Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 117

Tema: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadogradnji

  1. #1
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadogradnji

    Zanima me mišljenje kolega forumaša o tome kojim komponentama bih trebao nadograditi svoje računalo za iznose od "do 1200", "do 1500" i "do 2000" kuna.

    Ono što mi treba je:
    - uklanjanje uskih grla u sustavu (time mislim na prelazak s SATA II na SATA III kako bi SSD prodisao, prelazak s DDR2 na DDR3 memoriju, ...)
    - više diskovnog prostora (nije nužno ali je poželjno)
    - obnova/zamjena najstarijih komponenti (prije nego otkažu poslušnost)
    - mogućnost dodatne nadogradnje u budućnosti (npr prelazak na znatno jači procesor, jaču grafičku, ...).

    Namjena računala je primarno videoigre (pogotovo Battlefield 4) a sekundarno multimedija (filmovi, internet, ...), eventualno uskoro posao (ako bude trebalo od doma).

    Trenutno je ova konfiguracija u pitanju:
    CPU: AMD Phenom II x4 945 @ 3600 MHz
    COOLER: Arctic Cooling Freezer 64pro PWM + Arctic Cooling MX-2
    RAM: 5GB DDR2 800MHz (1x1GB Buffalo + 2x1GB Crucial + 1x2GB KingMax)
    MBO: AsRock A770DE+ (bios 1.70)
    GPU: MSI AMD Radeon HD 7770 OC 1GB GDDR5 @ 1020/1125 MHz
    Soundcard: Asus Xonar DG 5.1
    PSU: Corsair CX 400W
    SSD: Kingston SSDNow V300 120GB @ SATA-II
    HDD: Samsung SpinPoint F3 1000GB 7200rpm 32MB S-ATA II & Seagate SV35 7200.2 160GB 7200rpm 8MB P-ATA
    CASE: Chieftec Giga DF-01B
    FAN: 2x Cooler Master Silent fan SI2 + 1x Spire 120mm 1500rpm @ 9,5V + 1x Xilence RedWing 120mm 1200rpm hydro
    DVD: LiteOn (Phillips-BenQ) DVD-RW DH20A4P
    OS: Windows 8.1 Professional x64 CRO

    Razmišljao sam primarno o zamjeni matične i RAM, sekundarno dodavanje još 1 diska od 1TB a uz to i promjena napajanja (za npr Corsair CS550W).
    Za matičnu mi dobro zvuči Asus M5A97 R2.0, a za RAM Kingston 8GB 1866MHz. To bi mi omogućilo kasniju nadogradnju na AMD FX X6 ili X8, a onda bi s vremenom mogao i grafičku...

    Što vi mislite, koje bi mi nadogradnje bile naj za iznose koje sam naveo? Ne znam još koliko ću moći uložiti (za cca mjesec do dva), ali nadam se iznosu između 1000 i 2000 Kn.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  2. #2
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Prodaš sve što imaš, prijeđeš na Intel i možda još zaradiš:

    Procesor: Intel Core i7-4770K
    Matična: Gigabyte Z87-UD3H
    Grafička: Sapphire Radeon HD 7790 Dual-X
    Memorija: 8GB (4GB x 2) Kingston HyperX Black DDR3-1600 Dual-Channel Kit
    Kućište: NZXT Source 210 Mid-Tower
    Disk za operativni sustav: AData SX900 128GB SSD
    Disk za pohranu: WD Caviar Blue 500GB, 7200RPM, 64MB Cache HDD
    Optički pogon: Lite-On SATA DVD-R
    Napajanje: FSP Group Raider 450W Haswell-Ready Power Supply

    Zajebavam se. Have a nice day
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    I ja bih na Intel da sam u mogućnosti, ali nisam, barem ne na neki hvale vrijedan Intel.
    I samo HD 7790, really? Pa to je grafa tek nešto zeru jača od 7770 koju imam - prelazak s 7770 na 7790 nije isplativ.
    A tek koliko para to sve košta, sreća moja pa se samo zajebavaš... hehehe
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Prodaj sve osim diskova pa kupi polovno, par mjeseci korišteno. Najbolje ti je učlaniti se na pcekspet forum, nakon tri mjeseca i 50 postova dobiješ pristup tržnici, hebiga to su pravila i strogi su ali baš zbog toga imaš najbolje šanse kupovati povoljno i sigurno.

    Grafa ti je najpotrebnija ali to vuče i novo napajanje ako želiš biti siguran koliko je to moguće. U principu sve osim nove platforme po meni je neisplativo krpanje.


  5. #5
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Pa ako već nema novca najbolje bi mu bilo da proda matičnu i rame. Kupi kvalitetnu AM3+ ploču i 4-8GB DDR3 rama. A onda kasnije kad stigne, promjeni CPU i GPU, a po potrebi i PSU. Jedino bi matičnu uzeo novu, a sve ostalo pod uvjetom da je par mjeseci staro i ima garu se isplati gledati polovno.

  6. #6
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Na PC Ekspertu sam već godinama, ali nisam aktivan. Pristup tržnici imam. Samo što sam tvornički kalibriran na nekupovinu polovih računalnih komponenti pošto sam s komponentama uglavnom pehist. Tu i tamo koju komponentu bih i razmotrio polovnu, ali samo u slučaju da nemam za novu a zadovoljavajuću, te neke komponente nikada ne bih polovno (diskovi, matične, napajanja).

    Grafa mi nije najpotrebnija, zapravo sam i relativno zadovoljan s niskim detaljima na 1680x1050 sve dok radi glatko - a s trenutnim settupom mi samo Battlefield 4 serucka (kao i većini ostalih). Single player igre mogu komotno igrati i na višim, ako ne i visokim detaljima, a meni je to sasvim dovoljno - ne pikiram na najviše.

    Stare komponente bih prodao, ali ne prije kupnje novih nego nakon (što se uvjerim da sve novo dobro šljaka). Dakle povrat dijela investicije.

    Naravno, procesor bih i gledao polovan (vjerojatno) ali on mi nema prednost pošto trenutni ima još godinu i pol garancije, a i trenutni bi bolje radio uz matičnu koja bi omogućavala veću propusnost i uz bržu memoriju (uvjeren sam da AM3 proc bolje radi uz AM3 ploču, noviji čipset i DDR3 memoriju nego uz AM2+ ploču s starijim čipsetom i DDR2 memorijom) tako da bih ga mijenjao tek kada bih se uvjerio da je spreman za promjenu - a to ću znati tek kada budem (ako budem) iskorištavao njegov puni potencijal. Mislim da ga AM2+ i DDR2 ipak nešto malo koči.

    Za prelazak na Intel morao bih mijenjati i procesor, a u tom slučaju ne bih baš imao za jače od i3 - a prelazak s Phenoma II x4 na i3 mi baš i ne djeluje kao veliki skok.

    Stvar oko napajanja je u tome što sad nisam siguran koliko mi je zamjena istog prioritetna. Da, volio bih novije - štedljivije - jače - kvalitetnije - modernije, ali pitanje je koliko jako mi je to potrebno. Ipak moj CX400 ima skoro 5 godina (i da ga nisam otvarao još bi imao jamstvo) što je za napajanje sasvim pristojan vijek, al kvalitetno jeste...

    E sad; uzeti samo AM3+ ploču i DDR3 i SATA pržilicu (čak i polovnu, treba mi samo ponekad - ali ne bih komp bez DVD-a) ili uz to i HDD ili umjesto HDD-a napajanje ili čak FX 6300... - sve mi ovisi o budžetu, a bome ni ne znam na što bih se odlučio. Uglavnom, osnovu platforme uzeo sam 2009. (bar mislim) i eto uz stalne nadogrdnje dogurao sam i do jedne velike nadogradnje u 2014. koja bi mi čak omogućila i daljnje nadogradnje kroz 2015. i 2016.
    Nekako mi se čini da mi to s Intel platformom ne bi bilo moguće; AMD <3.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #7
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    uzmi sad bolju novu ploču i 8GB DDR3 (i pržilicu ak moraš), a ostatak možeš kasnije...proc i grafa su još uvijek prilično dobri te ak nemaš trenutno dosta novaca nisu prioritet

  8. #8
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Ovo što Crnisokol kaže, to mi i jeste prioritet i to će i biti ako budžet bude jako mali.

    Npr ovo:
    1 x ASUS M5A97 R2.0, AM3,AM3+, AMD 970, SB950, BUS 5200 MHz, DDR3
    1 x DDR3 8GB (1x8GB) Kingston, HyperX Fury, 1866MHz, CL10
    1.195,99Kn @ ADM
    + od nekoga polovna DVD pržilica.

    E sad, pitanje je što ako bude samo 1000 Kn u pitanju. Onda moram na kompromis s manje DDR3 memorije (za početak npr samo 4GB) i/ili s lošijom matičnom.
    No što ako bude 1500 Kn u pitanju, a što ako 2000? Ne mogu biti mudar...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  9. #9
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    uzmeš ovo što si gore naveo...ako ćeš imati viška staviš sa strane i šparaš za grafu...a 1200kn ćeš valjda navući

  10. #10
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Ma stvar je u tome što mi treba i više prostora, dakle nekakav hard (od barem 500 GB). Mislite da napajanje još ne treba promjenu?
    I glupo bi bilo na trenutni procesor stavljati jaču grafičku, ta u nekim igrama je i trenutnoj usko grlo.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #11
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    A da jednostavno uzmem prvo ploču i ram pa kad prodam staru ploču i ram uzmem neki hard?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #12
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    nije mi baš jasno kako ti hard od 1TB + SSD od 120GB nisu dosta...no možeš tak napraviti ako ti treba više prostora...a poslije onda proc i grafa kad se skupi para

  13. #13
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Pa, nisu mi dosta. Moderne igre zauzimaju sve više mjesta, sve više toga treba storage, treba storage za backup bitnijih stvari (nikad nešto bitno ne treba držati samo na jednom disku), DVD mediji su prevelika zarkancija, filmovi-serije-animei su sve veći i što je veća količina podataka to mi je mrskije tražiti što bih obrisao a već sam se i previše toga naobrisao. Jednostavno s godinama popuniš prostor i onda trebaš još - to tako ide.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Kaj nije jednostavnije imati externi disk za backup ?
    Ja imam 90Gb SSD und 1Tb disk i vise nego dosta mi je uz 2x3Tb externa diska (jedan aktivni, a jedan backup). A kada padne nekaj para ide NAS s mirror modom da nemam zezanciju s dva externa diska
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  15. #15
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Pa, nije loša ta tvoja ideja - mogao bih umjesto diska za u komp uzeti eksterni disk. Imam sada jedan od 100GB (efektivnih 90ak) i to je malo.
    Vidiš, dao si mi za razmišljanje - neki eksterni USB 3.0 disk od 1TB, što jeftiniji. Cool. Thx.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #16
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Tvoja gore ideja sa MOBO + RAM kombinacijom mi je čist okej. To moš odma upogonit a onda probaj frknut staro i zgrtat neke pare za dalje. Lako ubaciš bolje napajanje i utrpaš neki FX nutra i više meme kad god buš htio. A sve kaj zamijeniš odma na bubanj možeš strpat i nemaš praktiči downtime opće.

    Živi bili pa umrli

  17. #17
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    DDR3 4GB (1x4GB) Kingmax, 1600MHz, FLGF x2
    598,01Kn

    Procesor AMD FX-Series X6 6300 3.5GHz,14MB,95W,AM3+, FD6300WMHK Procesor AMD FX-Series X6 6300 3.5GHz,14MB,95W,AM3+, FD6300WMHK
    799,99Kn

    ASUS M5A97 R2.0, AM3,AM3+, AMD 970, SB950, BUS 5200 MHz, DDR3 ASUS M5A97 R2.0, AM3,AM3+, AMD 970, SB950, BUS 5200 MHz, DDR3
    585,99Kn

    Ukupno: 1.983,98Kn

    ako nemas barem toliko, ne mjenjaj nista, skupljaj novce za proc, maticnu, rame i grafu pa kad budes imao uzmi sve odjednom, sad nemozes dobit bas nekakav ogroman improvement osim ako ne upecas nesto predobro jeftino.

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Ja bi jedino odjebo toga FX X6. Taj Phenom je još uvijek solidan procesorčić i kad bi se već prebacivao išao bih na 8 jezgri. Mislim onaj FX 8320 se uvijek negdje vrti za 1000kn, pikne si to i miran je jedno vrijeme. Još ima cooler, pa si lijepo naclocka tog FX-a i deri. A i može uzesti samo 4GB za početak ako će već na 2 keksa. Nevjerujem da će ga radi toga nešto žešće kočit da ne izdrži jedno vrijeme tako.

  19. #19
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Ne bih išao na 2 modula od 4 GB ako bih već uzimao 8 GB. Naime, radije bih popunio 4 slota s po 8 GB nego imao različite module u prva dva i druga dva slota.
    Da, memorije bih nakupovao naknadno isto (pogotovo kada cijena padne nakon povećanja dostupnosti DDR4).

    FX 6300 je lijep procesorčić, no nekako mi nije privlačan kao neki npr FX 8320 (ili ako kod nas bude dostupan FX 8300). Tih 6 polujezgri mi nije dovoljan napredak naspram 4 jezgre. No ako budem imao novca, budem ga možda i uzeo, ta ipak je jači.

    Čak mi je varijanta i neka matična poput AsRock 970 Extreme3 R2.0 ili Gigabyte 970A-DS3P + 4GB DDR3 1866 MHz + neka dvd pržilica.
    Slabije ploče nego Asus M5A97 R2.0, ali osjetno jeftinije te - ono što bi lijepo bilo - sve bi mi bilo crno u kompu (ploča, slotovi, ram, grafa, zvučna - sve ima crn pcb).
    Ako sma dobro računao to bi me izašlo nešto ispod 1000 Kn i to je varijanta za slučaj da budem mogao izdvojiti samo 1000 Kn.

    Za 1500 mi se pak čini ili to što sam naveo + USB3.0 1TB prijenosni hard ili pak M5A97 R2.0 + 8GB DDR3 1866 + 500 GB interni hard.
    Za 2000 bi onda na jednu od tih kombinacija dodao proc ili čak umjesto proca novo napajanje.

    Ako mi budžet skoči na 3000 (!) onda je to već puno lakše...npr
    1 x DDR3 8GB (1x8GB) Kingston, HyperX Fury, 1866MHz, CL10
    1 x DVD upisivač LG GH24NS, DVD±RW, 24x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R
    1 x Napajanje Corsair 550W, CS550M Modular PSU, 550 Watt, ATX
    1 x Procesor AMD FX-Series X6 6300 3.5GHz,14MB,95W,AM3+, FD6300WMHK
    1 x Asrock 970 Extreme3 R2.0 - AMD 970, AMD SB950, ATX, Dura Caps
    1 x TOSHIBA 1TB, 7200rpm, SATA 6 Gb/s, 32MB, DT01ACA100
    3.072,16Kn @ ADM
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  20. #20
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    lol koji ce ti kurac hdd i przilica kad trebas uzet prvo osnovne stvari, di su ti prioriteti

  21. #21
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Pa, pržilica mi treba odmah s matičnom i ramima, disk mi isto treba ali je manji prioritet.

  22. #22

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Zar netko jos uvijek koristi CD/DVD?

  23. #23
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    ja koristim uglavnom da si spržim mjuzu za auto, tak da dobro dođe...iako sumnjam da ću kupovat novu pržilicu dok mi ova krepa

  24. #24
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    = Citat = Izvorno postao Razzarach Pregledaj post
    Zar netko jos uvijek koristi CD/DVD?
    Nemam dovoljno stickova za Hirens Boot CD, Kaspersky Rescue Disk, Ubuntu, Parted Magic, Windows 7 x86 instalaciju, Windows 7 x64 instalaciju, Windows 8.1 x86 instalaciju, Windows 8 x64 instalaciju, Windows XP, Memtest86+, ... A još sam i rekao da nemam na disku mjesta za Stam backup fajlove (pa ih snimam na DVD-e) te da nije mudro na disku držati jedinu kopiju/primjerak snimki rođendana od prije 20+ godina, fotografije (iole važne), kolekcije ovoga-onoga...
    I da, ono što je najbitnije - hrpa institucija još uvijek traži CD-e i DVD-e za svakojake prijenose informacija (npr predaja projekata u općinu za arhivu, predaja digitalnog oblika diplomskog rada na fakultetu, ...).
    DVD još nije mrtav, a nije ni blizu toga. Recimo da su ga potpuno izbacili samo pribisvijeti ili oni koji kenjaju keš (pa umjesto CD-a od 2 Kn faksu mogu ostaviti stick od 40 Kn).

    Edit: I hrpa starijih kompova ne podržava boot s USB-a.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #25
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    = Citat = Izvorno postao Razzarach Pregledaj post
    Zar netko jos uvijek koristi CD/DVD?
    Imam hrpu starih originalnih muzičkih CD-a. Neki su stari skoro 20 godina i gušt mi ih je nekad pokrenut, a ti si se vjerojatno rodio kada je izmišljen mp3 plejer.

  26. #26
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Imam jedan walkman doma i hrpu kaseta originalnih i kopija. Neke su starije i od mene.
    I to isto slušam nekad.


  27. #27

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    Imam hrpu starih originalnih muzičkih CD-a. Neki su stari skoro 20 godina i gušt mi ih je nekad pokrenut, a ti si se vjerojatno rodio kada je izmišljen mp3 plejer.
    Hurr durr
    Ripaj si muziku na komp i uzivaj u modernom dobu.
    Ili jos uvijek imas kazetar u autu?

  28. #28

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Odavno na hdd dockingu i usb memoriji za instalaciju OS-a ili prijenosu "manjih" podataka. Mislim da više nemam ni jedan prženi dvd.


  29. #29

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Ali tako je edgy slusat kazete i muziku sa cd-a. Neznas sto propustas plebu jedan!
    Premotavanje kazeta i trazenje pjesama na cd-u je tako zakon, tko bi htio spojit USB ili mobitel i nac sta oces u sekundi kada mozes kopat po cd-ima i track listama.

  30. #30
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nadogradnja mog računala za uklanjanje uskih grla i omogućavanje budućih nadograd

    Koji kreten spaja kasete na komp i ripa i radi takva sranja i gluposti. Fakat nemam vremena za drkanje.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •