Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 151

Tema: Mouseciklopedija

  1. #1
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Mouseciklopedija

    Nakon 3.5-4 godine korištenja moj Kudos počeo je dvoklikati. Pokušati ću ga popraviti (čim pronađem rezervne nožice - zagubio sam ih), ako ne uspijem biti ću primoran posvetiti se lovu na novog glodavca. Znate me, znam ja vas, pa da ne duljimo...

    Svi rezervni miševi koje imam imaju barem jednu manu (akceleracija, z-axis bug, loš pooling rate, ...) i nisu mi za dugotrajno korištenje - stoga trebam novi primarni miš.

    Igram na visokoj osjetljivosti (15-20 cm na podlozi za okret u igri), dešnjak sam, miš držim fingertip/claw načinom držanja i pokrećem ga iz zapešća a ne podlaktice.
    Veličina ruke mi je manja ka srednjoj s užim prstima srednje duljine i uglavnom igram multiplayer FPS igre.

    Što se budžeta tiče, trebam preporuku u kategoriji 200-380 Kn i preporuku za do 500 Kn (u oba slučaja s cijenom dostave).
    Prvi raspon je koliko bih mogao vjerojatno odmah izdvojiti, a drugi do koliko bih se možda mogao razvući (ali bi zato moralo malo pričekati).
    Od trgovina odgovaraju mi Instar Informatika, Portio, Futura-It, Links i ADM. Eventualno Centro, Protis i slični.

    Ono što miš treba imati je dobar senzor (flawless tj bez mana ili barem Avago ADNS 9500/9800), minimalno 5-7 tipki (uključujući 3 primarne), dugotrajne mikroprekidače tipki (barem Omron ili bolji), pooling rate veći ili jednak 500 Hz, dobru kvalitetu izrade i podesiv cpi (dpi). Profili, makroi, utezi, opleteni kabel i slično poželjni su dodatci ali nisu nužni.

    Uzeo bih Logitech G400s ali problem je što mi oblik MX-518 nikako ne paše (koliko se sjećam). Privlači me Logitech Proteus Core G502 no problem je što ga još nema kod nas, a i kad stigne vjerojatno će biti preskup.
    "Dobar" je i Steelseries Rival, jedino je problem što je s njim lutrija pri kupnji - na nekima pritisnuta desna tipka onemogućava pritiskanje lijeve - a miš moram uzeti na neviđeno.

    Razer i Genius mi nemojte spominjati, želim kvalitetan miš.

    Hvala na svakoj pomoći.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  2. #2
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Mouseciklopedija

    Kaj ne bi bilo bolje Mouseopedija?

  3. #3
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: Mouseciklopedija

    lik ti si u žeščem kurcu

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Mouseciklopedija

    hahaha pimp

  5. #5
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Mouseciklopedija

    Htio baš preporučit neke pacove srdone MX-ici po obliku, al ak to ne zadovoljava, onda par kombinacija pada u vodu odma. Pošto ja imam totalno kontra naviku (palm, lakat/rame) nemam ideju kaj bi ti se moglo dopast onda. Možda neka plitka i simetrična konstrukcija ili ti više leži righty dizajn. I jel pucaš baš na laser ili i optičar može zadovoljit ?

    Živi bili pa umrli

  6. #6
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    Da, kužim, G400-G400s-G500-G500s si vjerojatno mislio spomenuti, a oni eto ispadaju (iako, možda si žrtvujem udobnost za sve ostalo i uzmem G400s). Pošto nemaš ideju kaj bi mi se moglo dopasti, možda ne bi bilo loše da navedem i to da mi je bolje baratati s manjim i lakšim miševima (vjerujem da bi Logitech G9x bio OK). Što se dizajna tiče, više "rightly" nego simetričan - nisam naišao na nijedan simetričan miš s svojstvom udobnosti. Laser ili optika nije bitno sve dok je dovoljno dobro (od Laserskih Avago ADNS 9500 ili 9800, a od optičkih Avago 3090 ili Pixart PAW3310) - dakle flawless ili blizu toga.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    I od optičkih Avago 3095, njega sam zaboravio a nalazi se unutar G400 i G400s. Može i Avago S3668 i S3888.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Mouseciklopedija

    G400s. Navikneš se na oblik bez problema. Taman 380kn.

  9. #9
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Mouseciklopedija

    BEST BUY (OBAVEZNO POGLEDATI VIDEO)


    Zalman ZM-GM3 Laser Gaming Mouse

    - ergonomically designed, minimizes user fatigue
    - adjust the weight from 0g~24g by 4g unit
    - high accuracy 8200DPI Avago A9800 sensor applied
    - program all 7 buttons through provided software according to the user needs
    - set up buttons, DPI, special key, macro function with provided software
    - use DPI Switching Button to quickly switch from 800 to 8200DPI
    - with Omron switch it has passed button life test and proved to last over 5,000,000 clicks
    - scroll wheel designed to allow accurate scrolling during internet surfing and gaming
    - high quality rubber feet used to reduce the friction force for faster and more accurate mouse control
    - gold plated USB connector and noise filter used for faster and more accurate signal transduction





    http://www.zalman.com/global/product...ad.php?Idx=781
    http://www.ekupi.hr/Zalman-Tech-CoLt...is-373563.aspx

  10. #10
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    Niko, jes' ti koristio taj miš? Malo je oblik čudan, al cijena je OK. No nekako sumnjam u kvalitetu Zalman miševa.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Mouseciklopedija

    Ako ga kupiš online imaš 7 dana fore. Probaj!

  12. #12
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Mouseciklopedija

    Čisto sumnjam da itko osjeti ikakvu razliku u pola tih karakteristika što si naveo, al ajde, bit će zabavno.

  13. #13
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Mouseciklopedija

    Ja da sad uzimam miš uzeo bi si http://gaming.logitech.com/en-us/pro...l-gaming-mouse i pjevao borbene. Za Skyrim dušu dao.

  14. #14

    Re: Mouseciklopedija

    Nije gamerski ali je Logitech, bežičan i ima praktički beskonačno vrijeme trajanja baterja. Znači ne treba žica!!! Čudo tehnike.


    http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=8100


  15. #15
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    Pa, iskreno, i uzeo bih si G100s samo da ima još 2 bočne tipke. No na žalost bez tih tipki ne mogu.

    Dugi, da me zanima takav miš koristio bih svoj neotvoreni/nekorišteni M305 što mi stoji u ormaru.
    To je ovakav http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=11602 samo što ja eto imam zeleni.
    Uvijekprisutni ALI kaže da mi ne treba glodavac koji bi me ograničavao, pa ta solucija otpada.

    Cham3leon, na koje karakteristike misliš?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #16

    Re: Mouseciklopedija

    Ma taj tvoj neotvoreni imam i ja za laptop...to nije ista klasa miša ni pod razno.Taj mali je igračka za ovaj miš.


  17. #17
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Mouseciklopedija

    Polling rate, akceleracija, z-axis(što god to bilo). Ja bih isto uzeo neki pošten miš jer bi valjda bilo puno bolje da imam neki pošten DPI, ali ja i ovako sa ovim smećastim Logijem od 50 kuna najnormalnije koristim komp i igram igre. U RO malo čak i osjetim da bi trebalo imati precizniji miš kod ciljanja, a kamoli kad se treba brzo okrenuti u suprotnom smjeru i tako, ali svejedno najčešće bivam pri vrhu tablice poslije bitke.

    G100 mi je nekako najprivlačnija opcija jer ne bih htio ništa skuplje uzimati, ali došlo bi u obzir i nešto bežično, pod uvjetom da bežičnost ne uzrokuje nekakvo štekanje ili nešto, te da nije preskupo i da baterija traje ko Dinastija i Santa Barbara zajedno.

  18. #18
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    @cham3leon:

    Pa, ne bi bilo loše da se informiraš što te, kako si ih ono nazvao, karakteristike, u biti jesu i čemu škode.
    Možeš si npr ovdje pročitati: http://www.teamliquid.net/forum/tech...use-technology

    Ukratko, polling rate je količina osvježavanja (koliko puta u sekundi miš šalje informacije računalu), akceleracija je točno ono što samo ime kaže (s prisutnom akceleracijom put na ekranu ne ovisi samo o putu na podlozi već i o brzini pokreta) a z-axis je bug do kojeg najčešće dolazi kod podizanja miša od podloge a karakterizira ga to što kursor poludi ili pobjegne u nekom svom smjeru. Predikcija (koju pak nisi spomenuo) ti predviđa kretnje pa ti recimo ispravlja liniju kako bi lakše nacrtao ravnu liniju - možeš zamisliti zašto je to loše ako ne želiš nacrtati ravnu liniju.

    Slobodno si uzmi G100s ako ne trebaš dodatne tipke, nećeš pogriješiti - za tvoje potrebe taman.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  19. #19
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Mouseciklopedija

    Polling rate vjerojatno nikog ne zanima jer se ni na mojem jeftinjaku ne osjeti nikakav lag, niti bih mogao osjetiti ili iskoristiti bilo kakvo poboljšanje po tom pitanju. Akceleracija se pak može riješiti softverski.

  20. #20
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Mouseciklopedija

    MX518 je najbolji miš kojeg sam koristio. Ova G serija koja ga je zamijenila mi ima preveliku masu.

  21. #21
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: Mouseciklopedija

    da mi je vidjeti tvoj profil na iskrici tek, ako ovakve komplikacije imaš kod izbora miša, kako je tek s curama

  22. #22
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    Polling rate isto tako utječe i na brzine praćenja (recimo mnogi jeftinjak miševi s 125Hz mogu pratiti dobro do neke niske brzine, recimo 1m/s, a kada ih "clockaš" na npr 500 Hz onda to poraste na npr 1.6 m/s).
    500 Hz je neki današnji minimum za gamerske miševe, jer itekako se osjeti razlika u reakciji od 8 milisekundi i 2 milisekunde.

    Akceleraciju ne možeš riješiti softverski ako je senzor ima fizički, to nije izvedivo. Na predikcij use možeš priviknuti i možeš kompenzirati, a na akceleraciju ne. Ne vjerujem u mišićnu memoriju, ali ako je ima onda je akceleracija njen najveći neprijatelj.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  23. #23
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Mouseciklopedija

    Pa kaj nema sva G serija utege , pa si nastelas kak oces

  24. #24
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mouseciklopedija

    G100s i G400s kao ni G400 nemaju utege. Tek G500, G500s i naviše imaju.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #25
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Mouseciklopedija

    Nemaju utezi veze. Tih par grama sve skupa. Miševi imaju preveliku masu i bez utega. Jednostavno se vuku.

  26. #26

    Re: Mouseciklopedija

    To ti je bilo subjektivno.


  27. #27

    Re: Mouseciklopedija

    >Razer i Genius mi nemojte spominjati, želim kvalitetan miš.

    Izvini ti uzvišeni Marijanoviću ali moj Razer kojeg sam polovnog kupio vec dve i nesto godine radi ko nov. (Deathadder)
    Ocito mi smrtnici ne primjecujemo te velike mane i herce i sta sve ne.
    Jebote neki ljudi fakat imaju previse slobodnog vremena da se zamaraju oko takvih pizdarija.

  28. #28

    Re: Mouseciklopedija

    Kak si mogao kupiti miš sa bakterijama, bljak.


  29. #29

    Re: Mouseciklopedija

    = Citat = Izvorno postao pimp Pregledaj post
    da mi je vidjeti tvoj profil na iskrici tek, ako ovakve komplikacije imaš kod izbora miša, kako je tek s curama
    Mislim da je vec naveo specifikacije svoje zeljene zene negdje na internetu.

  30. #30

    Re: Mouseciklopedija

    marijanovic je odlikaš a zna se što odlikaši troše.


Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •