Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Nadogradnja

  1. #1

    Nadogradnja

    Imam ponudu za trenitni proc, matičnu i memoriju pa ako se čovjek ne predomislio išao bih po nove komponente. Još uvijek se malo dvoumim pa da čujem vaša mišljenja. Slobodno predložite i nešto treće i ne pretvarajte ovo u Intel vs AMD spiku.

    Te nove komponente će se spajati na corsair CX400, samsung evo 120 i GTX650 1GB boost. Ostalo nije važno.

    1. solucija

    Za sada ju ne bi klokao pa smatram da je napajanje dovoljno. U budućnosti kada bi išao na neku duplo bržu grafu dignuo pi proc na 4.0 što mu u biti ni ne bi dignulo potrošnu.

    + odličan procesor koji vrijedi svake kune, ulaganje u budućnost sobirom da je to proc ispred svog vremena
    - prevelika potrošnja

    2. solucija

    2.968,87Kn

    ​+ veća snaga po pojedinoj jezgri u programima koji koriste 1-2 jezgre, manja potrošnja
    - procesor se previše grije, skuplja solucija, dugoročno će ranije zastarjeti


    prilično naginjem prvoj soluciji ali nisam još 100% odlučio.

  2. #2
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Nadogradnja

    Haswell se ne grije neš posebno, osobno imam 4750+Z87 kombinaciju sa stock coolerom koji nikak da zamijenim i nemam se kaj posebno žalit na temperaturu. Ja bi reko da FX puno više prži od navedena dva, ali sa aftermarket coolerom to nije neš o čem bi trebo brinut.

    Živi bili pa umrli

  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja

    Pored i5 4440 za 1.367,99Kn taj i5 4570 za 1.464,85Kn teško da je isplativ jer jedina razlika je 100 MHz takta. U biti 100 MHz (koji se ne osjete u ničemu) plaćaš 96,86 Kn.

    Ako već ideš na i5 kojeg nećeš moći clockati, a ne planiraš u budućnosti stavljati neki pošteno clockabilni i5/i7 (npr 4670K ili 4770K ili nadolazeće 5670K i 5770K) onda nema potrebe za kupnjom Z87 matične.
    Komotno može i neka s B85 ili H87 čipsetom; automatski je i cijena niža. Čak možeš i hladnjak eliminirati "iz jednadžbe" jer se Haswelli drastično griju tek s dizanjem takta, za početak je i box hladnjak prihvatljiv.

    I tako dolaziš na cifru koju bi dao za FX 8320 i poštenu ploču, a neclockani FX 8320 nema što tražiti pored modernog i5. FX-a bi morao clockati kako bi sustigao i5 Haswella.

    Obziruj i to da ti je napajanje, iako kvalitetno i jako, već malo i oslabilo jer sigurno ima godina -> i5 mu je lakši zalogaj.

    A što se tiče zastarjevanja; kakav je omjer snage između FX-a 8320 i i5 4440 danas takav će biti i za 5 godina. Samo što će za 5 godina oba biti stari drlog (možda, a možda i ne jer procesori sve sporije idu naprijed).
    Hoću reći, tko je prije 5 godina uzeo i7 920 taj je i danas više nego procesorski miran. A nekoć je bilo uzmeš proc i za 2 godine je slab (pogotovo ono kad se prešlo s 1 jezgre na 2 ...).

    I memoriju, uzmi neku s duljim jamstvom, izgleda da Kingston daje samo 36 mj.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Nadogradnja

    Moj 4670 na stocku ne prelazi 30°

  5. #5

  6. #6
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja

    Hm, ako ti je bitan izgled računala (kako izgleda iznutra), onda će ti, koju god matričnu i ostale komponente uzeo, taj zeleni Kingmax odudarati.
    Dakle, ako ciljaš na kolor-kooridnaciju bolje je uzeti Corsair 8GB 1600MHz Vengeance Low Profile Black ili neki sličan ram.

    Jedno pitanjce sa strane; koje kućište imaš?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #7

    Re: Nadogradnja

    Kućište je ispod stola i otvorim ga jednom godišnje tak da me baš briga za izgled. Što se kućišta tiče imam jedno od najboljih na tržištu AKY003BL

    Sutra valjda prodam/kupim novo tak da ću neš morati i raditi

  8. #8
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Nadogradnja

    Auuuu AKYGA, žao mi te

    Živi bili pa umrli

  9. #9
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Nadogradnja

    Probaj uzet Asus B85 Vanguard ploču i uzmi si polovni RAM preko PC Ekspert tržnice.

  10. #10

    Re: Nadogradnja

    Kupio danas ali kupio ono što sam stvarno želio. Na brzinu potrpao to u kućište i sad ide jebada sa instalacijama .

    DSC_0086.jpgDSC_0088.jpg
    Zadnji uredio dugi : 06-02-2014 u 21:18

  11. #11
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Nadogradnja

    Matična se kupuje prema ljepoti kutije, a ova ima najružniju kutiju ikad.
    Zake jednostavno nisi kupio novu Plejku?

  12. #12

    Re: Nadogradnja

    Pa da igram fpsove i rtsove sa kontrolerom? U stvari ni nema rts-ova na plejki...pih.

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Nadogradnja

    Barem si FX uzeo.

  14. #14

    Re: Nadogradnja

    Ma hebo procesor bez osam jezgri

  15. #15
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Nadogradnja

    Ak si ti zadovoljan, i ja sam.
    Javi rezultate, boost u igrama i slično.

  16. #16

    Re: Nadogradnja

    Budem kroz par dana.

  17. #17
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Nadogradnja

    prizno ti, da ili ne, amd fanboj si...

  18. #18

    Re: Nadogradnja

    Ma da, a zadnjih četiri/pet godina bio na Intelu na glavnom kompu, dva laptopa na Intelu, garfa Nvida itd. Kupujem ono što smatram boljim, isplativijim i dugoročnijim.

  19. #19

    Re: Nadogradnja

    Evo prvi dojmovi su skroz pozitivni. Matična ima jako dobru zvučnu. Fino se osjeti razlika. Proc je skroz hladan a hladnjak nečujan. Nisam nešto puno isprobavao ali u WOTu osjetim fini brzinski porast iako je ta igra neoptimizirano govno koja koristi tek jednu jezgru.Sve u svemu ne namjeravam mijenjati proc barem pet godina. Eventualno još kupim 8 giga rama a grafu mijenjam po potrebi. I da, sve je stalo u akygu .

  20. #20

    Re: Nadogradnja

    Žišku brzine nakon uključivanja rapid moda



    Zadnji uredio dugi : 08-02-2014 u 10:35

  21. #21
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Nadogradnja

    Ma to je sigurno neka greška. Ovo 1858,08 MB/s pogotovo nema jebene šanse da je istina.

  22. #22

    Re: Nadogradnja

    Ima i te kako, nije greška. Koristi se ram memorija u ovoj kombinaciji

  23. #23
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nadogradnja

    Tako je, nije greška. Koristi se caching u RAM-u za ubrzanje SSD-a.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  24. #24

    Re: Nadogradnja

    Evo nakon nekoliko dana druženja sa novom platformom moram reći da je fenomenalna. Klokanje je super jednostavno i jednako tako nepotrebno. Sustav je hladan i tih te radi bez ikakvih problema na 400W napajanju. Naravno mora biti kvalitetno napajanje, uostalom kao i inače. Ako se netko dvoumi oko ovakve platforme može odmah prestati . Vrijedi svake kune i šteta ju je propustiti dok je još uvijek u prodaji.

    Ekstra zadovoljan

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •