Stranica 3 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 118

Tema: True Detective

  1. #61
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: True Detective

    u kojoj je to ep bilo ?
    edit: nvm

  2. #62

    Re: True Detective

    Baš odgledao. Odlična serija iako mi je išlo povremeno na živce preglumljavanje oba lika. Također te vizije i neki misticizam mi nisu nešto legle. Obiteljske sapunice su mi bile višak i tak. Kraj mi je dobro legnuo.


  3. #63
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: True Detective

    Meni fakat nije bilo nepotrebne scene u filmu, osim možda par u finalu.

    Inspiracija za mistiku (brijem da sam već bio linkao, al zanimljivo sranje):
    http://io9.com/the-one-literary-refe...ate-1523076497

  4. #64
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: True Detective


  5. #65
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: True Detective

    A daj ajde Kak se zove strip ?

  6. #66
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: True Detective

    = Citat = Izvorno postao Duke v2.0 Pregledaj post
    A daj ajde Kak se zove strip ?
    Top 10. Strip mi je drag i čitam ga s vremena na vrijeme, ali mi je ovo nekako promaklo. Oh, well... Razlog za pročitat' ponovno!

  7. #67
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397
    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

  8. #68
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: True Detective


  9. #69
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: True Detective

    E koga bi željeli vidjeti u novoj sezoni?
    Ja ovak iz glave odmah - Brad Pitt i Mark Ruffalo! Ili barem jedan (onda Ruffalo). Seksao bih obojicu.

  10. #70
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: True Detective

    Navodno ce zene imati glavnu ulogu, ne mogu nac gdje sam procitao taj interview.

  11. #71
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

  12. #72

    Re: True Detective

    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy Pregledaj post
    E koga bi željeli vidjeti u novoj sezoni?
    Ja ovak iz glave odmah - Brad Pitt i Mark Ruffalo! Ili barem jedan (onda Ruffalo). Seksao bih obojicu.

    Stallone&Schwarzenegger

    Barem bi serija bila zabavnija.


  13. #73
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: True Detective

    Jim carry i nikolas kejđ

  14. #74
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: True Detective

    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  15. #75
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: True Detective

    Upravo završio sa True Detective.
    Prije početka gledanja znao sam da me očekuje odlična serija, jer to je po kritikama i ocjenama bilo lako za shvatiti, a i znao sam da će Woody Harrelson i Matthew McConaughey odlično odraditi svoje uloge.
    I tako je i bilo.
    Sve u vezi ove serije mi je štimalo.
    Odlični dijalozi, trenuci napetosti i jednostavno ta znatiželja da vidim kamo će ih slučaj odvesti, kako u prošlosti tako i u sadašnjosti i zadovoljavajući kraj.
    Ništa "over the top", a i zadnja scena mi je bila baš onako kakvu sam priželjkivao.

    Mislim da ne treba trošiti previše riječi jer nije da imam nešto inovativno za reći, ali u svakom slučaju je ovo bilo ugodnih i odlično potrošenih 8 sati.

    9/10
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  16. #76
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: True Detective

    Gledamo buraz i ja sada seriju, i na 6. smo epizodi.

    Kaj ja znam, serija je dobra, ali nije najbolja stvar otkad ima rezanog kruha. Priznajem, sada su se u 4. a pogotovo u 5. epizodi stvari počele zahuktavati, no općenito mislim da je fokus prvih epizoda trebao biti više na samom slučaju, otkrivanju tragova i samom radu na motivima i profilu ubojce itd, a manje na Russovim pseudointelektualnim baljezganjima i Martyevom malograđanskom licemjerju. no kažem, napokon stvari postaju zanimljive, pa ćemo vidjeti.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  17. #77
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: True Detective

    Nisu pseudointelektualna baljezganja, već intelektualna baljezganja.

  18. #78
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: True Detective

    Prebrzo su poceli sa time, odmah u prvoj epizodi krenu filozofirat.
    Kasnije kako upoznas likove postaje ti prirodno slusat njihove filozofije.
    Ovako odmah u prvoj epizodi kad krene pricat cini mi se kao jedan od onih 2edgy4me likova. ( Al to je valjda jedina epizoda gdje mi je to zasmetalo )

  19. #79
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: True Detective

    A zapravo Rust što god je rekao je istinu rekao, ako staneš i samo promisliš, baš vidiš da je to jebeno tako. Meni više smeta način na koji priča nego što priča, jer onako ono mumljanje s prigušenim glasom, pol toga ga ne razumiješ.

  20. #80
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: True Detective

    Nije rekao istinu što god je rekao jer bi potpuno poludio da je bio uvjeren u sve svoje filozofije, kao i svaka osoba na ovoj planeti osim ako nije klinički sociopat. Neke stvari mu stoje, neke ne, o nekima se i nemože izvući trajni zaključak, ali o svima se vrijedi raspravljati.

  21. #81
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: True Detective

    Najlakse mi je to ovako objasnit , da upoznam novu osobu i odmah mi krene filozofirat o stvari pomislio bi da je obicna budala.
    Lakse je slusat takve stvari nakon sto upoznas osobu.

  22. #82
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: True Detective

    = Citat = Izvorno postao Paran0a Pregledaj post
    Najlakse mi je to ovako objasnit , da upoznam novu osobu i odmah mi krene filozofirat o stvari pomislio bi da je obicna budala.
    Lakse je slusat takve stvari nakon sto upoznas osobu.
    Da, jasno mi je kaj misliš

  23. #83
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: True Detective

    Zašto bi poludio lol?

    Recimo, meni jedna od najdražih rečenica u seriji.

    ''If the only thing keeping a person decent, is the expectation of divine reward, then, brother, that person is a piece of shit.''

  24. #84
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: True Detective

    = Citat = Izvorno postao mravojed20 Pregledaj post
    Zašto bi poludio lol?
    "I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law. We are things that labor under the illusion of having a self; an accretion of sensory, experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody, when in fact everybody is nobody. Maybe the honorable thing for our species to do is deny our programming, stop reproducing, walk hand in hand into extinction, one last midnight - brothers and sisters opting out of a raw deal."

  25. #85
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: True Detective

    Znači tvoja egzistencija je apsolutna ništica, ništa što radiš nema smisla i ne bi trebao postojati. Sretno sa životom nakon tog.

  26. #86
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: True Detective

    Ove sa religijom su najblaže i s njima se mogu složiti, ali u ovakav nihilizam rijetko tko istinski vjeruje čisto zato jer ti se razum i ego bune protiv toga.

  27. #87
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: True Detective

    Samo ovaj dio je ko da je iz Max Paynea izašao - Maybe the honorable thing for our species to do is deny our programming, stop reproducing, walk hand in hand into extinction, one last midnight - brothers and sisters opting out of a raw deal."

    Točno mogu zamislit onog voice actora kako to priča u jednoj od cut scena lol.

    Nego, ovaj prvi dio, koliko god zvučalo 'well...shit' zapravo nije, jer, iako on je u pravu, sve što ti i ja i svih 7 milijardi ljudi sad radimo i mislimo, in the long run, nema smisla, eventualno ćemo neš malo utjecati na ljude sljedećih generacija, ali to je više manje to, svi ali baš svi ćemo biti prah, i ma koliko god napredni bili ljudi za milijun godina od danas, i oni će umrijeti, čak i da galaksiju osvojimo, opet ćemo kad tad SVI nestati, kolektivno kao vrsta ili ovako trenutno kao pojedinci koji umiru, i to je tako tužna stvar u jednu ruku, ali je i vrlo vrlo oslobađajuća, ne moramo se bojati NIČEGA, ne moramo se brinuti oko ničega, i možemo uživati u životu koliko god uspijemo, znači ne dić ruke i umrijet jer eto, nego jednostavno više ne bi trebali svim negativnim stvarima u životu davati preveliko značenje.

    Način na koji se on izrazi u seriji, i ta teška atmosfera koja je pratila seriju, čini to ful tmurnim i depresivnim, ali it's not so bad.

    Usporedio bi taj osjećaj slobode i mira kad znaš da će svi i sve jednom nestati s onim osjećajem koji ljudima daje osjećaj da ih čuva Bog, pa se automatski osjećaš sigurnije i misliš kako se nemaš čega bojati.

    Jedino je problem ostati u tom modu jer recimo ja tjedan dana budem ful neopterećen pa zaboravim malo pa se onda vratim na staro i živciram oko gluposti. dosad mi je rekord bio tjedan dana nakon odgledanih svih epizoda Kozmosa. Valjda moramo stalno svoj mozak podsjećati kako stvari zapravo stoje da se prestanemo brinuti i mučiti oko svakodnevnih stvari.

    Ili pušit travu, to isto pali

  28. #88
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: True Detective

    +1 na Dukea


    I ono, sve to je doista proizaslo iz tragedije s djetetom i razvodom pa takvi ljudi objerucke prihvate nihilizam i sranja da se tjese

    mravojed kao da je otkrio r/atheism
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  29. #89
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: True Detective

    = Citat = Izvorno postao mravojed20 Pregledaj post
    Jedino je problem ostati u tom modu jer recimo ja tjedan dana budem ful neopterećen pa zaboravim malo pa se onda vratim na staro i živciram oko gluposti. dosad mi je rekord bio tjedan dana nakon odgledanih svih epizoda Kozmosa. Valjda moramo stalno svoj mozak podsjećati kako stvari zapravo stoje da se prestanemo brinuti i mučiti oko svakodnevnih stvari.
    Iako ovo sve što si rekao zapravo stoji, u praksi je neizvedivo jer jednostavno nisi evolucijski tako programiran. Možeš ti sebe sad dok si financijski osiguran od staraca, u nekom normalnom raspoloženju pred kompom uvjeravat da ništa nema smisla, ne valja se opterećivati, ako i napravim neku glupost ili dobru stvar nije bitno itd., ali prvi put kad te pogodi neka ozbiljna životna kriza, nebitno jel smrt prijatelja/člana obitelji, prekid veze, financijski problemi, bilo što u tom tonu, svo to racionalno razmišljanje ti pada u vodu i emocije preuzimaju ulogu. Kod nekih malo manje, kod nekih malo više, ali apsolutno nitko (osim naravno sociopata) ne reagira sa razmišljanjem "a to zapravo jednostavno nije ni bitno na kozmičkoj skali prostor-vremena" i onda dalje skulirano nastavi sa životom kao da se ništa nije desilo.

  30. #90
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: True Detective

    Moglo bi se reci da je prilicno... euforican.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •