Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 137

Tema: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Dakle moram si kupit jeftine slušalice, do 200 kn, koje bi koristio većinom za gaming (ne MP, tako da je mikrofon nebitan) i malo muzike/filmova. Sony je 140 kn, Sennheiser 190 kn a koliko vidim po recenzijama gotovo su identične pa me zanima jel imao netko na forumu iskustva s njima da mi da još koji detalj. Ili preporuči nešto bolje makar sumnjam

  2. #2

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Sennheiserice jerbo idu oko uha a ne na uho(ko sonyeve) što je puno komfornije za dulje nošenje.

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    = Citat = Izvorno postao beba nema zvečku Pregledaj post
    Sennheiserice jerbo idu oko uha a ne na uho(ko sonyeve) što je puno komfornije za dulje nošenje.
    Da, to se i meni činila kao najveća prednost Sennheiserica.

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Sad sam malo prelistao podforum i naletio na ove u tom rangu: Energy DJ 700. Dizajn je odvratan al me boli penis jer cu ih doma nosit, a navodno su udobnije, dulja garancija i malo glasnije, samo kaj nema baš puno riječi o njima na netu. Eh dilema.

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Opa promjena plana, otkrio sam kupovinu na 12 rata u svijetu medija, pa moja studentska kreditna i budžet može podnijet sluške do 400 kn. Čitajući internet nekako se tu provlači da je za takve solidne sluške potrebna i dobra zvučna, pa bi nju uzeo za gotovinu, u rangu 100-200 kn. Mislim ako je uopće potrebno, onboard je 7.1 CH HD Audio (Realtek ALC892).

    Kaj se sluški tiče imam oko na AKG K 512 MKII, sad me samo zvučna brine.

  6. #6

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Zaboravi na zvučnu, bacanje para pored ovih novih onboard. Možda pričam napamet u tvom slučaju ali kod mene je onboard bolja od diskretne audigy se koju isto imam. Te AKG sam i sam gledao...


  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Navodno Asus Xonar DG za cca. 220 kn pruža osjetnu razliku i dobiva hvalospjeve posvuda, a ima i ugrađen headphone amp.

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Mislim kupit ću prvo sluške pa vidit kak sam zadovoljan s onboard zvukom. Samo me brine kaj sluške mogu spojit samo u zvučnik, imam Logitech 5.1. sustav, a ti zvučnici su mi se nešto sjebali, zvuk je postao šuplji sa puno previše basa, tak da se brinem da ak slušalice spojim na to da će i na njih utjecat. A nemogu ih spojit direkt u zvučnu bez da stalno zvučnike odspajam jer je jedan njihov kabel spojen u taj ulaz za sluške.

  9. #9
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Nemaš na kompu front panel audio konektore?
    S drugom zvučnom moći ćeš recimo na integriranoj držati zvučnike a na diskretnoj slušalice (ili obratno) i to u isto vrijeme - samo u Windowsima prebacuješ s jedne na drugu zvučnu.

    Xonar DG/DGX je solidna zvučna, nećeš pogriješiti ako se na nju odlučiš (pogotovo ako ti ploča ima osrednju zvučnu s lošim pojačalima i ostalim).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #10

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Zvučna se kupuje ako trebaš dvije. Ja trebam dvije jer istovremeno imam na komp spojena dva seta zvučnika. Za neku osjetnu kvalitetu zvuka pored trenutnih onboard rješenja nema puno smisla. Možda i osjetiš neku razliku ali ja bih radije tu lovu za zvučnu pridodao ovima za slušalice i kupio još kvalitetnije.


  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Razmislit cu i istražit još par dana pa se odlučit.

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Nemaš na kompu front panel audio konektore?
    A gle stvarno zaboravil sam na njih jer ih nisam nikad ni spojio u matičnu, baš bi mogli poslužit sad.

    Malo sam snimao i Sennheiser HD419, ali kabel im je samo 1.5 m što je mizerno malo, jel gubim kaj na kvaliteti zvuka ak ih spajam prek npr. ovakvog produžnog: http://www.links.hr/?option=artikl&i...kl=200.600.183

    Al opet neznam jel mi se isplati davat 200-250 kn više za HD419 ili AKG MK512 umjesto HD 219, kad po recenzijama i nema neke velike razlike u kvaliteti zvuka. Možda najbolje uzet combo Sonar DG i HD201 za te pare, da riješim problem nedovoljne glasnoće s njima, a i da imam spremnu dobru zvučnu kad ću bit spreman uložit bar 100 € u bolje sluške.

  13. #13
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Ne gubiš ništa takvim kabelom. I da spojiš paljenom žicom bilo bi skoro isto.

    Pročitaj si ovo, možda ti pomogne oko izbora:
    http://time.com/74886/best-headphones/
    Shure - Grado - Bose - Klipsch su ti vrh (rijetko koje njihove slušalice nisu vrhunske), slijede ih Pioneer - Sony - AKG koji u principu zvuče izvrsno (ali nađe se poneki model što nije baš naj).
    Iza njih Sennheiser - JVC - Audio-Technica, nađe se dobrih. Panasonic, Apple, Bose, Philips, Creative, Koss, Skullcandy, Beats i Plantronics sve redom jedni gori od drugih.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Al nevjerojatno koliko se mišljenja razlikuju čak i oko ovih jeftinih sluški. Al ajde, uspio sam suzit na HD 201, HD 202, HD 419 i AKG K512 MK-2, preko vikenda se moram odlučit za jednu od tih.

  15. #15
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Ne gubiš ništa takvim kabelom. I da spojiš paljenom žicom bilo bi skoro isto.

    Pročitaj si ovo, možda ti pomogne oko izbora:
    http://time.com/74886/best-headphones/
    Shure - Grado - Bose - Klipsch su ti vrh (rijetko koje njihove slušalice nisu vrhunske), slijede ih Pioneer - Sony - AKG koji u principu zvuče izvrsno (ali nađe se poneki model što nije baš naj).
    Iza njih Sennheiser - JVC - Audio-Technica, nađe se dobrih. Panasonic, Apple, Bose, Philips, Creative, Koss, Skullcandy, Beats i Plantronics sve redom jedni gori od drugih.

    i jel sad Bose vrh ili među najgorima?

  16. #16
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    tvrdo grdo za klub za krdo

  17. #17
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    = Citat = Izvorno postao crnisokol Pregledaj post
    i jel sad Bose vrh ili među najgorima?
    Jbga zajeba sam se, Bose je među lošima prema navedenom članku.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  18. #18
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Neda mi se to čitat.
    Možda čovjek ima dobro uho.

  19. #19

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Razmisli o logitechu...zvuče izvrsno i bar si siguran da ako se pokvare ili puknu dobivaš nove ili bolje ako takvih više nema. Njihova garancija zbilja vrijedi. Ako si se odlučio za HD 201 onda si se odlučio za najudobnije slušalice od svih navedenih.


  20. #20
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    = Citat = Izvorno postao Duke v2.0 Pregledaj post
    Al nevjerojatno koliko se mišljenja razlikuju čak i oko ovih jeftinih sluški. Al ajde, uspio sam suzit na HD 201, HD 202, HD 419 i AKG K512 MK-2, preko vikenda se moram odlučit za jednu od tih.
    Mogu ti samo reći za HD202 koje već imam cca 6-7 godina i vjerojatno su najbolje slušalice koje sam ikad imao.
    Zbog gejmerskih (voice) potreba prebacio sam se ove godine na Logitech G430, prezadovoljan za sada.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  21. #21
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker Pregledaj post
    Mogu ti samo reći za HD202 koje već imam cca 6-7 godina i vjerojatno su najbolje slušalice koje sam ikad imao.
    Zbog gejmerskih (voice) potreba prebacio sam se ove godine na Logitech G430, prezadovoljan za sada.
    Na integriranoj ili diskretnoj zvučnoj ?

  22. #22
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Pitam jel me zapravo zvučna ne zanima toliko zbog kvalitete, pošto navodno i nema neke primjetne razlike kod ovakvih entry level sluška, već me strah da da mi slušalice nebudu pretihe, jer sad imam problema s tim na ovim nekim usranim sluškama od 50 kn koje imam, a navodno i HD 201 ima problema s tim.

  23. #23
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Što se tiče glasnoće, sennheiserice sam rijetko držao na više od 50% volume bara. Bez brige, dovoljno su glasne
    Specificirane zvučne nisam nikad kupovao - jedan od razloga je to što navodiš, a i nisam neki veliki audiofil da bi mi to bilo toliko važno.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  24. #24

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    HD201 su užasno tihe na lošoj zvučnoj ali takvih nema već dugo koliko znam. Sve onboard zadnjih godina su vrlo dobre, do čak i odlične na boljim pločama.


  25. #25
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Yup, dobro kaže dugi. Moraš imati neku full zastarjelu matičnu da bi imao razloga za brigu. Moje posljednje dvije imaju i više nego solidne integrirane zvučne, za prosječnog usera i više nego dobra rješenja.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Onda uzimam malo bolje sluške bez zvučne pa kud puklo da puklo.

  27. #27
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Ako si baš skeptičan, guglaj si malo iskustva ljudiju ili gledaj testove na YT-u, ima toga ko pljeve danas. Ja recimo imam problem s tihim slušalicama kada ove svoje Logitech prištekam u PS4. S druge strane, Sonyjeve koje imam rade savršeno s konzolom tak da je očito samo u pitanju favoriziranje vlastite proizvodnje. No to je jedini problem koji sam imao ikad s "tihim slušalicama"
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  28. #28

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    Mrzim tihe slušalice, totalna katastrofa. Zato sam se maknuo sa HD201 iako su najudobnije iskustvo ikada. trenutne Logitechove rasturaju glavu ako želim. Kupi G230, rade provjereno odlično na PC-u. Vrijede puno više.


  29. #29
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    ja imam HD202 i držim ih na 30% glasnoće, znači da nisu sve Sennheisorove tihe...i imam ih već nekih 8 godina što je i pomalo začuđujuća trajnost od sluški za 220kn...

  30. #30
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Sony MDR-ZX100 ili Sennheiser HD201

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Ne gubiš ništa takvim kabelom. I da spojiš paljenom žicom bilo bi skoro isto.

    Pročitaj si ovo, možda ti pomogne oko izbora:
    http://time.com/74886/best-headphones/
    Shure - Grado - Bose - Klipsch su ti vrh (rijetko koje njihove slušalice nisu vrhunske), slijede ih Pioneer - Sony - AKG koji u principu zvuče izvrsno (ali nađe se poneki model što nije baš naj).
    Iza njih Sennheiser - JVC - Audio-Technica, nađe se dobrih. Panasonic, Apple, Bose, Philips, Creative, Koss, Skullcandy, Beats i Plantronics sve redom jedni gori od drugih.
    nešto najgore i najgluplje sto sam u zivotu procitao.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •