Stranica 3 od 5 PrvaPrva 12345 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 131

Tema: Studenti tehničkih fakulteta

  1. #61
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610
    Zašto studiraš sociologiju umjesto da je učiš kod kuće?

  2. #62
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945
    Zato jer me prvenstveno zanima istraživački smjer informacijskih, no smatram da će mi sociologija kao druga grupa omogućiti veći raspon istraživanja koje ću u budućnosti moći provoditi; prvenstveno zanima me istraživanje društvenih mreža i tak to.

    Najviše me zanima metodologija istraživanja; čitanje klasičnih sociologa smatram samo obaveznom gnjavažom kroz koju se mora proći kako bi se stvorila osnova za daljnji rad.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  3. #63
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088
    = Citat = Izvorno postao Electromaster Pregledaj post
    Meni fakat nije jasna ideja "idem ja studirat filozofiju jer želim o njoj više znat", to je debilana...
    Jasno nam je da ti nije jasna, a jasno je i da ti ne razumiješ mnogo stvari, Electroduster.
    Fakat te treba ignorirat jer si dušasti snob.

    EDIT:
    Metodologija istraživanja? 10000000 literature o tome, odustani i čitaj doma to.
    Zadnji uredio Death By Sexy : 21-01-2014 u 16:22

  4. #64
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945
    Lel kak se uvrijedio. Sorry što sam rekla da si sve što si pročitao na faksu mogao pročitati i bez njega. Ako se nemaš nakon dobivanja diplome nikakvu namjeru baviti područjem iz kojeg je, poanta dobivanja diplome ne postoji, samo bacaš pare na studij.

    EDIT: Al moj point je da ja planiram koristit svoju diplomu; Sonik ako ne misli kasnije ništa s diplomom nema smisla da baca pare na studj bezveze.
    Također: nema te knjige koja će me natjerat da radim tjedno vježbe. Koliko god me to interesira, da sam prepuštena sama sebi najvjerojatnije bi prodavala zjake.
    Zadnji uredio Electromaster : 21-01-2014 u 16:30
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  5. #65
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088
    = Citat = Izvorno postao Electromaster Pregledaj post
    Lel kak se uvrijedio. Sorry što sam rekla da si sve što si pročitao na faksu mogao pročitati i bez njega. Ako se nemaš nakon dobivanja diplome nikakvu namjeru baviti područjem iz kojeg je, poanta dobivanja diplome ne postoji, samo bacaš pare na studij.
    Stari moj, nisi ti mene uvrijedio. Fora je da si bahati klinjo i ne vidim svrhe pokušavat vodit smislenu raspravu s tobom i zabavnije mi je ovo.
    Dakle, moja 2 centa, totalno si u pravu da sam to mogao sve pročitati doma, to vrijedi doslovno za sve studije u svemirima. Ali nije isto, posebice kad govorimo o filozofiji, makar bih ja to rekao za veeeliku većinu studija. Jako lijep primjer je pravni fakultet (pustimo sad novce) gdje se ekipa uči iz tih dragocijenih knjiga, nema previše kontakata sa kolegama (izuzev pijanke i pokojih grupica u NSK) u nekom akademskom smislu, i većina ih pati zbog toga.

    Evo jedan zanimljiv članak: http://aeon.co/magazine/world-views/...er-than-dogma/
    Aj spusti se s tog visokog konja, Electrohamster, i pomiriši ružice.

  6. #66
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945
    Derp. Ne vrijedi za sve studije u svemirima, jer ne sastoje se svi studiji samo od teorije. Jedno je hrpa knjiga koje možeš naći na ovaj ili onaj način, ali da si složiš doma u stanu laboratorij kakav imaju na studiju biologije, kemije ili nečeg trećeg teško da ćeš imat novaca. O medicini da ne govorim. Dakle to vrijedi samo za one studije koji imaju minimalno ili ništa praktičnog rada (ne računam pritom onaj isključivo misaono-praktični rad, nego pričam o fizičko-praktičnom radu).

    To što kaže članak vrijedi, ali opet, pitanje je tvog cilja i svrhe. Da, filozofija bez razgovora je beskorisna jer se kroz razgovor razvijaju nove ideje- ali ako ti to nije ni cilj, ako se ne planiraš uopće bavit time, nego samo želiš upoznat se s filozofijom i njenim dosadašnjim idejama iz neke svoje radoznalosti, onda ti je fakat dovoljno uzet knjigu u ruke i čitat.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  7. #67
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610
    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy Pregledaj post
    Ja uvijek toplo preporučam studiranje filozofije, a sad iskreno, HrStud i FFZG imaju bolje programe od FFDI - to govorim iz svog iskustva. Istina je da s time ne možeš osigurati neku egzistenciju, posebice ako ne želiš predavati, zato savjetujem da upišeš filozofiju (gdje možeš slušati i kolegije vezane uz teologiju) i još neki smjer/studij koji ti otvara više mogućnosti.
    Pa jel nije taj dvopredmetni studij zapravo i dio Hrvatskih studija? Nije mi baš ful jasan taj odnos.

  8. #68
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088
    Pa bezveze prdiš, Electropasta. Pa ja mogu u knjizi naći kako se izvode praktične stvari ako me nešto zanima... Porod - može. Operacija - može. Hoblanje drva - može. Sve - može. Pokusi - pa recimo može. Kad cjepaš dlake, evo ti cjepanje dlaka.

    Znači nove ideje se razvijaju samo kroz razgovor? Mda.


    Al ne možeš naći u knjizi dal nekog možeš tužit ak te zove Electrofarter...

  9. #69
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088
    = Citat = Izvorno postao Sonik Pregledaj post
    Pa jel nije taj dvopredmetni studij zapravo i dio Hrvatskih studija? Nije mi baš ful jasan taj odnos.
    Mislim da čak i je, ali samo neki kolegiji i to izborni ja mislim.

  10. #70
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701
    Vjeruj mi da iz knjige nemozes ni kosti ruke naucit a kamoli operaciju...

  11. #71
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945
    Pa što kad možeš nać u knjizi boktemazo, ako nemaš para ni uvjeta da to stvarno i isprobaš, a point studija je da imaš praktično znanje iz toga. :S
    Dakle neki studiji ti daju praktično znanje u vidu iskustva rađenja nekih radnji. Kad neki studij taj aspekt nema, njegovo gradivo moš jednostavno doma sam pročitat.

    Nisam to htjela reć, ali kajgod. Trenutno neispavana i polumrtva u drugom prozoru pišem zadaću iz Pajtona, koncentracija mi baš nije na razini.
    Zadnji uredio Electromaster : 21-01-2014 u 18:48
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  12. #72
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610
    Ne možeš nikako sve naučit u razini akademika kod kuće. Možda kroz godine i godine, ali ćeš biti samo hobbyist.

  13. #73
    lijepo mi je sto smo presli s teze kako studenti teh fakulteta kazu za ostale fakultete da ne vrijede na to da jedan kolega s drustvenog fakulteta drugom kolegi s drustvenog fakulteta kaze kako je mogao od doma sve svoje nauke dobit i kako mu je studiranje bilo gubitak vremena.

  14. #74
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Al na razini studenta s diplomom možeš, čak i više ovisno o tome koliko te zanima

  15. #75
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390
    = Citat = Izvorno postao beba nema zvečku Pregledaj post
    lijepo mi je sto smo presli s teze kako studenti teh fakulteta kazu za ostale fakultete da ne vrijede na to da jedan kolega s drustvenog fakulteta drugom kolegi s drustvenog fakulteta kaze kako je mogao od doma sve svoje nauke dobit i kako mu je studiranje bilo gubitak vremena.
    Ane, i to još kolega koji je upisao sociologiju kako bi imao "više mogućnosti".

    Također, lol @ praktična znanja na fakultetu.

  16. #76
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152
    = Citat = Izvorno postao Dania Pregledaj post
    @FaTaL:
    A možda je neugodnjak priznati da si upisao nešto samo zato jer ti je stari zaprijetio batinama i tjeranjem od kuće, pa bolje se praviti da ti je super odlično nego priznati da ti je želja baviti se određenom granom morske biologije
    Što se mene tiče, više je bio stil: "nema ti para u tome sine". Pa sam umjesto zoologije/paleontologije/arheologije bakalarirao jebenu elektrotehniku. Ali nema smisla druge kriviti kada je konačna odluka uvijek na pojedincu.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  17. #77
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    Ne postoji školovanje koje možeš voljeti jer je postavljeno na nezanimljivim temeljima. Mogao je voljeti tvoj djed dok je taj akademski program bio svjež.

  18. #78
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945
    = Citat = Izvorno postao Sonik Pregledaj post
    Ne možeš nikako sve naučit u razini akademika kod kuće. Možda kroz godine i godine, ali ćeš biti samo hobbyist.
    Rofl. Pa da, službeno ćeš bit samo hobist. Ali što uopće razlikuje "razinu akademika" od razine jednog hobista, koji je u to uložio značajnu količinu vremena? Samo diploma, komad papira. Realno program studija je takav da studenti kurca išta pametnije rade od nekog tko doma sjedi i čita za sebe, eventualno što povremeno dobiju za zadaću da napišu neki esej. Zato je moj point, ako ideš na faks samo da bi o nečem učio, al ne da bi se stvarno bavio time, iliti, ne planiraš tu diplomu upotrijebit, onda je to čisto bacanje vremena, novaca, živaca i tako dalje.
    Dapače, samo ti može netko srat da si prekvalificiran kad se budeš pokušao zaposlit na flippanju burgera.

    @Maloki
    Pa realno znanje iz studija socijologije proširuje mi područje istraživanja koje mogu radit. Nisam pričala o tome hoće li me netko zaposlit, niti mi se ulazi u tu raspravu. Samo kažem da sam, studirajući dvopredmetni faks po deafultu osposobljena za širi spektar stvari, a mislim da su sociologija i informacijske dosta zgodna i kompatibilna kombinacija.
    Zadnji uredio Electromaster : 21-01-2014 u 19:05 Razlog: Bla bla.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  19. #79
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414
    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy Pregledaj post
    Može konkretni primjeri takvih znanja i primjene istog? I po čemu su superiorni... svemu.
    Evo ovako napamet:
    -Računalne mreže - kako funkcionira praktički bilo koji oblik umreživanja, od najniže fizičke razine do aplikacijskog layera, protokoli itd., ali dosta teorijski, tko bi se više s time bavio ionako ima na raspolaganju Cisco akademiju.
    -Web development - razvoj web-baziranih rješenja bilo clientside, bilo serverside, odmah upotrebljivo za bilo kakve web sadržaje, za kolokvij smo morali napraviti funkcionalni web shop u 4h, za projekt su neki radili forumske engine i slično.
    -Razvoj mob. app. - isti kurac ko ovo gore, samo što je izborni kolegij oko kojeg su se profesori još manje trudili jer Android je za osnovnu/srednju školu i malo bolji faksevi nemaju to kao kolegij jer se studenti ionako s time mogu bavit u slobodno vrijeme.
    -Mobilna robotika - vjerojatno beskorisno u našoj regiji jer se ionako nitko s time ne bavi van faksova, ali tu sam naučio napravit nešto korisno od lošeg i slabo dokumentiranog APIja u C++.
    -OSovi - isto teorija, ali za nekoga tko administrira servere, pa i ostale neophodna osnova
    -Embedded programiranje - odmah primjenjivo, programiranje uC-a vodeći se dokumentacijom i učenje SVIH mogućih tehnika iskorištavanja istog, PWM, Analog input, output na LED i LCD ekrančićima, izbjegavanje switch bounceva i svih takvih caka. Jedino što mi fali (makar je bar na predavanjima bilo riječi o tome) je regulacija vanjskih viših napona uC-om, ali te stvari elektrotehničari znaju puno bolje nego ja, a s elektrotehničarima se družim na sve strane, pa onda njih zajebavam ako me nešto zanima.

    I od drugog je bilo tu i tamo još nešto praktično čega se ne sjećam, plus čisto teorijski predmeti koji su tako-tako po nekoj korisnosti. Imali smo dosta statistike odnosno QA metoda čisto ako zatreba, a matematika ko matematika, vjerojatno neće na kraju nikome trebat, osim onima koji budu radili grafiku na nekoj nižoj razini, razne simulacijske algoritme i slično, ali opet, to je sve look-it-up tako da ne vjerujem da su svi ispiti sa vremenskim limitom i učenjem formula/načina izvođenja formula nešto bitno.

    Po čemu su superiorni svemu? Ne vidim po čemu bi bili superiorni nad drugim granama, to je nekakav općeniti CS/CE sa malim izletima u elektrotehniku.

    = Citat = Izvorno postao Lunan
    Zato je moj point, ako ideš na faks samo da bi o nečem učio, al ne da bi se stvarno bavio time, iliti, ne planiraš tu diplomu upotrijebit, onda je to čisto bacanje vremena, novaca, živaca i tako dalje.
    Drugim riječima, želiš reći da je studiranje gotovo bilo čega na filozofskom čisto bacanje vremena, novaca, živaca i tako dalje.

  20. #80
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945
    Tebi jeste naravno jasno da gotovo sve od toga, izuzev recimo robotike, imamo u nekom pogledu mi na FFZG? Istina, uglavnom se radi o izbornim kolegiijima, ali hej, ako se želiš tako usmjerit umjesto na bibliotekarstvo, muzeje i arhive, možeš. FFZG nudi široki spektar opcija. Evo ja već imam završene Računalne mreže, Osnove Web dizajna ću na ljeto, a Napredno programiranje Web aplikacija valjda dogodine, dok trenutno od izbornih slušam Strojno prevođenje, Obradu teksta i jezika te Računalnu sintezu govora.
    A tu su još recimo Web servisi, Zaštita podataka, Objektno i vizualno programiranje, Algoritmi i stukture podataka i tako dalje. To sve na preddiplomskom, dok na diplomskom, Informatika-istraživački, imaš pak Mobilne aplikacije, Projektiranje sustava i još svašta:
    http://www.ffzg.unizg.hr/infoz/hr/in...i-dvopredmetni

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    Drugim riječima, želiš reći da je studiranje gotovo bilo čega na filozofskom čisto bacanje vremena, novaca, živaca i tako dalje.
    Rekoh da neću ulazit u to koliko je nešto isplativo u današnjoj ekonomiji, i dosadan si s tim spikama više. Jedno je imaš li uopće nakanu koristit diplomu jednom kad ju dobiješ; a drugo hoćeš li ju imati gdje koristiti. Iako realno, ako fakat želiš radit na nekom području, nać ćeš prije ili kasnije gdje. Što se tiče sociologa, njih- bar one uspješne- redovno zapošljava institut Ivo Pilar...
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  21. #81
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820
    Jebote trebao bih se uhvatiti tog programiranja konačno

    Pitanje - ima li itko iskustva sa automatikom i sličnim područjima na faksu? Koja znanja/vještine trebam dobro poznavati?
    Svi smo mi Mirko.

  22. #82
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414
    Tebi jeste naravno jasno da gotovo sve od toga, izuzev recimo robotike, imamo u nekom pogledu mi na FFZG?
    Ne, nemate. S time da gotovo ni na jednom predmetu na tom linku ne piše nikakav opis što se radi. Od toga se tu spominje neka društveno-humanistička informatika i navodi se kako će se raditi u Wordu. My sides.


    Rekoh da neću ulazit u to koliko je nešto isplativo u današnjoj ekonomiji, i dosadan si s tim spikama više. Jedno je imaš li uopće nakanu koristit diplomu jednom kad ju dobiješ; a drugo hoćeš li ju imati gdje koristiti. Iako realno, ako fakat želiš radit na nekom području, nać ćeš prije ili kasnije gdje.
    Ja nisam izmislio ekonomiju, ali ekonomija će odrediti i tebi i meni da li ćeš igdje raditi. Država ti nije dužna naći posao, a djece u školama neće najednom biti toliko više da će trebati više učitelja itd.

  23. #83
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945
    To ne piše jer je Mateljan majmun.
    Lik je takav mangup da na predavanjima kad god treba nešto pokazat kako izgleda, on nacrta to u Paintu; nekidan nam je na Bazama podataka crtao Turingov test sa stikmenima, smeh.
    Ali nemoj zato mislit da nema ništa. Evo ti izborni na preddiplomskom:
    http://www.ffzg.unizg.hr/infoz/hr/in...borni-kolegiji
    Na primjer:
    http://www.ffzg.unizg.hr/infoz/hr/in...-20-aplikacija

    Ja ni ne planiram na učiteljski smjer... Mada, učitelja već sad treba više, ne znam koje si ti spike briješ, al učitelji, to jest nastanvici u našim školama su uglavnom stari dede i babe od kojih je pola zadnji put obnovilo znanje svog polja negdje u prošlom mileniju; a k tome ih ima premalo pa moraju predavat po 3-4 predmeta, ponekad i u više škola. To vrijedi i za tehničke predmete i za društvene- npr. ja sam u srednjoj imala 1 nastavnicu za skoro sve čisto elektrotehničke predmete jer ona jedina u školi neki kurac zna, ali hej, isto tako jedna nastavnica predaje cijeloj školi etiku, politiku, sociologiju i filozofiju.
    Druga je stvar što škole i država nemaju para da uposle normalan broj nastavika s plaćom koja nije manja od socijalne pomoći, al da ih treba- treba ih.
    Zadnji uredio Electromaster : 21-01-2014 u 21:34
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  24. #84
    Senior Member Respawned sorcerer Dylan11's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.111
    Glupo pitanje, jel se vama ikad dogodi da krenete citat Predov post onako full ozbiljno i onda odjednom naletite na konstrukcije tipa "ja sam u srednjoj imala" pa vas naglo pukne smijeh i odjebete citav tekst?

    Ne znam, moram se i ja presaltat sto prije.

  25. #85
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610
    Zapravo postavljaš dobro pitanje, kako bi se trans osoba trebala odnositi prema svome bivšem identitetu? Ako si u srednjoj bio muško, oćeš onda koristiti muški rod u perfektu?

  26. #86
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916
    Ma meni ga je iskreno zao ponekad, al zao mi je njegovih staraca vise, zamisli imat takvo dijete ili nedajboze brata. I jos ti dodje na kraju kraju kaze "ocu picku", tati napokon drago sto ce bit musko od njega a kad ono...

    A bas imam utisak da su mu starci dusa od ljudi al sta sad, ne mozes ga se odreci
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  27. #87
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054


    Stari se ponada: "Kaj si napokon dofurao pičku doma?"
    "Krivo si me razumio"

  28. #88
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701
    Ja sam mislio da to ženska neka wtf.

    Ja njegove postove sam preskočim nekako. Nije da imam neš protiv čovjeka, nego sam počnem čitat i dosadno mi je i scrollam na idući post. Možda zato jer mu je svaki post wall of text...

  29. #89
    Senior Member Respawned sorcerer Dylan11's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.111
    = Citat = Izvorno postao hacker Pregledaj post


    Stari se ponada: "Kaj si napokon dofurao pičku doma?"
    "Krivo si me razumio"
    O tome sam bas razmisljao maloprije. Ono, Predo dobije picku, brat mu dobije sestru, a broj clanova ostaje isti :S

  30. #90
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587
    Ne stvarno, zašto on piše u ženskom rodu odjednom?

Slične teme

  1. Studenti
    By Deadwalker in forum Alt-F4
    Odgovora: 49
    Posljednji post: 10-01-2010, 00:50
  2. Par tehničkih pitanja vezanih uz tuberkulozu (tbc)
    By Outmind in forum World Of Warcraft
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 26-04-2007, 21:15

Tags for this Thread

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •