Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Proc + matična

  1. #1
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Proc + matična

    Zbog određenih okolnosti, ostao sam bez matične i procesora te sam sada primoran kupiti novo. Budžet mi je do 1700kn (dalo bi se proširiti na 2000 kn, ali ima da bude prokleto dobar razlog), preferirao bi Intel te matičnu sa USB 3.0/SATA 3 (brijem da svaka nova matična to ovako ionako ima).

    Trenutna konfiguracija:
    CPU: blank
    Matična: blank
    RAM: 1x8GB Mushkin Enhanced Silverline 992074 DDR3 UDIMM 8GB PC3-12800 1600 MHz
    Grafa: Gigabyte GTX460 OC 1GB
    Napajanje: Chieftec 550 W

    PC se koristi za gaming na fullHD rezoluciji te nemam u planu se baviti overklokiranjem niti sada niti u budućnosti. Volio bih da ovaj upgrade traje barem sljedećih 4 godine (graficku mjenjam na ljeto).
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Proc + matična

    AMD FX 8320 i ASUS M5A97 R2.0

    ili ako hoćeš intel: i5 4440 i Asrock B85M Pro4
    Zadnji uredio Izgubljeni_v2.0 : 09-02-2014 u 22:00

  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Proc + matična

    = Citat = Izvorno postao Izgubljeni_v2.0 Pregledaj post
    AMD FX 8320 i ASUS M5A97 R2.0

    ili ako hoćeš intel: i5 4440 i Asrock B85M Pro4
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Proc + matična

    Sviđa mi se Intel opcija, ali matična mi je malo skupa, što kažete na ovu:
    http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=13883
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Proc + matična

    Kažemo...
    NE
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #6
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Proc + matična

    H81 je malo sakat sa fićerima i količinom USB 3.0 i SATA3 (mislim da je 2 of each), DGS konkretno nemoš nispojit na USB 3.0 front panel. Doduše sve ovisi za šta ti treba pa ak ti ništa od navedenog nije neki dealbreaker, poslužit će , al rađe neš bolje krkni za dugotrajnije rješenje .

    Živi bili pa umrli

  7. #7

    Re: Proc + matična

    Meni bi bilo neugodno staviti tako skup procesor na takvu office matičnu . Ako ideš na Intela onda uzmi

    http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=13246

    Razmisli i o dodatnom hladnjaku za procesor, ovi box hladnjaci su svi tuga.
    Zadnji uredio dugi : 10-02-2014 u 19:16

  8. #8
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Proc + matična

    Haswella box služi više nego dobro. Naravno da je aftermarket bolji, al neće patit sa stockom jer se ne griju pretjerano.

    Živi bili pa umrli

  9. #9

    Re: Proc + matična

    Popipaj si ploču iza i oko procesora sa box hladnjakom pa usporedi sa nekim poštenijim. Nije sve u senzoru i onome što očitava matična. Za ljetne mjesece, za tišinu u kompu nema do solidnog hladnjaka koji idu po 250 kn. Ali OK, ako se nema love ili se ne želi potrošiti ne mora to biti prioritet.

  10. #10
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Proc + matična

    I ne moraš sve u ADMu kupovati. Možeš proći i skoro 100 kuna jeftinije za oboje, samo Nabavu net. pročačkaj.

  11. #11

    Re: Proc + matična

    Ma bio sam ADM-u prije par dana i nemaju skoro niš sa stranice u dućanu. Moraš skoro sve naručit i čekati. Valjda je trenutno promet na niskim granama pa im se ne isplati imati ništa na skladištu. Nije ni čudo s obzirom na situaciju u zemlji. Kupuju oni koji moraju.

  12. #12
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Proc + matična

    = Citat = Izvorno postao Čux Pregledaj post
    H81 je malo sakat sa fićerima i količinom USB 3.0 i SATA3 (mislim da je 2 of each), DGS konkretno nemoš nispojit na USB 3.0 front panel. Doduše sve ovisi za šta ti treba pa ak ti ništa od navedenog nije neki dealbreaker, poslužit će , al rađe neš bolje krkni za dugotrajnije rješenje .
    Je koji od tih fićera bitan a da fali? Koja je razlika između Asrock B85M Pro4 i Asrock H81M-DGS - Intel H81 osim po pitanju broja USB3.0 i SATA3 utora?
    Čini mi se da mi je 2 USB3.0 utora sasvim dovoljno (doduše bilo bi korisno da mogu spojiti i USB3.0 utore sa kućišta na matičnu), te 2 SATA 3 utora mi je isto dovoljno jer bih samo jedan od ta dva iskoristio na SSD (a šta bih sa 4 utora nemam pojma), dok bih terabajtni HDD spojio na SATA 2.

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    I ne moraš sve u ADMu kupovati. Možeš proći i skoro 100 kuna jeftinije za oboje, samo Nabavu net. pročačkaj.
    Ne moram sve u ADMu kupovati, ali fora je u tome što je ADM jedan od boljih po pitanju cijena, a besplatno šalju za pošiljke od 1000kn nadalje.
    Ako uzmem procesor za najeftinije što ima na nabava.net, te matičnu isto tako, trebati će platiti poštarinu zasebno za svako i onda mi opet cijena dođe kao da sam to uzeo u ADMu.

    Inače, potrebu za aftermarket coolerom baš i ne vidim pošto ne namjeravam overklokirati (PC mi je ispod stola, a ovako ionako uvijek nosim headset tako da buka nije problem), ali to uvijek mogu uzeti poslije pošto košta nekih sićušnih 200-300kn.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  13. #13
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Proc + matična

    Nije li kod ADM-a tek nakon 2000 Kn dostava besplatna? Mislim, tako je bilo, ne znam da su mijenjali.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #14
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Proc + matična

    Ah, mislio sam da si iz ZG...

  15. #15
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Proc + matična

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Nije li kod ADM-a tek nakon 2000 Kn dostava besplatna? Mislim, tako je bilo, ne znam da su mijenjali.
    Jeste, u pravu si krivo sam zapamtio. Ali i monitor namjeravam također uzeti iz ADM-a tako da opet isto vrijedi.

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    Ah, mislio sam da si iz ZG...
    Iz Rijeke sam, a tu ima samo Links koji je skup do jaja.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •