Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Vsync+motion blur u igrama

  1. #1
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Vsync+motion blur u igrama

    Jesam ja lud, ili ima jos ljudi kojima su igre prakticki neigrive bez kombinacije ovo dvoje? Moguce da je do mog šrot monitora i raspalog VGA kabela? Neznam, sve mi nekako kao da trza i zapinje bez ovo dvoje, a fps je tu negdje. Bf3 mi recimo puno, puno bolje paše sa vsync+masu blura, jesam trudan ili mi je monitor smece?

  2. #2
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Vsync+motion blur u igrama

    Meni se od blura povraća, a vsync većina ljudi savjetuje da se ugasi da bi se povećao fps.

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Vsync+motion blur u igrama

    Meni vsync daje ogromne fps dropove, a motion blur ugasim u mp igrama jer nisam casual i samo smeta

  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: Vsync+motion blur u igrama

    Vsync mi nikad nije ništa dobra donija, a motion blur je super za igre koje mi često padaju ispod 30 fpsa. Originalni Crysis bez motion blura je neigriv.

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Vsync+motion blur u igrama

    Uglavnom isključujem vsync. Motion blur... pa ovisi kako je implementiran. Ako me ne tjera na povraćanje, može ostati uključen.

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Vsync+motion blur u igrama

    Vsync varira od igre do igre. A motion blur bude baš jebena stvar ako ga se odradi kako treba. Izgleda lijepo i vara igrača da ide fluidnije. Ovi GoW-ovi na PS3 imaju valjda jednu od najboljih uporaba blura u igrama što sam dosad vidio.

  7. #7
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Vsync+motion blur u igrama

    Palim vsync čim vidim tearing na ekranu. Pošto limitira fps, usput je grafička hladnija i tiša. Problem je ako konfa ne može podnijeti konstantnih 60 fps-a, a igra nema triple buffering. Ali se i to da riješiti RadeonPro/D3DOverriderom.
    Motion blur baš i ne volim, većinom ga isključujem. Jedna od rijetkih igara gdje sam ga ostavio je Crysis 3.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  8. #8
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Vsync+motion blur u igrama

    Uvijek mi je uključen vsync
    - nema tearinga
    - max 60 fps znači nema mi coil whine od grafičke u izbornicima, zaboravio jednom staviti i baš se čulo zujanje, iako tiho kad prislonim glavu na kućište, nekako mi je 'sigurnije' bez toga, a vsync pomaže.

    Motion Blur isključim uvijek, ponekad ih ima po 3-4 vrste ZASEBNO u igri, pa da se posereš e, još mi nije jasno čemu konkretno to služi u igrama osim da zamaskira malo mali fps, jer 'pravi' motion blur je puno manje napadan, jer ovako naše statične oči gledaju u zamagljeni ekran, mislim gluposti jbte.

  9. #9
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: Vsync+motion blur u igrama

    Pa služi da zamaskira mali fps Vsync san uključija na HL2 i dobija 45 fpsa, a bez njega od 150-200. Odlična stvar, baš često radi kako triba.

  10. #10
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Vsync+motion blur u igrama

    Ako vam se ne sviđa vsync barem ograničite fps na 60 preko Nvidia Inspectora / RadeonProa / MSI Afterburnera sa RTSS-om da vam se ne pate jadne grafičke sa nepotrebnim renderingom.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •