Stranica 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 131

Tema: Studenti tehničkih fakulteta

  1. #31
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    @kameleon
    Ne uopće nam ne treba profesora rvackog, engleskog, politike, socijologije i sličnog.
    Konačno je shvatio.

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Normalan posao si ne može naći dobar dio diplomiranih informatičara. Čovjek koji studira na faksu gdje se traži naprednije logičko razmišljanje, ne bi trebao biti sklon tolikom generaliziranju. Nisu toliko problem upisne kvote, koliki nepostojeće tržište rada. Prema toj logici, možemo slobodno ukinuti ekonomske fakultete budući da na burzi imamo par tisuća kandidata koji čekaju posao.
    Pa zato su i stavili kvote na njih, lol.
    Ja fakat više ne znam jel ti trolaš ili si toliko glup.
    Ili ti je elektrotehnika popila mozak.
    Ili možda hrišćanstvo.

    Previše opcija. :'(
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  2. #32
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Pa zato su i stavili kvote na njih, lol.

    EDIT: Što se tiče ovog da za informatičare isto nema posla, normalno da ima takvih, ali to je valjda ono baš dno. Koliko sam pričao sa ljudima ne samo s našeg faksa, nego i ovih sa veleučilišta i sličnog, i oni nađu posla, samo što im treba par mjeseci intervjua na kojima im kažu da je njihov faks smeće, a onda se negdje upiknu. Na našem faksu većina nađe brzo posao, mnogi počnu radit i prije nego što dovrše faks, mada sve u svemu naša cjelokupna industrija, pa tako i IT šteka užasno, pa situacija svejedno i nije nimalo za se pohvalit.
    Kvote su trebali uvesti na sve fakultete kad su uveli Bolonju.
    Da, rade za 1600kn mjesečno. Super je to.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  3. #33
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Iritira li vas arogancija dobrog dijela studenata tehničkih fakulteta ( posebno FER-a ), koji u startu odbijaju mogućnost priznati da su i neki drugi fakulteti zahtjevni?
    Da. Isto kao i gimnazijalci koji poprijeko gledaju na strukovne, direktori na baustelce itd. Opcenito mi takvi iskompleksirani pojedinci idu na kurac.
    A ti kameleon si najveci smijeh. Seres tu po svima a prije cca godinu dana si negdje napiso da jedva prolazis. Inace ce student tehnickog faksa koji jedva daje godinu puno vise doprinijeti prosperitetu od studenata komparativne. Valjda je jedino bitno da mozes rec da studiras nesto "pametno", ne znam. Imam prijatelja (i rodjaka) na feru, fsbu i sl. i nitko nije takva umisljena pizda. Iskreno, drago mi je da ne poznajem takve pojedince "uzivo".
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  4. #34

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    Kanada takve brzo spusti na zemlju nakon pola godine pranja suđa i WC-a.


  5. #35
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    = Citat = Izvorno postao StormCr0w
    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Iritira li vas arogancija dobrog dijela studenata tehničkih fakulteta ( posebno FER-a ), koji u startu odbijaju mogućnost priznati da su i neki drugi fakulteti zahtjevni?
    Da. Isto kao i gimnazijalci koji poprijeko gledaju na strukovne, direktori na baustelce itd. Opcenito mi takvi iskompleksirani pojedinci idu na kurac.
    A ti kameleon si najveci smijeh. Seres tu po svima a prije cca godinu dana si negdje napiso da jedva prolazis. Inace ce student tehnickog faksa koji jedva daje godinu puno vise doprinijeti prosperitetu od studenata komparativne. Valjda je jedino bitno da mozes rec da studiras nesto "pametno", ne znam. Imam prijatelja (i rodjaka) na feru, fsbu i sl. i nitko nije takva umisljena pizda. Iskreno, drago mi je da ne poznajem takve pojedince "uzivo".
    Žao mi je što se osjećaš toliko ugroženo, ali ja nisam nikad za sebe tvrdio da sam pametniji i bolji od bilo koga ostalog, ali da je moja struka korisnija od ičega što bagra na FFZG studira, jeste.

    = Citat = Izvorno postao StormCr0w
    Inace ce student tehnickog faksa koji jedva daje godinu puno vise doprinijeti prosperitetu od studenata komparativne.
    Ne mora značit, ali u većini slučajeva da. Zato su me valjda i zvali prošli mjesec iz firme gdje sam praksu odradio da im se javim jer im treba ljudi, a nemam vrhunsko iskustvo rada na recepciji i prodaje karata.

  6. #36

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    Storm, kažeš da te iritira, da ti idu na živce iskompleksirani pojedinci...i onda sam kažeš kako su studenti komparativne manje vrijedni i manje će doprinijeti, te da studiraju samo zato da kažu kako će studirati nešto "pametno"?
    Ja se družim isto i sa studentima tehničkih fakulteta, onima sa akademija i sa onima sa humanističkih. Isto tako, nitko nije umišljena pizda.
    Ne razumijem čemu stereotipi, na svakom faksu ima veliki koncentrat gluposti, kao i inteligencije. Kao i u svakoj ustanovi i općenito u životu.
    Ako ćemo tako, mene nervira ogromna bujica ljudi koji nemaju pojma šta će sa sobom...pa upišu ekonomiju jer im starci seru da moraju "nešto studirati".
    Čast onima koji studiraju što žele i čast onima koji se trude u svom području, bez obzira šta ono bilo.

    I ta "korisnost" o kojoj pričate, moj djed nema uopće ni srednju, pa je bio "korisniji" nego ovaj drugi djed koji je inžinjer. A moglo je isto tako biti i obrnuto, da su drukčiji karakterno.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  7. #37
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    Procitaj opet post.

    @kameleon
    Lol ok, taman cu se osjecat ugrozeno pored tebe Bar se ne vidi tko je jedini i najveci apologet u temi, to dosta govori.

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    ja nisam nikad za sebe tvrdio da sam pametniji i bolji od bilo koga ostalog
    Aham, zato su studenti filozofskog bagra.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  8. #38
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    ...ali da je moja struka korisnija od ičega što bagra na FFZG studira, jeste.

    Ubio si sve s tom rečenicom.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  9. #39
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    Neda mi se čitati tri stranice koje ste nadrobili, ali i tak ćete svi na burzu, bez obzira koji faks upisali.

    Rofl

  10. #40

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    A ja još idealist koji misli da ima ljudi koji studiraju nešto što vole i što ih čini sretnim, a ne zbog love, lol. Naivna sam.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  11. #41
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    Ima ih na upisima, ali onda kasnije skuže kako su se zajebali.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  12. #42
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Pet. Kakve to ima veze s ičim?
    U tih 5 godina studiranja faksa koji traje 3 godine si potrošio hrpu novaca poreznih obveznika umjesto da si shvatio da nisi sposoban završit veleučilište u Rijeci i jednostavno otišao na burzu tražit posao. Ovako ćeš možda završit faks do 28. godine života i onda ćeš otić na burzu i pokušat se sa mizernim prosjekom i nikakvim konkretnim znanjem zaposlit u struci, te pritom još dodatno trošit novce poreznih obveznika jer oni moraju brinut o nezaposlenim.
    Ima veze s time.

    @faks - ako imate uvjete onda odite studirat nešto što vas zanima i u čemu ćete bit uspješni. Forsiranje nečega što vas ne zanima, ali MOŽDA nudi bolju budućnost apsolutno nema smisla jer je čisti gubitak vremena. Ionako ljudi uglavnom završe na poslovima koji ih ne zanimaju, rađe tih par godina studija potrošit na nešto što te stvarno i istinski interesira.
    Vedran je to fino sročio:
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    ali i tak ćete svi na burzu, bez obzira koji faks upisali.
    E i najdraži ljudi na FSB-u su mi bili oni brucoši koji su već proučili koliko inžinjera fali u Njemačkoj, te detaljno razradili plan kako najbrže završit faks i otić u Njemačku radit za plaću od 10 milijardi eurodolara.

  13. #43
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    ali da je moja struka korisnija od ičega što bagra na FFZG studira, jeste.
    Kako će tebe lupiti stvarnost kad jednog dana kreneš raditi

  14. #44
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    Ja sam mislio da kameleon ima 35 godina.

  15. #45
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    Otkada ja to nisam završio prve 3 godine faksa i otkada ja to studiram na veleučilištu? Normalno da sam potrošio masu para poreznih obveznika, ali na znanje koje ima neku korisnu primjenu u stvarnom svijetu.

  16. #46
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Studenti tehničkih fakulteta

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Normalno da sam potrošio masu para poreznih obveznika, ali na znanje koje ima neku korisnu primjenu u stvarnom svijetu.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Kako će tebe lupiti stvarnost kad jednog dana kreneš raditi
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  17. #47

    Re: Studenti tehničkih fakulteta


    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  18. #48
    = Citat = Izvorno postao Dania Pregledaj post
    Istu reakciju sam napravio vidjevši ovaj stari profil + osobno navedene informacije + argumente u ovoj temi + TREBAM ADMINA DA MI MIJENJA IME. I ne znam što mi se dogodilo sa starim profilom.

    Dosta OffT-a. Iz osobnog iskustva, moram priznati da nisam doživio navedenu aroganciju od strane mnogih tehničkih studenata (izuzev Međimuraca). Mislim da ipak arogancija i određena doza ogorčenosti dolazi sa situacijom da osoba studira ono što ne voli (Dania, znamo se).
    ... there's always a siren singing you to shipwreck....

  19. #49
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701
    Ja studiram kaj volim i boli me briga kaj neki tam <umišljeni student drugog fakulteta> misli o meni. Svaki dan idem sretan na faks i sretan se vraćam doma. Tak da fakat nemam potrebe nabijat nekom na nos kak je moj faks bolji da bi liječil komplekse.

  20. #50
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088
    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    Otkada ja to nisam završio prve 3 godine faksa i otkada ja to studiram na veleučilištu? Normalno da sam potrošio masu para poreznih obveznika, ali na znanje koje ima neku korisnu primjenu u stvarnom svijetu.
    Može konkretni primjeri takvih znanja i primjene istog? I po čemu su superiorni... svemu.

  21. #51
    = Citat = Izvorno postao FaTaL_mRkvA Pregledaj post
    Ja studiram kaj volim i boli me briga kaj neki tam <umišljeni student drugog fakulteta> misli o meni. Svaki dan idem sretan na faks i sretan se vraćam doma. Tak da fakat nemam potrebe nabijat nekom na nos kak je moj faks bolji da bi liječil komplekse.
    Sad zamisli kako bi samo lijepo bilo kad bi takva bila većina

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  22. #52
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701
    Možda kad padaš godine i shvatiš da su svi na faksu bolji od tebe moraš liječit komplekse na način da kažeš da je tvoj faks najbolji pa da si shodno tome ti bolji od svih ostalih ljudi na svijetu koji nisu na tvom faksu??


    = Citat = Izvorno postao Dania Pregledaj post
    Sad zamisli kako bi samo lijepo bilo kad bi takva bila većina
    I tužno mi je slušat ljude koji cijeli život cvile kak im se neda učit. Zašto su onda uopće upisivali faks >.>

    Mislim svatko ima teških trenutaka i ima se pravo požalit, al neki ljudi baš mrze sve što trebaju učit...
    Zadnji uredio FaTaL_mRkvA : 21-01-2014 u 15:16

  23. #53
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088
    Ja sam isto studirao ono što sam volio (barem jedan studij) i poprilično je utjecalo na to kakva sam osoba danas... Da opet mogu birati, za ovaj drugi studij bih uzeo neki jezik - svejedno koji.

    Uvijek idite studirati nešto što vam je zanimljivo i što vas privlači jer nije teško biti bolji od drugih ako vam je nešto super, a onda se nije teško ni zaposliti.

  24. #54
    @FaTaL:
    A možda je neugodnjak priznati da si upisao nešto samo zato jer ti je stari zaprijetio batinama i tjeranjem od kuće, pa bolje se praviti da ti je super odlično nego priznati da ti je želja baviti se određenom granom morske biologije

    @Death: slažem se

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  25. #55
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610
    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy Pregledaj post
    Ja sam isto studirao ono što sam volio (barem jedan studij) i poprilično je utjecalo na to kakva sam osoba danas... Da opet mogu birati, za ovaj drugi studij bih uzeo neki jezik - svejedno koji.

    Uvijek idite studirati nešto što vam je zanimljivo i što vas privlači jer nije teško biti bolji od drugih ako vam je nešto super, a onda se nije teško ni zaposliti.
    Da li da onda studiram teologiju? Dileme.

  26. #56
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088
    = Citat = Izvorno postao Sonik Pregledaj post
    Da li da onda studiram teologiju? Dileme.
    Pa ako te veseli zašto ne. Makar se to da proučiti i kroz jedan/više kolegija ako te samo zanima; pa možeš upisat neki širi studij. Sam studij teologije meni djeluje preusko specijaliziran, ali ja nemam pojma kako program izgleda pa možda i gluposti pričam. Malo si pogledaj fakultete koji te zanimaju, svi na straincama imaju svoj program s kolegijima i smjerovima. S time da teološke kolegije možeš i slušati na FFZG, Hrvatskim studijima, Filozofskom fakultetu družbe Isusove i sl., nevezano za smjer koji si odabrao.

  27. #57
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610
    Ma da, znam gdje ih mogu studirati, nekak mi je najprivlačniji dvopredmetni studij Filozofije i religijskih znanosti na FFDI. Ali eto neznam što bih s tim, a nije mi baš cilj u životu predavati vjeronauk dječurliji

  28. #58
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945
    Hej, uvijek se možeš zaredit.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  29. #59
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088
    Ja uvijek toplo preporučam studiranje filozofije, a sad iskreno, HrStud i FFZG imaju bolje programe od FFDI - to govorim iz svog iskustva. Istina je da s time ne možeš osigurati neku egzistenciju, posebice ako ne želiš predavati, zato savjetujem da upišeš filozofiju (gdje možeš slušati i kolegije vezane uz teologiju) i još neki smjer/studij koji ti otvara više mogućnosti.

  30. #60
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945
    Meni fakat nije jasna ideja "idem ja studirat filozofiju jer želim o njoj više znat", to je debilana; ako te nešto jednostavno iteresira, onda uzmeš bokte knjigu u ruke i čitaš, u krajnjoj liniji možeš pogledat što čitaju studenti pa čitat to isto. Studij se ionako svodi na to isto, pošto profesori na predavanjima uglavnom trakeljaju nešto srkoz osmo i stalno bježe s teme jer su senilni, uglavnom sve ostaje na tebi i tome koliko čitaš zadanu literaturu.

    Druga je priča kad želiš nešto studirat da bi se baš time bavio, ali upisat studij na osnovu radoznalosti fakat nema smisla.

    Što se tiče FFDI, tamo idu oni koji ne upadnu na FFZG, a to samo po sebi dosta govori.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

Slične teme

  1. Studenti
    By Deadwalker in forum Alt-F4
    Odgovora: 49
    Posljednji post: 10-01-2010, 00:50
  2. Par tehničkih pitanja vezanih uz tuberkulozu (tbc)
    By Outmind in forum World Of Warcraft
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 26-04-2007, 21:15

Tags for this Thread

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •