Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Procjena PC komponenete

  1. #1
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Procjena PC komponenete

    Ajde pomozite mi malo oko cijene starijih komponenti. Buraz želi prodati stari komp pa da zna koliko može tražiti za dio hardvera.

    Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+ (2 CPUs), ~2.3GHz
    Memory: 4096MB RAM
    Graphics Card: NVIDIA GeForce 9600 GT /512 MB DDR3
    Hard Disk: Hitachi 250 GB
    Napajanje: AQPROX 500 W
    Matična: Gigabyte GA-M57 SLI-S4
    2 DVD pržilice.

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  2. #2

    Re: Procjena PC komponenete

    A recimo 500-600 kn za sve.


  3. #3
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Procjena PC komponenete

    Tako malo? Jel zna netko koliko dođu komponete pojedinačno, sigurno bi se dalo više love izvući na taj način.

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Procjena PC komponenete

    pa možeš oko 800 kuna izvući, max 1000kn...sad ovisi koliko ti se žuri s prodajom i da li ćeš naletjeti na nekog tko se baš i ne razumije previše u kompove pa pristane i na malo višu cijenu..

    normalno u kompletu si računaj nekih 200kn manje...

  5. #5

    Re: Procjena PC komponenete

    Može izvuči i 2000-3000 kn ako uspije prodati nekome tko se ništa ne kuži. Realno ne vrijedi više od 500-600 kn. Na tržnicama mu se nitko neće ni javiti, eventualno neki prekupac/serviser koji kupuje za dijelove a oni znaju koliko što vrijedi. Ostali će radije po novi komp u interšpar za dva soma kuna na 12 rata.


  6. #6
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Procjena PC komponenete

    Ako cemo napuhati cjenu, znaći 150 kn za svaku komponentu. (S time da su rami svaki po 75 ili 100..., a CD rom neću uopće ni uračunavati u cijenu, sumnjam da će to prodati....Mislim može se ali za bagatelu....)
    Dobro... hvala dečki...

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Procjena PC komponenete

    = Citat = Izvorno postao Mirogamemasta Pregledaj post
    Ajde pomozite mi malo oko cijene starijih komponenti. Buraz želi prodati stari komp pa da zna koliko može tražiti za dio hardvera.

    Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+ (2 CPUs), ~2.3GHz
    Memory: 4096MB RAM
    Graphics Card: NVIDIA GeForce 9600 GT /512 MB DDR3
    Hard Disk: Hitachi 250 GB
    Napajanje: AQPROX 500 W
    Matična: Gigabyte GA-M57 SLI-S4
    2 DVD pržilice.
    CPU 50 Kn
    RAM 200 Kn
    GPU 100 Kn
    HDD 150 Kn
    PSU 75 Kn
    MBO 100 Kn
    2xDVD 100 Kn
    ukupno ~800 Kn; u kompletu cca 600 Kn.
    Inače, takav komp je krama.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Procjena PC komponenete

    Pa neće mu nitko dati sigurno 2000-3000kn. Onaj tko ima para i ne razumije se će ići kupiti novi komp, a ne polovno, onaj tko nema para i ne razumije se pitat će nekoga za savjet ili da mu složi komp, a onaj tko se razumije mu jednostavno neće dati te pare. No dao ti je marijanovic realnu procjenu, mada sam mišljena da to i sve skupa možeš bez problema za nešto više.

    Inače bih rekao da je nekih 800kn za sve skupa nešto realno što možeš izvući bez većih problema. Ili probati na njuški za 1000kn. Pojedinačno ti se ne isplati prodavati jer ćeš se vjerovatno malo više namučiti za MBO, PSU, a pogotovo DVD. A to ti je već nekih 200-300kn manje. Ostatak bi trebao u relativno kratkom roku odletiti.

  9. #9
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Procjena PC komponenete

    Pojedinačno će se namučiti za neke komponente, ali jedino mene zanima kome treba čitav takav komp? Mislim da će se prije javiti netko kome treba samo jedan dio hardwera.
    Uostalom stavio je oglas na njuškalo, pa ako mu se netko javi super, ako ne, stavi cijenu svake komponente i bok...

    Inače, takav komp je krama.
    Svjestan sam ja toga, bio je to poprilično dobar komp 2007. godine ali šta ćeš tehnologija ide naprijed...

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  10. #10

    Re: Procjena PC komponenete

    Takav komp trebaju "serviseri", fušeri koji žive od servisiranja starih kanti ljudima koji se u to ne kuže. Oni ti se jave i ponude 500 kn ako imaš sreće. Njima posluži odlično za dijelove.


  11. #11
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Procjena PC komponenete

    Pa gledaj ne treba značiti da će samo serviseri gledati takav komp. Ja sam jedno vrijeme gledao takav komp jer mi je sestra htjela nešto za internet i gledanje filmova. To onda odlično posluži. Ali jbg onda se nabrijala na laptope i tablete pa ništa od toga, ali želim reći možda mu i neko takav bude htio to kupiti.

  12. #12

    Re: Procjena PC komponenete

    poslao sam nekakvu poruku tu al ne znam jel dobro nije mi jasno nista pa ne znam jesi dobio...ugl zainteresiran sam za komp

  13. #13
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Procjena PC komponenete

    Prestao sam gledati poruke na PCP forumu, nisam toliko aktivan.... sad buraz nije doma, ali kad dođe navečer budem mu rekao da mi da link na njuškalu pa ću staviti ovdje....

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •