Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Gaming s Intel HD 4400 grafikom - vaša iskustva

  1. #1
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Gaming s Intel HD 4400 grafikom - vaša iskustva

    Prije nego ovu temu iskoristite za pljuvanje po Intelovoj grafici, pročitajte par riječi mojeg posta.

    Dakle, za godišnji sam si posudio jedan solidan Lifebook (i5, 4 GB RAM), kojem je velika mana GPU Intel HD 4400.
    Obzirom da bih usprkos tome tu i tamo nešto rado gejmnuo kad rokne kakav pljusak, volio bih čuti od vas iskustva (ako ih imate) u vezi najboljih igara koje ste mogli igrati, pa makar i na slabijoj kvaliteti ali uz podnošljivi fps.
    Gledao sam malo po netu pa sam skužio da ova grafika nije baš totalno šljuka za gaming, ali je najveći problem što mnoge igre nisu optimizirane.

    P.s. Pliz nemojte mi stavljati linkove jer znam i ja guglat "gaming on HD 4400", pa me zanima isključivo vaše direktno iskustvo. thx.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  2. #2
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Gaming s Intel HD 4400 grafikom - vaša iskustva

    Nije baš direktno iskustvo, ali možda ti bar malo pomogne za usporedbu. Frend se igra na Haswell Pentiumu (mislim da je G3220) sa integriranom HD grafičkom koja je slabija od tvoje. Jedino što ne igra ništa prezahtjevno, CS 1.6 i FIFA-u 14. CS leti, a FIFA mu ide u kakvih 40-50 fps-a na low detaljima, ali u full HD-u.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  3. #3
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Gaming s Intel HD 4400 grafikom - vaša iskustva

    Jedno vrijeme dok mi grafička nije došla, igrao sam samo sa Haswell grafikom, ja mislim da moj procesor isto ima HD4400. Osim FIFE pokretao sam još par manje zahtjevnih igara, npr. Mark of the Ninja. FIFA je dosta trzakala na neki čudnjikav način, ali dala se sasvim lijepo igrati, mislim da su bili medium ili low detalji, mada nije bitno jer FIFA 14 izgleda identično bez obzira koju razinu detalja staviš.

    Začudo, Mark of the Ninja je radio prilično loše. Igra je bila vidljivo usporena, pogotovo one takedown animacije, bile su sigurno duplo sporije nego inače.

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Gaming s Intel HD 4400 grafikom - vaša iskustva

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    FIFA 14 izgleda identično bez obzira koju razinu detalja staviš.
    Pa to i nije baš istina. Na Ultra Low ili kako se već zove ti maknu publiku, a na Low blur i stave pixelastu publiku pa kad se igra zumira na igrače tipa promašene prilike, izmjene i slično, izgleda poprilično odvratno. Tek je na medium pa dalje razlike sitnice. Onako izdaleka je više manje isti bog na svim detaljima. Inače je FIFA baš masu gladna processora pa i nije čudno što je trzkala dosta.

  5. #5
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Gaming s Intel HD 4400 grafikom - vaša iskustva

    Imam Dell sa tom grafičkom, 1336x768 je rezolucija i meni to izgleda sasvim ok. Brat igra Diablo 3 bez problema. Nisam isprobavao baš jako zahtjeve naslove, ali ako te baš zanima neka igra možda mogu isprobati.

  6. #6
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Gaming s Intel HD 4400 grafikom - vaša iskustva

    Wow! Igram Wolfensten The New Order s HD 4400 grafikom. Našao sam neki video na YouTubeu (dolje) u kojem tip pokazuje kako ga igra na Surface Pro 2 tabletu koji ima skoro isti hardver pa sam krenuo od njegovih postavki i voila! Ključna stvar je kliknuti na Wolf ikonu desnim gumbom i u "Compatibiliy" uključiti "Disable display scaling on high DPI settings". Nakon toga se malo poigrate u video postavkama, smanjite rezoluciju na 1200 x 720, efekte, sjene, itd, nakon čega ćete moći igrati novog Wolfa uz prihvatljiv FPS. Nakon što sam ga tako rasturio, grafika je i dalje odlična (na malom ekranu ne primjećujete drastične razlike) i možete krenuti u razvaljivanje nacija i njihovih kanti. Evo ovo možda pomogne i nekom od vas koji nema sreće da mu Nvidia i AMD caruju u kompu/laptopu.

    wolf compatibility.jpg


    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  7. #7
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Gaming s Intel HD 4400 grafikom - vaša iskustva

    Super, uživaj!
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •