Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 118

Tema: True Detective

  1. #31
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: True Detective

    = Citat = Izvorno postao Duke v2.0 Pregledaj post
    Wtf, svaka epizoda je osjetno bolja od one prethodne, do 10.-te epizode očekujem imploziju naše galaksije.
    +1
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  2. #32

    Re: True Detective

    Aufak, kak' sam ovo profulala. Krećem danas sa gledanjem, jedva čekam, čini se super.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  3. #33
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: True Detective





    umirem
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  4. #34
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: True Detective

    najbolja serija ikad

  5. #35
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: True Detective

    Pogledaj si Dallas Buyers Club ako nisi. Upravo sam ga odgledao i film je drama do jaja.

  6. #36
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  7. #37

    Re: True Detective


    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  8. #38
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: True Detective

    Na petoj epizodi sam.
    Damn it's good!

  9. #39
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: True Detective

    Meanwhile in bizzaro pcplay...
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  10. #40
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: True Detective



    Soon.

  11. #41
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: True Detective

    Gotovo.
    Dio mene iskreno mrzi ovu zadnju epizodu jer sam znao da ce morat sve zavrsit.

  12. #42
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: True Detective

    Eh, nakon ove zadnje epizode ipak kao cjelina nije premašila BB i The Wire. Malo razočaran new age elementima, ali ima nekih detalja koji me muče. Neznam di je spojler tag, pa ću reć samo kozmos i mijenjanje naglasaka.
    Zadnji uredio Duke v2.0 : 10-03-2014 u 11:11

  13. #43
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424

    Re: True Detective

    Veoma zadovoljan serijom, taman dovoljno traje da se previše ne razvodnjava i ka cjelina je savršena, definitivno repriziram jednog tmurnog dana. Shirt OFF!

  14. #44
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: True Detective

    = Citat = Izvorno postao Duke v2.0 Pregledaj post
    Eh, nakon ove zadnje epizode ipak kao cjelina nije premašila BB i The Wire. Malo razočaran new age elementima, ali ima nekih detalja koji me muče. Neznam di je spojler tag, pa ću reć samo kozmos i mijenjanje naglasaka.
    The Wire ima 5 sezona. Ne možeš to uspoređivat.

  15. #45
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: True Detective

    Meni zanima jos toliko stvari koje bih htio da su objasnili,al za sve je krivo to sto ima samo 8 sugavih epizoda

  16. #46
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: True Detective

    Ova zadnja epizoda, predobro

  17. #47
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: True Detective

    = Citat = Izvorno postao ProzoЯ Pregledaj post
    Ova zadnja epizoda, predobro
    Slažem se. Odlična cijela sezona. Teško će je sljedeća nadmašiti, al' živi bili pa vidjeli.

  18. #48
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: True Detective

    Meni se svidja taj koncept od Pizzolatoa da svaka sezona ima drugu pricu, druge glumce i setting. Samo je ime serije isto, jel

    Sto se tice zadnje epizode nije mi jasan onaj plavi vrtlog u Carcossi wtf, jel to bila neka Cohleova halucinacija
    I ne kuzim onu njegovu pricu di cmizdri na kraju, jel kaze da se htio ubit iili nesto?

    Inace u cjelini odlicna serija al i ne cudi me s obzirom da je tvorac iste bio profesor knjizevnosti na tri jaka US faksa, stil prezentacije price i dijalozi su maestralni


    btw Duke sta si mislio pod tim "new age elementi"
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  19. #49
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: True Detective

    Da, to je bila halucinacija, cmizdri jer nije umro. Ni meni nije jasno ovo za new age.
    @Duke , http://www.hitfix.com/whats-alan-wat...-on-season-1/1 , imas na trecoj strani objasnjenje za te naglaske, vidiš da prije nego što promijeni naglasak prikažu TV i VHS kazete.

    nego,

    jeste skužili da na početku epizode Errol kaže onom liku kojeg drži vezanog za krevet "bye daddy"

    Zadnji uredio Constantine : 10-03-2014 u 16:36

  20. #50
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: True Detective

    ja se nakon oscara zajebavam kako će matthew u zadnjoj epizodi nać boga
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  21. #51
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: True Detective

    new age elementi
    Dajte ljudi, zar je stvarno samo meni iznimno bizarno što je lik koji je zadnjih 30 godina najogorčeniji nihilist i ateist kojeg je televizija ikad upoznala, u zadnjih 10 minuta serije totalno okrenuo ploču, imao viziju jebenog RAJA di je vidio svoju kćer i tatu koji ga zovu k sebi (zbljuv) i gotovo se prikazuje kao figura Isusa u onim zadnjim close-up scenama, uz onu izjavu "svjetlo nakraju ipak pobjeđuje". Mislim daj ajde, ovo mi je bilo skoro na razini finala Losta. Jednostavno mi je sve to previše zbrzano, klišejasto i lažno.

    Dobro, sad kad čitam ovo izgleda da mi je serija i finale drek, nije, svakako mi je jedna od najboljih koje sam gledao, ali nemogu reć da nisam razočaran mnogim stvarima koje su odigrale kroz zadnje dvije epizode.

    Ovdje tu ima nekih finih kritičkih razmišljanja: http://www.theatlantic.com/entertain...ats-it/284312/

    I mislim da onaj plavi svemir nije bio halucinacija, nego doslovno kozmičko zlo/portal u drugu dimenziju(Iz Carcosa i Cthulhu mitova koji su se prečesto referencirali u seriji da bi ovo bilo samo halucinacija) s kojim je Errol bio povezan. Ima i drugih detalja koji upućuju na nadnaravno, s obzirom da se Errol oprostio sa svojim ocem i ženom na početku epizode, očito je točno znao što ga čeka.


    Eh da, izgleda da sam ja jedini na cijelom internetu primjetio naopaki križ na Rustovu čelu u onoj Isus sceni na kraju i kopka me to, jer je predetaljno i scena traje predugo da bi bila slučajnost koju nisu primjetili.

    Untitled.jpg

    Ispala je slika manja neg kaj je trebala, ali mislim da se i tu vidi dovoljno.
    Zadnji uredio Duke v2.0 : 10-03-2014 u 18:30

  22. #52
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: True Detective

    Zanimljiv ti je post a i mene su neke stvari kopkale sto si naveo pa sam ga linkao frendu, evo kako on to vidi

    Deadman Inc. 21-0: They specifically mention his hallucinations in the dialogue five minutes prior to frame it
    Deadman Inc. 21-0: They really needed another "that" moment in the finale though
    Deadman Inc. 21-0: Because it didn't really feel like a finale
    Deadman Inc. 21-0: Seems like he misunderstood Rust's entire character arc
    Deadman Inc. 21-0: He was a bitter nihilistic asshole at the start of the series having just left undercover vice and losing his family
    Deadman Inc. 21-0: During the series he was becoming more close with Marty through the Yellow King case
    Deadman Inc. 21-0: Then when he almost fucking died he had a near death experience
    Deadman Inc. 21-0: It's well documented that those can fucking change a person
    Deadman Inc. 21-0: I'm glad it wasn't one of those post-modern fuck everybody endings
    Deadman Inc. 21-0: Both Marty and Rust got off good





    Moram reci da sam vise na njegovoj strani sad

    EDIT

    evo ti i ovo


    (btw kad linkas URL slike skloni kvacicu sa "retrieve remote file bla bla" jer tad ga ruzno resizea
    Zadnji uredio Kid A : 10-03-2014 u 19:12
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  23. #53
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: True Detective

    Vidio je raj u smislu da je htio umrjet, a ne postat pop. I nema ničeg nadnaravnog u seriji.

  24. #54
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: True Detective

    Al ona scena kad marty lezi u krevetu okruzen familijom. Uh.

  25. #55
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: True Detective

    = Citat = Izvorno postao Kid A Pregledaj post
    Deadman Inc. 21-0: They specifically mention his hallucinations in the dialogue five minutes prior to frame it
    Deadman Inc. 21-0: They really needed another "that" moment in the finale though
    Deadman Inc. 21-0: Because it didn't really feel like a finale
    Deadman Inc. 21-0: Seems like he misunderstood Rust's entire character arc
    Deadman Inc. 21-0: He was a bitter nihilistic asshole at the start of the series having just left undercover vice and losing his family
    Deadman Inc. 21-0: During the series he was becoming more close with Marty through the Yellow King case
    Deadman Inc. 21-0: Then when he almost fucking died he had a near death experience
    Deadman Inc. 21-0: It's well documented that those can fucking change a person
    Deadman Inc. 21-0: I'm glad it wasn't one of those post-modern fuck everybody endings
    Deadman Inc. 21-0: Both Marty and Rust got off good
    Da da i meni su te stvari prolazile kroz glavu, mogu svakako prihvatit tu stranu i razmišljanje, iako mainstream TV serije gotovo uopće nemaju "post-modern fuck everything" krajeva pa bi jedan i dobro došao Evo jedan review finala koji se slaže s bromance razmišljanjem tvojeg prijatelja: http://www.forbes.com/sites/allenstj...d-mcconaughey/

    A ono, nakon ovog tvog posta, i onog zadnjeg intervjua s Pizzolatom malo lakše mogu prihvatit to sve sad, ali i dalje mi je trenutku gledanja taj završni dijalog i sve to bilo nekako "off-putting", nije mi ni toliko smetala ideja koliko sama izvedba.

    = Citat = Izvorno postao Xero Pregledaj post
    I nema ničeg nadnaravnog u seriji.
    Nemožeš to tvrdit s sigurnošću jer je serija po tom pitanju iznimno (i namjerno) ambivalentna.

  26. #56
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: True Detective

    Hm, ja se ne bih složio s tobom, dobro dosta je tu osobna interpretacija, ali svejedno.

    SPOLIERS AHEAD.

    1. Istina lik je mrzovoljni nihilist i ateist posljednjih 30 godina zbog traumatičnog iskustva - smrt kćerke. Ali lik je bio blizu smrti, što je isto traumatično iskustvo i nije mi to toliko čudno, posebno ne ako uzmemo u obzir da je... čovjek. A da ne ulazimo uopće u raspravu o njegovoj psihi.
    Baš je bila neka katarza, ubijanje monstruma koji ubija žene i djecu i onda nekaj tipa uskrsnuće. Nisam očekivao da preživi - uopće.
    Meni isto nije sjelo na prvu, ali čak mi je ok sad nakon što je odležalo malo. Lik je mislio da je pronalazak Yellow Kinga njegov posljednji čin i da nakon toga umire, dal svojom rukom ili u procesu hvatanja istog. Kad se to nije dogodilo i lik je preživio dobili smo jednu (po meni dobru) verziju happy enda. Možda je malo otrcani kraj, al ono djeluje mi dosta realno u sklopu same priče jer mu vjerujem da to zaista misli, kao što je bilo i za njegove ranije pričarije.

    Sviđala mi se ta Pizzolattovo poigravanje s religijom. Kudos mu na tome.

    2. Pa po čemu bi to bilo išto nego Cohleova halucinacija? Za mene nema nikakve sumnje da nije bila. :S

  27. #57
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: True Detective

    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  28. #58
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: True Detective

    Mislim da je najveci problem sto smo svi vec naviknuti na forsane hepi endove tako da nam i ovaj ispada onak meh,al kad se realno pogleda stvarno je odlicno napravljen.

  29. #59
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: True Detective

    Pogledat ću vjerojatno prije druge sezone opet cijelu prvu u nekom dvodnevnom maratonu pa ću si dat konačan sud

    = Citat = Izvorno postao Kid A Pregledaj post
    wot ?
    Zadnji uredio Duke v2.0 : 10-03-2014 u 20:01

  30. #60
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054

    Re: True Detective

    Notice king. To je ona scena u trećoj epizodi kada razgovara sa njim a ne skuži. I btw onaj križ na čelu nije naopaki.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •