Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: RAM memorija

  1. #1
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    RAM memorija

    U zadnje vrijeme ozbiljnije radim zahtjevnije stvari na kompu, odnosno sređujem slike sa Adobe Lightroom u RAW formatu.
    Dakle NIJE isto što i obicno igranje u fotošopu i nisu isti računalni zahtjevi.
    Stoga ako krenete nesto pametovat molim vas da napišete koliko ste upoznati sa takvom situacijom ili samo govorite iz sveg nekog opcenitog znanja.

    Trenutno imam 4GB (2x2) DDR3 Corsair XMS3 memorije.
    Ono što me trenutno zanima je koliko uopce trosim virtualne memorije jer me ova slika iz everesta zbunjuje.
    Šta je Swap datoteka, a šta Page File?


  2. #2

    ovulation and clomid calculator Bernice

    Hello! My name is JEFFRY. My home is situated in North Lawrence.
    how do i get a private prescription for clomid Bernalillo and best days to take clomid how to take 150mg of clomid Brandonst: CLOMID is contraindicated in patients with a known hypersensitivity or allergy to clomiphene citrate or to any of its ingredients. Another facts: clomid dosage for fertility Bernard and very sick after clomid Modesto It's thought to counteract your desire for other, less healthy beverages.
    P.S. I'm sorry for choosing issue to leave a bid for men about tamoxifen clomid sale ganze creagh capitalist

  3. #3
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414
    Iskreno, ne znam. Swap je u biti drugi naziv za virtualnu memoriju, a pagefile možda samo sadrži reference na to, ili možda postoji pageana i non-pageana memorija na windowsu, mada ne vjerujem.

  4. #4
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759
    Everest je davno zastario, Aida64 je nasljednik, ima već hrpu godina.
    Ne obaziri se što ti taj program pokazuje.

    Imaš 4GB RAM, imaš PageFile od 4GB i imaš nešto memorije na grafičkoj.

    Koliko memorije trošiš gledaj u Task Manageru. Ili barem nabavi moderan neki program.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #5
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126
    Adia64 i Everest su isti programi i rađeni su od istih ljudi, gotovo jednako izgledaju i sigurno pokazuju iste brojke. I komp i Everest su iz 2009 tako da nema šta netocno pokazati.

    Trebam tocno znat koliko mi je memorije požderao da znam koliko bi još rama trebao nadograditi.


    Prije par godina je nitros (propro fotograf, jelte) negdje pricao kako mu komp također zasteka kad krene ubacivat slike, a ako se sjecam otprilike je imao i7 i 16GB rama.

    Task Manager pokazuje samo fizicku memoriju.

  6. #6
    http://forums.adobe.com/message/4102152
    http://helpx.adobe.com/lightroom/kb/...lightroom.html

    Ovo sam našao nakon 15 sekundi guglanja . Najzanimljiviji post iz teme mi se čini

    "On a 64 bit system it will use as much as it needs without any practical limit. The typical ram use will depend on your usage, the size of your RAW images, the size of the working sets of images you are working on. If you are quickly flying through images you will see ram usage easily climb into the multigigabyte arena. I generally edit on a portable Mac with 8GB of RAM, but on my Mac Pro I have noticed that going from 8 to 16 GB noticeably increased the speed of Lightroom but one has to wonder whether it's worth it. I can get the RAM usage of Lightroom to go into the +8GB region on that machine. More is better in general but 8GB is probably enough. If you're already at 8GB, you might gain more by going to a SSD for your drive.w"

    Tako da mi se čini da bi ti ovo moglo daleko više pomoći od razbijanja glave što je zastarjeli everest mislio ili nije mislio.

    Dakle ako želiš brzinu treba ti SSD i 8-16 GB rama.
    Zadnji uredio dugi : 27-01-2014 u 08:46

  7. #7
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126
    nije mi padala na pamet optimizacija nego nadogradnja RAMa.... zato sam prvi pitao koliko mi zapravo treba.... hvala ti na linkovima....

    da.. i to cak vaznije SSD nego RAM koliko mi se cini... a cak bi me izaslo gotovo isto i RAM i SSD

  8. #8
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414
    To misliš SSD radi virtualne memorije? Ne bih rekao da će tu SSD baš briljirati jer je to nešto što koliko ja znam traži podjednako zapisivanja i čitanja, a SSD je sporiji kod zapisivanja pa bi vjerojatno došlo na isto. Jedino što će brže loadati u memoriju, pa na kraju sve skupa ispadne brže.

  9. #9

    Re: RAM memorija

    Po kojim je to testovima SSD sporiji kod zapisivanja?

  10. #10
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: RAM memorija

    Što nije flash memorija uvijek u pravilu sporija za zapisivanje od HDD?

  11. #11

    Re: RAM memorija

    Pa ako ti je 520 MB/s, što je neki prosjek kod prosječnog SSD-a brzina sekvencijalnog zapisivanja manje od HDD-a kod kojeg je to oko 120 mb/s onda sam ja u krivu. Kod drugih zapisivanja razlika je još i veća.

  12. #12
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: RAM memorija

    nije bit u tome da SSD služi za virtualnu memoriju. onda bi bilo potrebno samo puno RAMa i vozi.... problem je kad se ubaci 150 RAW slika (20-30MB + jpg 5-6MB) i krene listat a ovaj treba sve ocitat, obadit, pripremit za rad i još štajaznam šta su sve izmislili.
    samo je problem što bi onda slike trebale biti na SSDu što mi opet ne paše jer slike inace stoje na storage disku... logicno... bar mislim da bi morale biti na SSDu.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •