Stranica 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 151

Tema: Mouseciklopedija

  1. #61
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Mouseciklopedija

    Naletio sam na nekakav Aula gaming miš, 180 kn. Izgledao je strašno jeftino i ono, kineski je, teško da može valjat.
    No eto, prethodnom govnu je crkao kotačić pa je sve napredak.

    I nije uopće loš.
    Svi smo mi Mirko.

  2. #62
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    A i to što kažeš, premda se meni SpeedLink nije pokazao kao nekvalitetan.

    U biti dvoumim se između
    - G400s koji izgleda nije dobar za claw grip ali kod kojeg mi odgovaraju kvaliteta, senzor, cijena te to što bi mi za tipkovnicu i miš išao samo 1 driver. Zanimljivo da ga je LevelCrap popljuvao, a lik zna.
    - Razer Deathadder 2013 koji je navodno najbolji za claw grip, navodno najbolji za FPS-e, koji ima jako dobar senzor ali ima relativno visoku cijenu i nisam baš uvjeren u kvalitetu.
    - SpeedLink Kudos RS za kojeg mi je driver već instaliran, koji je oblika (ne baš nešt posebno udoban) i mase na koju sam navikao, za koji imam rezervnih dijelova, kojem je cijena OK ali koji ima samo 1 godinu jamstva (čudno, jer moj Kudos imao je 2).
    - G502 koji mi je više želja nego mogućnost (jer nema ga kod nas, a i kad dođe bit će skup), ali koji mi djeluje idealno.
    - Gamdias Hades Laser jer je u optičkom Philips senzor koji ima više mana nego prednosti, ali me smeta to što je simetričan pa se bojim da bi tipke s desne strane samo smetale.
    - Perixx MX-3000 koji je izgleda po svemu prihvatljiv osim po izgledu i upitnoj kvaliteti. U biti o tom mišu ne znam baš puno jer je internet siromašan informacijama u tom konkretnom slučaju. Npr znam da su Omron switchevi, ali nigdje se ne spominje jesu li 5M, 8M ili 10M. Sviđa mi se agilnost tipki i plitak hod = brzo reagiranje.

    Evo video Perixx-a:
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #63
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    Zaboravio sam reći, sinoć sam analizirao i Corsair miševe. Sviđa mi se i M65 (ok senzor, 20 milijuna klikova, ...) a još više M40 kojeg kod nas nigdje nema.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #64

    Re: Mouseciklopedija

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Polovnog miša? Pa to je gore nego polovnu kameru ili polovan hard disk.

    Osim toga, i vrapci na grani već znaju da DeathAdderi pate od sindroma dvoklika, pola ih se vrati u jamstvenom roku na servis zbog tih problema.
    Općenito Razer forsira ružne boje (zelena), visoke cijene (do te mjere da izdaju novu inačicu postojeće keybe s jeftinijim kineskim "kopija" switchevima i podignu cijenu) i ispodprosječnu kvalitetu u svoj svojoj periferiji.

    Baš me zanima što će W3DR4N reći na to što novi Logitech miševi G serije imaju mehaničke mikroprekidače s izdržljivošću od najmanje 20 milijuna klikova. XD
    Top lol. Pa dezinficiras ga i sve super.
    Mouse je cijeli crni i ugasio sam ledice.
    Nikad nisam imo nikakvih problema sa klikovima i dobio sam ga za fakat fer pare.

    Jebote kako se vi ljudi vozite busom il tako nesto kad se tolko bojite bakterija i tih govana?

  5. #65
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    Bijah u gradu, obiđoh lokalne trgovine, vidjeh svakakvih miševa od kojih najbolji vjerojatno jeste Razer Deathadder 2013 pa ga i isprobah u vlastitoj ruci.
    I mogu reći, za claw grip kao rođen. Ne sviđa mi se baš širok vrh (trebalo bi privikavanje), al čini se da sam si našao idućeg miša.
    Sad samo pokušati popraviti Kudosa, pa ako se popravak pokaže neuspješnim za koji dan u shopping (možda već sutra).
    Naravno, roditelji se protive, al mislim da mi neće praviti velike probleme. XD
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #66
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Mouseciklopedija

    Steraj ih u kurac! Bolje da si kupiš miša nego da bacaš pare na alkohol i drogz. Kako starog nije sram popovati, a sigurno je u tvojim godinama bio glavna lola prava bećarska. Sjećam se da si rekao i da je nasilnik, prijeti razbit kompjuter, dakle sigurno je bio bećarina i tukao se po seoskim zabavama.

  7. #67
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    Pronašao sam Kudosove rezervne nožice. Sada slijedi rastavljanje i igranje sitnom elektronikom.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #68
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Mouseciklopedija

    e marijanovicu, ako budes uzimao deathaddera nemoj uzimat ovu black ili kako se vec zove edition, ja ga trenutno koristim i materijal je nekako u kurcu, ovaj dio gdje dlan dolazi se nekako cudno ižmara, kao da se digla boja ili izlizala al uopce nije toliko dugo koristen. uzmi ovu obicnu 2013 ediciju, mis je savrsen, tehcniki je prejeben, precizan i daleko najudobniji mis za koristenje, bar meni jer imam ogromnu ruku i koristim claw grip. neznam kolika je cijena al i ovih 500 kuna sta sam ja dao za ovu cak losiju ediciju, bez led-ica i sa losijim obloznim materijalom je vrh.

  9. #69
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Mouseciklopedija

    ustvari, bas sam googlao sad malo, ovaj 2013 je novija verzija misa, sa 6400 dpi i 4G, ovaj moj je 3200 i 3.5G, tako da je taj vjerovatno jos bolji.

  10. #70
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Mouseciklopedija

    Claw grip? Koji je to kurac? Neki ninja ratnik trik?

  11. #71

    Re: Mouseciklopedija

    To ti je za profesionalce.


  12. #72
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: Mouseciklopedija

    ček, koliko godina ti imaš marjanovicu?

  13. #73
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    W3DR4N ne zna da ne drže svi ljudi miš na jednak način. Valjda jer ga nisu nikad zanimali drugi ljudi. Ili namjerno trolla, što bi opet značilo da ga ne zanimaju drugi ljudi.

    Koliko godina ja imam? 26, zašto?

    Btw upravo sam čini se popravio Omron switch na mišu. Izgleda da više ne dvoklika. Al je zajebano, uf.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #74
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Mouseciklopedija

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    W3DR4N ne zna da ne drže svi ljudi miš na jednak način. Valjda jer ga nisu nikad zanimali drugi ljudi. Ili namjerno trolla, što bi opet značilo da ga ne zanimaju drugi ljudi.
    Ljudi drže miš u ruci.

  15. #75
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Mouseciklopedija

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Claw grip? Koji je to kurac? Neki ninja ratnik trik?
    Tehnika korištenja miša koju su usavršili ljudi koji se bave gamingom.

  16. #76
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Ljudi drže miš u ruci.
    Tehnički gledano, ljudi drže miš rukom (držanje miša u ruci značilo bi podizanje miša s stola/podloge).
    Oni što miš drže tako što naslone (polože) i dlan i prste na njega te miš pokreću skupa s podlakticom, za njih se kaže da miš drže palm gripom. Najsporije za gaming, ali i najmanje umara.
    Za one što miš drže vrhovima prstiju i korijenom dlana te miš pokreću iz zgloba zapešća kaže se da miš drže fingertip gripom.
    Za one pak koji miš drže samo jagodicama prstiju i miš pokreću iz zapešća kaže se da koriste fingertip grip. Najbrže vrijeme reakcije, ali i najveći umor šake.

    Iako mnogi misle da je stvar preferencija, u biti je uvjetovano prvim mišem koji ste dugotrajno koristili - ako je oblik zahtjevao određeni način držanja (npr neki mali miš za laptope pa ste koristili fingertip) na takvo držanje ste se navikli.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #77
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Mouseciklopedija

    Joj kako si ti jako otežavaš život i odluke.

  18. #78
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Mouseciklopedija

    Nekako imam dojam da on brije na to da će biti bolji u igrama ako nađe miš sa pravim kutem za njegov grip i dobrim polling rateom.

  19. #79
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    Krivo. S pravim oblikom za moj grip = neće boljet šaka/ruka i neće biti miš neugodan/neudoban za korištenje; s dobrim senzorom = neće mi miš kvariti rezultate tj neće me ograničavati; s dobrim prekidačima = neće otkazati od 5 klikova (karikirano). Ili hoćete reći da ne trebam imati najbolje što si mogu i hoću priuštiti?

    Pošto mi trenutni miš dobro leži u ruci (ne idalno ali sam se navikao) i nema nekih mana slobodno mogu reći da s novim dobrim mišom ne bih imao ništa bolje rezultate, ako i bi to vjerojatno ne bi bilo do miša.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  20. #80
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Mouseciklopedija

    s dobrim senzorom = neće mi miš kvariti rezultate tj neće me ograničavati



    Ili hoćete reći da ne trebam imati najbolje što si mogu i hoću priuštiti?
    Nipošto. Živimo u slobodnoj zemlji, kupi što god ti srce poželi. Ako ti roditelji dozvole, naravno.

  21. #81
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: Mouseciklopedija

    imaš 26 godina i nadaš se da ti roditelji nece praviti probleme pri kupnji miša za komp?

  22. #82
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    Pa, nezaposlen sam i živim s roditeljima, imaju pravo raspolagati s svojim novcem kako god hoće, kada se to promijeni i budem imao vlastite prihode pa jasno da ću sam raspolagati s njima. Dok god sam na grbači roditelja i trošim ono što oni zarade, oni imaju pravo prigovarati i negodovati. Ne odlučuju oni, al nemogu im zabraniti da negoduju, prigovaraju ili pokušavaju zabraniti, a i nebi bilo dobro da im ni to ne dopuštam - pa Hrvatska je moderna demokratska zemlja - svatko ima pravo slobode govora.
    Pimp, pretpostavljam da si znatno mlađi pa ti ponešto od toga nije jasno. I ja sam tako mislio prije 10ak godina, pa čak i prije nekoliko godina. Al ne ispadne uvijek sve onako kako se nadaš ili kako očekuješ.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  23. #83
    Senior Member Respawned sorcerer Dylan11's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.111

    Re: Mouseciklopedija

    Stari, imas 26 godina, nezaposlen si i zivis s roditeljima. Prosetaj do Plodina i kupi onaj jebeni mis od 20 kuna kojeg i proizvode iskljucivo za tebe.

  24. #84
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Mouseciklopedija

    Jbt pa ja sam si prvi posao nasao par dana nakon zavrsetka srednje, i to jos u ovoj vukojebini od drzave

    Sta ti radis sa svojih 26 kad jos zivis na grbaci staraca
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  25. #85

    Re: Mouseciklopedija

    Baš...Marjanovic ima najbolje roditelje na svijetu. Meni je moj stari rekao već u 18. da sam dužan plaćati hranu i stan. Samo mi prvu plaću nije dirao. Od ostatka sam uštedio za prvi auto, svadbu, namještaj...U 27. već bio oženjen čovjek s time da sam prije toga i vojsku gulio...a-ha. Da sam ja starom reko da trebam za miš u 26. mislim da bi mi pozvao hitnu za Vrapče.


  26. #86
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    Mladi, kupi ti sebi i koristi taj miš iz Plodina. Ne preporučuj drugima ono što ne bi preporučio sebi. I ne preporučuj na način na koji ne želiš da se nešto preporuči tebi.
    Danas je problem pronaći posao (jer posla baš i nema), a bez posla nema baš prihoda, a bez prihoda si ne može čovjek priuštiti podstanarstvo ili slično, ta normalno je da ćeš živjeti u svojoj kući ako ju imaš.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  27. #87
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Mouseciklopedija

    Pa šta onda, čovjek je završio faks, naći će si neki posao i vratiti sve starcima kada ne budu imali i budu u penziji. To se tak radi, ne vidim di je problem.

  28. #88
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    Tako je Vedro.

    Nego, za one što pitaju šta radim, čisto da znaju - javljam se na natječaje za poslove, šaljem zamolbe firmama, idem na razgovore na koje budem pozvan, bio sam već i na nekoliko psihologijskih testiranja (sa zadnjeg još čekam odgovor tj poziv u slijedeći krug selekcije kandidata), doškolovavam se koliko mogu (završio jedno usavršavanje, a sada učim neke stvari koje su mi struka a na faksu nisu obrađivane), pomažem doma što trebam i mogu pa se čak i spremam za sezonski rad na moru (ako do tada ne pronađem bolji posao). U slobodno vrijeme igram Battlefield, pogledam TV i tak. Na sam put za ZG predprošli tjedan potrošio sam oko 500 Kn. Dakle aktivno tražim posao. I šta ja mogu što posla za početnika (nekog bez radnog iskustva u struci) nema, takvo je stanje u državi.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #89
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Mouseciklopedija

    Mozes uvijek radit u Call centru

  30. #90

    Re: Mouseciklopedija

    Da sam na njegovom mjestu i sa ovim životnim iskustvom, iz istih stopa bi zapalio u Kanadu prati suđe ili bilo što.


Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •