Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 67

Tema: Nova konfa misljenje

  1. #31
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Nova konfa misljenje

    Osmica bogovski koristi taj hardver koji je kupio, i više jezgri i GPU akceleraciju i SSD. Praktički je osmica pod obavezno za njegov komp.

  2. #32

    Re: Nova konfa misljenje

    Koristi taj hardver isto ko i sedmica. Ako imaš kakve testove i usporedbe slobodno me razuvjeri.


  3. #33
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova konfa misljenje

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Koristi taj hardver isto ko i sedmica. Ako imaš kakve testove i usporedbe slobodno me razuvjeri.
    Ponekad ima zdrav razum. Drugo mu u ovoj situaciji ni ne treba.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #34

    Re: Nova konfa misljenje

    Ili padanje na marketing? Pitanje je koliko si zdrav ako stalno gutaš reklame.


  5. #35
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova konfa misljenje

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Ili padanje na marketing? Pitanje je koliko si zdrav ako stalno gutaš reklame.
    Kaže netko tko vjerojatno 8.1 ni isprobao nije. Kredibilitet over 9000.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #36

    Re: Nova konfa misljenje

    Da s obzirom da svaki dan provjerim nekoliko kompova sa operativnim sustavima od windowsa 2000 pa do 8.1. I tako zadnjih 22 godine. I onda mi ide pametovati magistar koji zarađuje kao konobar. LOL.


  7. #37
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Nova konfa misljenje

    Sick burn.

  8. #38
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova konfa misljenje

    Dakle na istom kompu si uspoređivao 7 i 8.1 i došao si do zaključka da je 7 bolji OS? Onako, kao nekome tko je upoznat s razlikama ta dva OS-a, objasni mi, po čemu je to WIndows 7 bolji?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  9. #39

    Re: Nova konfa misljenje

    Ne, ne objasni ti po čemu je 8.1 bolji jer ja nigdje nisam napisao da je sedmica bolja, nego da nema smisla bacati 800 kn na nadogradnju koja to u stvari i nije. Znači nauči čitati u pod pauzom dok čekaš narudžbu za sljedeći gemišt.


  10. #40
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Nova konfa misljenje

    hohooooohoo

  11. #41
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova konfa misljenje

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Ne, ne objasni ti po čemu je 8.1 bolji jer ja nigdje nisam napisao da je sedmica bolja, nego da nema smisla bacati 800 kn na nadogradnju koja to u stvari i nije. Znači nauči čitati u pod pauzom dok čekaš narudžbu za sljedeći gemišt.
    Vista, 7, 8, 8.1 i 10 su u osnovi jedan te isti OS (doslovno). Zašto si onda na 7 umjesto na Visti?
    Ja znam, jer je unaprijeđen OS, dorađen, poboljšan. Windows 8.1 je za 7 ono što je 7 za Vistu.
    Poboljšano je doslovno sve što se trebalo poboljšati osim korisničkog sučelja (ModernUI je srednja žalost), a biti će i to poboljšano dolaskom Windowsa 10.
    Ukratko se može reći da 8.1 bolje koristi taj hardver koji je kupio, i više jezgri i GPU akceleraciju i SSD. Ono što je W3dr4n rekao.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #42

    Re: Nova konfa misljenje

    Nisi rekao ništa novo. Pitanje je zašto plaćati 800 kn za "novi" OS ako se ima sedmica? Nigdje nisam spomenuo da nema smisla ako ništa ne košta. I sam kažeš da su promjene gotovo kozmetičke, pa to i ja tvrdim od prvog posta u ovoj raspravi. Digne mi živac kad netko rezolutno napiše da se mora koristiti 8.1 na takvom hardveru a po svim testovima razlike u igranju ili svakodnevnom korištenju nema. 8.1 je bolji za nekoga tko si nezna instalirati neki besplatni optimizacijski softver za SSD ili koristiti onaj koji dobije sa istim. Također 8.1 je bolji za nekoga tko želi paliti komp svakih sat vremena a ne radi mu kako treba sleep funkcija na sedmici. 8.1 je bolji za nekoga tko ima windows phone ili tablet a ne želi koristiti android.


  13. #43
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova konfa misljenje

    Kakvih 800 kuna? 25-45$ daleko je ispod toga. Windows 10 Developer Preview i za mjesec dana Consumer Preview pak ne košta ništa.

    Promjene nisu kozmetičke, vidi se po raspoređivanju resursa koje Windowsi odrađuju. I to se itekako osjeti u igrama.
    Čisti primjer Battlefield 4, na Windows 8.1 nema tolikih framedropova kao na 7, framerate manje varira i u globalu je nešto blago veći, a kombinacija tog troje rezultira pak glađim dojmom izvođenja igre.
    Tipičan "bench run" bi na 7 pokazao nešto niži donji fps, nešto višlji ili jednak srednji fps i nešto niži gornji fps u usporedbi s 8.1 no kada bi poredio frametime grafove jasno bi se vidjelo prednost toga što je donji fps višlji i što frametime ne varira toliko.

    Ovo mi je isto kao ona rasprava kada je izašao Windows 7 pa kad su mnogi vikali "zašto bih davao 800 Kuna za Windows 7 kada mi na XP-u sve radi dobro i imam veći fps".
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #44
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Nova konfa misljenje

    jebo tebe taj tvoj betlfild

  15. #45

    Re: Nova konfa misljenje

    Ne to nije ista rasprava jer na XP nije išao DX10 , 64 bini XP nikada nije zaživio po pitanju drivera a ljudi su većinom imali 4 gb rama koje su željeli koristiti itd. Što se cijene tiče mislim na ovu

    http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=14465

    Ne vidim koji to entuzijasta kupuje išta ispod retaila s obzirom da nije nikava rijetkost mijenjati matičnu ploču ili instalirati windowse na sekundarno računalo.

    Što se igara tiče jedno je što ti pričaš a drugo je što pokazuju testovi. Jedina razlika i je B4 ali to je praktički zanemarivo jer je jednako visok tj,. nizak minimalni FPS. Također u prosjeku to je skoro pa isto. Više marketing nego stvarna razlika. U ostalim igrama nema razlike. U većini programa razlika je smiješno mala.



  16. #46
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Nova konfa misljenje

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Nigdje nisam spomenuo da nema smisla ako ništa ne košta.
    Pa ne košta.

  17. #47
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Nova konfa misljenje

    auuuu je se zaspamalo
    inace win se instaliro za manje od 5 minuta
    frend mi je sastavljo komp koji je radio u linksu i najbolje u cjeloj hr rjesio neki prijamni ispit za njihovog servisera

    inace, nisam dobio mount za ssd tak da je citac kartica izvisio, do ponedjeljka
    2. taj jebeni hladnjak za procesor zauzme bukvalno pola maticne
    znaci, rami jedva stanu, graficka nestane u 1. slot i zadnji slot nestane graficka zbog napajanja.
    onda sama graficka nije uspjela stat, neg smo morali neku plastiku micat na samom kucistu
    nismo inace imali vecih problema sa sastavljanjem
    samo je taj hladnjak preogroman pa smo se stime dost prcali i nekim kablovima sto smo iznad trebali od napajanja ubost u maticnu jer nema prostora


    ovo je prvi test temperatura



    procesor je na 25 stupnjeva , 3.3 ghz, nisam ga clockao, al kolko sam procito da je taj prejeben proc za clockanje, kasnjije kad malo se ufuram stavit cu ga na 4.5 ghz

    graficka je na 31 stupanj
    maticna cca 32-33 stupnja
    sve u svemu ugodna ljetna temperatura

    sa steama se skida warthunder pacemo vidit ga na djelu kak ce stvari stajat

    sve u svemu
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  18. #48
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova konfa misljenje

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Ne to nije ista rasprava jer na XP nije išao DX10 , 64 bini XP nikada nije zaživio po pitanju drivera a ljudi su većinom imali 4 gb rama koje su željeli koristiti itd. Što se cijene tiče mislim na ovu

    http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=14465

    Ne vidim koji to entuzijasta kupuje išta ispod retaila s obzirom da nije nikava rijetkost mijenjati matičnu ploču ili instalirati windowse na sekundarno računalo.

    Što se igara tiče jedno je što ti pričaš a drugo je što pokazuju testovi. Jedina razlika i je B4 ali to je praktički zanemarivo jer je jednako visok tj,. nizak minimalni FPS. Također u prosjeku to je skoro pa isto. Više marketing nego stvarna razlika. U ostalim igrama nema razlike. U većini programa razlika je smiješno mala.

    Windows 8 Retail X64 ključ dođe 45$ tamo gdje ja gledam.

    Ne, nije jedno što ja pričam a drugo što pokazuju testovi nego si ti linkao "usporedbu" u kojoj je BryanEasy mjerio donji, srednji i gornji FPS a ne variranje istog i to svatko tko pogleda taj video vidi.
    Nije marketing ako ti igra glađe radi kada je stalno 45 fps nego kad ti varira između 30 i 60, a prosječni fps ti je isti. Padovi frameratea je ono što izaziva zaštekavanje u igrama i tu WIndows 8.1 ima ogromnu prednost.
    Jednostavno bolje barata procesorom.

    Dok god ti je glavno mjerilo ono što ti fraps pokazuje nisi mjerodavan.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  19. #49
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Nova konfa misljenje

    stavio sam win 8.1 da se nesvadjate

    ovo mi je gear xD
    tipkovnica je iz 2004 i jos radi odlicno!!!
    mis je iz 2006 godine
    tu ide sljedeca investicija


    onda poslje toga cu ubacit jos jednu takvu graficku i jos 4 gb rama i mozda jaci hdd jer sam se sjebo sa ovim al vidit cu jos




    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  20. #50
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Nova konfa misljenje

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Pristojan high end komp, samo nemoj sad gore stavit Windows 7 ili još gore XP.
    Kasnim na spamfest, ali pošto ima intel proc i Gigabyte matičnu, može i Yosemite garant bez problema. Čak je vjerojatno i legalno pošto je besplatan na appstoru, samo mu treba netko s macom da napravi bootable stick.

  21. #51
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova konfa misljenje

    Nema ti smisla još jedna grafička ako ti monitor nije barem 1440p ili ako nemaš višemonitorski sustav.

    Tipkovnica ti i liči još na tipkovnicu, ali ono desno od nje ja ne bih nazvao mišem.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  22. #52

    Re: Nova konfa misljenje

    Ovo je fakat svetogrđe...staviti na takav komp takvu djetinjastu periferiju .


  23. #53
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Nova konfa misljenje

    ahahaha da, al eto, stim "misem" sam ownao neke koji imaju razere , rat-ove, logitech g itd..

    a sta se tice monitora, tokom iduce godine prije graficke i rama a poslje tipkovnice i misa ide Monitor DELL UltraSharp U2413 PremierColor, 24" sta mi treba za dizajn, pa poslje graficke i rama jos jedan takav monitor ubodem
    imam wacom graficki tablet i mislim da je to sve sta mi treba za poso i veselje
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  24. #54
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Nova konfa misljenje

    btw dajte odma neke preporuke za misa i tipkovnice
    zapravo vise za tipkovnice jer sam vidio neki logitechov mis od cca 600kn navodno najbrzi pa sta god to znacilo
    u to se puno nekontam i nisam u toku
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  25. #55
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova konfa misljenje

    Najbrži? To bi bio G402 Hyperion Fury, ali on ti nije ni blizu 600 kuna. G502 Daedalus Prime je bliži toj cifri. Oba imaju mane, recimo G502 ima užasno loše nožice koje vrlo brzo odu a zamjenske je relativno teško nabaviti.

    Koliko bi dao za tipkovnicu?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  26. #56
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Nova konfa misljenje

    ne vise od 100 eura za tipkovnicu
    slicno i za misa
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  27. #57
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Nova konfa misljenje

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara Pregledaj post
    btw dajte odma neke preporuke za misa i tipkovnice
    zapravo vise za tipkovnice jer sam vidio neki logitechov mis od cca 600kn navodno najbrzi pa sta god to znacilo
    u to se puno nekontam i nisam u toku
    Miš ti apsolutno ništa ne znači. Iznad 100 kuna nemoj davati. Imam G400s i uopće nije vrijedan njegove pune cijene. Razlika u odnosu na jeftinjak od 50 kuna je ta da ima back i forward tipke i bolji DPI koji i nije neka strašna prednost osim ako igraš FPSove. Okej, ovaj ima i tipke za namještanje DPI u letu što je zgodna stvar da si sensitivity namjestiš kad se sjetiš, ali to je sve. Nije nimalo udobniji niti ništa. Kupi nešto što izgleda solidno i da ti paše u ruku.

  28. #58
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Nova konfa misljenje

    to svakak ima istine
    al bio bi mi dobar neki full precizan kad radim sa vektorima u ilustratoru itd da ima bolji osjet
    kad nes namjestaim, tipa ocu crtu povuc da bude na tocno 32, i onda ciljam 10 dana 31.92 pa 32.04 itd dok nedobijem na okroglo sta trebam
    ovaj trenutni mis puno radi skokove
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  29. #59
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nova konfa misljenje

    Miš Razer Deathadder Chroma, Classic ili 2013 (koji god uloviš) a što se tipkovnice tiče - neka mehanička, po mogućnosti s Cherry MX Brown switchevima ili sličnima.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  30. #60
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Nova konfa misljenje

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    Miš ti apsolutno ništa ne znači. Iznad 100 kuna nemoj davati. Imam G400s i uopće nije vrijedan njegove pune cijene. Razlika u odnosu na jeftinjak od 50 kuna je ta da ima back i forward tipke i bolji DPI koji i nije neka strašna prednost osim ako igraš FPSove. Okej, ovaj ima i tipke za namještanje DPI u letu što je zgodna stvar da si sensitivity namjestiš kad se sjetiš, ali to je sve. Nije nimalo udobniji niti ništa. Kupi nešto što izgleda solidno i da ti paše u ruku.
    shitpost

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •