Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Muke sa slušama i monitorom

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Unhappy Muke sa slušama i monitorom

    Dakle kupio sam si novi monitorčić i sve funkcionira super, osim što nemogu nikako natjerat sluške da uštekam u njega. Radi se o ovom monitoru: http://www.lg.com/uk/support-product/lg-22MA33D-PZ. Dakle monitor ima ugrađene zvučnike koji su btw iznenađujuće kvalitetni, te ima sa strane PC Audio In i kad uštekam u njega sluške ili zvučnike, monitor to ne obadaje ništa, još zvuk ide samo preko monitora, a sluške i zvučnici ništa. Prvo sam mislio da nešto ne štima al onda sam se sjetio da mi i Quadro TV isto tako ima PC Audio In, ali i Earphone ulaz. Na TV isto ništa ne štima kad se ušteka u PC Audio In, ali i slušalice i zvučnici normalno rade kada ih uštekam u Earphone ulaz. Koja je uopće razlika ta dva ulaza, PC Audio In i Earphone/Headphone kad izgledaju identično te mi debljina izgleda isto, samo na ovom ne radi, a na ovom radi? Evo ostatak ulaza dolje na slici. Sa strane još samo imam taj PC Audio In, USB i PCMCIA Card Slot.

    Slike su im pobrkane na stranici, ali uspio sam naći pravu sliku kako mi izgleda pozadina monitora:

    Slika

    Dali mogu kako natjerat te slušalice da prorade na monitoru? Dali bi ovaj 3.5mm to USB radio?



    Ili možda nešto ovako?


  2. #2
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Muke sa slušama i monitorom

    al audio in je audio input. zar ne? da spojis tipa usb na zvucnike?

    izgledaju isto jer su oboje 3.5mm jack utori..

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Muke sa slušama i monitorom

    Opet nisam shvatio razliku između PC Audio In i Earphone/Headphone ulaza. Oboje su 3.5mm audio ulazi, samo kod ovog prvog ne radi ništa što prispojim, ali kod ovog drugog guta i sluše i zvučnike.

    Pa mislio sam sluše spojiti u onaj 3.5mm dio, a USB dio u monitor. Ili ta druga opcija da te crvene i bijele činćeve uštekam u monitor, a u 3.5mm spojim slušalice. Samo neznam gdje ću taj bog sa USB forom nabaviti. Sumnjam da to tko drži, skoknit ću vjerovatno do Chipoteke pa vidjeti što oni imaju.

  4. #4
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Muke sa slušama i monitorom

    Da, "audio in" je "audio input" odnosno ZVUČNI ULAZ -> NIJE IZLAZ pa ne može davati zvuk.
    Tu spajaš neki izvor zvuka s kojeg ti onda zvučnici od monitora reproduciraju zvuk.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Muke sa slušama i monitorom

    I da, "Earphone/headphone" nikako ne može biti ulaz već može biti samo izlaz. Naime, slušalice nisu izvor zvuka već "reproduktor" zvuka.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Muke sa slušama i monitorom

    Tako sam i mislio, ali to baš i nema puno smisla. Znači jedan od ova dva kabelčića bi trebali raditi normalno?

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Muke sa slušama i monitorom

    Nisam uspio spojiti sluške na monitor, al sam dobio zvuk na svemu. PC sam ostavio na zasebnim zvučnicima u koje po potrebi uključim Headset, a za PS3 zvuk sam spojio preko neke šeme što sam našao preko flanderovog posta.



    Jedan dio sam morao zasebno u Chipoteke kupiti, a drugi u TechnoMarketa, jer nedaj bože da sve nađem na istom mjestu.

  8. #8
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Muke sa slušama i monitorom

    audio in, tj audio input. ULAZ u koj idaješ zvuk da bi ti zvucnici reporducirali zvuk.
    Earphone/headphone je audio output. znaci kroz to se zvuk ispušta van i repoducira se to. isto i ja imam na zvucnicima i funkcioniraju oboje kako treba.
    Probao sam preko mp3 playera pustati glazbu i radi cisto normalno.
    nznm jel moze jednsotavnije od toga... ima dovoljno smisla kao znas zbrajati 2 i 2....

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Muke sa slušama i monitorom

    Pa da povezao sam da je to input. Ali što se onda uopće poveziva na to? Jedino ako nemaš baš neki set zvučnika ili headset pa onda sa 3.5mm male to male kablom spajaš to iz zvučne kartice/matične direktno u monitor na te zvučnike. Kad sam rekao da nema smisla, mislio sam na to da mi je malo nevjerovatno da monitor koji je u opticaju tek od prošle godine te ima: HD, IPS, Video Player, ulaz za antenu za programe i razne druge pizdarije nema najobičniji audio output da si prištekaš kakvo kućno kino ili headset.

  10. #10
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Muke sa slušama i monitorom


  11. #11
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Muke sa slušama i monitorom

    Uopće ne shvaćam što želiš reći. To je taj kabel 3.5mm male to male i s njim nema smisla kemijati kada mogu mp3/mob direktno na USB port spojiti. Jedino za direktno iz PC-a u monitor. A i ono mp3, baš si ga našao.



  12. #12
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Muke sa slušama i monitorom

    recimo d ti pc crkne i ti oces slusati glazbu sa mp3/mopbitela/cegagod.

    eto ti koristi za taj port. ti si sam pitao na što se poveziva taj input, pa sam ti pokusao predociti kako i sto se tu spaja.

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Muke sa slušama i monitorom

    Pa nisam govorio o USB portu na kompu nego na monitoru.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •