Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 41 od 41

Tema: "Mini" laptopi

  1. #31
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: "Mini" laptopi

    Ma bilo mi je bitno samo za prvu uporabu. Planiran je ištekat iz laptopa kad san doma jer apsolutno svima koga znan se sjebala baterija jer se stalno punila.

  2. #32
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: "Mini" laptopi

    Edit mi ne radi pa još jedna stvar. Jel ok koristit laptop dok se baterija puni, ili se preporuča da je ugašen?

  3. #33

    Re: "Mini" laptopi

    Samo ću još jednom ponoviti da su vam to sve gluposti. Ako imate drugačije informacije molio bih upute proizvođača ili nešto slično. Normalno da valjda nitko ne drži STALNO laptop priključen na punjač. I moju su se jednom dbevno praznili na bateriji ali večinu vremena su na dockingu koji je opet na struju pa tako da je i lap večinu vremena na struji. Nikada mi nije riknula baterija ili neka slična glupost i uvijek su vremenom gubile kapacitete bez obzira na "pravila". Uostalom i mobitel mi je cijelu noć na punjaču te ga bez nekog pravila spajam na auto punjač barem 5-6 puta dnevno iako mi je recimo baterija na 99%. Čista navika. Nikada problema i normalno da baterija na mobitelu izgubi kapacitet nakon par godina intezivne upotrebe.

    Ali nije ni bitno na kraju krajeva, svatko će koristiti elektroniku po nekom vlastitom principu ali da ima striktnih pravila, nema.


  4. #34
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: "Mini" laptopi

    Stigla baterija i radi wooo! Sad ću je napunit do vrha pa je izvadit iz laptopa dok god stoji doma uštekan u struju.

  5. #35

    Re: "Mini" laptopi

    LOL, pa preporuka je da ako skladištiš bateriju da bude napunjena između 30%-50% a ne do kraja.


  6. #36
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: "Mini" laptopi

    Realno se ne dobiva nista s vadenjem baterije.
    Slusajte Dugog, onak 4 lapa doma nikada nije vadena i nikada problema.

    S tim ako to produljuje vijek baterije zasto ima sve vise laptopa na kojima se nemoze izvaditi baterije, dapace i mobitela ?

    Koliko ce trajati baterija odreduje koliko je ciklusa KOMPLETNOG punjenja i prazenjanja prezivjela. S tim da vam se baterija ne puni kada je puna vec, zato baterije i na mob i na lap (cak i neke punjive kao eneloop) imaju digitalni kontroler napona, a svaki i lap i mob ima jos kontrolu napona na sebi.
    Tak da ono panike oko bateriju su u danasnje vreme glupost, ma koje danasnje, od 2006 na dalje
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  7. #37
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: "Mini" laptopi

    = Citat = Izvorno postao ezav Pregledaj post

    S tim ako to produljuje vijek baterije zasto ima sve vise laptopa na kojima se nemoze izvaditi baterije, dapace i mobitela ?
    A istina, da je tako onda bi korisnici morali te uređaje cijele mijenjat kad bi baterija rikla, to si proizvođači nikako ne bi dopustili.

    Koliko ce trajati baterija odreduje koliko je ciklusa KOMPLETNOG punjenja i prazenjanja prezivjela. S tim da vam se baterija ne puni kada je puna vec, zato baterije i na mob i na lap (cak i neke punjive kao eneloop) imaju digitalni kontroler napona, a svaki i lap i mob ima jos kontrolu napona na sebi.
    Tak da ono panike oko bateriju su u danasnje vreme glupost, ma koje danasnje, od 2006 na dalje
    To bi i meni bilo logično, ali moj iPod nakon što na punjaču odstoji neko vrijeme pun, opet počne pokazivati da se puni, a konstantno punjenje i pražnjenje jedne ćelije može itekako objasniti nagli pad kapaciteta. Isto tako iz iskustva znam da se baterija mobitela puno prije sjebe ako predugo sjedi na punjaču, dogodilo mi se jednom.

    Ne kažem da to nisu bablje priče, itekako jesu. Ne mogu ničime dokazati da se to zbog toga desi, a ne zbog toga što sam naletio na bateriju koja je tvornički neispravna itd. Sasvim je moguće da sam apsolutno u krivu, ali iz iskustva znam da se dogodi i da je možda zbog toga. Zato vi radite s baterijama što god hoćete, ali meni nije teško u pola sekunde otkvačiti bateriju i izvući je van.

  8. #38
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: "Mini" laptopi

    Pokuša san ukućanima objasnit da izvade bateriju kad je laptop u struji ako je puna, ali su me odjebali. Nakon toga san i ja uvidija da mi se ne da to radit svaki put jer mi bode oči vidit je onako vani pa ću ga samo ištekavat iz struje kad ne planiran punit bateriju i to je to.

  9. #39

    Re: "Mini" laptopi

    Ja sam Samsung S3 minija drzo po cijeli dan na punjacu i baterija se napuhala i osla u kurac nakon manje od godinu dana.
    Neznam dal to ima kakve veze ali moguce.

  10. #40
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: "Mini" laptopi

    imam isti mobitel i baterija mi je isto nakon otprilike godinu dana krepala a nisam je držao po cijele dane na punjaču - tak da ti to i nema neke veze (barem za S3 mini)...kupio prek ebaya neku jeftinu zamjensku i jaču, prvih pola godine je fakat držala duplo duže od original Samsungove, sad je punim svaki dan - no ionako bi kroz par mjeseci trebao produžiti pretplatu pa će valjda biti i nekih dobrih akcija oko Božića da uzmem i novi mobitel...

  11. #41

    Re: "Mini" laptopi

    Od kad sam instaliro Cyanogen (4.4.4.) i namjestio postavke (Governor i tomu slicno) baterija gura i po 2-3 dana.
    Ne igram igrice ni nis, tu i tamo bacim oko na facebook. Sa stock operativnim nikad nisam tako mogo.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •