Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: [DPSGR] 18. tjedan: Leaf Hound - Growers of Mushroom

  1. #1
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    [DPSGR] 18. tjedan: Leaf Hound - Growers of Mushroom



    Pošto je pokušaj da stavim jedan album sa mongolskom tradicijskom glazbom neslavno propao (riječ je o grupi Khusugtun, pa ako vas takvo što zanima pogledajte što imaju na jubitou, pogotovo pjesmu Altaragana) slijedi (još jedan) izlet u rane 70 i hard / blues / psychodelic rock grupe Leaf Hound.

    Growers of Mushroom je snimljen krajem 1970. godine, a sastav je sljedeći album u dosta izmjenjenom obliku snimio tek 2007., za što sam i sam saznao tek nedavno. Inače originalno vinilno izdanje GoM-a je postalo jedna od najrijeđih rock ploča, i na aukcijama se prodaje za lijepe novce.

    Sam album karakterizira uspio miks snažnog vokala i nepretencioznog rocka. Ima tu svega od sjetnih balada do pravog proto metala (kad smo kod pm-a, sumnjam da je 1970. izašlo puno žešćih stvari od Stagnant Pool). Fillera gotovo da i nema, svaka je pjesma na svom mjestu.

    Ugodno vam slušanje, a za maksimalni efekt uvodnog riffa u Freelance Fiend, prvu pjesmu na albumu, predlažem da prije slušanja pojačate zvučnike

    Iako bi se dalo sastaviti, album kao cjelina više, koliko ja znam, ne postoji na youtube-u, pa ćete dobiti poruke.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  2. #2
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: [DPSGR] 18. tjedan: Leaf Hound - Growers of Mushroom

    Dobar mi je album, ali mi ipak... ma ne znam. Nije me "digao". Počelo je vrlo dobro, ali onda je splasnulo. Zanimljivo mi jeste, uglavnom, ali fali nešto.
    Vokal mi je vrlo dobar, svirka isto tako.
    Fali nešto a ja ne znam što je to.
    I to je sve što mogu napisati iz nekog razloga
    Svi smo mi Mirko.

  3. #3

    Re: [DPSGR] 18. tjedan: Leaf Hound - Growers of Mushroom

    Pri analizi ovog albuma zadržat ću se samo na jednoj pjesmi, Sawdust Ceasar, jer mi ona daje dovoljno dobru sliku o cijelom albumu. Prvi riff, na kojem se bazira 80% pjesme,a sukladno tome 80% albuma se bazira na prvom riffu ili možda vrs riffu odgovarajuće pjesme, je na razini trinaestogodišnjaka koji svira gitaru deset mjeseci. Kratak, isprekidan, monoton. Nakon kaj se ta grozota ponovi žnj puta s užasnim lirikama ide neki generični odgovor, pam pa paa,služi ko jedan plato, pjesme intezitetom rijetko kad idu iznad inteziteta vrsa. Solaža je super, tisuću i jedan bend. Nakon toga ponovno vrs, neki odgovor na vrs i još malo bendanja po gitari.

    Odličan album.

  4. #4

    Re: [DPSGR] 18. tjedan: Leaf Hound - Growers of Mushroom

    Što se dogodilo forumu, nisam ga mogao otvorit danima? :/

    Anyway, recenzija...

    Očekivao sam nešto više psihodelično od albuma koji se zove Growers of Mushroom, a zapravo sam dobio nešto više kao klasični rock 70-ih. Opet, nema nečeg što mi se previše ističe na albumu, sve se stapa u jednu veliku cjelinu. Ugodno je za slušati kao neki background dok radim nešto drugo, ali nemogu se uživit nikako. Kao album slične tematike i razdoblja koji smo već imali pred par tjedana, UFO-Phenomenon mi je bolje legao od ovog uratka Leaf Hounda.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •