Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 41

Tema: "Mini" laptopi

  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    "Mini" laptopi

    Jel ima ko iskustva sa laptopima koji su manji od normalnih laptopa, oli ti ga mini laptopima? Koja je razlika (osin u veličini naravaski) između njih i regularnih laptopa, koliko in traju baterije, kakve su performanse, kako se ustvari zovu ta čuda, jesu ugodni za rad glede veličine ekrana i tipkovnice, koliko koštaju, itd. itd. U mogućnosti san ubost novi laptop, a pun mi je kurac ovih "prenosivih" računala od kojih mi leđa otpadnu kad ih ubacin u boršu i koje jedva dignen na krevet.

    Hvala.

  2. #2
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: "Mini" laptopi

    Po meni je 13" idealna dijagonala za laptop.

    Imam ovaj lappy:


    ... I meni je to najbolji laptop koji je ikad mogao postojati uzevši cijenu u obzir. Da se razumijemo, ekran je užasan, pogotovo po pitanju kontrasta i kuta gledanja, ali za uredsku primjenu nikoga nije briga. Osobno mi je još veća zamjerka površina koju poklopac ima s gornje strane koja se prelako uništava. Da su najobičniju plastiku stavili bi bilo bolje.

    Uglavnom, baterija traje cca. 6.5 do 7 sati, kad je bio nov potegnulo je i skoro 8 kad sam imao wifi isključen i svjetlinu na najmanje, 8.5h je bilo deklarirano trajanje od proizvođača za tu standardnu bateriju s 6 ćelija.

    Ostalo je sve vrh. Clickpad, pripadajući gumbi i tipkovnica sa clitmouseom je preuzeta iz skupih Thinkpadova kao i neki drugi dijelovi i najbolja je među laptopima općenito. Još ima i simcard slot ko i skuplji Thinkpadovi i svašta. I došao me 3 i pol soma.

    Samo šta nisu svi 13" laptopi isti. Baterija im može i ne mora trajati dulje od velikih, kad sam kupovao ovoga, neki su sa 6-ćelijskom baterijom imali 4h deklarirano. Doduše, sad sa haswellom očekujem da traje i više od 8 sati svaki lappy. Također, manje dimenzije znači da ga mogu strpati u bilo kakvu torbu bez beda, čak i u manje ruksake stane s lakoćom.

    EDIT: Ne znam ako si mislio na još manje dijagonale, vrijeme netbookova je minulo, tako da nećeš vjerojatno naći nešto tipa HP mini danas. A i to je možda malo presitno.

  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: "Mini" laptopi

    Netbook misliš valjda - to je prevaziđeno, te "laptopčiće" s ekranima od 7-11" u današnje vrijeme mijenjaju tablet računala. Tableti su jednostavno prenosiviji i elegantniji nego npr nešto poput Asus EeePC. Nekakav ultrabook je pak nešto prihvatljivo, npr s 13-14" ekranom iako je i onda po mom mišljenju pak bolje uezti dijagonalu 15-17". Jednostavno mobitel, tablet, laptop, komp; 4-5", 7-10", 14"-17", 21-27".
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: "Mini" laptopi

    Ovo šta je chameleon stavija izgleda super, još samo da je točan model napisa da mogu malo i specifikacije pogledat

    Kolika mu je težina otprilike? Jel osjetno lakši od standardnih laptopa? Sumnjan da će mi smetat loš kut gledanja jer ga planiran koristit isključivo za faks i surfanje i to na stolu ispred mene, nikakva valjanja po krevetu i gledanja filmova.

    @marijanovic

    Rađe bi nešto manje, ali opet primjereno za rad jer ga planiran često nosat od kuće do faksa, knjižnice. Trenutni osim šta je za prijenosno računalo podosta težak ima i prekratk bateriju tako da je obavezno teglit i punjač s njin. I kako san negdi vidija da ti manji imaju dulje baterije (ili san krivo vidija) izgledali su mi ka idealno rješenje za ovo šta mi triba.

    Ne znan još cifru s kojon raspolažen, ali javin kroz 2 dana pa ako van se da neki konkretni primjer predložit.

  5. #5
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: "Mini" laptopi

    Lenovo ThinkPad E330, ali više se ne prodaje, a izgleda da E serija više neće imati 13" model, samo 14" nadalje.

    Što se težine tiče, tu nikako ne briljira, mislim da ima sigurno lakših 13" lappyja. Lakši je od vulgaris 15" laptopa iz tog doba, ali ne može se nositi sa ultrabookovima koji su već i onda bili u dolasku. Nije ni nešto osobito tanak, ali sve skupa je dovoljno malen i prenosiv da ga možeš tutnut u bilo kakvu torbu i nosit okolo u jednoj ruci. U specifikacijama piše da ima onu poznatu thinkpad zaštitu od polijevanja, ali nisam baš siguran, nema nikakvih vidljivih odvoda s donje strane. Čistit ću ga uskoro pa ću pogledat.

  6. #6
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: "Mini" laptopi

    Brate, tablet 10-11" + futrola s tipkovnicom ili neki wireless tipkovnica+miš kombo je taman ono što tražiš.
    Baterija dugo traje, prenosivo je, ne moraš uz njega tegliti tipkovnicu i miš i ovo-ono, punjač ako bi i nosio MALI je i lagan a možeš i bilo koji drugi punjač koristiti sve dok je microUSB, ekran je dobar (ako uzmeš tablet s IPS) + imaš par stvarčica koje laptopi uglavnom nemaju (npr 3G ili 4G povezivost, stražnja kamera, hrpa aplikacija)...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #7
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: "Mini" laptopi

    Rekao je da mu treba laptop i da mu treba za faks, pa pretpostavljam da mu ne treba touchscreen igračka nego nešto funkcionalno.

    I zašto bi uz laptop morao nosit, pazi sad, tipkovnicu i miš? Jel ti tegliš G710+ sa sobom uz laptop i onda šrotaš ljudima pod nosom? Ja kamo god da nosim laptop ne nosim ništa ostalo jer fala bogu ima tipkovnicu, touchpad i bateriju koja uglavnom izdrži i više nego što mi treba. Sa današnjim Haswell laptopima ja se nadam da više nismo u razdoblju kad se šeće po predavaonama sa utičnicom u ruci i provlači infrastruktura po prostoriji da bi se laptop napajao.

    >3g i 4g povezivost
    Jer laptopi nemaju usb za 4g modem ili sim card slot

    >stražnja kamera
    Mene bi bilo sram dignut ispred sebe ploču od 10" i slikat s njom. Ljudi koji to rade nose sandale s čarapama.

    >hrpa aplikacija
    Da, šteta što se na normalnim x86 OS-ovima ne mogu pokretati ograničene sandbox aplikacije napisane u Javi i bezbroj klonova flash igara koje su pisali vijetnamski srednjoškolci.

  8. #8

    Re: "Mini" laptopi

    Hebo tablete. Kupi mini laptop svakako, odlični uređaji za malo novaca i savršeno funkcionalni.


  9. #9
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: "Mini" laptopi

    Lenovo su super lapovi. Ne koštaju previše, a robusni su i imaju super tipkovnice. Danas fala bogu već i tegla cvijeća ima višejezgreni proc i par giga rama. Nikad bolje vrijeme za kupnju lapa.

    Ja bi ubo 14-inčni E440 za 4k u Futuri.
    http://www.futura-it.hr/katalog/prij...novo/len-1945/

  10. #10

    Re: "Mini" laptopi

    He,he a kad sam se ja pohvalio sa svojim novim Lenovo T530 napisal si neš u stilu lenovo=poljska i sl.


  11. #11
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: "Mini" laptopi

    Nisam. Lenovo je Kinez.

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: "Mini" laptopi

    Meni su ti notebookovi prije par godina bili napeti pa sam uzeo jedan od onih ASUS Eee serije. Valjda najgori komad tehnike koji sam u životu koristio. Kad se sjetim da sam morao skrolat po ekranu da uopće vidim sve ikone lol. Ako te ko mene živciraju tableti i nezgrapni su ti za korištenje, onda ovi Leonovi notebookovi izgledaju savršeno. Uzmi si jedan taj.

  13. #13
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: "Mini" laptopi

    Čujem i ja da su ti Lenovo Thinkpadi omiljeni kod zahtjevnijih korisnika. Moj već traje godinama i još se odlično drži tak da sam skroz zadovoljan, nisam doživio ništa od tih mitova da su laptopi beskorisni nakon 2-3 godine.

  14. #14
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: "Mini" laptopi

    Čuja san već masu pohvala za Lenovo laptope pa ću valjda nešto od njih ubost. Ovo šta je weky stavija izgleda preseksi, samo mislin da će mi 3500 kuna bit plafon.

  15. #15
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: "Mini" laptopi

    Nije svaki lenovo vrhunski, oni od po 2000 kuna znaju biti problematični, iako vjerojatno ne toliko ko HP i slična smeća, ali kao i sa svime drugime, ne treba kupovati samo po brendu koji ispod sebe ima masu raznih kategorija proizvoda. Thinkpadovi jesu vrh ponude i obično su vrlo skupi, ali onda opet imaš tu jeftinu E seriju koja koristi dosta dijelova iz "pravih" ThinkPada po razumskoj cijeni i dovoljna je za gotovo svakog korisnika.

  16. #16

    Re: "Mini" laptopi

    Ja mogu samo potvrdi da je moj thinkpad jednako kvalitetan kao i IBM nekada. Nepoderiv, tih, hladan, kvalitetan.


  17. #17
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: "Mini" laptopi

    Slažem se za Lenovo, barem prema mom tabletu sudeći dobri su - dapače, češće nadograđuju Android nego sam Google (evo otkako imam tablet već 3 nadogradnje su bile, varam se, bile su 4).

    Onda je za autora teme najbolja opcija neki Ultrabook s modernim Intel procesorom, Intel grafičkom, Intel SSD-om (umjesto harda svakako staviti SSD).
    Ali, ultrabooci koštaju i to fino...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  18. #18
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: "Mini" laptopi

    Nažalost ti nisi mjerodavan jer kupuješ mehaničke uređaje u 21. stoljeću.

  19. #19
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: "Mini" laptopi

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Nažalost ti nisi mjerodavan jer kupuješ mehaničke uređaje u 21. stoljeću.
    Argumenti "Ad hominem"
    Pročitajte da saznate koliko je bitna/mjerodavna W3dr4nova citirana izjava.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  20. #20
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: "Mini" laptopi

    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #21

    Re: "Mini" laptopi

    Fenomenalan uređaj za odličnu cijenu. Trajanje baterije je ogroman plus. Jedini minus je nedostatak hard diska ali nije neki problem uz neki USB stik velikog kapaciteta. Kakvi mrtvi tableti, uređaji ni vrit ni mimo. Uzmeš danas relativno jeftin 4,7" mob za ugodno surfanje u pokretu i uvijek ti je pri ruci a ne smeta za nošenje te je savršeno funkcionalan za sve, te ovakav mini laptop za nekoga tko puno putuje ili treba veću udobnost u pokretu. Težak je manje od kile i baterija rastura jer laptop troši minimalno.

    Ovakvi uređaji po ovoj cijeni bi mogli biti novi bum.


  22. #22

    Re: "Mini" laptopi

    edit



  23. #23
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: "Mini" laptopi

    Izgleda jebeno, ali dolazi tek na kraj godine :/

  24. #24
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: "Mini" laptopi

    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #25
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: "Mini" laptopi

    Lenovo ThinkPad Edge E145

    Acer V3-111P

    Nešto ovako?

    Pošto je 3100 kuna novi plafon, onaj wekijev ispada iz igre.

  26. #26
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: "Mini" laptopi

    Što se tiče Lenova, svi Edge laptopi koji završavaju sa 5 umjesto 0 imaju AMD procesore, odnosno APU. Vjerojatno bi grafika bila nešto jača nego što se dobije sa ekvivalentnim intelima, ali mislim da je kao procesor slabiji. Što se baterije tiče, na prošloj generaciji je battery life bio za pola sata veći na AMD-u, makar ne vjerujem da sad može bit bolji po tome od današnjih Haswella. Možda bi bilo dobro da potražiš ako postoji E140 pa da vidiš koliko on košta i što kažu ljudi. A onda naravno imaj na umu da je 11" zbilja mala dijagonala, pogotovo sad kad su svi widescreen. I kod mene se zbog toga osjeti nedostatak prostora na ekranu po visini.

  27. #27
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: "Mini" laptopi

    Ništa od novog laptopa, otišlo 1800 kuna na popravak auta, ostatak na popravak starog laptopa i kupnju nove baterije . Sad je pitanje, jel se triba nešto specijalno baterija punit/praznit kod prvog korištenja? Čitan po netu da se puni 24 jebena sata, pa isprazni do kraja pa opet puni do vrha i tako par puta. Jel to potribno ili je mogu samo uštekat u laptop i počet koristit i punit kad mi prne?

  28. #28
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: "Mini" laptopi

    Teško reći jer nitko zapravo ne zna, ali prema ovome što po internetu pričaju, za Li-ion baterije ne treba to početno punjenje, ali ja bih svakako preporučio da puniš bateriju uvijek do vrha i stavljaš opet na punjenje kad je skroz isprazniš, te da ga minimalno držiš s baterijom na struji dok mu je baterija puna. Savjete koji govore suprotno i koji će uletjeti ovamo za desetak minuta možeš ignorirati.

  29. #29

    Re: "Mini" laptopi

    Do sada sam imao oko 6-7 laptopa i nikavih pravila nema u vezi baterije a najmanje je bitno da li ti je priključen na struju ili ne dok je baterija puna. Nakon cc dvije do tri godine baterija će značajno izgubiti na kapacitetu bez obzira kako ih koristio. Jedino ako bateriju držiš u ladici, to je valjda jedino rješenje ali to mi nema smisla.


  30. #30
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: "Mini" laptopi

    To je super što se tvojih laptopa tiče, ali ja isto znam nekoliko slučajeva kada je baterija postala ne slaba, nego potpuno neupotrebljiva nakon možda godinu dana kad su laptopi bili stalno ukopčani u struju. Sa osobnim slučajevima uporabe se možemo prepucavati godinu dana i statističku mogućnost da ti rikne plejka, baterija ili HDD računati na prste. Moguće je da se radi o boljim i lošijim napajanjima, moguće je da se radi o skupljim i jeftinijim baterijama, ja ne znam ništa o tome, ali šta te košta da doma klikneš jednu kopču i povučeš bateriju van kad ti je laptop pun?

    I meni je bilo nelogično da se može dogoditi tako nešto jer sam zaključio da valjda svaki takav uređaj ima napajanje koje će prepoznati da je baterija puna pa u tom slučaju koristiti isključivo struju iz utičnice, ali znam da to mobiteli ni danas ne rade, pa tako valjda ni laptopi.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •