014

    Taj lik u kolicima doslovno živi za onih par datuma u godini, rat mu je prošlost, sadašnjost i budućnost i jednostavno je morao ispasti takav. Gadi mi se ono što je postao, ali razumijem zašto je takav. I sam poznajem jednu takvu osobu (udovicu) i zapravo je nevjerojatno koliko malo takvi znaju o životu. Mnogi od njih nisu svjesno i namjerno takvi kakvima ih doživljavamo putem tih članaka nego jednostavno ne znaju za onu drugu realnost, realnost koja ne uključuje desetak tisuća nikad zarađene mirovine koju dotična prima od svoje 30. godine. Stan i izravni upadi za sina u srednju školu i fakultet (mislim da je to kasnije ukinuto) da ne spominjem, kao ni razne druge beneficije. I sad su takvi žrtve rata, a ostali su sretnici kapitalizma koji rade za 3 do 5 tisuća i mogu samo sanjati o svemu tome. Rat je bio grozan kao i svaki drugi, ali nekima je stvarno vrijeme da začepe gubicu i okrenu se malo oko sebe jer nisu svjesni da žive u nekoj drugoj Hrvatskoj. Eto, ja nemam niti jednu osobu u bližoj i široj obitelji koja radi za taj iznos, kamoli da im je to mirovina. A pogotovo ne poznajem niti jednu osobu koja ima takvu mirovinu, a da ju je zaradila radom. Svaki teški invalid ima iste probleme, ali nitko nema takve invalidnine i beneficije kao ovi najglasniji branitelji i u tome je kvaka. Od koga oni točno traže solidarnost?
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  6. #306
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: predsjednički izbori 2014

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Daj pogledaj još jednom što si napisao i kako si nazvao čovjeka u kolicima. Tvrdiš da je on lažni branitelj?


    Inače mislim da se ne bih složio da se tim ljudima oduzmu ta prava i mislim da nije pretjerano da ostatak života dobivaju plaću za kontribuciju u ratu, ali za naknade od 5k kuna nadalje, očekujem da sjede doma i šute, te da imaju na umu da time ostatku države nameću jednu formu socijalizma protiv kojeg se tobože bore.

    Također ovo:


  7. #307
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: predsjednički izbori 2014

    Pa fora je u tome što oni tamo u Savskoj imaju najveća prava od svih branitelja u RH, pogotovo oni koji su to i inicirali (potpomognuti HDZ-om). Recimo što se nisu bunili kad je Jadranka uzela svima 10%?

    I nek taj Glogoški il kak se već zove ne laže da nema 25 tisuća primanja, jer ima - meni je stari poginuo u ratu, kum mi je bio u logoru, očuh i stric su ranjeni, i da ne nabrajam dalje, hoću reći da sam jako dobro upoznat s pravima i primanjima branitelja i njihovih obitelji te znam da 100%-tni HRVI ima otprilike takva primanja. Isto tak ne velim da on nije zaslužio tih 25 tisuća no teško da ima pravih razloga za pobunu u ovom trenutku izuzev političkih.

    Bio je kum jedan dan na prosvjedu i zgadilo mu se sve to. Pola ih ni nema pojma zašto se bune, a druga polovica su HDZ-ove marionete. Čast iznimkama. I da, kaže da su valjda svi klošari nabacili nešto kamuflažno na sebe kako bi se tamo besplatno najeli.

    @Milf
    I ti si malo pretjerao sa svim tim pravima. Ja recimo imam obiteljsku mirovinu i invalidninu (tj. moja mama i ja) do završetka školovanja +1 god., stan smo dobili na korištenje te smo ga otkupili (nije bio na poklon), što se tiče izravnih upisa to mi i tako nije ništa značilo jer sam ionako imao dovoljno dobre ocjene odnosno napisao prijemni za faks, a i faks je sad svima besplatan. Najbolje mi je bilo slušati iz godine u godinu o besplatnim udžbenicima djeci poginulih i kasnije stipendijama na koje ja kao dijete poginulog branitelja nisam imao prava, jer jbg moj stari nije stigao napraviti još par djece pa da prosjek primanja po osobi bude niži. Dobio sam i neke dionice od Tuđmana koje su ionako kasnije propale uslijed privatizacije pa nemam ništa od toga, kasnije smo dobili udjele u onom braniteljskom fondu koje smo praktički odmah prodali da i to ne propadne tako da sad imam lijepu ušteđevinu.

    Da ne protumačiš krivo da se ja nešto bunim, ne, ja mogu biti samo zahvalan državi na svemu tome...no opet mi ide na živce kad mi netko počne govorit kakva ja to imam prava kao da zna bolje od mene - al jbg za to su krivi političari i mediji...


    Lažni branitelji su drugi problem, pogotovo jer ih ima valjda skoro koliko i pravih...tu se nema što komentirati. Svaka čast SDP-u na objavi registra branitelja no šteta što nemaju muda da ga i pročiste od lažnih smradova. Ali opet vidite da se sada bune bez pravog razloga pa se onda treba zamisliti što bi tek bilo da krenu pročišćavati taj registar.

  8. #308

    Re: predsjednički izbori 2014

    = Citat = Izvorno postao Duke v2.0 Pregledaj post
    Istinski branitelj je moj stari koji je dragovoljac i proveo je mjesece na pravom bojištu, ali mu ne pada na pamet dat ikakvu podršku ovim smradovima, nego čovjek šuti, radi i uzdržava obitelj, dovoljna nagrada mu je hrvatska samostalnost i za njega je rat gotov.

    Sorry nisam vidio ovaj post.

    Slažem se da je on istinski branitelj i rodoljub. 100%. Ali uzmi da je nastradao i da je 100% invalid, ili da je poginuo pa da si živio bez oca. FDa li bi 25.000 kn bilo dovoljno za njegov uništeni život, uništeni život tvoje majke koja bi se po cijele dane brinual o njemu i tvoj koji bi svemu tome prisustvovao. Koliko košta normalan život? Koliko košta smrt oca? Znači ovo nisu parole nego stvarne situacije i ne kužim zašto nazivati čovjeka govnom jer prima taj novac i unatoč tome osjeća se poneženim zbog antibraniteljske hajke koja traje godinama. Znači ne pričam o lažnim braniteljima koje bi trebalo sudski goniti, nego o braniteljima koji se svi stavljaju pod istu kapu.

    Oni traže da uđu u ustav. Pa dajmo im to. Zašto da ne, smtaraju se privilegiranim skupinom građana i traže da budu u navedeni u stavu kao takvi. Znači to traže za stradalnike i poginule, ne sve branitelje. Normalno da će onaj tko je bio dragovoljac ili mobiliziran i prošao kroz rat zdrav raditi do penzije i imati pravo na npr. ne plaćanje participacije, dionice, prednost kod zapošljavnja i sl. To je sve OK. Mislim da nitko normalan ne traži da ako se borio ima mirovinu samo zbog toga. To su gluposti. A akoi je netko platio i dobio mirovinu, a ima i takvih tko zna koliko, onda se zna što bi trebalo sa takvima kao i sa drugim ratnim profiterima.

    http://www.hrt.hr/enz/nedjeljom-u-dva/

    Prvih deset minuta emisije.


  9. #309
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: predsjednički izbori 2014

    Problem je kaj ne postoji nikakva hajka prema braniteljima osim u njihovim glavama. Nisu im smanjivali nikakva prava, imo je 25.000 prije 20 godina, ima ih i sad. Doduše jedan je reko da su mu ukinuli besplatne toplice. I problem je što uz sve to besramno lažu i izvrću statistike. Pročitaj, dobro štivo:

    http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=791246

  10. #310
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: predsjednički izbori 2014

    smanjivali su prava, pa i SDP i HDZ su ti rezali penzije za 10%..ukinuli su povlastice kod kupnje automobila...mislim da su i nešto uzimali invalidima s manjim % invalidnosti...pa dovoljno da pogledaš koliko revizija ima Zakon o pravima branitelja...
    recimo što se tiče zdravstva tu se uglavnom slažem s ovima što prosvjeduju da bi im trebali dati veći prioritet...

    što se tiče članka - index.hr je baš relevantan za bilo što u RH...

  11. #311
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: predsjednički izbori 2014

    A čak ni ti koji na papiru imaju 100 % invalidnost često to nisu. Pogledaj ovo smeće Jelenu Vuković gore. Osobno znam da mi tetak koji nijedan dan nije proveo na bojištu i nikad kod njega nisam primjetio nikakve fizičke ni mentalne smetnje ima knjižicu sa upisanim 100 % invaliditetom. Snaha od sestrične, provela par mjeseci u kuhinji u vojarni, ima 10.000 kn mirovine, i još se životinja ima obraza žalit se na to. Srećom nikad je osobno nisam upoznao i nadam se da neću jer ne želim sestrični uništavat obiteljske veze

    Takvih ljudi ima 500.000 tisuća. 500 jebenih tisuća. Svaki četvrti muškarac u hrvatskoj, bez obzira na dob, znači ukljućujući 80-godišnjake i tinejđere, ima status branitelja. Ako od svog tog broja njih samo 20.000 ima stvarne posljedice, već sam puno rekao. A pitanje je koliko ovih ostalih 400 i nešto tisuća siše od države.

    Al uostalom, dobro je napisao crnisokol:

    = Citat = Izvorno postao crnisokol Pregledaj post
    Pa fora je u tome što oni tamo u Savskoj imaju najveća prava od svih branitelja u RH, pogotovo oni koji su to i inicirali (potpomognuti HDZ-om). Recimo što se nisu bunili kad je Jadranka uzela svima 10%?

    I nek taj Glogoški il kak se već zove ne laže da nema 25 tisuća primanja, jer ima - meni je stari poginuo u ratu, kum mi je bio u logoru, očuh i stric su ranjeni, i da ne nabrajam dalje, hoću reći da sam jako dobro upoznat s pravima i primanjima branitelja i njihovih obitelji te znam da 100%-tni HRVI ima otprilike takva primanja. Isto tak ne velim da on nije zaslužio tih 25 tisuća no teško da ima pravih razloga za pobunu u ovom trenutku izuzev političkih.

    Bio je kum jedan dan na prosvjedu i zgadilo mu se sve to. Pola ih ni nema pojma zašto se bune, a druga polovica su HDZ-ove marionete. Čast iznimkama. I da, kaže da su valjda svi klošari nabacili nešto kamuflažno na sebe kako bi se tamo besplatno najeli.
    Od svega ovog što smo napričali tu bi ti već dovoljno trebalo bit da samo provedeš neko vrijeme kraj tog šatora i da po licima, parolama i simbolikom prepoznaš kakav je to ružan profil ljudi.

  12. #312
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: predsjednički izbori 2014

    = Citat = Izvorno postao crnisokol Pregledaj post
    smanjivali su prava, pa i SDP i HDZ su ti rezali penzije za 10%..ukinuli su povlastice kod kupnje automobila...mislim da su i nešto uzimali invalidima s manjim % invalidnosti...pa dovoljno da pogledaš koliko revizija ima Zakon o pravima branitelja...
    recimo što se tiče zdravstva tu se uglavnom slažem s ovima što prosvjeduju da bi im trebali dati veći prioritet...

    što se tiče članka - index.hr je baš relevantan za bilo što u RH...
    To je sve kikiriki, i dalje imaju više nego dovoljna prava s obzirom na situaciju u državi.

    Pa Index pogoto je relevantan jer je jedini neovisan. Jutarnji je SDPova mašinerija, Večernji HDZova. No kakav god da je, s ovim člankom su pogodili u sridu.

  13. #313
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: predsjednički izbori 2014

    Da citiram jedan fini dio:

    "Govoreći pred prosvjednim križarskim skupom, Glogoški je optužio one koji su na čelu državnih institucija da su odgovorni za svaki suicid branitelja. Kazao je da je neprihvatljivo što je 2014. godine točan broj suicida branitelja još uvijek nepoznat. Tražio je da se taj broj objavi i tražio je odgovore na pitanja o tome koje su to aktivnosti poduzete za prevenciju samoubojstava branitelja, gdje se provode i tko je za njih odgovoran. No sva ta pitanja bila su lažna, jer su odgovori na njih organizatorima prosvjeda dobro poznati. Podatak o tome da je od 1990. do 2013. zabilježeno 2614 suicida među braniteljima poznat je javnosti, kao što su poznati i drugi podaci koji se svake godine objavljuju u izvještajima o provedbi Zakona o pravima hrvatskih branitelja. Uz materijalna prava koja godišnje iznose šest milijardi kuna, u tim redovnim izvještajima detaljno je opisan i psihosocijalni program pod kojim se provode mjere psihološke pomoći i prevencije suicida branitelja putem posebno oformljena četiri regionalna centra za psihotraumu, 21 županijskog centra za psihosocijalnu pomoć i Centra za krizna stanja u Zagrebu, a prikazan je i broj intervencija za svaku ustanovu. Ti centri braniteljima pružaju usluge koje nisu obuhvaćene standardima zdravstvenog osiguranja, pa tako ni dostupne ostalim građanima. Oni obavljaju i vještačenja o uzročno-posljedičnoj vezi suicida branitelja sa sudjelovanjem u ratu, na osnovu čega njihove obitelji imaju pravo na obiteljske mirovine.

    Sve to dobro je poznato Đuri Glogoškom, Anti Deuru, Josipu Klemmu i ostalim vođama braniteljskog prosvjeda, koji su posljednjim križarskim performansom još jednom pokušali prikazati branitelje kao posebno ugroženu skupinu. Od početka njihovog okupljanja pred zgradom Ministarstva, gdje između njihovih prosvjednih akcija dnevno dežura tek nekoliko desetaka ljudi, oni su imali problema s iznošenjem konkretnih razloga za prosvjed upravo zato što im je država u vezi svakog njihovog problema osigurala izdašnu materijalnu podršku, specijalne programe i privilegirani status u odnosu na ostale građane. To što u svemu imaju poseban tretman ne znači da problemi branitelja, od invaliditeta do suicida, nisu stvarni i da manipulacije tim problemima ne mogu imati opasne posljedice. Vođe prosvjeda pokazali su da su spremni manipulirati čak i samoubojstvima kako bi opravdali zahtjeve koje postavljaju pred vladajuće."

  14. #314
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: predsjednički izbori 2014

    a dobro, ovima koji imaju 10 000+ i je kikiriki...ali malo previše poistovjećuješ sve branitelje s ovima koji imaju tako velika primanja...recimo mojem stricu je to što su mu dva puta uzeli po 10% popriličan udar na kućni budžet, jer je čovjek u kreditima, nije sad on računao pred par godina da će mu smanjivati penziju...imaš i popriličan broj onih koji imaju, ajmo reć, normalne mirovine do pet tisuća...recimo Antunovićka ti je za vrijeme Račanove vlade umirovila popriličan broj branitelja, dali im dobre otpremnine i penzije od uglavnom 2,5-5 tisuća kuna - opet problem što se tu radilo o relativno mladim ljudima koji su mogli raditi još godinama koji sad čine nepotreban trošak za mirovinski sustav...a ionako ih dobar dio radi na crno kako bi si povećali primanja...

    kao što sam već napisao problem je što prosvjeduju oni koji imaju najviša primanja i najveća prava..recimo onaj Klemm ima ''Klem-Security'', i još je lik donirao popriličnu svotu za Kolindinu kampanju...mislim da je sve jasno...

  15. #315
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: predsjednički izbori 2014

    = Citat = Izvorno postao Duke v2.0 Pregledaj post
    Da citiram jedan fini dio:

    Oni obavljaju i vještačenja o uzročno-posljedičnoj vezi suicida branitelja sa sudjelovanjem u ratu, na osnovu čega njihove obitelji imaju pravo na obiteljske mirovine.

    E ovo nisam znao...znači ako idiot počini samoubojstvo (meni ništa ne može opravdati samoubojstvo, pa ni rat ni PTSP ni logor) onda dobije obiteljsku mirovinu isto kao onaj kome je muž/otac poginuo u ratu od neprijateljskog metka? ili dobije nekakvu civilnu obiteljsku mirovinu?

  16. #316
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: predsjednički izbori 2014

    Šta su tebi samoubojice napravili?

  17. #317
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: predsjednički izbori 2014

    = Citat = Izvorno postao crnisokol Pregledaj post
    Da ne protumačiš krivo da se ja nešto bunim, ne, ja mogu biti samo zahvalan državi na svemu tome...no opet mi ide na živce kad mi netko počne govorit kakva ja to imam prava kao da zna bolje od mene - al jbg za to su krivi političari i mediji...
    Ja se samo ravnam po toj ženi koju sam spomenuo, ne komentiram druge slučajeve. Njezin sin mi je dobar prijatelj, često sam tamo i to su informacije praktički iz prve ruke. 8 do 9 tisuća mjesečno je to. 3x puta veće od prosječne mirovine u RH, 6x veće od prosječne invalidske mirovine te skoro 2x koliko iznosi službena prosječna plaća, iznos kojeg preko 65% zaposlenih nikad nije vidjelo (ako je vjerovati ministru). Neće mu vratiti oca, ali će mu dati sigurnost i kreditnu sposobnost, platiti automobil, školovanje i stan te ga zasad poštedjeti sudbine mnogih njegovih vršnjaka - iseljavanja. Dakle, branitelji su po meni odlično zbrinuti i nemaju se razloga buniti. E sad, smanjivanja prava je bilo i bit će, ali to s politikom toliko i nema veze. Zagrizli smo više nego što možemo progutati i to je sve. Demografska slika nam je katastrofalna, zaposlenih sve manje, a i ta slika je uljepšana zbog silnog broja uhljeba. Samim time je i love u proračunu sve manje, mirovinski sustav u kurcu i eto ti svake godine istog scenarija... Lažnjaka definitivno ima, ali čak i ne vjerujem da su oni ti koji su problem, tj. ne vjerujem da ih je toliko puno. Sve da i zadnjeg lažnjaka izbaciš iz registra i oduzmeš mu prava, sumnjam da bi se situacija u državi bitno popravila. Stvorili smo sustav u kojem se praktički ne isplati raditi, a najbolje žive oni koji kune nisu uplatili u fond. Ovo što danas gledaš je posljedica toga i bojim se da je ovo mila majka u odnosu na ono što nas čeka za par godina. Ništa od toga neće imati veze s crvenima i komunjarama, samo s osnovnim zakonima ekonomije. Al' ajde, pretpostavljam da se s time ionako slažu svi osim likova kakav je dotični gospodin u kolicima. Inače se slažem s tvojim kasnijm postovima, komentiram reda radi.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  18. #318
    Member Plants Vs Zombies Marko's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    80

    Re: predsjednički izbori 2014

    se samo ravnam po toj ženi koju sam spomenuo, ne komentiram druge slučajeve. Njezin sin mi je dobar prijatelj, često sam tamo i to su informacije praktički iz prve ruke. 8 do 9 tisuća mjesečno je to. 3x puta veće od prosječne mirovine u RH, 6x veće od prosječne invalidske mirovine te skoro 2x koliko iznosi službena prosječna plaća, iznos kojeg preko 65% zaposlenih nikad nije vidjelo (ako je vjerovati ministru). Neće mu vratiti oca, ali će mu dati sigurnost i kreditnu sposobnost, platiti automobil, školovanje i stan te ga zasad poštedjeti sudbine mnogih njegovih vršnjaka - iseljavanja
    aj nemoj pričat gluposti

    kako su djeca branitelja čije su dijelove vadili iz slavonskog blata i vraćali obiteljima u kesici sa zastavom mogu biti sigurnost, kreditnu sposobnost, auto, školovanje i stan ako

    - primaju mirovinu za vrijeme trajanja redovitog školovanja ( dakle, do 18-te, odnosno 24, poslije čega ulaze na tržište rada kao i svi drugi )
    - na taj isti fakultet upadaju pod uvjetom da su zadovoljili kriterije kao i svi ostali ( ne mogu upisati, primjerice, FER ako imaju položeno B razinu matematike ), pri čemu "ne uzimaju" nikom mjesto, nego se "stvara" dodatno
    - famozni stan koji su "dobili" im je država dala još za vrijeme rata pod uvjetom da obitelj nema riješeno stambeno pitanje. dakle, nije riječ o "1+1", nego "0+1" sistemu. sad mi samo reci da im država nije trebala omogućiti tu "povlasticu"

    treba ipak imati malo obraza

  19. #319
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: predsjednički izbori 2014

    S druge strane ak 20 godina ne radis nista, a sposoban si, brijem da i mentalno istrulis. Normalno dosta njih vjerojatno radi na crno, al to je druga prica

  20. #320

    Re: predsjednički izbori 2014

    Crnisokol uhljeb confirmed

  21. #321
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: predsjednički izbori 2014

    = Citat = Izvorno postao Marko Pregledaj post
    aj nemoj pričat gluposti

    kako su djeca branitelja čije su dijelove vadili iz slavonskog blata i vraćali obiteljima u kesici sa zastavom mogu biti sigurnost, kreditnu sposobnost, auto, školovanje i stan ako

    - primaju mirovinu za vrijeme trajanja redovitog školovanja ( dakle, do 18-te, odnosno 24, poslije čega ulaze na tržište rada kao i svi drugi )
    Ne znam o čemu ti pičaš, ali žena ne radi ništa već 15-20 godina i uživa standard nedostižan za veliku većinu radnika. Koji mrtvi ulazak na tržište rada? Niti ima staža, niti ima iskustva, ništa. Primat će tu mirovinu samo ako se ponovno ne uda, a neće upravo iz tog razloga. Dakle, do kraja života.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  22. #322
    Member Plants Vs Zombies Marko's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    80

    Re: predsjednički izbori 2014

    govorim ti o tvom legi. on će primati obiteljsku mirovinu do trenutka kad završi srednju / diplomira, a tada ulazi na tržište rada, baš kao i svi drugi

    što se tiče "žene", logika kojom udovice dobivaju mirovine se sastoji u tome da ih se materijalno osigura, a sa ciljem da se može posvetiti odgoju djeteta koje će izrasti u odgovornu odraslu osobu. ili smatraš da su se desetak tisuća djece bez oca mogla sama odgojiti dok im mama radi desetosatne smjene u lokalnom škveru?

  23. #323
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: predsjednički izbori 2014

    Pa legi se jebe kad ima staru iza sebe, o tome ti pričam. Ne može mu "zagustiti" kao ostalima. Za mene je to pojam financijske sigurnosti. Branitelji, udovice i njihova djeca su fantastično zbrinuti kad uzmeš u obzir kapacitete države. F-A-N-T-A-S-T-I-Č-N-O. Onaj manji dio njih koji smatra da to nije tako nema blage veze o društvu u kojem živi kao ni o životu svojih sugrađana. I to je to, ne znam čemu ovo zadnje pitanje.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  24. #324
    Member Plants Vs Zombies Marko's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    80

    Re: predsjednički izbori 2014

    zadnje pitanje je postavljeno u tonu rasprave koja se vodila o ženama i djeci poginulih branitelja ( na stranu sad pivopije koje imaju mirovine na konto porezanog prsta u glavnom štabu )

    tvog legu ne znam, al dajem ruku u vatru da bi ti iste sekunde dao sve svoje, kako kažeš, povlastice, samo da može odrastati uz oca

  25. #325
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: predsjednički izbori 2014

    A pa nisam primjetio nikakav poseban ton, da ti budem iskren. Logično je da trebaju dobivati naknadu, to ni ne osporavam. Ono što želim reći je da se nitko od takvih ne bi trebao buniti jer radom ne bi stekli ni 50% toga. Ni udovice, ni taj čovjek u kolicima. Ovo je zapravo jedan od rijetkih sučajeva u kojima se ova prčija od države maksimalno pobrinula za potrebite.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  26. #326
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: predsjednički izbori 2014

    = Citat = Izvorno postao Razzarach Pregledaj post
    Crnisokol uhljeb confirmed
    haha...ček moram se sad učlaniti u HDZ pa da me nekamo uguraju dok dođu na vlast


    = Citat = Izvorno postao MILF hunter Pregledaj post
    Ne znam o čemu ti pičaš, ali žena ne radi ništa već 15-20 godina i uživa standard nedostižan za veliku većinu radnika. Koji mrtvi ulazak na tržište rada? Niti ima staža, niti ima iskustva, ništa. Primat će tu mirovinu samo ako se ponovno ne uda, a neće upravo iz tog razloga. Dakle, do kraja života.
    Krivo, može se i ponovno udati od prosinca 2012...ta promjena u Zakonu o braniteljima mi jedino smeta kod Matića...


    = Citat = Izvorno postao MILF hunter Pregledaj post
    A pa nisam primjetio nikakav poseban ton, da ti budem iskren. Logično je da trebaju dobivati naknadu, to ni ne osporavam. Ono što želim reći je da se nitko od takvih ne bi trebao buniti jer radom ne bi stekli ni 50% toga. Ni udovice, ni taj čovjek u kolicima. Ovo je zapravo jedan od rijetkih sučajeva u kojima se ova prčija od države maksimalno pobrinula za potrebite.
    Slažem se, imaju jako malo razloga za prosvjed, pogotovo u usporedbi s nekakvim prosječnim građaninom RH.

  27. #327
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: predsjednički izbori 2014

    = Citat = Izvorno postao MILF hunter Pregledaj post
    Ono što želim reći je da se nitko od takvih ne bi trebao buniti jer radom ne bi stekli ni 50% toga.
    Ovo je jebeni centar problema. Samo budale u Hrvatskoj rade.

  28. #328
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: predsjednički izbori 2014

    Samo budale rade.

  29. #329
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

  30. #330
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: predsjednički izbori 2014

    Ovo se da tumačiti na više načina.
    Inače, glasao za Sinčića, premda je lik budala. HDZ i SDP ne zaokružujem po defaultu, dok mi je Kujundžić u početku djelovao ok no em se znao u kampanji dosta debilno ponašati em je prije bio u HDZ-u, pa ono, od dva preostala debila radije biram nekog bez veze s HDZ-om.
    Od svih mi se najavljenih kandidata kao najbolji bio činio Ivan Rude, no čovjek na žalost nije uspio skupiti potpise pa eto, ništa od njega.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •