Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 31

Tema: Monitor

  1. #1
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Monitor

    Moj AOC 24" monitor je odlučio da se više neće upaliti (aka riknuo) pa mi treba novi. Može preporuke opet 24" monitora (ne znam da li ima smisla prelaziti na 27", čini mi se malo previše), negdje do 2500 kn po cijeni (što manja cijena to bolje, ali za dobar monitor sam spreman uložiti).
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor

    Ako je otišla elektronika popravak ti je vjerojatno 100-200 Kn, nema smisla kupovati novi za tako jeftin popravak.
    No ako baš želiš, za 2500 Kn...
    http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=10485
    http://www.portio.hr/index.php?page=...d=999000102523
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Monitor

    27" je tebi puno ili ti samo zvuci puno?

    da ja sad uzimam monitor (a imam 24") nebi uzimao ponovo 24" jer kad vec uzimam nek se vidi razlika... tehnologija ide naprjed i neznam zašto nebi imalo smisla uzimat veci.. logicno.
    zapravo uzeo bi cak 32" osim ako mi zbog profesionalnih(wanna be) razloga nebi trebao baš baš kvalitetan prikaz slike...

    e sad hoces se složit sa mišljenjem ili ne, na tebi je. samo kažem da 27" nije pretjerivalje kao što tebi možda na prvu tako zvuci.

  4. #4

    Re: Monitor

    27" svakako, to je neki trenutni optimum a kroz 4-5 godina minimum.

  5. #5
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Monitor

    = Citat = Izvorno postao RIDER32 Pregledaj post
    27" je tebi puno ili ti samo zvuci puno?

    da ja sad uzimam monitor (a imam 24") nebi uzimao ponovo 24" jer kad vec uzimam nek se vidi razlika... tehnologija ide naprjed i neznam zašto nebi imalo smisla uzimat veci.. logicno.
    zapravo uzeo bi cak 32" osim ako mi zbog profesionalnih(wanna be) razloga nebi trebao baš baš kvalitetan prikaz slike...

    e sad hoces se složit sa mišljenjem ili ne, na tebi je. samo kažem da 27" nije pretjerivalje kao što tebi možda na prvu tako zvuci.
    Meni to zvuči puno doduše nemam pojma da li zapravo je, a i da li bi imao problema što se tiče igara pošto je veća rezolucija onda u igrama, jer baš i nisam u toliko dobroj novčanoj situaciji da idem mjenjati grafičku (trenutna je GTX 460, znači malo starija).
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  6. #6

    Re: Monitor

    1920x1080?

  7. #7
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Monitor

    Danas 1080p rezoluciju imaju svi ekrani od 21 do 27 inča. Dobro, ovi zadnji mogu imati i 1440p, ali takvi ekrani su i 1000 kuna povrh budžeta.

    Uglavnom.

    http://www.edigital.hr/Monitor/LG_27...&partner=10001

    http://www.lg.com/hr/monitori/lg-27MA73D-personal-tv

    Ak ne uzmeš, pica si.
    Ak uzmeš nešto drugo, pica si.
    Sad si dobro razmisli ako želiš ispasti pica.

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Monitor

    Trebao bih preporuku za neki monitor ili TV koji bih spajao na PS3 i u budućnosti na PS4. Inči i takve slične pizdarije mi nisu bitne, na kompu sam još na 19'' i zadovoljan sam. Glavno da slika ne izgleda ko govno. Ne treba mi čak ni neki direktni link jer ne uzimam odmah već vjerovatno za koji mjesec, nego koliku cifru mogu očekivat da izdvojim. Po mogućnosti što manju.

    Ako autoru teme smeta, mogu otvoriti novu temu al ne vidim smisla.
    Zadnji uredio Izgubljeni_v2.0 : 04-02-2014 u 22:11

  9. #9
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Monitor

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Danas 1080p rezoluciju imaju svi ekrani od 21 do 27 inča. Dobro, ovi zadnji mogu imati i 1440p, ali takvi ekrani su i 1000 kuna povrh budžeta.

    Uglavnom.

    http://www.edigital.hr/Monitor/LG_27...&partner=10001

    http://www.lg.com/hr/monitori/lg-27MA73D-personal-tv

    Ak ne uzmeš, pica si.
    Ak uzmeš nešto drugo, pica si.
    Sad si dobro razmisli ako želiš ispasti pica.
    Ako sa iste daljine gledam u monitor, a povećam dijagonalu sa 24" na 27" dok rezolucija ostaje ista što nije da će mi slika izgledati lošije?
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  10. #10
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Monitor

    To bi značilo da ako gledaš sa što veće daljine slika izgleda sve bolje.

  11. #11

    Re: Monitor

    Možda prvih par dana dok se ne navikneš. Šteta ti je danas kupovati monitor ispod 27", sve ostalo je stvar navike.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Monitor

    I da, pusti to kako će slika izgledati, bitno je da ćeš na većem ekranu vidjeti bolje.

  13. #13
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Monitor

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    To bi značilo da ako gledaš sa što veće daljine slika izgleda sve bolje.
    Pa... da. Što se više i više udaljavaš od monitora/tva/bilokakvog displaya to su pixeli sve manji i manji te zbog toga slika izgleda bolje, zar ne?

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Možda prvih par dana dok se ne navikneš. Šteta ti je danas kupovati monitor ispod 27", sve ostalo je stvar navike.
    Pa gle, čini mi se na prvi pogled bitno. Jer ako slika izgleda poprilicno losije nego sto bi na 24" onda bih čak možda i investirao malo više novca (ako se odlučim za 27") i uzeo 1440p 27" monitor.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  14. #14

    Re: Monitor

    To ovisi o tebi. Meni su npr. slova pre sitna na 23/24" monitoru na 1080 p rezoluciji a imam odličan vid. Na 27" su mi konačno taman i nemam baš nikavih zamjerki na ništa.

  15. #15
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor

    24" 1920x1200 >> 27" 1920x1080.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #16
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Monitor

    = Citat = Izvorno postao Grim Pregledaj post
    Pa gle, čini mi se na prvi pogled bitno. Jer ako slika izgleda poprilicno losije nego sto bi na 24" onda bih čak možda i investirao malo više novca (ako se odlučim za 27") i uzeo 1440p 27" monitor.
    U teoriji je tako, ali u praksi nije. Kad se fokusiraš na detalje, normalno da možeš vidjeti piksele. Možeš vidjeti i na 24-inčnom monitoru.
    Ali kad igraš, gledaš film ili čitaš sadržaj na netu, oko se ne fokusira na detalje, već na sadržaj i cjelokupnu sliku i onda je sve lijepo i čisto.
    27 inča je uvijek bolje od 24 inča. Slika je veća, detalji su uočljiviji i sve daje puno bolji dojam.

    Usporedi cijelu stvar s televizorima. Televizor od 32 inča ima rezoluciju 1080p, kao i onaj do njega od 55 inča. A opet, slika na većoj telki je beskonačno bolja unatoč puno većim pikselima.

  17. #17
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Monitor

    Odlučio sam smanjiti budžet na 2000 kn, tako da 27" monitori definitivno otpadaju kao opcija.
    Od 24" ovaj koji je Marijanović (Dell U2412M) preporučio se čini odličan, ali vidim da je izašla i ajmo reći "novija" verzija tog monitora, U2414H:
    http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=14159

    Sada koji od njih je bolje uzeti? U2512M mi se čini možda bolji zbog 16:10 omjera, ali čitam da ima nekakvih problema sa "flickeringom" dok ovaj novi U2414H nema nikakvih. Isto, U2414H je jeftiniji za 80 kn (1950 kn u ADM-u, dok je ovaj drugi 2030 kn).
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  18. #18
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor

    16:10 >> 16:9
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  19. #19
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Monitor

    Može i 2000.

    Kupi ovaj
    http://www.edigital.hr/Monitor/LG_27...&partner=10001

    Jer ak ne kupiš, _ _ _ _ si.

  20. #20
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor

    Extreme Digital
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #21

    Re: Monitor

    Evo moj, skroz zadovoljan.

    http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=13501

    Što se Extreme Digitala tiče meni su skroz OK, ali možda je bolje izbjegavati kad se ljudi toliko žale.

  22. #22
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Monitor

    Nisam nikada naručivao ništa sa Extreme Digitala, ali sada me strašite ako ikad budem. Zbog čega se ljudi žale?
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  23. #23
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Monitor

    I taj od dugog je odličan. Mislim da je čak isti panel.
    Ali tih 100 kuna vrijedi TV tuner, daljinski, USB priključak i tih par điđi.

    Extreme Digital je ok, ko većina web shopova. Ne budeš dobio ciglu.

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Monitor

    Trebao bih preporuku za monitor. Prvo da istaknem ne treba mi nikakva godzilla ni kristalno čista slika. Buđet je mali (1000kn), ali ako se nađe nešto za koju kunu više osjetno bolje može i to. Uglavnom na to bih trebao spajati PS3 i PC. Na zamjenu sam se odlučio jer mi sve više sadržaja ima crne crte radi 4:3 ekrana, a 720p i 1080p video fileovi izgledaju očajno loše. Našao sam ovo i čini mi se kao idealno rješenje:

    http://www.centro.hr/detalji_proizvo...3886A52C9.aspx

    No nisam nikakav ekspert pa bih trebao koji savjet. Full HD mi nije bitan pošto to već imam na TV ako baš želim. Iskreno i volio bih manju rezu da mi štedi komponente, ali da još uvijek bude ok slika. Koristio bih ga većinom za internet i igre. Nikakvi specijalni programi, filmovi i slično.

  25. #25
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Monitor

    Može.

  26. #26

    Re: Monitor

    Pa možeš i na full HD monitoru igrati na manjoj rezoluciji, nije da će biti toliko ružno da je neigrivo. Što se preporuke tiče razmisli još malo...pričekaj jpš jedno vrijeme dok ne skupiš još nešto novaca, ili posudi ili ako imaš nemoj baš toliko škrtariti. Ovaj monitor dole ti vrijedi svaku hebenu kunu, odličan je i stvarno jeftin za ono što nudi. Ipak to kupuješ da budeš zadovoljan 5-6 godina. Ne isplati se na tolikom vremenskom razdoblju škrtariti i kupiti govno.


    http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=14130

    Ja da kupujem sada kupio bi baš taj. Sve ostalo je bacanje para u vjetar, bilo jeftinije ili skuplje.


  27. #27
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Monitor

    Pa i nije toliko problem se raširiti 300kn, ali rađe ću imati čistiju sliku na malom ekranu nego smanjivati rezu na velikom. A i za te veličine me ne briga na monitoru. Da me ovaj stari 19'' Philips nije počeo ograničavati kod nekih stvari nebih ni razmišljao o mijenjanju. Ovaj LG mi izgleda savim ok za moje potrebe. 720p, IPS i nešto veća dijagonala. Taman. Naručiti ću ga sutra.

  28. #28

    Re: Monitor

    OK


  29. #29
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Monitor

    NE 1366x768 (1360x76!!! Za 1000 Kn imaš već ok fullHD monitora. Vjeruj mi požaliti ćeš prvog dana s tih 1366x768, ja sam neko vrijeme koristio 19" monitor te rezolucije i to je smrt za oči i glavu nakon 1680x1050 22" i 14" 1280x800. Prekruni su to pikseli, vidiš ih kao četverokeute...

    Evo npr ovaj, to ti je skoro naj za te novce:
    http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=13649
    I vjeruj mi, komp ti to može podnjeti. FHD je danas mainstream, imaš novca za njega i ne idi na manje - ta danas već polako dolazi i UHD 4K...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  30. #30
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Monitor

    E jbg, već sam naručio ovaj LG, trebao bi doći sutra. Rezu sam baš htio manju radi manjeg perfomance hita. A veliki ekran i Full HD već imam kao se poželim. Ovdje sam htio neki solidan monitorčić za male pare. Al gledao sam malo recenzije na netu i svi kažu ok monitor. Neznam ako bude baš loša slika valjda vrijedi onaj rok za vratiti robu unutar 8 dana od dana kupnje.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •