Stranica 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 151 do 180 od 319

Tema: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

  1. #151
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Brijem da sam ja tu promijenio mišljenje, tj. ne smatram više igre kompletno kao umjetnost i morali bi promijeniti cijelu definiciju umjetnosti da ih u to smjestimo. Igre su prvenstveno sistemi sa win-loss situacijama koji zahtijevaju skill, i makar smo se od toga polako okrenuli i imamo igre koja su čisto "iskustvo" jel, takve zapravo ni ne spadaju u klasično poimanje igre i često su pretenciozna dosada.
    Poanta je da ako bi imali igru koju bi svi prihvatili kao umjetničko djelo to vjerojatno ne bi ni bila zabavna igra sa vrijednim mehanikama.

    Tako da bih se sad složio sa recimo Ebertom Gamingu ne treba forsirana validacija umjetnosti da meni bude vrijedan.
    Zadnji uredio Sonik : 12-03-2014 u 11:00

  2. #152
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Kameleonče, bager nije umjetnost jer je napravljen s ciljem praktične primjene; da nešto s njime napraviš. Generalna odrednica umjetnosti jest da u biti nema praktičnu svrhu, već služi čisto stvaranju užitka (ili nekog drugog osjećaja) kod konzumenta. Dizajn je pak ono što spaja praktično i umjetničko; dakle kad nešto ima praktičnu svrhu ali svejedno se potrudiš da izgleda privlačno.

    S tim rečenim doduše, ako ga staviš u neki određeni kontekst unutar nekakve umjetničke instalacije, da, i bager može biti dio umjetnosti.

    Sonik, ne treba mijenjati definiciju umjetnosti, samo treba naučiti prihvatiti igre kao posebnu vrstu sa svojim odrednicama. Ono zbog čega sad nastaje problem jest što i umjetnički kritičari i sami gaming developeri pokušavaju ugurati igre u okvire filma i drugih umjetnosti i onda to jednostavno ne funkcionira, isto kao što ne možeš ne znam, ugurati ples u okvire književnosti. Svaka umjetnost ima svoje odrednice, samo one za gaming još nisu ni čvrsto postavljene, pa ih nitko ni ne prihvaća.

    Pingu ne znam zašto hejtaš.
    Zadnji uredio Electromaster : 12-03-2014 u 11:54
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  3. #153
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Pa mislim da su osnovni atributi koji trebaju biti da se nešto smatra igrom - određena pravila i win-loss situacije. Tako definirano, igre nikako ne mogu usporediti sa klasičnim oblicima umjetnosti jer su oni oblici izražaji sami po sebi i negiraju interakciju uopće. Može igra imati predivan soundtrack, grafički dizajn, dijaloge, priču ali je u osnovi i dalje game of skill. Što više imitiraš ostale medije, to više stavljaš čisto interaktivan i mehanički dio igre unazad, što je zapravo štetno.

  4. #154
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Poanta je da je Ebert masovni njab bez skilla. Sve igre su mu preteške i zato mu ne mogu bi umjetnost.

  5. #155
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Sonik, pa zato i kažem, igre kao umjetnost jednostavno trebaju imat različita pravila od drugih umjetnosti; ali i dalje mogu biti umjetnost.

    Također, nisu igre jedine interaktivne. Imaš interaktivno kazalište gdje publika bira što će se dalje desit, ili one knjige u kojima biraš kako će se dalje nastavit radnja tako da odabereš stranicu. Svašta ima.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  6. #156
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Nezz, i dalje mi se čini da su win-loss situacije nekompatibilne sa umjetnošću. Igre =/= umjetnost, u smislu da šah nije umjetnost i igre kartama nisu umjetnost, a ne vidim u video igrama apsolutnu razliku zbog koje bi ih odvojio od toga. Kažem, možda samo ako izbaciš cijeli skill-based concept, ali onda je to jednostavno... nešto drugo.

  7. #157
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Sonik, jednostavno - glup si.

    Igra je umjetnost. U nekim igrama igra zrači ugođajem, oduševljenjem i developerskim izražajem te samim time izaziva umjetnički dojam.
    No, u nekim igrama je i čisti gameplay umjetnost, čak i ako maknemo dizajn, atmosferu, glazbu i ostalo na stranu.

    Ne znam kaj zajebavaš s tim win-loss, jer igre se ne svode samo na to, već puno više.

  8. #158
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Argument ti je da su tebi igre zakon i izazivaju oduševljenje i da je to zbog toga umjetnost. To nema veze s ničim.
    No kako god, sve su ovo samo mišljenja i da bismo uopće imali ozbiljnu diskusiju prvo bismo morali doći do prihvaćenih definicija što su igre, zašto su video igre drugačije od drugih igara, što je umjetnost i zašto je nešto umjetnost. A mislim da ne možeš doći do istih definicija u dvije osobe

  9. #159
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Daj pliz nemojte više nikad započeti tu temu o igrama kao umjetnosti i igrama kao sportu.

    Igre nisu ni umjetnost, ni sport. Igre su jeftina instant zabava.

  10. #160
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    = Citat = Izvorno postao Maloki Pregledaj post
    Kameleon ne shvaćam.
    I jedno i drugo su u potpunosti tehnički proizvod gdje je maštovitost suvišna. Simulacija vožnje ne treba level design, storyline, dijaloge niti ništa slično. Ubacuju se auti koji postoje, najčešće i sa liveryjima koji postoje, staze koje postoje i fizika koja postoji i to tako da sve ispadne čim realističnije. Mjesta za dizajnerski i artistički dodir nema.

    Klasifikacija prema kojoj je bager namijenjen za konstruktivnu i produktivnu namjenu isto ne stoji jer uređaji poput TV-a su isto namijenjeni gubljenju vremena, a sasvim sigurno nisu umjetnička djela.

    Iskreno, ja bih osobno bez obzira na sve ovo što sam napisao ugurao dosta čisto tehničkih stvari u kategoriju umjetnosti poput nekih auta, elektroničkih uređaja i mehaničkih tipkovnica, ali znam da se velika većina ovdje sigurno ne bi složila.

  11. #161

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Što je tu kompleksno kod definicija? Prihvaćeno je da je igra interakcijska aktivnost, utvrđena pravilima i sa ciljem zabave. Video igra je isto to, ali interakciju subjekt vodi pomoću manipulacije cgi-a.
    Umjetnost je primjena ljudske vještine i mašte da bi se tvorila nekakva vizualna(i audio) forma. Igre na medijima zahtjevaju tehničku IZRADU, ali je potrebna vještina I mašta kako bi to poprimilo formu.
    To što neki misle da "to je umjetnost" znači "to je dobro", to i dalje ne mjenja značenje riječi. A na koliko je umjetnost "dobra" utječe milijun faktora i jako puno subjektivnih mišljenja, dojmova i pretpostavki.
    Ustvari, what Electromaster said.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  12. #162
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Ma sve igre su smece
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  13. #163
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Al dobro, ne bas sve

    Nastavite
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  14. #164
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    "Umjetnost je primjena ljudske vještine i mašte da bi se tvorila nekakva vizualna(i audio) forma."
    Netočno, literatura je umjetnost.

  15. #165

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    A to nije vizualna forma zato što? Nema estetske značajke? Mogla sam reći "da bi se tvorila forma", ali to bi bilo još površnije. Proces nastanka neke forme i doživljaj koji imaš čitajući/gledajući/sudjelujući je nešto sasvim drugo, nema direktnu vezu sa definicijom umjetnosti.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  16. #166
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Art:
    the expression or application of human creative skill and imagination, typically in a visual form such as painting or sculpture, producing works to be appreciated primarily for their beauty or emotional power.

    Dakle, nešto kao dear Esther definitivno spada u kategoriju umjetnosti. To što je nekome pretenciozno nije bitno.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  17. #167
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Ak ćemo sad pejstat definicije sa gugla onda mi se više neda.

  18. #168
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Ok, c/p sa gugla je, no ne vidim kako to umanjuje vrijednost iste, pogotovo kad je riječ o umjetnosti oko koje se lome koplja i sa ne znam koliko sofisticiranim definicijama.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  19. #169
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Zašto su ljudi toliko zaluđeni tom opsesijom da sve mora imati svoju točnu definiciju. To me strašno nervira
    Svi smo mi Mirko.

  20. #170
    Senior Member Respawned sorcerer Dylan11's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.111

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Daj pliz nemojte više nikad započeti tu temu o igrama kao umjetnosti i igrama kao sportu.

    Igre nisu ni umjetnost, ni sport. Igre su jeftina instant zabava.
    (2)

  21. #171
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    I jedno i drugo su u potpunosti tehnički proizvod gdje je maštovitost suvišna. Simulacija vožnje ne treba level design, storyline, dijaloge niti ništa slično. Ubacuju se auti koji postoje, najčešće i sa liveryjima koji postoje, staze koje postoje i fizika koja postoji i to tako da sve ispadne čim realističnije. Mjesta za dizajnerski i artistički dodir nema.

    Klasifikacija prema kojoj je bager namijenjen za konstruktivnu i produktivnu namjenu isto ne stoji jer uređaji poput TV-a su isto namijenjeni gubljenju vremena, a sasvim sigurno nisu umjetnička djela.

    Iskreno, ja bih osobno bez obzira na sve ovo što sam napisao ugurao dosta čisto tehničkih stvari u kategoriju umjetnosti poput nekih auta, elektroničkih uređaja i mehaničkih tipkovnica, ali znam da se velika većina ovdje sigurno ne bi složila.
    Mehaničke tipkovnice su čista umjetnost, to stoji.

  22. #172

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Pa samo se odgovara na pitanje? Ak' potegneš pitanje neko i ne očekuješ odgovor, nije moj problem ak' dobiješ odgovor nevertheless i ne trebam se ispričavati što se tako izražavam. Mogu ja pričat kak' 'oću, jebeš eufemizme, epitete i sranja, to ništa ne mjenja činjenicu da je umjetnost stoljećima to što je, a igre su to što jesu. Pametnom dosta.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  23. #173
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    = Citat = Izvorno postao SharpDressedChevap Pregledaj post
    Zašto su ljudi toliko zaluđeni tom opsesijom da sve mora imati svoju točnu definiciju. To me strašno nervira
    Zbog nedostataka u jezičnoj komunikaciji i potrebe definiranja što tebe znače riječi koje koristiš

  24. #174

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Hebala vas umjetnost. Ova tema je namijenjena da ukažemo konzolašima, kako su odlična krava muzara turbo folk gaminga. Idealno su tlo za dobru zaradu na čistom šundu i većinom pubertetskom gamingu (čast rijetkom izuzecima). Uz to igraju se na samo 30 fpsa i 720p rezoluciji.


  25. #175
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Petrijevci
    Postova
    530

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    good nikad u zivotu nisam igro na vecoj rezi i vise fps-a na kompu zato lipo sad kupujem konzolu a vi lipo cucu cucu

  26. #176
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Mislim da čak ni konzolaši ne bi pali toliko nisko da igraju World of Tanks.

  27. #177
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Imat ćemo i mi jednog dana 50 godina, možda budemo tada igrali tenkove.

  28. #178

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Kamo sreće ako budete, ja u vašim godina nisam trunuo ispred ekrana. Što se WOT-a tiče ne igram ga više, konačno se maknuo od tog govna. Nadam se da se neću ni vratiti, iako sam u iskušenju .


  29. #179
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Ponekad poželim da imam konzolu samo da mogu objektivno popljuvat te famozne ekskluzive. Brijem da ih je bar polovica smeće.

  30. #180
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Glorious PC Gaming Master Race vs Dirty Console Peasants

    Mislim da bi tebi bile, ako tražiš realnost.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •