Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 91

Tema: Konfiguracija/savjet

  1. #1
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2014
    Postova
    25

    Konfiguracija/savjet

    Pozdrav svima!
    Zelio bih da cujem vase misljenje vezano za konfiguraciju koju namjeravam kupiti :

    Intel i5 4670 - http://www.atelco.de/Sockel+1150/i5%...GA1150.article
    Gigabyte Sniper Z87 - http://www.atelco.de/DDR3/Gigabyte%2...2C+ATX.article
    Palit GTX 770 OC - http://www.atelco.de/2048+MB/gtx%2B7...rience.article
    8GB Kingston HyperX - http://www.atelco.de/1600+Low+Voltag...3+CL10.article
    Western Digital Green 1TB - http://www.atelco.de/7200+RPM/Green%...ZRX%29.article
    Seasonic 650 Watt - http://www.atelco.de/600+-+700+Watts...S+Gold.article
    Thermaltake Chaser A31 - http://www.atelco.de/Midi/Thermaltak...tzteil.article

    Cijena oko 900 evra!!!

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Konfiguracija/savjet

    Pa ovako;
    - Neotključan procesor a Z87 ploča. Neotključan = zaključan množitelj = teže overclockanje i puno niži takt dostupan clockanjem. Radije, ako možeš, neki K procesor (otključan).
    - Napajanje dovoljno jako za taj komp + skoro još 2 takve grafičke kartice. Mislim da je nepotrebno, slobodno može i kvalitetno od 450-500-550W, nema potrebe za više ako ne planiraš imati više grafičkih kartica.
    - Nedostaje SSD disk. To jako bode u oči s obzirom da u konfu od 900€ (~6750 Kn, ako računamo po njemačkim cijenama i uzmemo u obzir naše to bi kod nas bilo barem 1000€ tj oko 7500 Kn) SSD treba ići. Mislim malo je glupo imati toliko jak a opet spor komp.

    Ako ne planiraš clockati onda nema potrebe za skupom Z87 pločom, može komotno i neka B85 jeftinija ploča.
    Na to nanodaš novac ušparan kupnjom napajanja od npr 550W umjesto 650W i taman imaš za SSD disk od 120GB.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2014
    Postova
    25

    Re: Konfiguracija/savjet

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Pa ovako;
    - Neotključan procesor a Z87 ploča. Neotključan = zaključan množitelj = teže overclockanje i puno niži takt dostupan clockanjem. Radije, ako možeš, neki K procesor (otključan).
    - Napajanje dovoljno jako za taj komp + skoro još 2 takve grafičke kartice. Mislim da je nepotrebno, slobodno može i kvalitetno od 450-500-550W, nema potrebe za više ako ne planiraš imati više grafičkih kartica.
    - Nedostaje SSD disk. To jako bode u oči s obzirom da u konfu od 900€ (~6750 Kn, ako računamo po njemačkim cijenama i uzmemo u obzir naše to bi kod nas bilo barem 1000€ tj oko 7500 Kn) SSD treba ići. Mislim malo je glupo imati toliko jak a opet spor komp.

    Ako ne planiraš clockati onda nema potrebe za skupom Z87 pločom, može komotno i neka B85 jeftinija ploča.
    Na to nanodaš novac ušparan kupnjom napajanja od npr 550W umjesto 650W i taman imaš za SSD disk od 120GB.
    Da znam ali nisam planirao uzimati K verziju nekako mi se ovo uklopilo u budzet.Nisam nikad bio ljubitelj klolovanja jer ne planiram uzeti ni kvalitetan CPU Cooler tipa Noctua tako da bih ostao pri ovom modelu procesora.
    Sto se tice napajanja mozda bih ipak i uradio to sto si predlozio.
    SSD takodje nisam mogao zbog nedostatka novca to sam mislio uzeti nakon odredjenog vremena nakon sto sklopim konfiguraciju a isto vazi i za RAM.

  4. #4
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Konfiguracija/savjet

    Pa onda uzmeš neku solidnu B85 ploču i jeftinije napajanje pa ti bude i za SSD. Taman. Ako malo zafali, uzmeš mrvicu jeftiniju grafičku i to je to. Zašto ne npr Radeona R9 280 ili 280X?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #5
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2014
    Postova
    25

    Re: Konfiguracija/savjet

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Pa onda uzmeš neku solidnu B85 ploču i jeftinije napajanje pa ti bude i za SSD. Taman. Ako malo zafali, uzmeš mrvicu jeftiniju grafičku i to je to. Zašto ne npr Radeona R9 280 ili 280X?
    Da razmisljao sam o toj kartici ali mislim da nije jeftinija ili se varam ??

  6. #6
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Konfiguracija/savjet

    Pa pogledaš si cijene.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #7
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Konfiguracija/savjet

    Kak ti kolega kaže, a pošto i sam veliš da ne planiraš klokat, idi rađe na B85 ili H87 board jer Sniperi su fakin skupi, a i nije da će ti trebat fićeri Z serije. Ušparaj i na procu možda, 4570 je jeftiniji za par % razlike u performansama. Odvaži tak na par mjesta i skupilo bu se extra para za svašta. Grafike su tu negdje, tu će preference prema brandu prevagnut više nego išta

    Živi bili pa umrli

  8. #8
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2014
    Postova
    25

    Re: Konfiguracija/savjet

    = Citat = Izvorno postao Čux Pregledaj post
    Kak ti kolega kaže, a pošto i sam veliš da ne planiraš klokat, idi rađe na B85 ili H87 board jer Sniperi su fakin skupi, a i nije da će ti trebat fićeri Z serije. Ušparaj i na procu možda, 4570 je jeftiniji za par % razlike u performansama. Odvaži tak na par mjesta i skupilo bu se extra para za svašta. Grafike su tu negdje, tu će preference prema brandu prevagnut više nego išta
    Ovaj sniper koji ja uzimam je oko 120 evra i nije nesto skupo.A sto se tice graficke mislim da je ovaj model sasvim ok...Hvala na odgovorima videcu sta cu da uradim jos..

  9. #9
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Konfiguracija/savjet

    Pa, ploča od 120€ i je preskupa za Intela koji se neće clockat - za takvo idu ploče od 70-90€.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #10
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2014
    Postova
    25

    Re: Konfiguracija/savjet

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Pa, ploča od 120€ i je preskupa za Intela koji se neće clockat - za takvo idu ploče od 70-90€.
    Meni nije jasno zasto ljudi samo spominju klokovanje kod Z87 ploca?Pa zar je to jedina prednost tih ploca?Kad odem na sajt proizvodjaca oni najmanje spominju klokovanje i nikako mi nije jasno zasto ja i sa obicnim i5 4670 procesorom ne mogu imati sjajne perfomanse i bez samog klokanja.Ta ploca i ima i bolje hladjenje i efikasnije podrzava i procesor i graficku karticu koju postavis tako ja sam i dalje za z87 model ako sam upravu.

  11. #11
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Konfiguracija/savjet

    I ima dodatne PCI-E full size konektore, puno više s-ata konektora, ovo-ono što dodatno diže cijenu a neće ti koristiti.
    Osim toga, ima B85 i H87 ploča boljih od nekih Z87, a kamo li da su lošije.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #12

    Re: Konfiguracija/savjet

    Ako ništa drugo onda barem nemoj uzimati green verziju diska kao osnovni disk. Taj disk nije namijenjen da sa na njega instalira operativni sustav. To je spor disk namijenjen za skladištenje velikih podataka. Ako uzimaš taj disk onda svakako uzmi neki SSD. Sve ostalo ti je rečeno. Ako kupuješ komp za gaming , a očito kupuješ s obzirom na jaku grafičku karticu razmisli i o osam jezgrenom AMD procesoru. Sporiji je od ovog kojeg misliš kupiti u trenutnim igrama ali opet dovoljno brz za sve. U budućnosti bi pak trebao doći dodatno do izražaja zbog dodatnih jezgri i slične konfiguracije novih konzola, što bi trebalo rezultirati dužom aktualnošću. IMAHO.


  13. #13
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2014
    Postova
    25

    Re: Konfiguracija/savjet

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Ako ništa drugo onda barem nemoj uzimati green verziju diska kao osnovni disk. Taj disk nije namijenjen da sa na njega instalira operativni sustav. To je spor disk namijenjen za skladištenje velikih podataka. Ako uzimaš taj disk onda svakako uzmi neki SSD. Sve ostalo ti je rečeno. Ako kupuješ komp za gaming , a očito kupuješ s obzirom na jaku grafičku karticu razmisli i o osam jezgrenom AMD procesoru. Sporiji je od ovog kojeg misliš kupiti u trenutnim igrama ali opet dovoljno brz za sve. U budućnosti bi pak trebao doći dodatno do izražaja zbog dodatnih jezgri i slične konfiguracije novih konzola, što bi trebalo rezultirati dužom aktualnošću. IMAHO.
    Ok sto se tice diska dali je RED model bolji ? Sto se tice procesora mozda bih mogao dodati malo novca i uzeti i5 4690 i to bi bilo sjajno na Z87 plocu.

  14. #14
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2014
    Postova
    25

    Re: Konfiguracija/savjet

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    I ima dodatne PCI-E full size konektore, puno više s-ata konektora, ovo-ono što dodatno diže cijenu a neće ti koristiti.
    Osim toga, ima B85 i H87 ploča boljih od nekih Z87, a kamo li da su lošije.
    Koju mi H87 plocu preporucujes odnosno da je najbolja u ponudi ?

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Konfiguracija/savjet

    Milane uzmi si ovu ploču dole. Po meni daleko najbolja ploča za non-K Intel procove. Cijena joj je oko 100 evra.

    ASUS VANGUARD B85
    https://www.asus.com/Motherboards/VANGUARD_B85/

  16. #16

    Re: Konfiguracija/savjet

    RED je optimiziran za servere. Uzmeš blue ili black.


  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Konfiguracija/savjet

    Black > Red > Blue > Green

  18. #18

    Re: Konfiguracija/savjet

    Zavisi za što želiš koristiti disk i koliko si ga spreman platiti. U takvom razmišljanju zeleni može biti bolji izbor od crnoga za određenu namjenu. Crni je najbrži ali pre skup. U današnjem SSD vremenu njegova brzina je smiješno mala a cijena i dalje prevelika. Red je optimiran za nas i server sustave, blue je optimiziran za prosječnog kućnog korisnika dok je zeleni optimiziran kao sekundarni skladišni disk.

    Na njegovom mjestu svakako bi kupio odmah 120 GB SSD i plavi WD. Uzme samsung EVO od 120 GB za 600 kn i 1TB WD plavi 400 kn, za sve ostalo. Zajedno soma kuna tj. 130 evra bi moralo imati mjesta u tako skupoj mašini. Radije uzeti slabije napajanje jer od neiskorištenog jačeg nema koristi.


  19. #19
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2014
    Postova
    25

    Re: Konfiguracija/savjet

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    RED je optimiziran za servere. Uzmeš blue ili black.
    Ok hvala.

  20. #20
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2014
    Postova
    25

    Re: Konfiguracija/savjet

    = Citat = Izvorno postao 3.14colovac Pregledaj post
    Milane uzmi si ovu ploču dole. Po meni daleko najbolja ploča za non-K Intel procove. Cijena joj je oko 100 evra.

    ASUS VANGUARD B85
    https://www.asus.com/Motherboards/VANGUARD_B85/
    Odlicno hvala za link..

  21. #21
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2014
    Postova
    25

    Re: Konfiguracija/savjet

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Zavisi za što želiš koristiti disk i koliko si ga spreman platiti. U takvom razmišljanju zeleni može biti bolji izbor od crnoga za određenu namjenu. Crni je najbrži ali pre skup. U današnjem SSD vremenu njegova brzina je smiješno mala a cijena i dalje prevelika. Red je optimiran za nas i server sustave, blue je optimiziran za prosječnog kućnog korisnika dok je zeleni optimiziran kao sekundarni skladišni disk.

    Na njegovom mjestu svakako bi kupio odmah 120 GB SSD i plavi WD. Uzme samsung EVO od 120 GB za 600 kn i 1TB WD plavi 400 kn, za sve ostalo. Zajedno soma kuna tj. 130 evra bi moralo imati mjesta u tako skupoj mašini. Radije uzeti slabije napajanje jer od neiskorištenog jačeg nema koristi.
    Hmm ok hvala na savjetu a sto se tice napajanja GTX 770 trazi 600 W iz tog razloga sam uzeo 650..

  22. #22

    Re: Konfiguracija/savjet

    Cijeli taj komp ne troši ni 400W.

    http://www.anandtech.com/show/6994/n...-770-review/16


  23. #23
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Konfiguracija/savjet

    Ja sam mislio zamjenit sljedeći mjesec-dva Phenoma 955 za FX 8320 i HD7770 za R9 270 i tako ostavit jedno dulje vrijeme. Oće biti dosta CX 430 za to dvoje?

  24. #24

    Re: Konfiguracija/savjet

    Edit

    Uzmeš ovo napajanje cc 60 eura
    http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=9848


  25. #25

    Re: Konfiguracija/savjet

    = Citat = Izvorno postao Izgubljeni_v2.0 Pregledaj post
    Ja sam mislio zamjenit sljedeći mjesec-dva Phenoma 955 za FX 8320 i HD7770 za R9 270 i tako ostavit jedno dulje vrijeme. Oće biti dosta CX 430 za to dvoje?

    Hoće ali će biti max opterečeno, mogući su problemi poput cvrčanja napajanja, pregrijavnja preko ljeta i sl. ali trebalo bi raditi. Mni je bez problema radio sličan komp sa CX 400 napajanjem ali sam ga zbog sigurnosti nadogradio sa XFX 550 w napajnajem. Jeftino je pogotovo ako ovo trenutno prodaš za nekih 250 kn. Tak sam ja napravio.


  26. #26
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Konfiguracija/savjet

    Što baš to dvoje čupa? Ima neka jeftinija solucija? Jedino upgrade i mislim raditi jer je FX 8320 1000kn s dostavom sada, a ovog Phenoma utopim ionako za nekih 400kn. Pa me ispadne ulaganje od svega 600kn za takav proc. A grafu bi malo kasnije zamjenio.

  27. #27

    Re: Konfiguracija/savjet

    Ako mijenjaš samo procesor onda trenutno napajanje ostaviš bez problema. Što se napajanja tiče ovo koje sam preporučio vrijedi više nego što košta ili su druga precijenjena, kako ti paše. To je po meni najpametnija kupnja.


  28. #28
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Konfiguracija/savjet

    Da mislim proc kupiti sljedeći tjedan jer mi je preprimamljivo dati 600kn za osam jezgri.

  29. #29

    Re: Konfiguracija/savjet

    Nadam se da imaš solidan hladnjak jer tvornički je koma. Ja ga nisam ni probao ali ljudi pišu da je poput turbine. Također se nadam da imaš dobru ploču. Preporučljiva je sa 8+1 naponskom faznom regulacijom zbog stabilnosti i dugotrjanosti.


  30. #30
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Konfiguracija/savjet

    Hladnjak ću koristiti stock jer neću clockati. Ploča je M5A99X EVO.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •